menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

17.11.2012 Rynek medialny

Informacyjne magazyny radiowe mają blisko 5 milionów słuchaczy

Krzysztof Głowiński

Każdego dnia powszedniego 4,8 mln osób słucha przynajmniej jednego z magazynów informacyjno-publicystycznych nadawanych przez polskie rozgłośnie ogólnopolskie i ponadregionalne – wynika z najnowszych badań Radio Track.

Radio – mimo wciąż pojawiających się nowych technologii – pozostaje jednym z najszybszych mediów. Przy tym jest powszechne i ogólnodostępne, co sprawia, że jest skutecznym źródłem informacji dostarczanych w czasie serwisów i dłuższych programów informacyjnych.

Audycje podsumowujące dzień, nadawane zazwyczaj popołudniami, gromadzą głównie mężczyzn, którzy stanowią 53,3 proc. ich słuchaczy. Największą grupą odbiorców są osoby dorosłe, w wieku 25-39 lat (32,7 proc. wszystkich słuchaczy tych programów) i 40-59 lat (39,6 proc.). Blisko połowa ma wykształcenie średnie (45,1 proc.), a co trzeci słuchacz – wyższe (33,9 proc.). Biorąc pod uwagę sytuację zawodową badanych, najwięcej jest dyrektorów i przedstawicieli wolnych zawodów – 21,3 proc. Pracownicy umysłowi stanowią 15,2 proc. słuchaczy, a robotnicy wykwalifikowani – 14,9 proc.

Informacyjne magazyny radiowe mają blisko 5 milionów słuchaczy fot. Kris Peterson/sxc.hu

Z racji na porę emisji – w trakcie powrotów z pracy, bardzo wiele osób słucha tych audycji w samochodzie – 2,7 mln osób. Słuchanie magazynów informacyjnych w domu deklaruje 3,4 mln osób, a w pracy – 1,3 mln.

W analizie wzięto pod uwagę audycje: „Popołudnie z Jedynką” Programu 1 PR, „Zapraszamy do Trójki – popołudnie” Programu 3 PR, „Nie do zobaczenia” Radia Zet, „Obraz Dnia” RMF FM, „Popołudnie Radia Tok FM”, „Radar” Eski Rock, „Popołudnie Radia PIN o Gospodarce”.

Dane: Radio Track, Millward Brown SMG/KRC, I-III 2012, cała Polska, wszyscy 15+

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Trendy w mediach i rozrywce. Prognozy DataArt na rok 2019

KF
Rosnąca konsumpcja treści na urządzeniach mobilnych, zwiększony popyt na usługi na życzenie oraz dynamiczny rozwój user-generated content to trendy, które zdominują sektor technologiczny w 2019 roku, przewiduje DataArt, globalna firma konsultingowa w sektorze technologicznym.

Yellow Press. Czym jest żółta prasa i żółte dziennikarstwo

Krzysztof Fiedorek
Terminy „żółta prasa” i „żółte dziennikarstwo” są często używane w sposób pejoratywny, aby określić praktyki dziennikarskie, które opierają się na sensacji, plotkach i emocjach, zamiast na obiektywnych faktach. Poznajmy ich genezę, cechy charakterystyczne i wpływ na społeczeństwo.

Wybory 2023. Kampanię wyborczą zdominują media społecznościowe

Krzysztof Fiedorek
To media społecznościowe staną się narzędziem do prowadzenia najbardziej intensywnej agitacji i... uderzania w politycznych przeciwników. Wygra ten, kto będzie się lepiej posługiwać mediami społecznościowymi, krótkimi formami wideo, bazami sympatyków i narzędziami analitycznymi.

Największe kryzysy wizerunkowe. Raport Alert Media Communications

Dagmara Gac
Największy kryzys wizerunkowy 2021 roku w polskim świecie publicznym dotyczył Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej, zaś w sferze świata biznesu i marek osobistych na pierwszym miejscu znalazła się Barbara Kurdej-Szatan za wulgarny wpis na temat funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Polska prasa w liczbach. Audyt PBC za pierwszy kwartał 2022

Sylwia Markowska
Wydawcy dopasowują strategie działania do posiadanych marek oraz oczekiwań różnorodnych grup odbiorców. Niektórzy decydują się na pozostanie wyłącznie przy wersjach drukowanych, inni przechodzą na wersje cyfrowe czy online, jest także spora grupa wydawców, którzy łączą obie ścieżki rozwoju.

System medialny Stanów Zjednoczonych

Patrycja Żuralska
Znajomość koncepcji wolności mediów w USA jest fundamentem zrozumienia ich miejsca, funkcji i roli w społeczeństwie amerykańskim.

Tygodniki opinii w Polsce 2Q2022. Raport Polskich Badań Czytelnictwa

Sylwia Markowska
Strategie wydawców prasowych są różnorodne. Niektórzy wydawcy wzmacniają swoje pozycje dystrybuując swoje treści w postaci płatnych e-wydań i subskrypcji cyfrowych, inni zostają tylko przy wydaniach drukowanych. Tytuły dopasowują swoje strategie działania do posiadanych marek oraz oczekiwań różnorodnych grup odbiorców.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24