menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

25.12.2017 Marketing i PR

Dlaczego influencer marketing działa? Raport Newspoint

BARD

Już dla ponad 70% odbiorców treści tworzone przez influencerów są pierwszym źródłem informacji o produktach. To najszybciej rosnący sposób pozyskiwania nowych klientów przez firmy. Za trzy lata rynek marketingu influencerów na całym świecie może być warty nawet 10 miliardów dolarów - wynika z raportu "Analityka i monitoring influencerów", opracowanego przez Newspoint.

influencer marketingźródło: Analityka i monitoring influencerów, Newspoint, grudzień 2017

Już 4 na 10 ludzi ma konto w mediach społecznościowych. Każdy internauta, prowadzący profil społecznościowy czy bloga, może być dla swoich odbiorców influencerem. Czyli mieć wpływ na to, co jego widownia myśli i co lubi. Ponieważ, jak pokazują cytowane przez Newspoint badania, już dla ponad 70% odbiorców treści tworzone przez influencerów są pierwszym źródłem informacji o produktach, nic dziwnego, że sięgnęła po nich branża reklamowa.

Influencer marketing, jak podkreślają autorzy raportu, jest dziś najszybciej rosnącą formą pozyskiwania klientów zostawiając mocno w tyle SEO, mailingi i płatną reklamę.

- Obecnie internet to w dużej mierze treści tworzone przez jego użytkowników, bardzo istotne z punktu widzenia marek. 65% internautów uważa opinie innych użytkowników sieci za bardzo ważne i uwzględnia je podczas decyzji zakupowych - komentuje w raporcie Robert Stalmach, CEO Newspoint. - Te zjawiska zmieniają sposób komunikacji marek z odbiorcami. Użytkownicy są mniej otwarci na informacje uzyskiwane od marek i bardziej skłonni do kierowania się sugestiami osób, którym ufają.

Dlaczego influencer marketing działa? Jak wynika z raportu "Analityka i monitoring influencerów", influencerzy tworzą trzy razy więcej angażujących treści, niż osoby nie będące liderami opinii, a każdy ich materiał czterokrotnie bardziej wpływa na decyzje zakupowe ich odbiorców. Korzyści, jakie firmy mogą mieć ze współpracy z liderami opinii to:

  • influcencer dociera do idealnie dopasowanej grupy odbiorców, więc koszt dotarcia do potencjalnych klientów jest niższy,
  • influcencer jest bardziej autentyczny i bardziej wiarygodny, niż nachalna i inwazyjna reklama,
  • treści influencera są odporne na działanie programów typu AdBlock,
  • treści tworzone przez influencera mają szansę na rozprzestrzenianie się metodą kuli śniegowej,
  • influencer może mieć świeże, nowe spojrzenie na produkt.

Oczywiście, współpraca z influencerami nie daje automatycznie gwarancji sukcesu. Również do tego zagadnienia należy podejść z przemyślaną strategią.

- Wyboru odpowiednich twórców do kampanii nie ułatwia świadomość, jak często podawane przez nich statystyki są nadmuchane (np. wymianą komentarzy i odwiedzin między sobą, używaniem botów automatycznie polubiających inne profile na Instagramie czy innych „systemach wymiany ruchu”. Pomijam również cały obszar „fake-cewebrytów”, którzy od początku do końca są sztuczni - tłumaczy w raporcie Newspoint Kamil Mirowski, Creative Marketing Consultant 1000ideas, MrSocial.pl. - Dlatego tak ważne jest zweryfikowanie twórców pod kątem ich autentyczności (żadna marka nie chciałaby być kojarzona z oszustami) oraz zasięgu i zaangażowania w grupie celowej (bo nie ukrywajmy – chcielibyśmy docierać do jak największego grona naszych potencjalnych Klientów, a nie przypadkowych osób).

Pomimo tych zastrzeżeń i ryzyk, marki coraz chętniej sięgają po influencerów i będzie to trend rosnący błyskawicznie. Analitycy przewidują, że do 2020 roku marketing influencerów będzie wart 10 miliardów dolarów.

Cały raport "Analityka i monitoring influencerów" pobrać można na stronie Newspoint.pl.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Trade influencerzy. Nowy trend w influencer marketingu

Pamela Tomicka
Dotychczas działalność twórców internetowych kojarzyła się głównie ze znanymi, charyzmatycznymi osobami, które relacjonują swoje życie. A co, jeśli Influencer nie dzieli się swoimi przemyśleniami i komentarzami, co więcej nie wiemy nawet jak wygląda?

Czy treści nadal są ważne w erze video?

Carted.pl
Drugą po Google najpopularniejszą wyszukiwarką jest Youtube, który ma prawie tyle samo udziałów. Rynek video rośnie z roku na rok. Ile razy słyszeliśmy czy czytaliśmy o youtuberach robiących karierę. Czy zatem w erze video treści mają sens? [artykuł sponsorowany]

Jak wyróżnić się na targach branżowych?

inventini.com
Targi branżowe to jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie nowych klientów i zwiększenie rozpoznawalności marki. W Polsce co roku odbywa się około 200 takich imprez i zawsze przyciągają one tłumy wystawców. Konkurencja jest spora, co więc zrobić, żeby zwrócić na siebie uwagę i zatrzymać przy swoim stoisku odwiedzających? [artykuł sponsorowany]

Rynek influencerów w Polsce 2022. Raport REACHaBLOGGER

Paweł Usakowski
Rynek influencer marketingu wrócił już do normalności po pandemii, a marketerzy planują w 2022 roku zwiększać wydatki na tę część marketing miksu. Najpopularniejszym wyborem jest Instagram, który odnotował wzrost rok do roku aż o 11 punktów procentowych. Jeszcze dynamiczniejsze wzrosty odnotował YouTube, a największe TikTok.

Reklama w telewizji i internecie. Badanie Ekranożerców

Maciej Wernicki
Zdecydowana większość Internautów styka się z powierzchnią reklamową obydwu mediów niemal codziennie, zaś osoby które korzystają z sieci podczas oglądania TV przynajmniej kilka razy w tygodniu stanowią prawie połowę populacji internautów. IAB w swoim raporcie nazywa ich Ekranożercami.

Finansowe narzędzia komunikatora GG dla fundacji. Ruszyły testy

BARD
Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty jest pierwszą edukacyjną organizacją pożytku publicznego testującą przyjmowanie wsparcia finansowego za pośrednictwem Gadu-Gadu. Znany polski komunikator GG z impetem rozpala rynek komunikacji nowymi możliwościami, w tym płatnościami. Wspólnie z OOO testuje nie tylko możliwości komunikacyjne, ale również te wspierające pozyskiwanie środków na cele charytatywne i społeczne.

Muzyka w reklamach i filmach. Jak ją dobrać, żeby wzbudzić emocje?

Newseria Biznes
Skąd się ją bierze? Jak wywołać za jej pomocą odpowiedni nastrój? Czy marka może budować tożsamość poprzez muzykę? Rozmawiamy z Agnieszką Kulczycką, konsultantką muzyczną, założycielką i prezeską Sirens - firmy, która dobiera muzykę do filmów, seriali, reklam i pracuje m.in. dla TVN, Polsat, Netflix, HBO.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24