menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

7.07.2020

Humaniści do IT!

RAB

Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że z każdym rokiem wzrasta zapotrzebowanie na kolejnych ekspertów. Kompetencje techniczne w dalszym ciągu są istotne, jednak do tego dochodzą nowe umiejętności, takie jak znajomość języków obcych, zdolności adaptacji i przede wszystkim otwarta głowa na ciągłe zmiany.

artykuł sponsorowany

Humaniści do IT!fot. Reachablogger

Z racji na coraz większe potrzeby konsumentów, branża ta musi poszerzać się o nowych specjalistów. Tym samym, wbrew pozorom, ograniczenia w wejściu do IT stają się coraz mniejsze. Okazuje się, że nie trzeba kończyć studiów informatycznych, by znaleźć się w świecie IT. Doskonałym tego przykładem jest praca w roli UX lub UI Designera. Jest to świetna wiadomość dla tych, którzy ukończyli studia humanistyczne i którzy chcą zacząć pracować w nowych technologiach, nie mając wiedzy technicznej.

Co oprócz otwartej głowy?


Poza ukończonymi studiami humanistycznymi, w parze powinna iść pasja do nowych technologii, a tym samym – szkolenie się w tej dziedzinie. Możliwości w tym względzie jest z roku na rok coraz więcej – od darmowych kursów online, webinarów, tutoriali, poprzez płatne warsztaty, skończywszy na udziale w wielu ciekawych konferencjach prowadzonych przez specjalistów. Udział w warsztatach czy konferencjach jest doskonałą okazją do spotkania się z ludźmi, którzy rzeczywiście żyją w tej branży. Nie musisz na sucho wpisywać w wyszukiwarce haseł typu: rekrutacja specjalistów IT, stawki IT, front end praca, etc, ale osobiście o to zapytać osoby, które chętnie doradzą w tym temacie.

Dzięki takim spotkaniom możesz rozwiać wiele wątpliwości. Dowiedzieć się chociażby, czy praca zdalna jest możliwa będąc UX czy UI designerem, jak wyglądają od kuchni projekty IT w obszarze UX? Czy można współpracować na zasadzie outsouring IT, jak duże są zespoły UX specjalistów w danej firmie. Pytań na samym początku może być wiele, ale zanim faktycznie zaczniesz wyszukiwanie pracy, warto na nie sobie wcześniej odpowiedzieć.

Oferty pracy dla UX/UI designera


W portalach z ofertami pracy piętrzą się ogłoszenia z zapotrzebowaniem na usługi UX i UI Designerów. Oczywiście jednym z ważniejszych atutów jest posiadanie portfolio, które często okazać się może przepustką na pierwszy staż.
Z przykładowych ofert pracy dowiadujemy się, że do obowiązków Junior UX Designera należeć będzie: udział w zbieraniu i analizowaniu wymagań dotyczących bieżących projektów (wymagania biznesowe, rynkowe), zbieranie i analiza danych dotyczących użytkowników i ich potrzeb, modelowanie i projektowanie rozwiązań (makiety, szkice, prototypy), testowanie zaprojektowanych rozwiązań, odpowiedzialność za wykonywane zadania.

W wymaganiach wymieniane jest: umiejętność pracy samodzielnie i w zespole, umiejętność projektowania makiet funkcjonalnych, projektów graficznych, znajomość zagadnień z obszaru UX, umiejętność myślenia analitycznego, kreatywność, otwartość i komunikatywność. Mile widziana jest znajomość obsługi programów UXPin (lub podobnego), Photoshop, Hot Jar/Usability Tools, Google Analytics. W zamian oferowana jest możliwość pracy zdalnej w elastycznych godzinach, różnorodność projektów. Natomiast w miejscu wynagrodzenie często spotkać można odpowiedź: „uzależniona od posiadanych umiejętności i doświadczenia” i tu należy wykazać się czujnością w podawaniu propozycji wysokości wynagrodzenia. Podpowiedzią mogą być dane opisane w raporcie „UX 2017 - Cyfrowe produkty i usługi”, które mówią, iż na stanowisku juniorskim można liczyć na średnie wynagrodzenie do 6 tys. zł netto.

Musisz lubić ludzi!


Warto pamiętać, że aby zostać dobrym UX Designerem, momentami bardziej liczy się wiedza o człowieku i jego zachowaniu, niż wiedza techniczna. Oczywiście są to aspekty, które powinny się przenikać, jednak umiejętność empatii względem innych ludzi, umiejętność słuchania, argumentacji i współpracy odgrywa ważną rolę w tym zawodzie. Poza tymi cechami, wymienić można takie zalety jak zmysł estetyczny i obycie techniczne. Jest to doskonały zawód na styku wielu dyscyplin, skierowany do osób z otwartą głową i chęcią do działania. UX/UI Designer, to z pewnością zawody szybko rozwijające się, przez co zasługują na miano zawodów przyszłości.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany
Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

Moje życie, Twój 1%. Rusza z kampania PIT dla dzieci chorych na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
W tym roku Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową zdecydowanie szybciej wystartowała z kampanią informacyjną na temat przekazywania 1% podatku PIT. Już od początku stycznia prowadzi komunikację w kanałach online o możliwości wsparcia dzieci chorych na raka, małych pacjentów kliniki "Przylądek Nadziei". [materiał partnera]

Metoda CAWI – czyli jak szybko poznać opinie klientów?

artykuł sponsorowany
Zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów to klucz do sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Tradycyjne metody badawcze, takie jak telefoniczne ankiety czy spotkania grup fokusowych, choć skuteczne, mogą być czasochłonne i kosztowne.

Wakacje w Bodrum - o czym warto wiedzieć?

materiał zewnętrzny
Zaplanowanie wakacji w dalekich krajach często spędza nam sen z powiek. Aby zniwelować stres związany z organizacją takiej wyprawy i zaoszczędzić czas, warto postawić na wsparcie renomowanego biura podróży! Z tego miejsca chętnie korzysta coraz większa liczba turystów, którzy pragną odwiedzać dalekie rejony wygodnie i komfortowo.

Co to jest i jak działa Shopify Support?

artykuł sponsorowany
Shopify to ogólnoświatowa platforma e-commerce SaaS, na której można zbudować swój firmowy sklep internetowy. Nieograniczone możliwości konfigurowania sklepów Shopify sprawiają, że ich użytkownicy mogą mieć wiele pytań dotyczących prawidłowego działania oraz konfiguracji sklepów.

Badanie satysfakcji rodziców. NPS dla publicznych szkół i przedszkoli

Reporterzy.info polecają
Czy publiczne przedszkole i szkołę podstawową można lubić i polecać? Z diagnozy przeprowadzonej przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty wśród rodziców dzieci z 52 placówek w 6 województwach wynika, że tak. Wyniki badania przyniosły też kilka niespodziewanych wniosków.

Centrum Nauczania Zdalnego. Lekcja w szkole, nauczyciel z internetu

Reporterzy.info polecają
Uczniowie w klasie w swojej szkole, a na interaktywnym ekranie nauczyciel wybranego przedmiotu. Nowa formuła nauczania online może stać się lekiem na braki kadrowe w polskich szkołach. Pionierskie rozwiązanie tworzy fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty. Będzie wdrażane w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24