menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

5.07.2023

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - kluczowa w uzyskaniu pozwolenia zintegrowanego

artykuł sponsorowany

Inwestycje są niezbędne, aby firmy mogły się rozwijać. Niestety, niektóre przedsięwzięcia mają duży wpływ na środowisko lub zdrowie ludzi. Starasz się o wydanie pozwolenia zintegrowanego? Zanim to nastąpi, musisz uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - kluczowa w uzyskaniu pozwolenia zintegrowanegofot. Toon Lambrechts/Unsplash License/Unsplash

Czym jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach?


Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach jest wydawana w drodze administracyjnej. Jej treść jest istotna dla inwestora – w decyzji znajdzie on wskazówki, jak zrealizować przedsięwzięcie, aby w jak najmniejszym stopniu wpłynęło ono na stan środowiska.

Pozwolenie środowiskowe jest niezbędne, gdy:

  • planowana inwestycja będzie znacząco oddziaływać na środowisko – wówczas uzyskanie pozwolenia będzie koniecznością;
  • istnieje możliwość znaczącego oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko – urząd ma tu jednak pewną dowolność, gdy decyduje, czy przeprowadzi ocenę oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

Jak starać się o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach?


Podstawą jest wniosek, do którego należy dołączyć załączniki. Lista wymaganych dokumentów wynika wprost z ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku, jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

Przykładowe dokumenty, które należy dołączyć do wniosku:

  • raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko – dotyczy to jednak wyłącznie przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko;
  • karta informacyjna inwestycji – gdy inwestycja może potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko;
  • kopia mapy ewidencyjnej ze wskazaniem terenu, na którym inwestycja będzie realizowana – może ona mieć formę papierową lub elektroniczną;
  • wypis z rejestru gruntów – w oparciu o który możliwe będzie ustalenie stron postępowania;
  • analiza kosztów i korzyści.

Jak wygląda proces uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach?


Skoro uzyskanie pozwolenia zintegrowanego zależy od tego, czy uzyskane zostanie pozwolenie środowiskowe, to warto wiedzieć, jak wygląda ten proces. Złożenie kompletnego wniosku otwiera postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Na tym etapie urzędnicy ustalają m.in. strony postępowania, które następnie są informowane o wszczęciu postępowania.

Kolejne kroki to opiniowanie wniosku przez uprawnione do tego organy. Procedura kończy się wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, przy czym inwestor może zostać też zobowiązany m.in. do monitorowania oddziaływania inwestycji na środowisko.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Facebook i komunikacja w Social Media. Szkolenia na wynos [LINK]

REKLAMA Dwornik.pl
Zasady dobrej komunikacji, czyli jak zdobyć, zaangażować i utrzymać wartościowych fanów w mediach społecznościowych • Czym jest facebookowy algorytm • Jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych • Jak wybrać narzędzia wspomagające działania w mediach społecznościowych. Zamów szkolenie na wynos. Z dostawą do twojej firmy.

Jak skorzystać z recepty online?

artykuł sponsorowany
Recepta to niezbędny dokument upoważniający nas do wykupu wielu leków, których normalnie nie możemy dostać w żaden inny sposób. Z wersji elektronicznej, podobnie jak tej tradycyjnej, możemy skorzystać w dowolnej aptece i z dużo większą łatwością - nie musimy pamiętać o zabieraniu ze sobą wydruku, czy też martwić się o jego zgubienie.

Wynajem samochodu - najważniejsze zalety

Comfort Car
W pewnych sytuacjach, takich jak dojazd do pracy, dowiezienie dziecka do szkoły czy wyprawa po większe zakupy, samochód jest niezbędny. Podobnie w firmie, gdzie często auto pełni funkcję narzędzia pracy. Na szczęście, żyjemy w czasach, gdy swobodny dostęp do samochodu nie jest równoznaczny z koniecznością zakupu auta. [artykuł sponsorowany]

Czy narzędzia SEO są Ci niezbędne w pracy?

zgred.pl
Praca pozycjonera to ważna praca z punktu widzenia wizerunku marki i budowania pozycji w wyszukiwarkach. Jednak, czy napewno wszystkie narzędzia SEO, które są dostępne na rynku są Ci niezbędne w tej pracy? [materiał zewnętrzny]

Czy dziennikarz, reporter ma szansę znaleźć pracę w korporacji?

artykuł sponsorowany
Zawód dziennikarza jest postrzegany dwojako. Dla niektórych jest to przyszłościowy kierunek, jako że rynek pracy ciągle się zmienia i ewoluuje, dając większe pole możliwości. Są też tacy, dla których dziennikarze to zawód powoli wymierający. Jak to wygląda w rzeczywistości i czy reporter może znaleźć pracę np. w korporacji?

Zastosowanie animacji reklamowych w marketingu i reklamie - poradnik

artykuł sponsorowany
Zastosowanie animacji w biznesie wymaga odpowiedniego rozplanowania. Bardzo ważny jest także dobór jak najlepszego usługodawcy. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób zastosować animację reklamową w marketingu i reklamie.

Wynajem powierzchni reklamowych

znajdzreklame.pl
Jak wynająć powierzchnie reklamowe? Wynajem powierzchni reklamowych to jeden z najbardziej popularnych i sprawdzonych sposobów pozyskania klientów za pomocą reklamy. Jest to najlepszy środek przekazu, chociażby ze względu na swoją masowość. Każdy początkujący przedsiębiorca, żeby zaistnieć musi stworzyć dobrą kampanię reklamową. Tylko wtedy może się pokazać światu. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24