menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

26.02.2024 Rynek medialny

Influencerzy zarabiają za dużo. Raport No Fluff Jobs

KrzysztoF

Zdaniem prawie 70 proc. Polaków influencerzy zarabiają za dużo, a u 54 proc. budzą najmniejszą sympatię ze wszystkich zawodów. Równie niskim poważaniem wśród ankietowanych przez No Fluff Jobs cieszą się tylko politycy. Za mało zarabiają natomiast pielęgniarki oraz… rolnicy.

Influencerzy zarabiają za dużo. Raport No Fluff Jobsilustracja:bing.com/create

Najnowszy raport No Fluff Jobs "Ranking zawodów 2024. Jak Polki i Polacy oceniają wybrane profesje?" pokazuje, że najmniejszym poważaniem darzymy polityków i influencerów.

  • Aż 86% badanych uważa, że politycy zarabiają za dużo,
  • 69% twierdzi to samo o influencerach.
  • Wśród zawodów o niskim znaczeniu społecznym prym wiodą influencerzy (61% wskazań)
  • i politycy (39%).

Zawody o wysokim znaczeniu, ale niskich płacach


Z drugiej strony, Polacy doceniają znaczenie zawodów medycznych i rolniczych.

  • Lekarze (80%),
  • pielęgniarki (75%)
  • i nauczyciele (54%)

to profesje o największym, zdaniem badanych, wpływie na społeczeństwo. Jednocześnie, to właśnie te grupy zawodowe są, według Polaków, niedostatecznie wynagradzane.

  • 65% badanych uważa, że pielęgniarki i pielęgniarze zarabiają za mało,
  • 59% twierdzi to samo o rolnikach,
  • a 54% o nauczycielach.

REKLAMA

Sympatia i postrzeganie płci w zawodach


Najwięcej sympatii budzą profesje medyczne i rolnicze. Zawód pielęgniarski budzi pozytywne skojarzenia u 71% badanych, a lekarski u 66%. Równie wysoko oceniani są rolnicy (63%). Najmniej sympatii budzą politycy (70%) i influencerzy (54%).

Interesujące są również wnioski dotyczące postrzegania płci w różnych zawodach. Aż 88% badanych uważa zawód lekarski za neutralny płciowo, podczas gdy według danych GUS, niemal 60% lekarzy to kobiety. Podobnie wygląda sytuacja z profesją nauczycielską, którą 67% badanych postrzega jako neutralną płciowo, a kobiety stanowią w niej ponad 80% zatrudnionych. Za bardziej męski zawód najwięcej osób uznało rolnictwo (52%), a następnie pracę w policji (46%) i programowanie (39%).

Raport No Fluff Jobs "Ranking zawodów 2024. Jak Polki i Polacy oceniają wybrane profesje?" powstał na podstawie badania DIY wykonanego na platformie Omnisurv by IQS w dniach 12–14 stycznia 2024 roku (CAWI). Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1000 pracujących, aktywnych zawodowo Polek oraz Polaków w wieku 18-64 lat. Pełny raport dostępny jest na stronie:
https://nofluffjobs.com/insights/raport-profesja-ranking-zawodow/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wiadomości z asystenta głosowego. Raport Reuters Institute

Krzysztof Fiedorek
Amazon Echo kontra Google Home. Smart speakers, czyli asystenci głosowi to urządzenia, które przebojem wkraczają do naszych domów. Nic Newman z Reuters Institute zbadał ich wykorzystanie i potencjał jako źródeł wiadomości. Wyniki są bardzo obiecujące.

Pułapka egoistyczna. Nowa technika wpływu społecznego

Krzysztof Fiedorek
Trzej psychologowie Uniwersytetu SWPS opisali metodę wpływu społecznego, zgodnie z którą chętniej wykonamy zadanie, jeśli mamy wykazać się przy tym ważną dla nas cechą np.: lojalnością, inteligencją czy rozsądkiem.

Przemoc w mediach a wychowanie

Małgorzata Więczkowska
Media odgrywają ogromną rolę w formowaniu osobowości młodego człowieka. W dużej mierze kształtują poglądy i postawy przez podsuwanie określonej wiedzy o świecie i lansowanie pewnych wartości.

Popularność treści gamingowych w polskim internecie. Badanie IQS

Karolina Kałużyńska
63% osób w badanej grupie graczy w wieku 9-55 ogląda przynajmniej jeden polski kanał gamingowy. To niemal 11 milionów osób z populacji graczy w Polsce szacowanej przez IQS w badaniu "Game Story" na 17 284 000 osób.

Sztuka dobrego mówienia. Mirosław Oczkoś radzi, jak nie przynudzać

BARD
Jak dobrze mówić i przemawiać? Jak przygotować dobry występ w internecie? Najlepiej nauczą tego ćwiczenia, rady i podpowiedzi jednego z najlepszych w Polsce ekspertów w tej dziedzinie. Do sprzedaży trafia właśnie trzecie wydanie książki dr Mirosława Oczkosia "Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania". Patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.

Podcasty w Polsce. Storytel zbadał kto, jak i kiedy ich słucha

BARD
Połowa polskich internautów deklaruje, że zna pojęcie podcastu, ale pierwsze badanie tego zjawiska w naszym kraju pokazuje, że wciąż sięgamy po nie rzadziej niż za oceanem - wynika z badania Storytel Polska.

Media w walce z wojenną dezinformacją. Analiza IMM

Sylwia Dobkowska
Od początku marca w mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej treści dezinformacyjnych w kontekście wojny w Ukrainie. Instytut Monitorowania Mediów szacuje, że każdy Polak w wieku powyżej 15 lat w okresie 1-13 marca 2022 mógł spotkać się z przekazami alarmującymi o dezinformacji minimum dwa razy.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24