menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

20.12.2006 Rynek medialny

Polsat zazdrości TVN

Magdalena Wierzchowska, Puls Biznesu

Telewizja Zygmunta Solorza pracuje nad kanałem informacyjnym. Specjaliści radzą, by skupiła się raczej na rozrywce, filmach i sporcie.

Polsat od kilku lat przymierza się do otworzenia informacyjnego kanału tematycznego, ale teraz prace są podobno dość zaawansowane.

- Myślimy o utworzeniu nowych kanałów tematycznych. Prawdopodobnie powstanie kanał informacyjny, o którego utworzeniu myślimy od dawna. Na razie trudno mówić o konkretach, bo jeszcze kanału nie ma. Będziemy się zastanawiać, czy utworzyć go na bazie TV4, TV Biznes czy może produkcji własnej - mówi Zygmunt Solorz-Żak, właściciel i szef rady nadzorczej Polsatu.

Śladem konkurencji
Polsat był już wcześniej wymieniany jako firma zainteresowana kupnem TV Biznes, który od kilku miesięcy szuka inwestora. Piotr Barełkowski, prezes tej stacji, mówi, że rozmowy z inwestorem powinny się zakończyć w styczniu.

- Nic nie wiem o tym, bym miał uczestniczyć w tworzeniu kanału informacyjnego - mówi Piotr Fajks, prezes Polskich Mediów, nadawcy TV4.

Szefem programu miał być Tomasz Lis, ale podobno pojawiły się nieporozumienia między nim a Zygmuntem Solorzem-Żakiem.

Polsat wpisuje się w trend wyznaczony przez TVN. Ta stacja ma aż dziewięć kanałów tematycznych. TVP ma dwa, ale w przyszłym roku che uruchomić 4-5 kolejnych. Polsat wyraźnie odstawał od konkurentów.

- Wszyscy nadawcy tworzą kanały tematyczne. To przygotowanie do cyfryzacji telewizji. Dzięki temu wypełnią platformy cyfrowe, wyeliminują konkurencję i będą mogli utrzymać status quo na rynku zdominowanym przez trzech graczy - mówi Jakub Bierzyński, prezes OMD Poland.

Kalejdoskop pomysłów
Specjaliści radzą, by Polsat skoncentrował się na tym, co potrafi najlepiej.

- Stacja powinna iść w to, w czym jest dobra: sitcomy, seriale komediowe. Może powinna pomyśleć o stacji muzycznej. Dobrym pomysłem byłby kanał sportowy czy familijno-religijny. Nie powinna zaczynać na łapu-capu programu informacyjnego. Jeśli chce być konkurencją dla TVN24, musi przygotować program na takim samym poziomie - mówi Wiesław Godzic, medioznawca, profesor Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Z badania na zlecenie UPC wynika, że Polacy najchętniej oglądają wiadomości i aktualności oraz filmy i seriale, ale nie wybierają z wyprzedzeniem, co będą oglądać.

- To zła wiadomość dla emitentów telewizji tematycznej. Wymaga ona świadomego widza, samodzielnie wybierającego program - mówi Wiesław Godzic.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Popularność treści gamingowych w polskim internecie. Badanie IQS

Karolina Kałużyńska
63% osób w badanej grupie graczy w wieku 9-55 ogląda przynajmniej jeden polski kanał gamingowy. To niemal 11 milionów osób z populacji graczy w Polsce szacowanej przez IQS w badaniu "Game Story" na 17 284 000 osób.

Uczniowie słuchają radia. Padł rekord w tej grupie wiekowej

Krzysztof Głowiński
W ostatnim kwartale 2011 roku zasięg dzienny radia wśród osób w wieku 15-19 lat wyniósł ponad 85 procent. To o blisko 4 punkty procentowe więcej, niż rok wcześniej.

TV Puls inwestuje i rusza na podbój rynku

Bartosz Chochołowski
"Planujemy zainwestować w rozwój TV Puls miliony złotych. Mam nadzieję, że będzie rentowna do czerwca 2009" - zapowiada Farrell Meisel, prezes zarządu TV Puls.

Polska prasa w liczbach. Audyt PBC za pierwszy kwartał 2022

Sylwia Markowska
Wydawcy dopasowują strategie działania do posiadanych marek oraz oczekiwań różnorodnych grup odbiorców. Niektórzy decydują się na pozostanie wyłącznie przy wersjach drukowanych, inni przechodzą na wersje cyfrowe czy online, jest także spora grupa wydawców, którzy łączą obie ścieżki rozwoju.

Fake news i dezinformacja w Polsce. Skala, skutki i pytanie o przyszłość

Bartłomiej Dwornik
Gdzie leżą źródła dezinformacji i jak duża jest skala tej fali? Dlaczego jesteśmy podatni na nieprawdziwe informacje i jaką rolę w tej układance pełnią tradycyjne media? Spróbujmy rzucić nieco światła na te kwestie. I zmierzyć się z pytaniem czy bitwę z zalewem dezinformacji można jeszcze wygrać?

Prasa, telewizja i radio nie wykorzystują możliwości internetu

Money.pl
Wyniki z badań I-Metria SA, przeprowadzonych w 2001 roku. Badania obejmowały witryny największych gazet, stacji telewizyjnych i rozgłośni radiowych.

"Nikt nie powinien znać prawdy" [FILM DOKUMENTALNY]

BARD
Według Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, około 554 zatrzymań dziennikarzy miało miejsce w Białorusi między sierpniem 2020 i lipcem 2023 roku. 73 pracownikom mediów postawiono zarzuty kryminalne. 33 z nich jest w więzieniach do dziś.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24