menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

5.06.2018 Fotografia prasowa

Wyposażenie profesjonalnego studia fotograficznego

lobzowskastudio.pl

Rozpoczynającym swą działalność fotografom wydaje się, że celem osiągnięcia sukcesów w swojej branży wystarczy w pełni profesjonalny aparat fotograficzny oraz specjalistyczne oprogramowanie do obróbki zdjęć. Nie jest to jednakże prawdą, jako że aby możliwe było stworzenie studia fotograficznego z prawdziwego zdarzenia, potrzebujemy wszechstronnego wyposażenia, które to umożliwi nam wykonywanie pięknych zdjęć o bardzo dobrej jakości idealnie dopasowanych do okazji.

artykuł sponsorowany

Wyposażenie profesjonalnego studia fotograficznegofot. Studio Fotograficzne ŁOBZOWSKA z Krakowa

Niezastąpione jest przede wszystkim dodatkowe oświetlenie mówi fotograf reprezentujący Studio Fotograficzne ŁOBZOWSKA z Krakowa. Próbując swych pierwszych kroków jako działający w sposób profesjonalny fotograf powinniśmy wyposażyć swoje studio w oświetlenie błyskowe, ciągłe lub plenerowe - w zależności od tego, jakiego typu fotografie stanowić mają kluczowy punkt naszej działalności twórczej. Skuteczne doświetlenie zdjęć to także zminimalizowanie niepotrzebnych cieni oraz odpowiednio wyeksponowany obiekt lub osoba będące tematem fotografii – dla artysty jest to niezaprzeczalnie kwestia niezwykle priorytetowa, a więc na skutecznym oświetleniu nie należy oszczędzać.

Studio fotograficzne nie może się także obyć bez regulowanych solidnych statywów, dzięki którym będziemy w stanie zrobić zdjęcia do dokumentów, portrety, a nawet fotografie ślubne. Nie zawsze bowiem uda się nam uchwycić
spodziewane ujęcie trzymając aparat w ręku. Podczas gdy znajduje się on na statywie, znacznie łatwiej jest ustawić w sposób prawidłowy aparat dostosowując do warunków otoczenia kadrowane zdjęcie, które mamy zamiar fotografować.

Osobny akapit należałoby poświęcić obiektywom, jako, że to właśnie one stanową podstawę pracy fotografa. W zależności od ich wszechstronności, pozwalają wykonywać zdjęcia w trybie makro, a więc na maksymalnym przybliżeniu danego obiektu, jak też fotografować obiekty i scenerie znacznie od nas oddalone – są to tak zwane teleobiektywy. Doświadczony artysta fotograf powinien użytkować posiadający wiele różnorodnych funkcji zestaw tego typu akcesoriów, dzięki czemu żadne zlecenie nie okaże się niemożliwe do wykonania. Nie wystarczy bowiem w pełni profesjonalny aparat, jeżeli nie nie będziemy w stanie osiągnąć odpowiedniego zbliżenia lub też gdy obiektyw zaledwie standardowy uniemożliwia osiągnięcie precyzyjnej ostrości zdjęcia.

Niezbędną potrzebną okazać się może także dobrej jakości lampa błyskowa doczepiana do posiadanego osprzętu fotograficznego, która to da pewność na dodatkowe doświetlenie pomieszczenia, tym samym uzyskując efekt faktycznej głębi oraz ostrości fotografowanej sceny. Jeżeli często pracujemy w terenie, dobrze jest także przeznaczyć środki na zakup pojemnej torby, w której będziemy mogli złożyć nie tylko samo body aparatu, ale także potrzebne nam w danej chwili obiektywy, akcesoria i składany statyw. Budując studio w pomieszczeniu zamontujmy w nim specjalne tło fotograficzne.

Mimo, że wszystkie te elementy są relatywnie drogie, to pozwolą one nam stale podnosić jakość świadczonych usług. Ułatwią one nam również przydatną w zawodzie fotografa elastyczność, a więc profesjonalną pracę nie ograniczoną warunkami jakie zastaniemy.Gdy uzyskamy stan, w którym nie będziemy zamartwiać się sprzętem, a jedynie szukać ujęcia jedynego w swoim rodzaju, oznaczać to będzie, że dysponujemy wszystkim, i nic więcej nie jest potrzebne.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Fotosłownik

Janusz Wójtowicz
Od autobracketingu (AEB), przez Internal focusing (IF), do ultrasonic motor (USM). Słownik pojęć przydatnych każdemu fotoreporterowi.

Fotografia ikoną?

Paulina Dużyk-Dyna
Czy fotografia jest ikoną, skoro jest czymś więcej niż tylko "częścią charakteru danego przedmiotu"? Jest, a już na pewno niektóre zdjęcia, które na stałe wdarły się w świadomość społeczną.

Trendy w mobilnej fotografii. Raport Huawei XMAGE

Marta Januszkiewicz
Zespół ekspertów z pomocą AI przeanalizowali zdjęcia i filmy zgłoszone do ostatniej edycji konkursu fotografii mobilnej HUAWEI NEXT IMAGE Awards. Rezultatem jest HUAWEI XMAGE Trend Report 2023. Publikacja identyfikująca najważniejsze trendy i tematy w obrazach generowanych przez użytkowników smartfonów.

Fotografia i katastrofy

Anna Cymer
Fotografia ma potężną siłę - ludzie jej wierzą i jej potrzebują. I zawsze będą jej chcieli coraz więcej i żeby docierała do nich coraz szybciej.

Jak i dlaczego podpisywać zdjęcia? Twoje zdjęcie. Twoje prawo!

Nikon Polska
Podpisywanie zdjęć imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem ich autorów to dobry obyczaj świadczący o poszanowaniu praw autorskich przez wykorzystujących fotografie.

Świadectwo Nachtweya

Paulina Dużyk-Dyna
James Nachtwey jest jednym z członków wchodzących w skład agencji VII Photo Agency Photographers skupiających najlepszych fotografów prasowych całego świata.

Fotorelacja z eventu w wykonaniu profesjonalisty

artykuł sponsorowany
Fotografia eventowa to znacznie więcej niż tylko zwykłe dokumentowanie wydarzenia. To sztuka uchwycenia emocji, gestów, chwil i szczegółów, które sprawiają, że każde wydarzenie staje się niezapomniane. Tylko dobry fotograf poradzi sobie z tym zadaniem.

więcej w dziale: Fotografia prasowa

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24