menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

24.11.2018

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym

jgt.pl

Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym. Jest to temat interesujący wiele osób, dlatego dziś postaramy się przedstawić zakres zagadnień, które należy opanować, zanim zacznie się pracę przy najmie komercyjnym.

artykuł sponsorowany

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnymfot. jgt.pl

Jakie umiejętności powinien mieć zarządca najmem komercyjnym?


Wśród najważniejszych umiejętności, jakie powinien mieć zarządca najmem komercyjnym, znajduje się tworzenie poprawnie skonstruowanych umów handlowych, w tym umów najmu nieruchomości. Często w zakresie tworzenia dokumentów będących podstawą współpracy zarządcę wspiera prawnik dobrze rozeznany w tematyce nieruchomości. To on jest w stanie stworzyć zapisy umowy, które nie pozostawiają wątpliwości co do postępowania w przypadku pojawienia się kwestii spornych. Im bardziej przejrzysta umowa, tym lepiej dla obu stron.

Podczas sporządzania umów z najemcami istotne jest również określenie warunków, na jakich naliczane będą opłaty eksploatacyjne, a także to, kto będzie odpowiedzialny za remont nieruchomości. Wśród kwestii koniecznych do ustalenia pozostaje również forma stosowanych zabezpieczeń na wypadek braku płatności ze strony najemcy. Może być to na przykład równowartość kilkumiesięcznego czynszu.

Choć zazwyczaj najem nieruchomości komercyjnych nie przysparza większych trudności, w praktyce zdarzają się sytuacje sporne. W sporządzeniu umowy chroniącej w jak największym stopniu wynajmującego, reprezentowanego przez zarządcę, pomagają szkolenia warsztatowe prowadzone przez doświadczonych specjalistów. Omówienie problemów często odbywa się na bazie case study, dzięki czemu przykłady z życia wzięte są wyjaśnione w sposób prosty i zrozumiały.
 

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie z najmu komercyjnego?


Profesjonalne szkolenie daje korzyści w postaci:

  • nauki konstruowania umowy najmu (określanie czasu trwania, oświadczeń i zapisów, które powinny znaleźć się w umowie; dozwolonych kar umownych w razie nieprzestrzegania wzajemnych ustaleń zawartych w umowie; informacji na temat pełnomocnictwa);
  • uporządkowania wiedzy z zakresu najmu komercyjnego;
  • przygotowania do windykacji należności;
  • analizy konkretnych przypadków celem pogłębienia wiedzy zarządcy;
  • omówienia planowanych zmian w prawie, które za jakiś czas wejdą w życie;
  • informacji dotyczących podstaw prawnych regulujących najem nieruchomości;
  • zagadnień związanych z umową najmu i umową pre-lease;
  • warunków wydania nieruchomości będącej przedmiotem najmu
  • kosztów eksploatacyjnych i sposobów ich rozliczenia podatkowego.
 
Na szkolenie można się zapisać, wchodząc na stronę https://www.jgt.pl.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Co nie może być znakiem towarowym?

artykuł sponsorowany
Celem znaku towarowego jest odróżnienie towarów i usług swojej firmy od innych na rynku. To czym jest znak towarowy podlega jednak pewnym restrykcjom. W związku z tym wszelkie identyczne lub podobne znaki towarowe, zwłaszcza jeśli są używane dla podobnych towarów, podlegają odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wyszukiwanie znaków towarowych może być w takich sytuacjach bardzo przydatne, aby uniknąć dubli.

Czym zajmuje się Agencja Social Media?

Materiał zewnętrzny
Często firmy zastanawiają się czy tak właściwie opłaca się zlecać działania w mediach społecznościowych komuś na zewnątrz. Przecież to jest tylko dodawanie postów na Facebooku, prawda? Otóż nie.

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany
Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

Chcesz wynajmować pokoje letnikom? Oto 3 podpowiedzi

Gothaer
Tylko w ubiegłym roku turyści wykupili w naszym kraju 84 miliony noclegów. To o 4,5 miliona więcej, niż w roku ubiegłym1, a prognozy na 2018 są jeszcze bardziej optymistyczne. Nic dziwnego, że jak na drożdżach rośnie prywatna baza noclegowa - w ubiegłym roku tylko 47 proc. turystów nocowało w hotelach. Wynajem pokoi letnikom to niezły interes pod warunkiem, że wiemy jak uniknąć ryzyka. [artykuł partnera]

O rozwój dziecka zadbasz przez... wspólne posiłki

kampania społeczna
Wspólne posiłki rodziców z dziećmi to nie tylko okazja, żeby zjeść coś pożywnego, ale także szansa na: budowanie poczucia wartości młodego człowieka, dawanie mu przykładu odpowiedzialności oraz dowodów zaufania i szacunku. Jeśli dotąd nie wykorzystywaliście w pełni tej sposobności, zawsze jest dobry moment, żeby zacząć.

Targeting IP - jego rola w marketingu

artykuł gościnny
Podstawą marketingu jest dziś rywalizacja o klienta. Skuteczna kampania reklamowa może być bodźcem determinującym wybór, którego dokona klient. Atrakcyjność i zarazem konkurencyjność produktu oraz marki wzrasta, kiedy informacja o nich dociera we właściwym czasie i formie do grupy docelowej. To właśnie dlatego targetowanie IP i geofencing są takie ważne dla marketingu cyfrowego.

Wprowadzenie do strategii marki

artykuł sponsorowany
Strategię marki można przygotować na każdym etapie jej istnienia. Jeśli mamy możliwość stworzyć markę i przygotować jej strategię dosłownie od zera - świetnie. Jednak nie jest to jedyna droga. Istniejącą już markę można poddać rewitalizacji, która pozwoli odświeżyć jej wizerunek.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24