menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

24.11.2018

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym

jgt.pl

Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym. Jest to temat interesujący wiele osób, dlatego dziś postaramy się przedstawić zakres zagadnień, które należy opanować, zanim zacznie się pracę przy najmie komercyjnym.

artykuł sponsorowany

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnymfot. jgt.pl

Jakie umiejętności powinien mieć zarządca najmem komercyjnym?


Wśród najważniejszych umiejętności, jakie powinien mieć zarządca najmem komercyjnym, znajduje się tworzenie poprawnie skonstruowanych umów handlowych, w tym umów najmu nieruchomości. Często w zakresie tworzenia dokumentów będących podstawą współpracy zarządcę wspiera prawnik dobrze rozeznany w tematyce nieruchomości. To on jest w stanie stworzyć zapisy umowy, które nie pozostawiają wątpliwości co do postępowania w przypadku pojawienia się kwestii spornych. Im bardziej przejrzysta umowa, tym lepiej dla obu stron.

Podczas sporządzania umów z najemcami istotne jest również określenie warunków, na jakich naliczane będą opłaty eksploatacyjne, a także to, kto będzie odpowiedzialny za remont nieruchomości. Wśród kwestii koniecznych do ustalenia pozostaje również forma stosowanych zabezpieczeń na wypadek braku płatności ze strony najemcy. Może być to na przykład równowartość kilkumiesięcznego czynszu.

Choć zazwyczaj najem nieruchomości komercyjnych nie przysparza większych trudności, w praktyce zdarzają się sytuacje sporne. W sporządzeniu umowy chroniącej w jak największym stopniu wynajmującego, reprezentowanego przez zarządcę, pomagają szkolenia warsztatowe prowadzone przez doświadczonych specjalistów. Omówienie problemów często odbywa się na bazie case study, dzięki czemu przykłady z życia wzięte są wyjaśnione w sposób prosty i zrozumiały.
 

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie z najmu komercyjnego?


Profesjonalne szkolenie daje korzyści w postaci:

  • nauki konstruowania umowy najmu (określanie czasu trwania, oświadczeń i zapisów, które powinny znaleźć się w umowie; dozwolonych kar umownych w razie nieprzestrzegania wzajemnych ustaleń zawartych w umowie; informacji na temat pełnomocnictwa);
  • uporządkowania wiedzy z zakresu najmu komercyjnego;
  • przygotowania do windykacji należności;
  • analizy konkretnych przypadków celem pogłębienia wiedzy zarządcy;
  • omówienia planowanych zmian w prawie, które za jakiś czas wejdą w życie;
  • informacji dotyczących podstaw prawnych regulujących najem nieruchomości;
  • zagadnień związanych z umową najmu i umową pre-lease;
  • warunków wydania nieruchomości będącej przedmiotem najmu
  • kosztów eksploatacyjnych i sposobów ich rozliczenia podatkowego.
 
Na szkolenie można się zapisać, wchodząc na stronę https://www.jgt.pl.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czym jest dom mediowy oraz jakie pełni funkcje?

artykuł sponsorowany
Dom mediowy to agencja zajmująca się planowaniem, zakupem i optymalizacją kampanii reklamowych w różnych mediach. Dom mediowy pełni rolę pośrednika między reklamodawcą a dostawcą mediów, takim jak telewizja, radio, prasa czy reklama zewnętrzna.

Gadżety reklamowe na każdą porę roku

promoshop.pl
Podarowanie klientom, zaprzyjaźnionym instytucjom oraz dostawcom praktycznych gadżetów reklamowych dostosowanych do danej pory roku to oryginalny sposób na podtrzymywanie pozytywnej relacji i wyrażenie wdzięczności za współpracę. W jakie gadżety warto zainwestować w okresie jesienno-zimowym oraz w trakcie ciepłych miesięcy? [artykuł sponsorowany]

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rok

materiał partnera
Dziś każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, jeśli zależy jej na dotarciu do nowych klientów. Zobacz, jakie trendy w projektowaniu wyznaczają wygląd aktualnie tworzonych witryn.

Top 5 niedrogich upominków na Boże Narodzenie

RaB
W co w takim razie najlepiej zainwestować, by prezent był trafiony, a osoba nim obdarowana była szczęśliwa? Należy przede wszystkim pomyśleć nad prezentem nie tylko praktycznym, ale także pomysłowym oraz spersonalizowanym. [artykuł sponsorowany]

Jak budować lojalność klientów? Z pomocą przychodzi bon Sodexo

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku jest niesamowicie zacięta. Firmy nieustannie poszukują nowych metod, aby przyciągnąć do siebie klientów i zatrzymać ich przy swojej marce na dłużej. Dotyczy to tak samo klientów z sektora detalicznego, jak i b2b.

Podaruj prezent na święta. Spraw radość dzieciom chorym na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową
Dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi nawet święta spędzają w szpitalu. Dlatego Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do udziału w wyjątkowym, świątecznym projekcie. Żeby dać dzieciom z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei tyle radości i świątecznej atmosfery, ile to tylko możliwe. [Reporterzy.info wspierają]

Zastosowanie animacji reklamowych w marketingu i reklamie - poradnik

artykuł sponsorowany
Zastosowanie animacji w biznesie wymaga odpowiedniego rozplanowania. Bardzo ważny jest także dobór jak najlepszego usługodawcy. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób zastosować animację reklamową w marketingu i reklamie.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23