menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

24.11.2018

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym

jgt.pl

Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym. Jest to temat interesujący wiele osób, dlatego dziś postaramy się przedstawić zakres zagadnień, które należy opanować, zanim zacznie się pracę przy najmie komercyjnym.

artykuł sponsorowany

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnymfot. jgt.pl

Jakie umiejętności powinien mieć zarządca najmem komercyjnym?


Wśród najważniejszych umiejętności, jakie powinien mieć zarządca najmem komercyjnym, znajduje się tworzenie poprawnie skonstruowanych umów handlowych, w tym umów najmu nieruchomości. Często w zakresie tworzenia dokumentów będących podstawą współpracy zarządcę wspiera prawnik dobrze rozeznany w tematyce nieruchomości. To on jest w stanie stworzyć zapisy umowy, które nie pozostawiają wątpliwości co do postępowania w przypadku pojawienia się kwestii spornych. Im bardziej przejrzysta umowa, tym lepiej dla obu stron.

Podczas sporządzania umów z najemcami istotne jest również określenie warunków, na jakich naliczane będą opłaty eksploatacyjne, a także to, kto będzie odpowiedzialny za remont nieruchomości. Wśród kwestii koniecznych do ustalenia pozostaje również forma stosowanych zabezpieczeń na wypadek braku płatności ze strony najemcy. Może być to na przykład równowartość kilkumiesięcznego czynszu.

Choć zazwyczaj najem nieruchomości komercyjnych nie przysparza większych trudności, w praktyce zdarzają się sytuacje sporne. W sporządzeniu umowy chroniącej w jak największym stopniu wynajmującego, reprezentowanego przez zarządcę, pomagają szkolenia warsztatowe prowadzone przez doświadczonych specjalistów. Omówienie problemów często odbywa się na bazie case study, dzięki czemu przykłady z życia wzięte są wyjaśnione w sposób prosty i zrozumiały.
 

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie z najmu komercyjnego?


Profesjonalne szkolenie daje korzyści w postaci:

  • nauki konstruowania umowy najmu (określanie czasu trwania, oświadczeń i zapisów, które powinny znaleźć się w umowie; dozwolonych kar umownych w razie nieprzestrzegania wzajemnych ustaleń zawartych w umowie; informacji na temat pełnomocnictwa);
  • uporządkowania wiedzy z zakresu najmu komercyjnego;
  • przygotowania do windykacji należności;
  • analizy konkretnych przypadków celem pogłębienia wiedzy zarządcy;
  • omówienia planowanych zmian w prawie, które za jakiś czas wejdą w życie;
  • informacji dotyczących podstaw prawnych regulujących najem nieruchomości;
  • zagadnień związanych z umową najmu i umową pre-lease;
  • warunków wydania nieruchomości będącej przedmiotem najmu
  • kosztów eksploatacyjnych i sposobów ich rozliczenia podatkowego.
 
Na szkolenie można się zapisać, wchodząc na stronę https://www.jgt.pl.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?

artykuł sponsorowany
Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe? Jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Jaką kartę pamięci wybrać do aparatu?

scentre.pl
Każdy aparat fotograficzny należy wyposażyć w kartę pamięci. To niezbędne do przechowywania zdjęć i filmów, tworzonych przy pomocy sprzętu. Pojemność nie jest jedynym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając kartę pamięci do aparatu. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, kupując to akcesorium? Jakie rodzaje kart pamięci są dostępne na rynku? O tym przeczytacie w naszym artykule! [artykuł sponsorowany]

Czy powinniśmy pozwalać dziecku na nudę?

kampania społeczna
Pod słowami „nudzi mi się” może się kryć wiele różnych znaczeń. Rodzic, który będzie potrafił je właściwie odszyfrować, ma w ręku doskonałe narzędzie do wspierania rozwoju dziecka. Dowiedz się, jak zrobić z nudy dobry użytek.

Nowe trendy w dystrybucji i przechowywaniu danych. Personalizowane pamięci USB od Flashstore

flashstore.pl
Czasami wydaje się, że w pewnych branżach nie można wymyślić nic nowego, a porządek i rozwój świata w obszarze komunikacji czy rozrywki wyznacza głównie Internet. Prawdopodobnie jest w tym wiele prawdy, patrząc jednak na dane odnoszące się choćby do produkcji i sprzedaży płyt winylowych (rok do roku sprzedaje się ich więcej) czy przenośnych nośników USB (powszechnie nazywanych pendrive’ami) chodzi chyba o coś więcej. [artykuł sponsorowany]

Mądry rodzic to oszczędny rodzic. Kupuj artykuły dla dziecka ze zniżkami

alerabat.com
Chciałbyś sprawić swojemu dziecku prezent i podarować mu najnowsze zabawki z bohaterami z jego ulubionych bajek, jednak ich ceny nie zawsze idą w parze z Twoimi planami? Czy wiesz, że możesz w bardzo prosty sposób obniżyć koszt takich zakupów nawet o 70%? Postaw na rozwiązanie, dzięki któremu Twoje dziecko będzie szczęśliwe, a Twój portfel nie ucierpi. Wystarczy, że podczas zakupów wykorzystasz kupony rabatowe! [artykuł sponsorowany]

Jak sprawdzić historię serwisową samochodu przed zakupem?

artykuł sponsorowany
Czy zakup samochodu używanego jest bezpieczny? Czy można polegać na informacjach pochodzących od sprzedającego? Czy stan techniczny takiego auta rzeczywiście zgadza się z opisem prezentowanym w ofercie sprzedaży?

Jakie są etapy aktualizacji serwisu e-commerce PrestaShop wybranej wersji?

artykuł sponsorowany
Prowadząc sprzedaż online na serwisie e-commerce, warto pamiętać o tym, by co jakiś czas aktualizować taką stronę internetową. Nawet jeśli opiera się na PrestaShop, wciąż wymaga instalacji nowszej wersji tej platformy. Jak przebiega aktualizacja i jakie dane można przenieść wraz z instalacją najnowszej wersji?

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23