menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

8.12.2018

Aktywność fizyczna. Terapia dla seniorów i pacjentów onkologicznych

sprawdzonyfizjoterapeuta.pl

Aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych czynników, które służą ograniczeniu ryzyka wystąpienia poważnych chorób. Jest również zbawienna wtedy, gdy ciężka choroba już nas dopadnie.

artykuł sponsorowany

Aktywność fizyczna. Terapia dla seniorów i pacjentów onkologicznychfot. sprawdzonyfizjoterapeuta.pl

Codzienny ruch pozwala uwierzyć we własne możliwości, dać więcej siły do walki ze schorzeniami oraz dostarcza wielu radości do pokonywania codziennych trudności. Pozwala też skutecznie rozładować stres i napięcie.

Rehabilitacja seniorów – jakie pozytywne skutki z niej płyną?


Rehabilitacja w geriatrii ma ogromne znaczenie – umożliwia poprawienie kondycji seniora i zachowanie przez niego sprawności do późnych lat. Pozwala na kontakt z drugim człowiekiem, zarówno wtedy, gdy pacjent ćwiczy z rehabilitantem, jak również wtedy, gdy uczęszcza na zajęcia grupowe. Ćwiczenia dostosowane do wieku i możliwości zdrowotnych pacjenta pozwalają wzmocnić siłę mięśni, a także poprawia ruchomość kończyn górnych. Już nawet proste ćwiczenia przy krześle wpływają pozytywnie na funkcję podporową kończyn dolnych oraz wzmacniają obręcze mięśni biodrowych. Poprawiają również pracę stawów skokowych i kolanowych. Regularnie wykonywane ćwiczenia pozwalają wydłużyć sprawność fizyczną pacjenta, zachować jego samodzielność oraz znacząco poprawić jakość jego życia.

Rehabilitacja onkologiczna – skuteczna forma terapii fizycznej i psychicznej


Do wykonywania ćwiczeń usprawniających ciało po przebytych chorobach onkologicznych warto wykorzystywać akcesoria wspomagające, na przykład piłkę gimnastyczną. Szczególnie kobiety po mastektomii powinny ćwiczyć mobilność ramion. Mogą to robić, siedząc na piłce i trzymając w rękach ułożonych za plecami prosty przedmiot, na przykład kij. Rehabilitacja onkologiczna polegająca na codziennej aktywności ruchowej jest jedną z najlepszych form powrotu do zdrowia i sprawności. Warto jednak pamiętać, aby intensywność i rodzaj wysiłku był odpowiednio dobrany do konkretnego pacjenta i jego możliwości fizycznych.

Osoby dotknięte chorobą onkologiczną lub zmagające się z jej skutkami już po wyzdrowieniu mogą brać udział w zajęciach sportowych, takich jak gra w golfa, joga czy spływy kajakowe. Aktywność ruchowa poprawia nie tylko kondycję fizyczną, ale również psychiczną. Istotny jest tu kontakt nie tylko z terapeutą, ale również z grupą, w której wspólnie się ćwiczy i czerpie z niej wsparcie oraz motywację. Zajęcia to nie tylko rehabilitacja sportowa wpływająca na poprawę kondycji i zakresu ruchowości, ale również swego rodzaju terapia psychologiczna, dodająca otuchy w walce z chorobą i przeciwnościami losu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…

artykuł sponsorowany
Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Oznacza to wzrost liczby klientów i transakcji, ale również większą konkurencję. Dlatego, aby nie pozostać w tyle, należy stale się rozwijać. Pomagają w tym szkolenia dla e-commerce dedykowane rozmaitym aspektom związanym z zakładaniem i prowadzeniem sklepów internetowych. Na jakie tematy warto zwrócić uwagę?

Architekci wiedzy. Jak Łódzka Szkoła Ćwiczeń uczy nauczycieli

Reporterzy.info wspierają
Jak przekazywać wiedzę w nietuzinkowy, interesujący sposób? Jak wykorzystać w nauczaniu nowe technologie i jak wydobyć z uczniów potencjał, który w sobie mają lecz nie zawsze zdają sobie z tego sprawę? Tych wszystkich zagadnień uczą się tym razem… nauczyciele i studenci pedagogiki.

Prezent świąteczny a budowanie wizerunku i relacji z klientem

artykuł sponsorowany
Święta to magiczny czas, w którym radośnie biesiadujemy i obdarowujemy się prezentami. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu pozytywnych relacji z ważnym klientem i chcesz kreować pozytywny wizerunek swojej firmy, postaw na eleganckie upominki świąteczne, które wniosą wiele dobrego w codzienną współpracę z kontrahentami i partnerami biznesowymi. Co najlepiej podarować zaufanym klientom i gdzie znaleźć oryginalne prezenty?

Czy oczyszczacze powietrza rzeczywiście są warte uwagi?

artykuł sponsorowany
Odpowiednio dobrany oczyszczacz może być sposobem na poprawę jakości codziennego życia, a przy okazji także zdrowia.

Darmowe motywy WordPress: jak znaleźć te wartościowe?

artykuł sponsorowany
WordPress to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych, oferująca bogatą bibliotekę motywów graficznych. Dla wielu użytkowników ważne jest znalezienie wartościowych motywów, które nie tylko będą atrakcyjne wizualnie, ale także funkcjonalne i łatwe w użyciu.

Czy pozycjonowanie strony w Google ma sens?

artykuł sponsorowany
Znalezienie się na szczycie wyników wyszukiwania to duży zastrzyk nowych użytkowników. Nic dziwnego, że firmy, zarówno te małe, jak i te duże, nieustannie walczą o to, by ich strony internetowe zajmowały wyższe pozycje w rankingu giganta z Moutain View. Ale czy pozycjonowanie strony w Google w obecnych czasach ma sens? Przekonajmy się!

Wpływ jakości druku wielkoformatowego na percepcję marki

artykuł sponsorowany
Jakość druku wielkoformatowego odgrywa kluczową rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Wysokiej jakości druk odzwierciedla profesjonalizm i dbałość o detale, co przekłada się na postrzeganie marki jako wiarygodnej i wartościowej.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24