menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

7.12.2018

Pojemniki na suchy lód - w jakich branżach warto je stosować?

navi2.pl

Branża spożywcza, która często bazuje na produktach chłodzonych lub głęboko mrożonych, sięga po sprawdzone i pewne rozwiązania, które umożliwiają przewóz artykułów na duże odległości – pomiędzy centrami dystrybucyjnymi i sklepami znajdującymi się na terytorium różnych miast, województw, a nawet krajów.

artykuł sponsorowany

Pojemniki na suchy lód - w jakich branżach warto je stosować?fot. navi2.pl

Pojemniki termoizolacyjne – gdzie znajdują zastosowanie?


Do wysyłki produktów zamrożonych, których temperatura mieści się pomiędzy 0 a 78 stopni Celsjusza, stosuje się specjalistyczne pojemniki termoizolacyjne, wykazujące się wysokim współczynnikiem utrzymania temperatury. Mają one za zadanie zapewnić właściwą temperaturę, a co za tym idzie, zapobiec zepsuciu się transportowanych – często na duże odległości – produktów. Pojemniki na suchy lód są niezastąpione w przypadku wysyłki zamrożonych towarów do innej miejscowości czy kraju i stanowią gwarancję dowiezienia ich do punktu docelowego w jak najlepszym stanie.

Należy pamiętać, że podczas załadunku i wyładunku może dojść do uszkodzenia opakowania, a tym samym zmiany temperatury produktu. Pojemniki są wykonane w taki sposób, aby ograniczyć występowanie takich sytuacji. Do ich produkcji wykorzystuje się żywice poliestrowe wzmocnione włóknem szklanym. Dobre parametry techniczne i użytkowe sprawiają, że są one powszechnie stosowane na rynku. Wysoka odporność na warunki atmosferyczne, niewielki ciężar, trwałość i odpowiedni poziom estetyki gwarantują bezpieczeństwo transportowanych towarów.

Kontenery na suchy lód – jakie korzyści płyną z tego rozwiązania?


Kontenery izotermiczne są przygotowywane w taki sposób, aby umożliwiały swobodny transport. Dlatego też są wyposażone w funkcjonalne koła skrętne z hamulcem, które zapewniają dużą mobilność podczas załadunku i rozładunku towarów. Występują w różnych pojemnościach, najczęściej 220, 330 i 600 litrów. Suchy lód jest stosowany m.in. w cateringu w celu utrzymania stałej, niskiej temperatury potraw – zapobiega powstawaniu bakterii, grzybów i pleśni. Zaletą tego rozwiązania jest brak pojawienia się wody (tak jak ma to miejsce w przypadku korzystania z tradycyjnego lodu wodnego). W sytuacji braku zapewnienia substancji odpowiedniej izolacji, na przykład poprzez zastosowanie wspomnianych już specjalnych pojemników, w ciągu kilku godzin następuje sublimacja suchego lodu.

Kontenery na suchy lód sprawdzają się również podczas transportu leków i kosmetyków – niska temperatura zapobiega niekontrolowanej zmianie właściwości fizycznych i chemicznych preparatów. Suchy lód, jak sama nazwa wskazuje, jest rozwiązaniem pozbawionym skutków ubocznych w postaci wody, dlatego jest szczególnie wskazany do utrzymania temperatury leków – produktów, które wymagają suchych warunków przechowywania.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wspieraj, zamiast zabraniać. Jak nie obarczać dziecka swoim lękiem

kampania społeczna
Czy pozwolić dziecku przewrócić się i nabić guza? Kiedy i na jakich zasadach zgodzić się na nocowanie u koleżanki czy kolegi? Gdzie leży granica między troską a chorobliwym lękiem? Przeczytaj porady psychologa, jak mądrze zastąpić strach o dziecko zaufaniem i korzystać z tego w przyszłości.

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?

artykuł sponsorowany
Zaawansowana technologia drukarska sprawia, że możliwe jest dziś wykonanie prawdziwych dzieł sztuki z papieru. Doskonałym przykładem są katalogi firmowe, które skutecznie zachęcą klientów do skorzystania z wybranych usług lub produktów. Zakupienie profesjonalnych katalogów będzie też przyczyniać się do lepszego marketingu i pomoże w budowaniu identyfikacji wizualnej marki. Poznaj więcej szczegółów poniżej!

Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?

Materiał zewnętrzny
Samo stworzenie strony internetowej nie wystarczy, by przyciągnąć odpowiednio dużą liczbę klientów i sprowokować ruch na stronie. Bez dodawania wpisów na różne tematy i poszerzenia contentu, trudno jest przyciągnąć na stronę odpowiednią liczbę odbiorców.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny
Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

Właściciele szkół i przedszkoli mają pomysł jak naprawiać polską oświatę

materiał partnera
Łatwiejszy dostęp do zawodu i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, pomysły na poprawę warunków pracy w oświacie i podniesienie jakości edukacji? Jest na to plan. Jedenaście podmiotów oświatowych z Poznania, Wrocławia i Łodzi założyło pierwszy w Polsce związek pracodawców branży przedszkolnej i szkolnej.

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej - jak to zrobić?

artykuł sponsorowany
Pozycjonowanie strony internetowej to jeden z najlepszych sposobów na skuteczne promowanie marki w sieci. Dzięki temu będzie pojawiać się wysoko wynikach wyszukiwania Google, co zwiększy zasięg witryny. Pytanie tylko, jak przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie? Od czego zacząć ten proces?

Jak zlojalizować swojego klienta?

artykuł sponsorowany
Każda firma chce mieć jak największą ilość klientów, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na zarobek. Prawda jest jednak taka, że od ilości znacznie większe znaczenie ma jakość: lojalny klient przyjdzie zawsze, osoba która widzi twoją firmę po raz pierwszy może z kolei już nigdy więcej do ciebie nie trafić.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24