menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

7.12.2018

Pojemniki na suchy lód - w jakich branżach warto je stosować?

navi2.pl

Branża spożywcza, która często bazuje na produktach chłodzonych lub głęboko mrożonych, sięga po sprawdzone i pewne rozwiązania, które umożliwiają przewóz artykułów na duże odległości – pomiędzy centrami dystrybucyjnymi i sklepami znajdującymi się na terytorium różnych miast, województw, a nawet krajów.

artykuł sponsorowany

Pojemniki na suchy lód - w jakich branżach warto je stosować?fot. navi2.pl

Pojemniki termoizolacyjne – gdzie znajdują zastosowanie?


Do wysyłki produktów zamrożonych, których temperatura mieści się pomiędzy 0 a 78 stopni Celsjusza, stosuje się specjalistyczne pojemniki termoizolacyjne, wykazujące się wysokim współczynnikiem utrzymania temperatury. Mają one za zadanie zapewnić właściwą temperaturę, a co za tym idzie, zapobiec zepsuciu się transportowanych – często na duże odległości – produktów. Pojemniki na suchy lód są niezastąpione w przypadku wysyłki zamrożonych towarów do innej miejscowości czy kraju i stanowią gwarancję dowiezienia ich do punktu docelowego w jak najlepszym stanie.

Należy pamiętać, że podczas załadunku i wyładunku może dojść do uszkodzenia opakowania, a tym samym zmiany temperatury produktu. Pojemniki są wykonane w taki sposób, aby ograniczyć występowanie takich sytuacji. Do ich produkcji wykorzystuje się żywice poliestrowe wzmocnione włóknem szklanym. Dobre parametry techniczne i użytkowe sprawiają, że są one powszechnie stosowane na rynku. Wysoka odporność na warunki atmosferyczne, niewielki ciężar, trwałość i odpowiedni poziom estetyki gwarantują bezpieczeństwo transportowanych towarów.

Kontenery na suchy lód – jakie korzyści płyną z tego rozwiązania?


Kontenery izotermiczne są przygotowywane w taki sposób, aby umożliwiały swobodny transport. Dlatego też są wyposażone w funkcjonalne koła skrętne z hamulcem, które zapewniają dużą mobilność podczas załadunku i rozładunku towarów. Występują w różnych pojemnościach, najczęściej 220, 330 i 600 litrów. Suchy lód jest stosowany m.in. w cateringu w celu utrzymania stałej, niskiej temperatury potraw – zapobiega powstawaniu bakterii, grzybów i pleśni. Zaletą tego rozwiązania jest brak pojawienia się wody (tak jak ma to miejsce w przypadku korzystania z tradycyjnego lodu wodnego). W sytuacji braku zapewnienia substancji odpowiedniej izolacji, na przykład poprzez zastosowanie wspomnianych już specjalnych pojemników, w ciągu kilku godzin następuje sublimacja suchego lodu.

Kontenery na suchy lód sprawdzają się również podczas transportu leków i kosmetyków – niska temperatura zapobiega niekontrolowanej zmianie właściwości fizycznych i chemicznych preparatów. Suchy lód, jak sama nazwa wskazuje, jest rozwiązaniem pozbawionym skutków ubocznych w postaci wody, dlatego jest szczególnie wskazany do utrzymania temperatury leków – produktów, które wymagają suchych warunków przechowywania.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

patronat Reporterzy.info
Ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu z Wrocławia do Głuchołazów. Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy, rusza z pomocą dla siedmioletniego Adriana ze Świebodzic. Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał wyścig o życie z białaczką. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info

Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka

Reporterzy.info wspierają
Para butów na wysokim obcasie, smartfon i trochę kreatywności. Tyle wystarczy, by pomóc pacjentom chorym na nowotwór, którzy każdego dnia toczą bój o życie w klinice onkologicznej Przylądek Nadziei. To właśnie dla nich odbędzie się tegoroczna akcja społeczna zorganizowana przez Moliera 2 z okazji ogólnopolskiego #DniaSzpilek.

Systemy wystawiennicze

Retio
Targi, konferencje oraz szkolenia to tylko kilka z wydarzeń, które mogą wymagać tego, aby postawić tam systemy wystawiennicze. Warto jednak zastanowić się nad rozwiązaniami, które będą dobre do zastosowania w odpowiedniej sytuacji. [materiał zewnętrzny]

Rekord Guinnessa w rolkarskiej sztafecie pomoże dzieciom z Oleśnicy

Bartłomiej Dwornik
Aż 25 godzin bez przerwy po 400-metrowej pętli. Agata i Wojciech Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy, w ostatni weekend marca zamierza ustanowić oficjalny rekord świata. Wydarzenie SLV Group Guinness Rolki Reggae Rekord promować będzie również bezpieczną jazdą na rolkach w mieście, a przede wszystkim pomoże zebrać pieniądze na zorganizowanie wakacji dla małych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.

Promocja firmy - jakie materiały reklamowe wybrać?

artykuł sponsorowany
Założenie własnej działalności wiąże się oczywiście z jej skuteczną promocją. Potrzebne będą do tego odpowiedniej jakości materiały reklamowe. Wybór pod tym kątem jest coraz szerszy. Warto zdecydować się na sprawdzone produkty promocyjne, dzięki którym firma zyska sporą przewagę nad konkurencyjnymi przedsiębiorstwami z branży.

Na czym polega marketing automotion?

growinternational.eu
Automatyzacja prowadzanych zadań pozwala na oszczędzenie czasu i prowadzenie bardziej skoncentrowanych działań. Marketing automotion, czyli automatyzacja marketingu to nie tylko popularny ostatnio trend, ale i skuteczne delegowanie pracy podczas prowadzonej kampanii marketingowej. Pozwala też na prowadzenie bardzo szeroko zakrojonych prac w krótkim czasie. Co warto wiedzieć o tym trendzie? [artykuł sponsorowany]

Jak wybrać pierwszy wózek dziecięcy?

babyland.pl
Spodziewając się dziecka, rodzice muszą podjąć jedną z ważniejszych decyzji, jaką jest zakup odpowiedniego wózka dziecięcego. Rodzice decydujący się na wybór odpowiedniego wózka koniecznie muszą ustalić, jaki wózek będzie potrzebny, by jak najlepiej wpasował się w potrzeby dziecka i rodziny. Idealny wózek powinien być praktyczny, ułatwiać codzienność młodych rodziców, który łatwo złożyć, przenosić, powinien zająć niewiele miejsca. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23