menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

7.12.2018

Pojemniki na suchy lód - w jakich branżach warto je stosować?

navi2.pl

Branża spożywcza, która często bazuje na produktach chłodzonych lub głęboko mrożonych, sięga po sprawdzone i pewne rozwiązania, które umożliwiają przewóz artykułów na duże odległości – pomiędzy centrami dystrybucyjnymi i sklepami znajdującymi się na terytorium różnych miast, województw, a nawet krajów.

artykuł sponsorowany

Pojemniki na suchy lód - w jakich branżach warto je stosować?fot. navi2.pl

Pojemniki termoizolacyjne – gdzie znajdują zastosowanie?


Do wysyłki produktów zamrożonych, których temperatura mieści się pomiędzy 0 a 78 stopni Celsjusza, stosuje się specjalistyczne pojemniki termoizolacyjne, wykazujące się wysokim współczynnikiem utrzymania temperatury. Mają one za zadanie zapewnić właściwą temperaturę, a co za tym idzie, zapobiec zepsuciu się transportowanych – często na duże odległości – produktów. Pojemniki na suchy lód są niezastąpione w przypadku wysyłki zamrożonych towarów do innej miejscowości czy kraju i stanowią gwarancję dowiezienia ich do punktu docelowego w jak najlepszym stanie.

Należy pamiętać, że podczas załadunku i wyładunku może dojść do uszkodzenia opakowania, a tym samym zmiany temperatury produktu. Pojemniki są wykonane w taki sposób, aby ograniczyć występowanie takich sytuacji. Do ich produkcji wykorzystuje się żywice poliestrowe wzmocnione włóknem szklanym. Dobre parametry techniczne i użytkowe sprawiają, że są one powszechnie stosowane na rynku. Wysoka odporność na warunki atmosferyczne, niewielki ciężar, trwałość i odpowiedni poziom estetyki gwarantują bezpieczeństwo transportowanych towarów.

Kontenery na suchy lód – jakie korzyści płyną z tego rozwiązania?


Kontenery izotermiczne są przygotowywane w taki sposób, aby umożliwiały swobodny transport. Dlatego też są wyposażone w funkcjonalne koła skrętne z hamulcem, które zapewniają dużą mobilność podczas załadunku i rozładunku towarów. Występują w różnych pojemnościach, najczęściej 220, 330 i 600 litrów. Suchy lód jest stosowany m.in. w cateringu w celu utrzymania stałej, niskiej temperatury potraw – zapobiega powstawaniu bakterii, grzybów i pleśni. Zaletą tego rozwiązania jest brak pojawienia się wody (tak jak ma to miejsce w przypadku korzystania z tradycyjnego lodu wodnego). W sytuacji braku zapewnienia substancji odpowiedniej izolacji, na przykład poprzez zastosowanie wspomnianych już specjalnych pojemników, w ciągu kilku godzin następuje sublimacja suchego lodu.

Kontenery na suchy lód sprawdzają się również podczas transportu leków i kosmetyków – niska temperatura zapobiega niekontrolowanej zmianie właściwości fizycznych i chemicznych preparatów. Suchy lód, jak sama nazwa wskazuje, jest rozwiązaniem pozbawionym skutków ubocznych w postaci wody, dlatego jest szczególnie wskazany do utrzymania temperatury leków – produktów, które wymagają suchych warunków przechowywania.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Gotówkowy czy samochodowy?

lowcakredytow.pl
Czasem wybór sposobu zakupu samochodu zajmuje więcej czasu niż decyzja, które auto kupić. Większość klientów wspomaga się różnego rodzaju kredytami lub też pożyczkami, a tym samym mogą sobie pozwolić na wymarzone cztery kółka. Oferty banków i parabanków oraz dealerów samochodowych sprawiają, że mamy naprawdę dużo możliwości do wyboru. [artykuł sponsorowany]

Na ile można pozwalać nastolatkowi? Zobacz, co radzi psycholog

kampania społeczna
Rozwijając się, nastolatek oddala się od rodziców. Buduje w ten sposób ważną w dorosłym życiu autonomię. Odpowiednio ukształtowana, pomoże mu radzić sobie w przyszłości. Przeczytaj, dlaczego według psychologa trzeba pozwalać dziecku na błędy i kiedy rozmowa jest lepsza od szlabanu.

Czym zajmuje się Agencja Social Media?

Materiał zewnętrzny
Często firmy zastanawiają się czy tak właściwie opłaca się zlecać działania w mediach społecznościowych komuś na zewnątrz. Przecież to jest tylko dodawanie postów na Facebooku, prawda? Otóż nie.

Jak zlojalizować swojego klienta?

artykuł sponsorowany
Każda firma chce mieć jak największą ilość klientów, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na zarobek. Prawda jest jednak taka, że od ilości znacznie większe znaczenie ma jakość: lojalny klient przyjdzie zawsze, osoba która widzi twoją firmę po raz pierwszy może z kolei już nigdy więcej do ciebie nie trafić.

7 oryginalnych gadżetów firmowych, których nie mają inni

artykuł sponsorowany
Oferta firm poligraficznych jest bardzo obszerna, klienci coraz bardziej wymagający a gratisy – albo nudne i powtarzalne, albo absurdalnie wymyślne. Co kupić, aby ucieszyć i zaskoczyć klienta, ale jednocześni podarować mu gadżet funkcjonalny, którego nie schowa od razu do szuflady?

Formularze PIT i nowe wzory. Sprawdź, które druki się zmieniają [LINK]

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Poradnik Podatnika 2021. PIT-36, PIT-37, PIT/B, PIT/D, PIT/IP, PIT/O, PIT/Z, PIT/WZ – między innymi te rodzaje dokumentów dotyczących zeznań podatkowych od 1 stycznia 2021 roku powinny być rozliczane na nowych formularzach. Wprowadzone modyfikacje mają dostosować druki do zmian w prawie. Z tego tekstu dowiesz się, jak nie zgubić się w gąszczu aktualizacji i gdzie znaleźć obowiązujące wzory.

Jak wybrać odpowiedni czytnik ebooków?

Materiał zewnętrzny
Czytanie to Twój ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu? Chciałbyś wszędzie zabierać ze sobą książkę, ale czasem okazuje się to niemożliwe? Możesz ułatwić sobie sprawę i zawsze mieć przy sobie nawet kilka dzieł, a to dzięki czytnikowi ebooków. Jaki sprzęt wybrać?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24