menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

20.12.2018

Zakładasz odzieżowy sklep online? Sprawdź, od czego zacząć

weldoro.com

Branża e-commerce ma bardzo dobre perspektywy na przyszłość. 54% internautów kupuje produkty w sklepach internetowych. Z roku na rok klientów online przybywa. Rośnie też liczba miejsc, w których mogą dokonać zakupów. Jeżeli marzy Ci się prowadzenie odzieżowego sklepu internetowego, mamy dla Ciebie krótki poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, od czego zacząć.

artykuł sponsorowany

Zakładasz odzieżowy sklep online? Sprawdź, od czego zacząćfot. weldoro.com

Punkt pierwszy: wybór platformy zakupowej, hostingu i domeny


Utrzymanie sklepu internetowego w sieci wiąże się z kosztami, a także z koniecznością podjęcia wyboru co do dostawcy usług hostingowych. Istotne dla funkcjonowania sklepu i łatwego nim zarządzania jest również to, jakiej platformy zakupowej użyjemy. Wśród wiodących rozwiązań na rynku znajduje się między innymi PrestaShop i Shoplo, ale warto pamiętać, że opcji do wyboru jest więcej.

Punkt drugi: zaopatrzenie


O ile nie zamierzasz tworzyć własnej kolekcji ubrań, musisz zorientować się, skąd będziesz pozyskiwać towar, którym będziesz handlować w internecie. Jednym z bardziej oczywistych wyborów jest hurtownia odzieży włoskiej, do której warto udać się osobiście po to, aby dokładnie zapoznać się z jej asortymentem, cenami i warunkami współpracy. W końcu od jakości towaru oraz jego wpasowania się w aktualne trendy zależy liczba sprzedanych sztuk i Twój zarobek. Pewną alternatywą dla pozyskiwania ubrań może być również outlet odzieżowy. Niektórzy przedsiębiorcy sprowadzają też odzież z zagranicy.

Punkt trzeci: współpraca z firmą kurierską


Gdy już sprzedaż rozpocznie się na dobre, ktoś musi dostarczyć zamówienia na adres klientów. Podjęcie współpracy z firmą kurierską jest jednym z ważniejszych kroków całego procesu. Od indywidualnej negocjacji stawek i warunków uzgodnionych w podpisanej umowie zależy, ile wyniosą koszty dostawy.

Punkt czwarty: promocja marki w internecie


W jaki sposób przyciągnąć do siebie klientów? Może być to trudne szczególnie na początku, gdy niewiele osób wie o naszej działalności. Zamiast się zniechęcać, warto małymi krokami iść do przodu. Na początku pomocna może być poczta pantoflowa, choć nie wolno na tym poprzestać. Warto, aby działania promocyjne obejmowały również media społecznościowe – pomocny może być tu przede wszystkim Facebook i Instagram.

Nie tylko bieżąca komunikacja na fanpage’u marki, ale także publikacja płatnych postów sponsorowanych pozwoli zwiększyć zasięgi i dotrzeć do potencjalnych odbiorców. Dobrą zachętą może być też zaoferowanie kodu rabatowego na pierwsze zakupy. Warunkiem jego otrzymania będzie zapisanie się do newslettera.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Internetowa bramka SMS a marketing – jak ją wykorzystać w biznesie?

artykuł sponsorowany
Istnieje wiele skutecznych metod dotarcia do klienta z komunikatem marketingowym i lista ta nieustannie się wydłuża. Czy oznacza to, że dotychczas stosowane metody przestają być skuteczne? Nic bardziej mylnego.

Artykuły sponsorowane i reklama display w Reporterzy.info [LINK]

Reporterzy.info
Tygodnik Reporterzy.info oferuje możliwość zamieszczania reklam banerowych, artykułów sponsorowanych, natywnych oraz content marketingowych. Szczegóły oferty, wymagań merytorycznych i technicznych oraz modele współpracy prezentujemy w dziale REKLAMA.

Jak rzucić palenie?

proficredit.pl
Nikogo nie trzeba przekonywać, że palenie papierosów ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Rzucenie tego nałogu jednak nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga bardzo dużo cierpliwości i wytrwałości. Jak rzucić palenie? [artykuł sponsorowany]

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?

faraon24.pl
Dziennikarstwo ekonomiczne to wyjątkowo trudne zajęcie. To nie tylko czytanie, analizy i pisanie. To również potężny stres bo wyniki pracy wpływają na życie innych. Należy cechować się nie tylko solidnym wykształceniem ale także wiedzą praktyczną zdobytą przez lata praktyk. [artykuł sponsorowany]

Leasing samochodów ciężarowych

leasing.sos.pl
Leasing samochodów ciężarowych jest usługą cieszącą się dużym i stale rosnącym zainteresowaniem wśród firm spedycyjnych i transportowych. Wg danych Związku Polskiego Leasingu transport ciężki stanowi ponad 40-procentowy udział w ogólnym leasingu pojazdów. Nie dziwi więc, że gdy przedsiębiorca z branży przewozowej staje przed koniecznością zakupu pojazdu ciężarowego, zadaje sobie pytanie: czy wziąć go w leasing? [artykuł sponsorowany]

Książka elektroniczna - format przyszłości?

Virtualo
O czytelnictwie w Polsce mówi się różnie. Z jednej strony podkreśla się negatywną prognozę co do zmniejszającej się liczby regularnie czytających osób, z drugiej - wskazuje na to, że przynajmniej część Polaków coraz chętniej sięga po dobrą i ambitną literaturę. Zmienia się również sposób czytania. Coraz więcej osób sięga po nowoczesne formy książki. Zarówno ebook, jak i audiobook cieszą się coraz większą popularnością. [artykuł sponsorowany]

Aparat z funkcją Wi-Fi - sprawdź, co jeszcze umożliwia

artykuł sponsorowany
Moduł Wi-Fi w aparacie fotograficznym nie jest tak kluczowym elementem, jak przetwornik obrazu czy obiektyw o dobrych parametrach. Daje jednak szereg możliwości, związanych z bezprzewodowym przesyłaniem zdjęć czy sterowaniem aparatem przez smartfona. Sprawdź, dlaczego aparat z Wi-Fi to dobry wybór.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22