menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

20.12.2018

Zakładasz odzieżowy sklep online? Sprawdź, od czego zacząć

weldoro.com

Branża e-commerce ma bardzo dobre perspektywy na przyszłość. 54% internautów kupuje produkty w sklepach internetowych. Z roku na rok klientów online przybywa. Rośnie też liczba miejsc, w których mogą dokonać zakupów. Jeżeli marzy Ci się prowadzenie odzieżowego sklepu internetowego, mamy dla Ciebie krótki poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, od czego zacząć.

artykuł sponsorowany

Zakładasz odzieżowy sklep online? Sprawdź, od czego zacząćfot. weldoro.com

Punkt pierwszy: wybór platformy zakupowej, hostingu i domeny


Utrzymanie sklepu internetowego w sieci wiąże się z kosztami, a także z koniecznością podjęcia wyboru co do dostawcy usług hostingowych. Istotne dla funkcjonowania sklepu i łatwego nim zarządzania jest również to, jakiej platformy zakupowej użyjemy. Wśród wiodących rozwiązań na rynku znajduje się między innymi PrestaShop i Shoplo, ale warto pamiętać, że opcji do wyboru jest więcej.

Punkt drugi: zaopatrzenie


O ile nie zamierzasz tworzyć własnej kolekcji ubrań, musisz zorientować się, skąd będziesz pozyskiwać towar, którym będziesz handlować w internecie. Jednym z bardziej oczywistych wyborów jest hurtownia odzieży włoskiej, do której warto udać się osobiście po to, aby dokładnie zapoznać się z jej asortymentem, cenami i warunkami współpracy. W końcu od jakości towaru oraz jego wpasowania się w aktualne trendy zależy liczba sprzedanych sztuk i Twój zarobek. Pewną alternatywą dla pozyskiwania ubrań może być również outlet odzieżowy. Niektórzy przedsiębiorcy sprowadzają też odzież z zagranicy.

Punkt trzeci: współpraca z firmą kurierską


Gdy już sprzedaż rozpocznie się na dobre, ktoś musi dostarczyć zamówienia na adres klientów. Podjęcie współpracy z firmą kurierską jest jednym z ważniejszych kroków całego procesu. Od indywidualnej negocjacji stawek i warunków uzgodnionych w podpisanej umowie zależy, ile wyniosą koszty dostawy.

Punkt czwarty: promocja marki w internecie


W jaki sposób przyciągnąć do siebie klientów? Może być to trudne szczególnie na początku, gdy niewiele osób wie o naszej działalności. Zamiast się zniechęcać, warto małymi krokami iść do przodu. Na początku pomocna może być poczta pantoflowa, choć nie wolno na tym poprzestać. Warto, aby działania promocyjne obejmowały również media społecznościowe – pomocny może być tu przede wszystkim Facebook i Instagram.

Nie tylko bieżąca komunikacja na fanpage’u marki, ale także publikacja płatnych postów sponsorowanych pozwoli zwiększyć zasięgi i dotrzeć do potencjalnych odbiorców. Dobrą zachętą może być też zaoferowanie kodu rabatowego na pierwsze zakupy. Warunkiem jego otrzymania będzie zapisanie się do newslettera.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Dlaczego konsultacje marketingowe są przydatne?

artykuł sponsorowany
Konsultacje marketingowe są dostępne dla firm każdej wielkości i mogą być skutecznym sposobem na poprawę skuteczności strategii marketingowych firmy. Bez względu na to, jak duża lub mała jest Twoja firma, posiadanie doświadczonego specjalisty, który oceni Twój plan marketingowy, może pomóc Ci w pełni wykorzystać swoje wysiłki.

Unikalne sposoby na promocje firmy. O czym warto pomyśleć?

artykuł sponsorowany
Oryginalność w sferze reklamy daje większe szanse na to, że klienci nas zapamiętają. Dobrze o tym pamiętać przy planowaniu kampanii promocyjnej i wyborze nośników reklamy. Firmy stawiające na nietypowe metody promocji mają spore pole do popisu. Przedstawiamy zestawienie kilku gadżetów, które warto włączyć do kampanii opartej na oryginalności i unikatowości.

Zastosowanie animacji reklamowych w marketingu i reklamie - poradnik

artykuł sponsorowany
Zastosowanie animacji w biznesie wymaga odpowiedniego rozplanowania. Bardzo ważny jest także dobór jak najlepszego usługodawcy. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób zastosować animację reklamową w marketingu i reklamie.

Co nie może być znakiem towarowym?

artykuł sponsorowany
Celem znaku towarowego jest odróżnienie towarów i usług swojej firmy od innych na rynku. To czym jest znak towarowy podlega jednak pewnym restrykcjom. W związku z tym wszelkie identyczne lub podobne znaki towarowe, zwłaszcza jeśli są używane dla podobnych towarów, podlegają odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wyszukiwanie znaków towarowych może być w takich sytuacjach bardzo przydatne, aby uniknąć dubli.

Kalendarze firmowe

artykuł sponsorowany
Kalendarze firmowe są świetnym wyborem do działań marketingowych Twojej marki. Indywidualny projekt kalendarza będzie prezentował się profesjonalnie i posiadał wysoką jakość. Kalendarze książkowe, kalendarze trójdzielne i inne są przedmiotami codziennego użytku, chętnie wykorzystywanymi przez wielu jako narzędzie planowania, organizowania, zapisywania ważnych spotkań, czy urodzin.

Telefony marki iPhone – przegląd dostępnych modeli na rynku

artykuł sponsorowany
iPhone to dla wielu osób alternatywa dla smartfona na Androidzie. Telefony z charakterystycznym, nadgryzionym jabłkiem cechują się świetnym designem i bardzo płynnie działającym, intuicyjnym systemem operacyjnym iOS.

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ile warte jest życie?

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Jeszcze trzydzieści lat temu z choroby nowotworowej udawało się wyleczyć zaledwie co piąte dziecko. Dziś te proporcje są odwrotne. Nawet 85 procent dzieci wraca do zdrowia. Decydujący jest oczywiście rozwój medycyny, ale nie mniej istotna jest również zmiana podejścia i świadomości. Historia Sary i Stasia to wzruszające dowody na to, że dzięki pomocy dobrych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. [Reporterzy.info wspierają]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24