menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

25.02.2019

Książka elektroniczna - format przyszłości?

Virtualo

O czytelnictwie w Polsce mówi się różnie. Z jednej strony podkreśla się negatywną prognozę co do zmniejszającej się liczby regularnie czytających osób, z drugiej - wskazuje na to, że przynajmniej część Polaków coraz chętniej sięga po dobrą i ambitną literaturę. Zmienia się również sposób czytania. Coraz więcej osób sięga po nowoczesne formy książki. Zarówno ebook, jak i audiobook cieszą się coraz większą popularnością.

artykuł sponsorowany

Książka elektroniczna - format przyszłości?fot. Virtualo

  • Ebooki i audiobooki są coraz popularniejszym formatem książki.
  • Najczęściej korzysta się z nich podczas dłuższych i krótszych podróży.

Wydaje się, że to właśnie ebooki i audiobooki mogą okazać się narzędziem, które sprawi, że Polacy na nowo zaczną czytać więcej dobrej literatury albo jej słuchać. Książka elektroniczna coraz częściej stanowi dla wielu osób cenną alternatywę dla tradycyjnej książki. Wydaje się wręcz, że to właśnie tę formę czytelnictwa najlepiej rozwijać. Jak pokazują badania aż 59% czytających wybiera wyłącznie ebooka podczas codziennego przemieszczania się lub dłuższych podróży (51%). Więcej niż 1/3 korzysta z nich w pracy, szkole, w kawiarnii. Audiobooki stały się z kolei hitem podczas wizyt na siłowni i dłuższych biegów. Wydaje się więc, że książka elektroniczna, zarówno ta przeznaczona do czytania, jak i słuchania, naprawdę ma szansę stać się formatem przyszłości. 

Oszczędność czasu i pieniędzy


Zarówno ebooki, jak i audiobooki są przede wszystkim tańsza niż tradycyjne, papierowe książki. Zdarza się, że cena ebooka to 50% ceny tradycyjnej książki. Nie o finanse tu jednak idzie. Chodzi także w dużej mierze o oszczędność czasu. Księgarnia Virtualo pozwala na dokonywanie zakupów 24 godziny na dobę, a wyszukiwanie książki, same zakupy oraz pobranie zawartości zajmuje nie więcej niż kilka minut. W świecie, w którym jednym z najcenniejszych surowców jest czas, taka jego oszczędność jest nie do przecenienia. Nieważne, gdzie się jest i która jest godzina - tutaj nie ma żadnych ograniczeń, a zakupy można robić w najbardziej odpowiadającym danej osobie momencie.

W trosce o kręgosłup


Oczywiście postawa, zarówno przy czytaniu tradycyjnej książki, jak i ebooka, jest ważna, natomiast nie mniej ważna jest ich waga. Pod tym względem ebooki lub audiobooki są zdecydowanie "lżejszym" rozwiązaniem. W urządzeniu, które waży mniej niż jedna książka, zmieści się naprawdę dużo pozycji. Dlatego też ebooki Virtualo sprawdzają się świetnie w różnego rodzaju podróżach, kiedy ciężar bagażu zawsze ma znaczenie. Czytnik można zabierać ze sobą na podróż do pracy, jak i na dłuższe wakacje lub weekend nad jeziorem. Nie trzeba zastanawiać się, czy wziąć tę czy tę książkę, zawsze można do czytnika wgrać obydwie, a waga nadal będzie ta sama.

Jak to jest z techniką?


Audiobooki Virtualo rzygotowywane są w formacie mp3. Format ten odtwarzają już właściwie wszystkie urządzenia. Audiobooka mp3 można więc słuchać na telefonie komórkowym, iPadzie lub komputerze. Z kolei ebooki przygotowywane są w dwóch formatach: epub oraz mobi. Są one bardzo do siebie podobne, różnica natomiast polega na tym, że mobi obsługują jedynie urządzenia i aplikacje z rodziny Kindle. 


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny
Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

Jak utrzymać porządek w domu? Kilka pomocnych zasad

artykuł sponsorowany
Wieczny porządek w domu to coś, o czym marzy każdy z nas. Czysta, zorganizowana przestrzeń wpływa na nasze samopoczucie i efektywność. Oczywiście, życie bywa chaotyczne i trudno utrzymać dom w idealnym stanie przez cały czas.

Dlaczego CS GO stał się tak bardzo popularny?

Bananki.pl
Są takie gry, które stają się legendami - bez wątpienia jedną z nich jest Counter Strike Global Offensive, gra z gatunku FPS, czyli First Person Shooter. Gracz wciela się tutaj w osobę posługującą się bronią na ostrą amunicję i widzi świat jej oczami. Jeżeli ktoś choć trochę orientuje się w świecie gier komputerowych, to na pewno wie, jak wielką popularność zdobył ten tytuł. Dziś spróbujemy przyjrzeć się jej przyczynom. [artykuł sponsorowany]

Historia i wykorzystanie wariografów w praktyce śledczej

Materiał zewnętrzny
W filmach sensacyjnych często mamy do czynienia ze sceną, podczas której spocony z emocji podejrzany jest przesłuchiwany za pomocą tak zwanego "wykrywacza kłamstw". Prawda jest taka, że wariografy wielokrotnie czynnie przyczyniły się do ustalenia faktów związanych z morderstwami, gwałtami i innymi przestępstwami. Historia ich wykorzystania oraz praktyka śledcza na nich oparta w procesie dochodzeniowym będą główną osią poniższego artykułu.

Internetowi gracze zebrali pieniądze na uruchomienie poradni dla dzieci

Patronat Reporterzy.info
Prawie 30 godzin gry na żywo, ponad 1100 uczestników i wielki ładunek dobrej energii. Uczestnicy i widzowie Świątecznego Streamu Charytatywnego na Youtube zebrali ponad 2600 złotych na uruchomienie internetowej poradni pedagogicznej.

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ile warte jest życie?

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Jeszcze trzydzieści lat temu z choroby nowotworowej udawało się wyleczyć zaledwie co piąte dziecko. Dziś te proporcje są odwrotne. Nawet 85 procent dzieci wraca do zdrowia. Decydujący jest oczywiście rozwój medycyny, ale nie mniej istotna jest również zmiana podejścia i świadomości. Historia Sary i Stasia to wzruszające dowody na to, że dzięki pomocy dobrych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. [Reporterzy.info wspierają]

Zalety programów afiliacyjnych

artykuł sponsorowany
Programy afiliacyjne to doskonały sposób na to, by popularni twórcy internetowi - vlogerzy, blogerzy i właściciele poczytnych stron internetowych mogli osiągać zadowalające dochody z tytułu swojej aktywności. Czym dokładnie jest afiliacja, kto może nawiązać współpracę z programem partnerskim i jakie korzyści można z niego wyciągnąć?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24