menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

25.02.2019

Książka elektroniczna - format przyszłości?

Virtualo

O czytelnictwie w Polsce mówi się różnie. Z jednej strony podkreśla się negatywną prognozę co do zmniejszającej się liczby regularnie czytających osób, z drugiej - wskazuje na to, że przynajmniej część Polaków coraz chętniej sięga po dobrą i ambitną literaturę. Zmienia się również sposób czytania. Coraz więcej osób sięga po nowoczesne formy książki. Zarówno ebook, jak i audiobook cieszą się coraz większą popularnością.

artykuł sponsorowany

Książka elektroniczna - format przyszłości?fot. Virtualo

  • Ebooki i audiobooki są coraz popularniejszym formatem książki.
  • Najczęściej korzysta się z nich podczas dłuższych i krótszych podróży.

Wydaje się, że to właśnie ebooki i audiobooki mogą okazać się narzędziem, które sprawi, że Polacy na nowo zaczną czytać więcej dobrej literatury albo jej słuchać. Książka elektroniczna coraz częściej stanowi dla wielu osób cenną alternatywę dla tradycyjnej książki. Wydaje się wręcz, że to właśnie tę formę czytelnictwa najlepiej rozwijać. Jak pokazują badania aż 59% czytających wybiera wyłącznie ebooka podczas codziennego przemieszczania się lub dłuższych podróży (51%). Więcej niż 1/3 korzysta z nich w pracy, szkole, w kawiarnii. Audiobooki stały się z kolei hitem podczas wizyt na siłowni i dłuższych biegów. Wydaje się więc, że książka elektroniczna, zarówno ta przeznaczona do czytania, jak i słuchania, naprawdę ma szansę stać się formatem przyszłości. 

Oszczędność czasu i pieniędzy


Zarówno ebooki, jak i audiobooki są przede wszystkim tańsza niż tradycyjne, papierowe książki. Zdarza się, że cena ebooka to 50% ceny tradycyjnej książki. Nie o finanse tu jednak idzie. Chodzi także w dużej mierze o oszczędność czasu. Księgarnia Virtualo pozwala na dokonywanie zakupów 24 godziny na dobę, a wyszukiwanie książki, same zakupy oraz pobranie zawartości zajmuje nie więcej niż kilka minut. W świecie, w którym jednym z najcenniejszych surowców jest czas, taka jego oszczędność jest nie do przecenienia. Nieważne, gdzie się jest i która jest godzina - tutaj nie ma żadnych ograniczeń, a zakupy można robić w najbardziej odpowiadającym danej osobie momencie.

W trosce o kręgosłup


Oczywiście postawa, zarówno przy czytaniu tradycyjnej książki, jak i ebooka, jest ważna, natomiast nie mniej ważna jest ich waga. Pod tym względem ebooki lub audiobooki są zdecydowanie "lżejszym" rozwiązaniem. W urządzeniu, które waży mniej niż jedna książka, zmieści się naprawdę dużo pozycji. Dlatego też ebooki Virtualo sprawdzają się świetnie w różnego rodzaju podróżach, kiedy ciężar bagażu zawsze ma znaczenie. Czytnik można zabierać ze sobą na podróż do pracy, jak i na dłuższe wakacje lub weekend nad jeziorem. Nie trzeba zastanawiać się, czy wziąć tę czy tę książkę, zawsze można do czytnika wgrać obydwie, a waga nadal będzie ta sama.

Jak to jest z techniką?


Audiobooki Virtualo rzygotowywane są w formacie mp3. Format ten odtwarzają już właściwie wszystkie urządzenia. Audiobooka mp3 można więc słuchać na telefonie komórkowym, iPadzie lub komputerze. Z kolei ebooki przygotowywane są w dwóch formatach: epub oraz mobi. Są one bardzo do siebie podobne, różnica natomiast polega na tym, że mobi obsługują jedynie urządzenia i aplikacje z rodziny Kindle. 


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Kampanie na Facebooku

materiał zewnętrzny
Chcąc osiągnąć sukces w biznesie nie wystarczy tylko dobry produkt bądź usługa. W większości branż jest ogromna konkurencja, a konsumenci coraz bardziej świadomi i żeby wyróżniać się z tłumu, musimy istnieć w social mediach. Największym serwisem społecznościowym jest Facebook, ma on również najwięcej możliwości dotarcia do potencjalnych klientów.

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

Coraz bliżej święta

artykuł sponsorowany
Przywykliśmy do tego, że witryny sklepowe już w listopadzie przypominają nam o grudniowych Świętach Bożego Narodzenia. Nawet jeśli uważamy, że to odrobinę za wcześnie na epatowanie świąteczną atmosferą to jest to idealny moment na spokojne zastanowienie się i wybranie odpowiednich prezentów dla najbliższych i trochę dalszych, ale też dla współpracowników, czy pracowników. Chwila, gdy bez pośpiechu i z precyzyjnym podziałem środków budżetowych możemy zamówić upominki, bez obawy, że nie zdążą do nas dotrzeć na czas.

Jak wybrać dobrą agencję brandingową?

Agencja Invitro
Nawet jeżeli posiadasz świetny produkt, którego opracowanie wymagało wielu miesięcy pracy i dużych nakładów finansowych, to trudno go będzie sprzedać bez odpowiedniego opakowania. [artykuł sponsorowany]

Artykuły sponsorowane i reklama display w Reporterzy.info [LINK]

Reporterzy.info
Tygodnik Reporterzy.info oferuje możliwość zamieszczania reklam banerowych, artykułów sponsorowanych, natywnych oraz content marketingowych. Szczegóły oferty, wymagań merytorycznych i technicznych oraz modele współpracy prezentujemy w dziale REKLAMA.

Jakie są stawki w copywritingu?

Contentwriter.pl
Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. [Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?

Materiał zewnętrzny
Samo stworzenie strony internetowej nie wystarczy, by przyciągnąć odpowiednio dużą liczbę klientów i sprowokować ruch na stronie. Bez dodawania wpisów na różne tematy i poszerzenia contentu, trudno jest przyciągnąć na stronę odpowiednią liczbę odbiorców.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22
Clicky