menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

25.02.2019

Książka elektroniczna - format przyszłości?

Virtualo

O czytelnictwie w Polsce mówi się różnie. Z jednej strony podkreśla się negatywną prognozę co do zmniejszającej się liczby regularnie czytających osób, z drugiej - wskazuje na to, że przynajmniej część Polaków coraz chętniej sięga po dobrą i ambitną literaturę. Zmienia się również sposób czytania. Coraz więcej osób sięga po nowoczesne formy książki. Zarówno ebook, jak i audiobook cieszą się coraz większą popularnością.

artykuł sponsorowany

Książka elektroniczna - format przyszłości?fot. Virtualo

  • Ebooki i audiobooki są coraz popularniejszym formatem książki.
  • Najczęściej korzysta się z nich podczas dłuższych i krótszych podróży.

Wydaje się, że to właśnie ebooki i audiobooki mogą okazać się narzędziem, które sprawi, że Polacy na nowo zaczną czytać więcej dobrej literatury albo jej słuchać. Książka elektroniczna coraz częściej stanowi dla wielu osób cenną alternatywę dla tradycyjnej książki. Wydaje się wręcz, że to właśnie tę formę czytelnictwa najlepiej rozwijać. Jak pokazują badania aż 59% czytających wybiera wyłącznie ebooka podczas codziennego przemieszczania się lub dłuższych podróży (51%). Więcej niż 1/3 korzysta z nich w pracy, szkole, w kawiarnii. Audiobooki stały się z kolei hitem podczas wizyt na siłowni i dłuższych biegów. Wydaje się więc, że książka elektroniczna, zarówno ta przeznaczona do czytania, jak i słuchania, naprawdę ma szansę stać się formatem przyszłości. 

Oszczędność czasu i pieniędzy


Zarówno ebooki, jak i audiobooki są przede wszystkim tańsza niż tradycyjne, papierowe książki. Zdarza się, że cena ebooka to 50% ceny tradycyjnej książki. Nie o finanse tu jednak idzie. Chodzi także w dużej mierze o oszczędność czasu. Księgarnia Virtualo pozwala na dokonywanie zakupów 24 godziny na dobę, a wyszukiwanie książki, same zakupy oraz pobranie zawartości zajmuje nie więcej niż kilka minut. W świecie, w którym jednym z najcenniejszych surowców jest czas, taka jego oszczędność jest nie do przecenienia. Nieważne, gdzie się jest i która jest godzina - tutaj nie ma żadnych ograniczeń, a zakupy można robić w najbardziej odpowiadającym danej osobie momencie.

W trosce o kręgosłup


Oczywiście postawa, zarówno przy czytaniu tradycyjnej książki, jak i ebooka, jest ważna, natomiast nie mniej ważna jest ich waga. Pod tym względem ebooki lub audiobooki są zdecydowanie "lżejszym" rozwiązaniem. W urządzeniu, które waży mniej niż jedna książka, zmieści się naprawdę dużo pozycji. Dlatego też ebooki Virtualo sprawdzają się świetnie w różnego rodzaju podróżach, kiedy ciężar bagażu zawsze ma znaczenie. Czytnik można zabierać ze sobą na podróż do pracy, jak i na dłuższe wakacje lub weekend nad jeziorem. Nie trzeba zastanawiać się, czy wziąć tę czy tę książkę, zawsze można do czytnika wgrać obydwie, a waga nadal będzie ta sama.

Jak to jest z techniką?


Audiobooki Virtualo rzygotowywane są w formacie mp3. Format ten odtwarzają już właściwie wszystkie urządzenia. Audiobooka mp3 można więc słuchać na telefonie komórkowym, iPadzie lub komputerze. Z kolei ebooki przygotowywane są w dwóch formatach: epub oraz mobi. Są one bardzo do siebie podobne, różnica natomiast polega na tym, że mobi obsługują jedynie urządzenia i aplikacje z rodziny Kindle. 


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Rolkarze z całej Polski pojechali dla Hani. Patronat Reporterzy.info

BARD
Aż 40 rolkarzy zmierzyło się w Międzyborzu i Warszawie z dystansem 130 kilometrów. Charytatywny Rolki Reggae Express pojechał dla 9-miesięcznej Hani Próby, chorej na neuroblastomę. Wyjątkowo złośliwy, dziecięcy nowotwór układu nerwowego.

Jak stworzyć program lojalnościowy?

artykuł sponsorowany
Program lojalnościowy zakłada dodatkowe benefity dla klienta. Otrzymuje on nie tylko to, za co płaci, ale również punkty, które może wymieniać na nagrody, a także zniżki i bony rabatowe. Ostateczne zasady programu lojalnościowego zależą od wcześniej stworzonej strategii. Z założenia ma on budować pozytywne i trwałe relacje z klientami, wspierać ich lojalność, być promocją dla marki i oczywiście generować większe zyski. Jak się do niego dobrze przygotować?

Soundbar do 1000 zł - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Samsung
Soundbar to świetna alternatywa dla kina domowego, które nie dość, że jest drogie, to wymaga sporo miejsca, a do tego koniecznie trzeba jakoś ukryć liczne przewody. Podczas gdy po samych telewizorach nie ma co spodziewać się krystalicznego dźwięku, takie sprytne urządzenie o niewielkich gabarytach pomoże poprawić wrażenia brzmieniowe bez inwestowania dużych pieniędzy i zajmowania cennej przestrzeni w mieszkaniu. [materiał zewnętrzny]

Podaruj prezent na święta. Spraw radość dzieciom chorym na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową
Dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi nawet święta spędzają w szpitalu. Dlatego Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do udziału w wyjątkowym, świątecznym projekcie. Żeby dać dzieciom z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei tyle radości i świątecznej atmosfery, ile to tylko możliwe. [Reporterzy.info wspierają]

Pozycjonowanie za efekt – jak do tego podejść?

Materiał zewnętrzny
Pozycjonowanie stron internetowych jest zadaniem złożonym, wymagającym niemałej wiedzy, doświadczenia, ale także pewnego rodzaju wyczucia. Niewiele trzeba, żeby zniweczyć cały włożony trud i stracić eksponowane miejsce w wyszukiwarce Google, zwłaszcza w przypadku niedoświadczonego i nieumiejętnego pozycjonera.

Najlepsze kantory internetowe w Polsce. Forbes zbadał ich szybkość

Krzysztof Fiedorek
Zaledwie 10 minut trwa operacja wymiany walut w najszybszym kantorze online w polskiej sieci. Średni wynik lidera rankingu jest prawie sześciokrotnie lepszy od konkurencji. [artykuł sponsorowany]

Blokada konta bankowego przez komornika - co zrobić w takiej sytuacji?

artykuł sponsorowany
Egzekucja komornicza może wiązać się z zajęciem rachunku bankowego. W takiej sytuacji zazwyczaj wyjście jest tylko jedno – uregulowanie zadłużenia. Kontakt z wierzycielem w tym przypadku nie ma sensu. Kwestie spłaty zobowiązania musisz ustalić z komornikiem, który dopiero po wyrównaniu długów odblokuje konto bankowe.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24