menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

28.03.2019

Czym są agencje digitalowe?

fabrykamarketingu.pl

Obecny rozwój internetu sprawia, że rynek musi sprostać nowym wyzwaniom – także tym marketingowym. Naprzeciw temu zagadnieniu wychodzą agencje digitalowe, które wspierają firmy w działaniach internetowych.

artykuł sponsorowany

Czym są agencje digitalowe?fot. fabrykamarketingu.pl

Główne obszary


Agencja marketingu internetowego, jak sama nazwa wskazuje, skupia się głównie na działaniach w Sieci. Wydawać by się mogło, że znacznie zawęża to jej obszar działania, a co za tym idzie skuteczność. Nic bardziej mylnego. Mając do czynienia ze specjalistami w danej dziedzinie szybciej osiągniemy sukces. Zakres ich prac dotyczy głównie działań na portalach społecznościowych, oraz działań SEO i SEM. Każdy z tych sektorów jest bardzo szeroki.

Media społecznościowe


Skuteczne prowadzenie działań w Sieci nie zawsze jest prostą sprawą. Trzeba mieć na to dobry pomysł i odpowiedni plan. Internauci codziennie są zalewani rożnego rodzaju informacjami, dlatego zawsze należy szukać takiego przekazu, który nas wyróżni. Warto także zadbać o spójność profilu. Agencja marketingu internetowego zna wszystkie niuanse dotyczące tej kwestii i po analizie naszych stron, będzie mogła wdrożyć dobrze dobrane działania. Oprócz jednak samego zasięgu organicznego, agencje polecają także, by zawsze wykorzystać płatne reklamy. To dobry pomysł szczególnie na początku, gdy staramy się zaznajomić odbiorców z nową marką. Oczywiście przekazy reklamowe mogą być stosowane także w dłuższej perspektywie – przykładowo, gdy co roku organizujemy ważne wydarzenie, reklama w danym okresie może być pomocna w jego promocji.

SEO i SEM


Te bardzo popularne narzędzia, są chętnie wykorzystywane przez agencje digitalowe. Zazwyczaj na początku proponują one audyt SEO, dzięki któremu można zauważyć ewentualne mankamenty związane z działaniem czy prowadzeniem strony WWW. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać, szczególnie wtedy gdy zależy nam na większej widoczności naszego portalu w Sieci. Google bowiem bardzo dokładnie sprawdza serwisy pod kątem ich użyteczności i budowy. Wprowadzenie niezbędnych usprawnień może mieć duży wpływ na pozycje strony w wyszukiwarce. Tę część nazywamy pozycjonowaniem. Zazwyczaj trwa ona dość długo i wymaga wielu optymalizacji oraz pozyskiwania wysokiej jakości zewnętrznych linków. Drugą stroną medalu jest płatna reklama Google Ads. Jej wyniki są widoczne szybciej niż ma to miejsce w przypadku pozycjonowania. Wpłacamy pieniądze, ustawiamy reklamę i zazwyczaj jest ona wyświetlana maksymalnie następnego dnia. Nie jest to jednak tak prosta kwestia, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Kampanie także należy odpowiednio optymalizować i na bieżąco sprawdzać jej skuteczność. W razie potrzeby można wprowadzać niezbędne zmiany.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Dlaczego popularność zakupów online rośnie?

Bdsklep.pl
Zakupy online stają się niezwykle popularne i to już fakt. Zastanawiasz się jednak, dlaczego coraz więcej osób wybiera sklepy internetowe? A może sam jesteś regularnym klientem e-sklepów? Przyjrzyjmy się wspólnie źródłom ich popularności. [artykuł sponsorowany]

Pierwsze w Polsce szkoły, które idą do uczniów z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
Setka dzieci z Ukrainy, które razem z mamami uciekły przed wojną do Wrocławia, będzie mogła uczyć się w przygotowanych dla nich klasach. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty podpisała z wrocławskim Urzędem Miasta porozumienie w sprawie prowadzenia oddziałów przygotowawczych dla ukraińskich uczniów. Oficjalnie ruszą 1 lipca.

SXO - w jaki sposób pomoże Ci w zwiększeniu sprzedaży?

artykuł sponsorowany
Coraz więcej przedsiębiorców rozpoczyna swoją przygodę z branżą e-commerce. Klienci z tego segmentu wciąż szukają rozwiązań, które pozwolą im zwiększyć sprzedaż. Chcą zazwyczaj korzystać z wielu kanałów sprzedażowych i metod promocji, co jest dobrym posunięciem. Które z nich warto włączyć do swojego biznesu, by podejść do tematu kompleksowo? Po jakie metody warto sięgnąć, aby zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie www? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

Pakowanie paczek w e-commerce. O czym trzeba pamiętać?

e-hurtownia-opakowan.pl
Sklepy e-commerce zaczynają powoli zdobywać rynek, stając się jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin handlu. Dlaczego? Ponieważ ze względu na brak czasu, ludzie z chęcią kupują online, aby zaoszczędzić czas i nierzadko również pieniądze. [materiał zewnętrzny]

Jak sobie radzić z agresją u dzieci? Porady pedagoga

kampania społeczna
Czym się różni zachowanie agresywne od złości? Jak reagować na wybuchy wściekłości dziecka, a jak z nim pracować, kiedy pojawiają się niepokojąco często? Pedagog radzi rodzicom, jak zrozumieć i pracować z dziećmi, których temperament wymyka się czasem spod kontroli.

Wsparcie dla uczniów z Ukrainy. Rusza akcja Chodźmy razem do szkoły!

Reporterzy.info wspierają
Prawie trzystu uczniów z Ukrainy będzie się uczyć od września w powstających właśnie we Wrocławiu i Gdańsku klasach przygotowawczych, tworzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. To dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną do Polski.

Pomaganie jest sexi! Pierwsza taka kampania charytatywna na Tinderze

BARD
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" wystartowała z wyjątkową kampanią charytatywną, skierowaną do… użytkowników Tindera. Twórcy namawiają randkowiczów, żeby pokazali dobre serca i przekazali 1% podatku na leczenie małych pacjentów kliniki onkologicznej. [Reporterzy.info polecają]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22