menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

28.03.2019

Czym są agencje digitalowe?

fabrykamarketingu.pl

Obecny rozwój internetu sprawia, że rynek musi sprostać nowym wyzwaniom – także tym marketingowym. Naprzeciw temu zagadnieniu wychodzą agencje digitalowe, które wspierają firmy w działaniach internetowych.

artykuł sponsorowany

Czym są agencje digitalowe?fot. fabrykamarketingu.pl

Główne obszary


Agencja marketingu internetowego, jak sama nazwa wskazuje, skupia się głównie na działaniach w Sieci. Wydawać by się mogło, że znacznie zawęża to jej obszar działania, a co za tym idzie skuteczność. Nic bardziej mylnego. Mając do czynienia ze specjalistami w danej dziedzinie szybciej osiągniemy sukces. Zakres ich prac dotyczy głównie działań na portalach społecznościowych, oraz działań SEO i SEM. Każdy z tych sektorów jest bardzo szeroki.

Media społecznościowe


Skuteczne prowadzenie działań w Sieci nie zawsze jest prostą sprawą. Trzeba mieć na to dobry pomysł i odpowiedni plan. Internauci codziennie są zalewani rożnego rodzaju informacjami, dlatego zawsze należy szukać takiego przekazu, który nas wyróżni. Warto także zadbać o spójność profilu. Agencja marketingu internetowego zna wszystkie niuanse dotyczące tej kwestii i po analizie naszych stron, będzie mogła wdrożyć dobrze dobrane działania. Oprócz jednak samego zasięgu organicznego, agencje polecają także, by zawsze wykorzystać płatne reklamy. To dobry pomysł szczególnie na początku, gdy staramy się zaznajomić odbiorców z nową marką. Oczywiście przekazy reklamowe mogą być stosowane także w dłuższej perspektywie – przykładowo, gdy co roku organizujemy ważne wydarzenie, reklama w danym okresie może być pomocna w jego promocji.

SEO i SEM


Te bardzo popularne narzędzia, są chętnie wykorzystywane przez agencje digitalowe. Zazwyczaj na początku proponują one audyt SEO, dzięki któremu można zauważyć ewentualne mankamenty związane z działaniem czy prowadzeniem strony WWW. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać, szczególnie wtedy gdy zależy nam na większej widoczności naszego portalu w Sieci. Google bowiem bardzo dokładnie sprawdza serwisy pod kątem ich użyteczności i budowy. Wprowadzenie niezbędnych usprawnień może mieć duży wpływ na pozycje strony w wyszukiwarce. Tę część nazywamy pozycjonowaniem. Zazwyczaj trwa ona dość długo i wymaga wielu optymalizacji oraz pozyskiwania wysokiej jakości zewnętrznych linków. Drugą stroną medalu jest płatna reklama Google Ads. Jej wyniki są widoczne szybciej niż ma to miejsce w przypadku pozycjonowania. Wpłacamy pieniądze, ustawiamy reklamę i zazwyczaj jest ona wyświetlana maksymalnie następnego dnia. Nie jest to jednak tak prosta kwestia, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Kampanie także należy odpowiednio optymalizować i na bieżąco sprawdzać jej skuteczność. W razie potrzeby można wprowadzać niezbędne zmiany.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Internetowa bramka SMS a marketing – jak ją wykorzystać w biznesie?

artykuł sponsorowany
Istnieje wiele skutecznych metod dotarcia do klienta z komunikatem marketingowym i lista ta nieustannie się wydłuża. Czy oznacza to, że dotychczas stosowane metody przestają być skuteczne? Nic bardziej mylnego.

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…

artykuł sponsorowany
Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Oznacza to wzrost liczby klientów i transakcji, ale również większą konkurencję. Dlatego, aby nie pozostać w tyle, należy stale się rozwijać. Pomagają w tym szkolenia dla e-commerce dedykowane rozmaitym aspektom związanym z zakładaniem i prowadzeniem sklepów internetowych. Na jakie tematy warto zwrócić uwagę?

E-booki dla Ukrainy

Reporterzy.info polecają
Najdłużej działający w Polsce portal historyczny, Histmag.org organizuje akcję wspierającą Ukrainę. Ty też możesz pomóc.

Wynajem samochodu - najważniejsze zalety

Comfort Car
W pewnych sytuacjach, takich jak dojazd do pracy, dowiezienie dziecka do szkoły czy wyprawa po większe zakupy, samochód jest niezbędny. Podobnie w firmie, gdzie często auto pełni funkcję narzędzia pracy. Na szczęście, żyjemy w czasach, gdy swobodny dostęp do samochodu nie jest równoznaczny z koniecznością zakupu auta. [artykuł sponsorowany]

Udane prezenty biznesowe na święta wielkanocne

artykuł sponsorowany
Już w połowie lutego większość osób dopada żal za minionym Bożym Narodzeniem, zapachem choinki i smakiem ręcznie robionych pierniczków. A do grudnia jest jeszcze tyle miesięcy, że trudno jest wyczekać na powrót św. Mikołaja! Dobrze jest wybrać inną, równie ważną okazję, dzięki której można wręczać upominki.

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany
Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

Wsparcie dla uczniów z Ukrainy. Rusza akcja Chodźmy razem do szkoły!

Reporterzy.info wspierają
Prawie trzystu uczniów z Ukrainy będzie się uczyć od września w powstających właśnie we Wrocławiu i Gdańsku klasach przygotowawczych, tworzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. To dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną do Polski.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24