menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

28.03.2019

Czym są agencje digitalowe?

fabrykamarketingu.pl

Obecny rozwój internetu sprawia, że rynek musi sprostać nowym wyzwaniom – także tym marketingowym. Naprzeciw temu zagadnieniu wychodzą agencje digitalowe, które wspierają firmy w działaniach internetowych.

artykuł sponsorowany

Czym są agencje digitalowe?fot. fabrykamarketingu.pl

Główne obszary


Agencja marketingu internetowego, jak sama nazwa wskazuje, skupia się głównie na działaniach w Sieci. Wydawać by się mogło, że znacznie zawęża to jej obszar działania, a co za tym idzie skuteczność. Nic bardziej mylnego. Mając do czynienia ze specjalistami w danej dziedzinie szybciej osiągniemy sukces. Zakres ich prac dotyczy głównie działań na portalach społecznościowych, oraz działań SEO i SEM. Każdy z tych sektorów jest bardzo szeroki.

Media społecznościowe


Skuteczne prowadzenie działań w Sieci nie zawsze jest prostą sprawą. Trzeba mieć na to dobry pomysł i odpowiedni plan. Internauci codziennie są zalewani rożnego rodzaju informacjami, dlatego zawsze należy szukać takiego przekazu, który nas wyróżni. Warto także zadbać o spójność profilu. Agencja marketingu internetowego zna wszystkie niuanse dotyczące tej kwestii i po analizie naszych stron, będzie mogła wdrożyć dobrze dobrane działania. Oprócz jednak samego zasięgu organicznego, agencje polecają także, by zawsze wykorzystać płatne reklamy. To dobry pomysł szczególnie na początku, gdy staramy się zaznajomić odbiorców z nową marką. Oczywiście przekazy reklamowe mogą być stosowane także w dłuższej perspektywie – przykładowo, gdy co roku organizujemy ważne wydarzenie, reklama w danym okresie może być pomocna w jego promocji.

SEO i SEM


Te bardzo popularne narzędzia, są chętnie wykorzystywane przez agencje digitalowe. Zazwyczaj na początku proponują one audyt SEO, dzięki któremu można zauważyć ewentualne mankamenty związane z działaniem czy prowadzeniem strony WWW. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać, szczególnie wtedy gdy zależy nam na większej widoczności naszego portalu w Sieci. Google bowiem bardzo dokładnie sprawdza serwisy pod kątem ich użyteczności i budowy. Wprowadzenie niezbędnych usprawnień może mieć duży wpływ na pozycje strony w wyszukiwarce. Tę część nazywamy pozycjonowaniem. Zazwyczaj trwa ona dość długo i wymaga wielu optymalizacji oraz pozyskiwania wysokiej jakości zewnętrznych linków. Drugą stroną medalu jest płatna reklama Google Ads. Jej wyniki są widoczne szybciej niż ma to miejsce w przypadku pozycjonowania. Wpłacamy pieniądze, ustawiamy reklamę i zazwyczaj jest ona wyświetlana maksymalnie następnego dnia. Nie jest to jednak tak prosta kwestia, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Kampanie także należy odpowiednio optymalizować i na bieżąco sprawdzać jej skuteczność. W razie potrzeby można wprowadzać niezbędne zmiany.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

3 wskazówki, które pomogą Ci prowadzić skuteczny marketing treści

artykuł sponsorowany
Content Marketing polega na tworzeniu wartościowych treści, będących odpowiedzią na potrzeby odbiorców. Ogólna odpowiedź na pytanie, jak prowadzić go skutecznie, jest zawarta w samej definicji – należy skupić się na tym, by przekaz był wartościowy. Rozkładając jednak tę radę na bardziej konkretne sugestie, wyodrębniliśmy 3 wskazówki.

Prezent świąteczny a budowanie wizerunku i relacji z klientem

artykuł sponsorowany
Święta to magiczny czas, w którym radośnie biesiadujemy i obdarowujemy się prezentami. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu pozytywnych relacji z ważnym klientem i chcesz kreować pozytywny wizerunek swojej firmy, postaw na eleganckie upominki świąteczne, które wniosą wiele dobrego w codzienną współpracę z kontrahentami i partnerami biznesowymi. Co najlepiej podarować zaufanym klientom i gdzie znaleźć oryginalne prezenty?

Po czym poznać dobrą kręgielnię w Warszawie?

artykuł sponsorowany
Jak wybrać dobrą kręgielnię w Warszawie? Kręgle to doskonałe miejsce na spędzenie czasu zarówno w gronie najbliższych, jak i na zorganizowanie firmowego wyjścia czy spotkania ze znajomymi.

Kim jest prawnik? To nie tylko adwokat

artykuł sponsorowany
Zawód prawnika to grupa profesjonalistów, którzy praktykują prawo. Prawo to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych dziedzin, z których każda ma własny zasób wiedzy i umiejętności. Prawnicy są kształceni do wykonywania zawodu prawnika w jednej lub kilku z tych dziedzin.

Billboardy: Świat Wielkoformatowej Ekspresji

artykuł sponsorowany
Żyjemy w świecie, gdzie każda powierzchnia może stać się medium przekazu. Olbrzymie billboardy, plakaty, banery - wszystko to kształtuje nasze społeczeństwo, wywierając wpływ na nasze zachowania, myśli, a nawet emocje.

Historia za ścianami: odkrywanie historii poprzednich mieszkańców

artykuł sponsorowany
Mury, choć nie mówią, skrywają w sobie wiele sekretów. Każde mieszkanie, każdy dom ma swoją historię, opowieść czekającą na odkrycie przez kolejnych mieszkańców. Jak jednak zbliżyć się do przeszłości miejsca, które wybraliśmy na swój nowy dom? Jak poznać historie tych, którzy mieszali tu przed nami?

Social media dla restauracji

artykuł sponsorowany
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że najskuteczniejszą ścieżką efektywnego marketingu, pozwalającą na zdobycie nowych klientów i wypromowanie marki, pozostaje promowanie działalności za pośrednictwem mediów społecznościowych.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23