menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Vobis

28.03.2019

Czym są agencje digitalowe?

fabrykamarketingu.pl

Obecny rozwój internetu sprawia, że rynek musi sprostać nowym wyzwaniom – także tym marketingowym. Naprzeciw temu zagadnieniu wychodzą agencje digitalowe, które wspierają firmy w działaniach internetowych.

artykuł sponsorowany

Czym są agencje digitalowe?fot. fabrykamarketingu.pl

Główne obszary


Agencja marketingu internetowego, jak sama nazwa wskazuje, skupia się głównie na działaniach w Sieci. Wydawać by się mogło, że znacznie zawęża to jej obszar działania, a co za tym idzie skuteczność. Nic bardziej mylnego. Mając do czynienia ze specjalistami w danej dziedzinie szybciej osiągniemy sukces. Zakres ich prac dotyczy głównie działań na portalach społecznościowych, oraz działań SEO i SEM. Każdy z tych sektorów jest bardzo szeroki.

Media społecznościowe


Skuteczne prowadzenie działań w Sieci nie zawsze jest prostą sprawą. Trzeba mieć na to dobry pomysł i odpowiedni plan. Internauci codziennie są zalewani rożnego rodzaju informacjami, dlatego zawsze należy szukać takiego przekazu, który nas wyróżni. Warto także zadbać o spójność profilu. Agencja marketingu internetowego zna wszystkie niuanse dotyczące tej kwestii i po analizie naszych stron, będzie mogła wdrożyć dobrze dobrane działania. Oprócz jednak samego zasięgu organicznego, agencje polecają także, by zawsze wykorzystać płatne reklamy. To dobry pomysł szczególnie na początku, gdy staramy się zaznajomić odbiorców z nową marką. Oczywiście przekazy reklamowe mogą być stosowane także w dłuższej perspektywie – przykładowo, gdy co roku organizujemy ważne wydarzenie, reklama w danym okresie może być pomocna w jego promocji.

SEO i SEM


Te bardzo popularne narzędzia, są chętnie wykorzystywane przez agencje digitalowe. Zazwyczaj na początku proponują one audyt SEO, dzięki któremu można zauważyć ewentualne mankamenty związane z działaniem czy prowadzeniem strony WWW. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać, szczególnie wtedy gdy zależy nam na większej widoczności naszego portalu w Sieci. Google bowiem bardzo dokładnie sprawdza serwisy pod kątem ich użyteczności i budowy. Wprowadzenie niezbędnych usprawnień może mieć duży wpływ na pozycje strony w wyszukiwarce. Tę część nazywamy pozycjonowaniem. Zazwyczaj trwa ona dość długo i wymaga wielu optymalizacji oraz pozyskiwania wysokiej jakości zewnętrznych linków. Drugą stroną medalu jest płatna reklama Google Ads. Jej wyniki są widoczne szybciej niż ma to miejsce w przypadku pozycjonowania. Wpłacamy pieniądze, ustawiamy reklamę i zazwyczaj jest ona wyświetlana maksymalnie następnego dnia. Nie jest to jednak tak prosta kwestia, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Kampanie także należy odpowiednio optymalizować i na bieżąco sprawdzać jej skuteczność. W razie potrzeby można wprowadzać niezbędne zmiany.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Tapety na ścianę 3d hitem w aranżacji wnętrz!

www.fototap.pl
Nie od dziś wiadomo, że w branży aranżacji przestrzeni ciągle mamy do czynienia z różnego typu trendami i modami. Jest dokładnie tak, jak w branży odzieżowej, coś przestaje być na topie, coś innego natomiast rewolucjonizuje wręcz jej świat. Sprawdźmy wiec, co jest dziś modne, gdy mówimy o świecie tapet. Czy pojawiło się może coś nowego? [artykuł sponsorowany]

Jest Plan dla edukacji! Drogowskaz do zmiany polskiej szkoły

artykuł gościnny
Plan dla edukacji to praktyczny plan rozwoju polskiej szkoły, opierający się o cele i działania, które może wcielać w życie każdy z nas. Jego podstawą są realnie wyznaczone kierunki działań i określone sposoby ich realizacji, które będą opierać się na współpracy i otwartości na nowe idee.

Czym wyróżnia się agencja content marketing

thinkkong.pl
Marketing cały czas się rozwija, pojawiają się nowe trendy, rozwiązania i narzędzia. Dynamika tego zjawiska w dużej mierze zależy od zachowań konsumentów, które są analizowane i badane przez rozlicznych specjalistów. Obecnie bardzo wyraźnym trendem jest content marketing. Czym dokładnie jest content marketing i czym wyróżnia się dobra agencja content marketingowa? [artykuł sponsorowany]

Wynajem powierzchni reklamowych

znajdzreklame.pl
Jak wynająć powierzchnie reklamowe? Wynajem powierzchni reklamowych to jeden z najbardziej popularnych i sprawdzonych sposobów pozyskania klientów za pomocą reklamy. Jest to najlepszy środek przekazu, chociażby ze względu na swoją masowość. Każdy początkujący przedsiębiorca, żeby zaistnieć musi stworzyć dobrą kampanię reklamową. Tylko wtedy może się pokazać światu. [artykuł sponsorowany]

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rok

materiał partnera
Dziś każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, jeśli zależy jej na dotarciu do nowych klientów. Zobacz, jakie trendy w projektowaniu wyznaczają wygląd aktualnie tworzonych witryn.

Ile będzie kosztowała własna strona internetowa?

artykuł gościnny
Założenie własnej strony internetowej wiąże się z wieloma korzyściami. Podnosi świadomość społeczną o danej firmie i świadczonych przez nią usługach, pozwala wypromować oferowane przez nią produkty i nawiązać stałą współpracę z zewnętrznymi partnerami. Pamiętać jednak musimy, że naprawdę dobrą stronę internetową przygotować mogą tylko profesjonaliści. Ile zapłacimy za taką usługę?

Rodzaje znaków towarowych. Kolor, smak i zapach pod ochroną prawną

znakitowarowe-blog.pl
Znak towarowy przeważnie kojarzy się z nazwą lub logo firmy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taką funkcję może pełnić również kolor, kształt, dźwięk, a nawet zapach i smak! Jak to możliwe? Sprawdź jakie oznaczenie możesz zarejestrować w urzędzie patentowym. Zadbaj o maksymalną ochronę dla swojej marki i wyróżnij się na tle konkurencji. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24