menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

26.04.2019

Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotki

drukarniaonline.pl

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby projektujące ulotki jest brak odpowiedniego pochylenia się nad kwestią dobrania fontów dopasowanych do przygotowywanego materiału. Dowiedz się, co zrobić, aby czcionki współgrały z warstwą tekstową i graficzną twojej reklamy.

artykuł sponsorowany

Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotkifot. drukarniaonline.pl

Krój, kształt, kolor i wielkość liter, to kwestie, które warto przemyśleć w procesie przygotowywania ulotki. To od tych czynników zależy często zarówno czytelność naszego materiału, jak i to jak będziemy postrzegani przez potencjalnego Klienta.

Postaw na czytelność


Tworząc treść do ulotki, musimy pamiętać o tym, że mamy jedynie krótką chwilę, by zainteresować odbiorcę naszą ofertą. Właśnie dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby główny przekaz naszego materiału został przedstawiony w sposób przejrzysty i przykuwający uwagę.

W uzyskaniu tego efektu mogą pomóc nam wyraźnie wyróżnione nagłówki, czy hasło będące główną korzyścią płynącą z naszej oferty. Tego rodzaju elementy warto wyróżnić za pomocą charakterystycznego koloru, pogrubienia czy czcionki innej niż ta stosowana przy reszcie tekstu.

Pamiętając o niewielkiej powierzchni, którą mamy do zagospodarowania, należy zwrócić uwagę na dostosowanie przestrzeni między literami do naszych potrzeb. Nagłówki, hasła oraz najważniejsze informacje, na których skupić ma się odbiorca warto wyróżnić większą przestrzenią, która nada im płynności i czytelności. Przy mniej istotnych informacjach odstępy z całą pewnością mogą pozostać mniejsze.

Czcionki pokazują kim jesteś


Projektując ulotkę, trzeba pamiętać również o rodzaju czcionek, które zastosujemy. Przede wszystkim należy wybierać kroje, które będą kojarzyły się z naszą branżą, dzięki czemu odbiorca od razu będzie wiedział, czy oferta zawarta w ulotce może go zainteresować.

Jeśli celem naszej reklamy ma być wypromowanie sklepu z narzędziami, warto postawić na font np. kojarzący się pismem technicznym. Z kolei dla usług z branży kosmetycznej zdecydowanie bardziej pasować będą kroje o smukłych, zaokrąglonych krawędziach kojarzące się z delikatnością.

Należy również pamiętać, aby dobrana czcionka dobrze współgrała z logotypem naszej firmy. Jeśli zdecydujemy się natomiast na korzystanie z więcej niż jednego rodzaju kroju (np. inny dla nagłówka i reszty tekstu), musimy zwrócić uwagę, czy są one spójne. W razie problemu z dobraniem fontu pasującego do naszego produktu, czy usługi, zawsze możemy poszukać inspiracji w internecie, wpisując w wyszukiwarkę nazwę naszej branży w języku angielskim oraz słowo „font”.

Kolejną kwestią jest dopasowanie kroju do papieru, na którym będzie wydrukowana ulotka. Sztywny papier z dodatkiem folii, czy lakieru będzie kojarzył się np. z elegancją, czy ekskluzywnym produktem. W takim wypadku font również powinien być powiązany z takim stylem. Dlatego też planując zastosowanie danego fount, warto skontaktować się z drukarnią, która podpowie, na jakim papierze najlepiej wydrukować ulotkę, aby spełniała nasze oczekiwania.

Warstwa wizualna ulotki to suma detali


Projektując ulotkę, musimy pamiętać o tym, że każdy, nawet najdrobniejszy element ma znaczenie. Nie inaczej jest z typografią, która może sprawić, że osoba po otrzymaniu ulotki od kolportera wczyta się w nią, a w efekcie skorzysta z naszej oferty. Dlatego też tak ważne jest, by była ona czytelna oraz współgrała z warstwą graficzną i pomogła nam wyróżnić najważniejsze walory usługi, czy produktu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Na czym polegają Kampanie GDN?

materiał zewnętrzny
GDN to Google Display Network, czyli globalna sieć reklamowa Google. Kampanie przeprowadzane w jej ramach pozwalają na bardzo szerokie docieranie z przekazem reklamowym do odbiorców, za pomocą reklam graficznych - m.in. na stronach www, w usłudze Gmail czy filmach w serwisie YouTube. GDN efektywnie łączy w sobie generowanie milionowych zasięgów globalnych z precyzyjnym targetowaniem.

Szukasz wypożyczalni kamer w Katowicach? Zajrzyj do Strip Rental!

artykuł sponsorowany
Wiele osób i firm potrzebuje wypożyczyć sprzęt filmowy na jakąś okazję. Jeśli z góry wiadomo, że np. kamera będzie użytkowana tylko przez kilka godzin czy dni, to zakup urządzenia na własność nie ma uzasadnienia ekonomicznego. O wiele bardziej opłacalna jest opcja wynajmu. Sprawdzoną wypożyczalnią kamer w Katowicach jest Strip Rental, w której ofercie znajdziesz sprzęt z najwyższej półki w bardzo dobrej cenie.

Wynajem powierzchni reklamowych

znajdzreklame.pl
Jak wynająć powierzchnie reklamowe? Wynajem powierzchni reklamowych to jeden z najbardziej popularnych i sprawdzonych sposobów pozyskania klientów za pomocą reklamy. Jest to najlepszy środek przekazu, chociażby ze względu na swoją masowość. Każdy początkujący przedsiębiorca, żeby zaistnieć musi stworzyć dobrą kampanię reklamową. Tylko wtedy może się pokazać światu. [artykuł sponsorowany]

Dlaczego popularność zakupów online rośnie?

Bdsklep.pl
Zakupy online stają się niezwykle popularne i to już fakt. Zastanawiasz się jednak, dlaczego coraz więcej osób wybiera sklepy internetowe? A może sam jesteś regularnym klientem e-sklepów? Przyjrzyjmy się wspólnie źródłom ich popularności. [artykuł sponsorowany]

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?

artykuł sponsorowany
Zaawansowana technologia drukarska sprawia, że możliwe jest dziś wykonanie prawdziwych dzieł sztuki z papieru. Doskonałym przykładem są katalogi firmowe, które skutecznie zachęcą klientów do skorzystania z wybranych usług lub produktów. Zakupienie profesjonalnych katalogów będzie też przyczyniać się do lepszego marketingu i pomoże w budowaniu identyfikacji wizualnej marki. Poznaj więcej szczegółów poniżej!

Zalety programów afiliacyjnych

artykuł sponsorowany
Programy afiliacyjne to doskonały sposób na to, by popularni twórcy internetowi - vlogerzy, blogerzy i właściciele poczytnych stron internetowych mogli osiągać zadowalające dochody z tytułu swojej aktywności. Czym dokładnie jest afiliacja, kto może nawiązać współpracę z programem partnerskim i jakie korzyści można z niego wyciągnąć?

Wynajem samochodu - najważniejsze zalety

Comfort Car
W pewnych sytuacjach, takich jak dojazd do pracy, dowiezienie dziecka do szkoły czy wyprawa po większe zakupy, samochód jest niezbędny. Podobnie w firmie, gdzie często auto pełni funkcję narzędzia pracy. Na szczęście, żyjemy w czasach, gdy swobodny dostęp do samochodu nie jest równoznaczny z koniecznością zakupu auta. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23