menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

26.04.2019

Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotki

drukarniaonline.pl

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby projektujące ulotki jest brak odpowiedniego pochylenia się nad kwestią dobrania fontów dopasowanych do przygotowywanego materiału. Dowiedz się, co zrobić, aby czcionki współgrały z warstwą tekstową i graficzną twojej reklamy.

artykuł sponsorowany

Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotkifot. drukarniaonline.pl

Krój, kształt, kolor i wielkość liter, to kwestie, które warto przemyśleć w procesie przygotowywania ulotki. To od tych czynników zależy często zarówno czytelność naszego materiału, jak i to jak będziemy postrzegani przez potencjalnego Klienta.

Postaw na czytelność


Tworząc treść do ulotki, musimy pamiętać o tym, że mamy jedynie krótką chwilę, by zainteresować odbiorcę naszą ofertą. Właśnie dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby główny przekaz naszego materiału został przedstawiony w sposób przejrzysty i przykuwający uwagę.

W uzyskaniu tego efektu mogą pomóc nam wyraźnie wyróżnione nagłówki, czy hasło będące główną korzyścią płynącą z naszej oferty. Tego rodzaju elementy warto wyróżnić za pomocą charakterystycznego koloru, pogrubienia czy czcionki innej niż ta stosowana przy reszcie tekstu.

Pamiętając o niewielkiej powierzchni, którą mamy do zagospodarowania, należy zwrócić uwagę na dostosowanie przestrzeni między literami do naszych potrzeb. Nagłówki, hasła oraz najważniejsze informacje, na których skupić ma się odbiorca warto wyróżnić większą przestrzenią, która nada im płynności i czytelności. Przy mniej istotnych informacjach odstępy z całą pewnością mogą pozostać mniejsze.

Czcionki pokazują kim jesteś


Projektując ulotkę, trzeba pamiętać również o rodzaju czcionek, które zastosujemy. Przede wszystkim należy wybierać kroje, które będą kojarzyły się z naszą branżą, dzięki czemu odbiorca od razu będzie wiedział, czy oferta zawarta w ulotce może go zainteresować.

Jeśli celem naszej reklamy ma być wypromowanie sklepu z narzędziami, warto postawić na font np. kojarzący się pismem technicznym. Z kolei dla usług z branży kosmetycznej zdecydowanie bardziej pasować będą kroje o smukłych, zaokrąglonych krawędziach kojarzące się z delikatnością.

Należy również pamiętać, aby dobrana czcionka dobrze współgrała z logotypem naszej firmy. Jeśli zdecydujemy się natomiast na korzystanie z więcej niż jednego rodzaju kroju (np. inny dla nagłówka i reszty tekstu), musimy zwrócić uwagę, czy są one spójne. W razie problemu z dobraniem fontu pasującego do naszego produktu, czy usługi, zawsze możemy poszukać inspiracji w internecie, wpisując w wyszukiwarkę nazwę naszej branży w języku angielskim oraz słowo „font”.

Kolejną kwestią jest dopasowanie kroju do papieru, na którym będzie wydrukowana ulotka. Sztywny papier z dodatkiem folii, czy lakieru będzie kojarzył się np. z elegancją, czy ekskluzywnym produktem. W takim wypadku font również powinien być powiązany z takim stylem. Dlatego też planując zastosowanie danego fount, warto skontaktować się z drukarnią, która podpowie, na jakim papierze najlepiej wydrukować ulotkę, aby spełniała nasze oczekiwania.

Warstwa wizualna ulotki to suma detali


Projektując ulotkę, musimy pamiętać o tym, że każdy, nawet najdrobniejszy element ma znaczenie. Nie inaczej jest z typografią, która może sprawić, że osoba po otrzymaniu ulotki od kolportera wczyta się w nią, a w efekcie skorzysta z naszej oferty. Dlatego też tak ważne jest, by była ona czytelna oraz współgrała z warstwą graficzną i pomogła nam wyróżnić najważniejsze walory usługi, czy produktu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

O rozwój dziecka zadbasz przez... wspólne posiłki

kampania społeczna
Wspólne posiłki rodziców z dziećmi to nie tylko okazja, żeby zjeść coś pożywnego, ale także szansa na: budowanie poczucia wartości młodego człowieka, dawanie mu przykładu odpowiedzialności oraz dowodów zaufania i szacunku. Jeśli dotąd nie wykorzystywaliście w pełni tej sposobności, zawsze jest dobry moment, żeby zacząć.

Pozycjonowanie za efekt – jak do tego podejść?

Materiał zewnętrzny
Pozycjonowanie stron internetowych jest zadaniem złożonym, wymagającym niemałej wiedzy, doświadczenia, ale także pewnego rodzaju wyczucia. Niewiele trzeba, żeby zniweczyć cały włożony trud i stracić eksponowane miejsce w wyszukiwarce Google, zwłaszcza w przypadku niedoświadczonego i nieumiejętnego pozycjonera.

Tłumaczenia techniczne, co zawierają?

lingualab.pl
W dzisiejszych czasach, gdy większe zapotrzebowanie na rynku jest na umysły ściśle tłumaczenia techniczne stanowią większość projektów zlecanych biurom tłumaczeń. Pomimo, że osoby z wykształceniem filologicznym zazwyczaj mają umysłu humanistyczne, do tego typu wybiera się prędzej inżynierów nauk ścisłych z perfekcyjną znajomością języka. [artykuł sponsorowany]

Marketing lokalnego biznesu. Do czego może przydać Ci się hala?

gaj-stal.com
Jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą z zakresu sprzedaży akcesoriów rolniczych, ziemi pakowanej w worki i sadzonek, na pewno przyda Ci się przestrzeń do magazynowania i ekspozycji produktów. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z użytkowaniem hali? [artykuł sponsorowany]

Jak przekonać dziecko do wizyty u psychologa

kampania społeczna
Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.

Usuwanie negatywnych opinii - dlaczego zainwestować w pomoc fachowców?

artykuł sponsorowany
Bardzo dużo osób prowadzi obecnie swoje firmy. Chcesz posiadać jak najwięcej Klientów? Generalnie nie da się ukryć, że to prowadzi do tego, że można zarabiać o wiele większe pieniądze. Jak zaś doprowadzić do tego właśnie stanu? Musisz między innymi zdecydować się na pomoc ekspertów, którzy wiedzą, jak postępować, gdy mamy negatywne opinie na swój temat.

Co robić, kiedy dziecko boi się wizyty u lekarza?

kampania społeczna
Wybierasz się z dzieckiem do przychodni na badanie. Szykujecie się już do wyjścia, kiedy nagle mały człowiek zalewa się łzami i wpada w histerię. Buntuje się i za nic na świecie nie chce wyjść z domu. Brzmi znajomo? Takiej sytuacji da się uniknąć.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24