menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

26.04.2019

Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotki

drukarniaonline.pl

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby projektujące ulotki jest brak odpowiedniego pochylenia się nad kwestią dobrania fontów dopasowanych do przygotowywanego materiału. Dowiedz się, co zrobić, aby czcionki współgrały z warstwą tekstową i graficzną twojej reklamy.

artykuł sponsorowany

Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotkifot. drukarniaonline.pl

Krój, kształt, kolor i wielkość liter, to kwestie, które warto przemyśleć w procesie przygotowywania ulotki. To od tych czynników zależy często zarówno czytelność naszego materiału, jak i to jak będziemy postrzegani przez potencjalnego Klienta.

Postaw na czytelność


Tworząc treść do ulotki, musimy pamiętać o tym, że mamy jedynie krótką chwilę, by zainteresować odbiorcę naszą ofertą. Właśnie dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby główny przekaz naszego materiału został przedstawiony w sposób przejrzysty i przykuwający uwagę.

W uzyskaniu tego efektu mogą pomóc nam wyraźnie wyróżnione nagłówki, czy hasło będące główną korzyścią płynącą z naszej oferty. Tego rodzaju elementy warto wyróżnić za pomocą charakterystycznego koloru, pogrubienia czy czcionki innej niż ta stosowana przy reszcie tekstu.

Pamiętając o niewielkiej powierzchni, którą mamy do zagospodarowania, należy zwrócić uwagę na dostosowanie przestrzeni między literami do naszych potrzeb. Nagłówki, hasła oraz najważniejsze informacje, na których skupić ma się odbiorca warto wyróżnić większą przestrzenią, która nada im płynności i czytelności. Przy mniej istotnych informacjach odstępy z całą pewnością mogą pozostać mniejsze.

Czcionki pokazują kim jesteś


Projektując ulotkę, trzeba pamiętać również o rodzaju czcionek, które zastosujemy. Przede wszystkim należy wybierać kroje, które będą kojarzyły się z naszą branżą, dzięki czemu odbiorca od razu będzie wiedział, czy oferta zawarta w ulotce może go zainteresować.

Jeśli celem naszej reklamy ma być wypromowanie sklepu z narzędziami, warto postawić na font np. kojarzący się pismem technicznym. Z kolei dla usług z branży kosmetycznej zdecydowanie bardziej pasować będą kroje o smukłych, zaokrąglonych krawędziach kojarzące się z delikatnością.

Należy również pamiętać, aby dobrana czcionka dobrze współgrała z logotypem naszej firmy. Jeśli zdecydujemy się natomiast na korzystanie z więcej niż jednego rodzaju kroju (np. inny dla nagłówka i reszty tekstu), musimy zwrócić uwagę, czy są one spójne. W razie problemu z dobraniem fontu pasującego do naszego produktu, czy usługi, zawsze możemy poszukać inspiracji w internecie, wpisując w wyszukiwarkę nazwę naszej branży w języku angielskim oraz słowo „font”.

Kolejną kwestią jest dopasowanie kroju do papieru, na którym będzie wydrukowana ulotka. Sztywny papier z dodatkiem folii, czy lakieru będzie kojarzył się np. z elegancją, czy ekskluzywnym produktem. W takim wypadku font również powinien być powiązany z takim stylem. Dlatego też planując zastosowanie danego fount, warto skontaktować się z drukarnią, która podpowie, na jakim papierze najlepiej wydrukować ulotkę, aby spełniała nasze oczekiwania.

Warstwa wizualna ulotki to suma detali


Projektując ulotkę, musimy pamiętać o tym, że każdy, nawet najdrobniejszy element ma znaczenie. Nie inaczej jest z typografią, która może sprawić, że osoba po otrzymaniu ulotki od kolportera wczyta się w nią, a w efekcie skorzysta z naszej oferty. Dlatego też tak ważne jest, by była ona czytelna oraz współgrała z warstwą graficzną i pomogła nam wyróżnić najważniejsze walory usługi, czy produktu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na Google+ dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Systemy wystawiennicze

Retio
Targi, konferencje oraz szkolenia to tylko kilka z wydarzeń, które mogą wymagać tego, aby postawić tam systemy wystawiennicze. Warto jednak zastanowić się nad rozwiązaniami, które będą dobre do zastosowania w odpowiedniej sytuacji. [materiał zewnętrzny]

Czym zajmuje się agencja brandingowa?

Agencja Invitro
Agencja brandingowa to firma, zajmująca się realizacją zadań związanych z szeroko rozumianą marką przedsiębiorstwa lub produktu. Działania realizowane przez specjalistów mogą być prowadzone zarówno od podstaw, towarzysząc wprowadzaniu nowości na rynek, jak i być wdrażanymi względem marki już istniejącej, na przykład w przypadku rebrandingu. [Materiał zewnętrzny]

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?

kobosystem.pl
To właśnie social media marketing jest doskonały sposobem na dwukierunkową komunikację i na budowanie oraz utrzymywanie dobrego wizerunku firmy w sieci. [artykuł sponsorowany]

Ile będzie kosztowała własna strona internetowa?

artykuł gościnny
Założenie własnej strony internetowej wiąże się z wieloma korzyściami. Podnosi świadomość społeczną o danej firmie i świadczonych przez nią usługach, pozwala wypromować oferowane przez nią produkty i nawiązać stałą współpracę z zewnętrznymi partnerami. Pamiętać jednak musimy, że naprawdę dobrą stronę internetową przygotować mogą tylko profesjonaliści. Ile zapłacimy za taką usługę?

Rolkarze z całej Polski pojechali dla Hani. Patronat Reporterzy.info

BARD
Aż 40 rolkarzy zmierzyło się w Międzyborzu i Warszawie z dystansem 130 kilometrów. Charytatywny Rolki Reggae Express pojechał dla 9-miesięcznej Hani Próby, chorej na neuroblastomę. Wyjątkowo złośliwy, dziecięcy nowotwór układu nerwowego.

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?

dorotasalus.com
Na pewno chociaż raz czytałeś artykuł sponsorowany, czyli taki tekst, który jednocześnie zawierał merytoryczne informacje i treść reklamową. Na tym właśnie polega copywriting, coraz popularniejszy w marketingu. Nawet słynące z artykułów o wysokiej jakości strony internetowe zamieszczają tego typu teksty reklamowe, w których wiedza łączy się z reklamą. Jak pisze profesjonalny copywriter? I czy tego typu artykuły naprawdę mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu? [artykuł sponsorowany]

Social Media Marketing w firmie - od czego zacząć?

materiał zewnętrzny
Serwisów społecznościowych przybywa z każdym rokiem, a wszyscy dookoła zachwalają social media marketing. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej opłacalnych form reklamy, jednak gdzie najlepiej reklamować biznes, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty? Sprawdźmy.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22