menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

26.04.2019

Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotki

drukarniaonline.pl

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby projektujące ulotki jest brak odpowiedniego pochylenia się nad kwestią dobrania fontów dopasowanych do przygotowywanego materiału. Dowiedz się, co zrobić, aby czcionki współgrały z warstwą tekstową i graficzną twojej reklamy.

artykuł sponsorowany

Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotkifot. drukarniaonline.pl

Krój, kształt, kolor i wielkość liter, to kwestie, które warto przemyśleć w procesie przygotowywania ulotki. To od tych czynników zależy często zarówno czytelność naszego materiału, jak i to jak będziemy postrzegani przez potencjalnego Klienta.

Postaw na czytelność


Tworząc treść do ulotki, musimy pamiętać o tym, że mamy jedynie krótką chwilę, by zainteresować odbiorcę naszą ofertą. Właśnie dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby główny przekaz naszego materiału został przedstawiony w sposób przejrzysty i przykuwający uwagę.

W uzyskaniu tego efektu mogą pomóc nam wyraźnie wyróżnione nagłówki, czy hasło będące główną korzyścią płynącą z naszej oferty. Tego rodzaju elementy warto wyróżnić za pomocą charakterystycznego koloru, pogrubienia czy czcionki innej niż ta stosowana przy reszcie tekstu.

Pamiętając o niewielkiej powierzchni, którą mamy do zagospodarowania, należy zwrócić uwagę na dostosowanie przestrzeni między literami do naszych potrzeb. Nagłówki, hasła oraz najważniejsze informacje, na których skupić ma się odbiorca warto wyróżnić większą przestrzenią, która nada im płynności i czytelności. Przy mniej istotnych informacjach odstępy z całą pewnością mogą pozostać mniejsze.

Czcionki pokazują kim jesteś


Projektując ulotkę, trzeba pamiętać również o rodzaju czcionek, które zastosujemy. Przede wszystkim należy wybierać kroje, które będą kojarzyły się z naszą branżą, dzięki czemu odbiorca od razu będzie wiedział, czy oferta zawarta w ulotce może go zainteresować.

Jeśli celem naszej reklamy ma być wypromowanie sklepu z narzędziami, warto postawić na font np. kojarzący się pismem technicznym. Z kolei dla usług z branży kosmetycznej zdecydowanie bardziej pasować będą kroje o smukłych, zaokrąglonych krawędziach kojarzące się z delikatnością.

Należy również pamiętać, aby dobrana czcionka dobrze współgrała z logotypem naszej firmy. Jeśli zdecydujemy się natomiast na korzystanie z więcej niż jednego rodzaju kroju (np. inny dla nagłówka i reszty tekstu), musimy zwrócić uwagę, czy są one spójne. W razie problemu z dobraniem fontu pasującego do naszego produktu, czy usługi, zawsze możemy poszukać inspiracji w internecie, wpisując w wyszukiwarkę nazwę naszej branży w języku angielskim oraz słowo „font”.

Kolejną kwestią jest dopasowanie kroju do papieru, na którym będzie wydrukowana ulotka. Sztywny papier z dodatkiem folii, czy lakieru będzie kojarzył się np. z elegancją, czy ekskluzywnym produktem. W takim wypadku font również powinien być powiązany z takim stylem. Dlatego też planując zastosowanie danego fount, warto skontaktować się z drukarnią, która podpowie, na jakim papierze najlepiej wydrukować ulotkę, aby spełniała nasze oczekiwania.

Warstwa wizualna ulotki to suma detali


Projektując ulotkę, musimy pamiętać o tym, że każdy, nawet najdrobniejszy element ma znaczenie. Nie inaczej jest z typografią, która może sprawić, że osoba po otrzymaniu ulotki od kolportera wczyta się w nią, a w efekcie skorzysta z naszej oferty. Dlatego też tak ważne jest, by była ona czytelna oraz współgrała z warstwą graficzną i pomogła nam wyróżnić najważniejsze walory usługi, czy produktu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

E-booki dla Ukrainy

Reporterzy.info polecają
Najdłużej działający w Polsce portal historyczny, Histmag.org organizuje akcję wspierającą Ukrainę. Ty też możesz pomóc.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny
Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

Sztuka robienia notatek

artykuł sponsorowany
Dobrze przygotowane notatki i umiejętność notowania znaczenie przyspiesza i ułatwia naukę i przyswajanie wiedzy. Zapisywanie informacji wydaje się banalnie proste, jednak aby było to efektywne, trzeba robić to zgodnie z tym jak nasz mózg przetwarza informacje.

Pierwsze w Polsce szkoły, które idą do uczniów z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
Setka dzieci z Ukrainy, które razem z mamami uciekły przed wojną do Wrocławia, będzie mogła uczyć się w przygotowanych dla nich klasach. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty podpisała z wrocławskim Urzędem Miasta porozumienie w sprawie prowadzenia oddziałów przygotowawczych dla ukraińskich uczniów. Oficjalnie ruszą 1 lipca.

Jak sprawdzić historię serwisową samochodu przed zakupem?

artykuł sponsorowany
Czy zakup samochodu używanego jest bezpieczny? Czy można polegać na informacjach pochodzących od sprzedającego? Czy stan techniczny takiego auta rzeczywiście zgadza się z opisem prezentowanym w ofercie sprzedaży?

Największe zalety pożyczek pozabankowych

pozyczki-24.pl
Dostępne online, bez wychodzenia z domu, praktycznie dla każdego – jeśli potrzebujesz gotówki na spłatę swoich zobowiązań, a kredyt w banku lub pożyczka od znajomych nie wchodzą w grę, możesz skorzystać z bogatej oferty instytucji finansowych z sektora pozabankowego. [artykuł sponsorowany]

Choinkowy Las już po raz trzeci pomaga dzieciom chorym na raka

Klaudia Smolarska-Kulej
Jak co roku, 10 zł ze sprzedaży każdego świerka czy jodły w z Choinkowego Lasu trafi na leczenie i opiekę nad dziećmi z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei, W tym roku są już trzy! Dwa we Wrocławiu i jeden w Legnicy. Wszystkie zapraszają do przebierania w świątecznych drzewkach i pomagania małym wojownikom! [Reporterzy.info polecają]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23