menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

26.05.2019

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?

kobosystem.pl

To właśnie social media marketing jest doskonały sposobem na dwukierunkową komunikację i na budowanie oraz utrzymywanie dobrego wizerunku firmy w sieci. [artykuł sponsorowany]

artykuł sponsorowany

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?fot. Tanja-Denise Schantz/CC0/Pixabay

Jaki serwis społecznościowy wybrać


Przy wyborze najważniejsze jest określenie celu kampanii reklamowej oraz poznanie grupy docelowej użytkowników danego serwisu oraz zastanowienie się, który portal ma największą szansę na dotarcie do jak największej liczby przyszłych klientów.

  • Facebook – uniwersalny wiekowo i geograficznie serwis.
  • Nasza Klasa – już coraz mniej popularna, ale pozwala na dotarcie do ludzi w średnim i starszym wieku.
  • Twitter – używany jest głównie przez celebrytów, polityków, dziennikarzy.

A co z blogami


Social media marketing dotyczy również blogów np. popularne blogi firmowe. Nie muszą one mieć tylko formy pisanej, mogą występować również w formie wideo. Powinny służyć do przekazywania dłuższych i bardziej szczegółowych informacji, które nie mieszczą się na innych portalach. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywają również kontakty z popularnymi blogerami.

Błędy w Social Marketingu


  • 1) Brak strategii – nie można pozwolić na bałagan, brak organizacji i niespójność treści w prowadzeniu profilu.
  • 2) Usuwanie negatywnych komentarzy – każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, a ich usunięcie może zostać odebrane jako nieradzenie sobie z krytyką i nieumiejętność przyznania się do błędów.
  • 3) Nadmiar Hashtagów – faktem jest, że ułatwiają szukanie, wyróżnianie i grupowanie treści, ale jednocześnie mogą zaburzać jej odbiór.
  • 4) Zbyt częste zasypywanie postami – warto zastanowić się, w jakich odstępach czasu chcesz zamieszczać posty, tak aby odbiorcy nie czuli się atakowani.
  • 5) Niespersonalizowane komunikaty – nie pisz dla robotów tylko dla ludzi i nie przepełniaj treści reklamami i materiałami promocyjnymi, ponieważ może to spowodować utratę sympatii klientów.

Stosuj się do powyższych zasad i unikaj typowych błędów, a przekonasz się jak duże korzyści dla ciebie i twojej firmy niesie ze sobą social media marketing. Wykorzystaj potencjał mediów społecznościowych, aby wynieść swoją firmę ponad innych.

Potrzebujesz skutecznej kampanii reklamowej w social media – skontaktuj się z KoboSystem!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

#pokaPITa. Anita Sokołowska namawia internautów do pomagania

Justyna Zalewska
Czy wiecie, że tylko 14 z 25 milionów Polaków przekazuje 1% swojego podatku na pomoc potrzebującym? Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i wymyśliła akcję społeczną #pokaPITa, aby uświadomić Polakom, jak ważne jest przekazanie 1% na cel charytatywny. [akcja społeczna]

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny
Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

Efektywna i tania reklama internetowa ze SPOKEO

spokeo.pl
SPOKEO to ogólnopolska baza danych, która umożliwia wieloaspektowe wyszukiwanie niezbędnych informacji o podmiotach gospodarczych działających w różnych branżach. Wystarczy uzupełnić wybrane przez siebie kryterium, aby otrzymać wiadomość zwrotną z zestawem danych umożliwiającym skontaktowanie się z danym przedsiębiorstwem. [artykuł sponsorowany]

Prezent świąteczny a budowanie wizerunku i relacji z klientem

artykuł sponsorowany
Święta to magiczny czas, w którym radośnie biesiadujemy i obdarowujemy się prezentami. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu pozytywnych relacji z ważnym klientem i chcesz kreować pozytywny wizerunek swojej firmy, postaw na eleganckie upominki świąteczne, które wniosą wiele dobrego w codzienną współpracę z kontrahentami i partnerami biznesowymi. Co najlepiej podarować zaufanym klientom i gdzie znaleźć oryginalne prezenty?

Czym jest przedszkole freinetowskie? W Pabianicach właśnie takie rusza

Reporterzy.info wspierają
Mieszane grupy wiekowe, żeby młodsi rozwijali się szybciej, a starsi uczyli się opiekuńczości i akceptacji. Autorski program nauki przez rozbudzanie wyobraźni, poczucia odpowiedzialności i świadomość konsekwencji. Już od września w Pabianicach będzie działać pierwsze w całym województwie łódzkim przedszkole freinetowskie. Na czym polega i co daje taki sposób pracy z dzieckiem?

Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

patronat Reporterzy.info
Ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu z Wrocławia do Głuchołazów. Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy, rusza z pomocą dla siedmioletniego Adriana ze Świebodzic. Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał wyścig o życie z białaczką. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ile warte jest życie?

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Jeszcze trzydzieści lat temu z choroby nowotworowej udawało się wyleczyć zaledwie co piąte dziecko. Dziś te proporcje są odwrotne. Nawet 85 procent dzieci wraca do zdrowia. Decydujący jest oczywiście rozwój medycyny, ale nie mniej istotna jest również zmiana podejścia i świadomości. Historia Sary i Stasia to wzruszające dowody na to, że dzięki pomocy dobrych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. [Reporterzy.info wspierają]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24