menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Volcano

26.05.2019

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?

kobosystem.pl

To właśnie social media marketing jest doskonały sposobem na dwukierunkową komunikację i na budowanie oraz utrzymywanie dobrego wizerunku firmy w sieci. [artykuł sponsorowany]

artykuł sponsorowany

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?fot. Tanja-Denise Schantz/CC0/Pixabay

Jaki serwis społecznościowy wybrać


Przy wyborze najważniejsze jest określenie celu kampanii reklamowej oraz poznanie grupy docelowej użytkowników danego serwisu oraz zastanowienie się, który portal ma największą szansę na dotarcie do jak największej liczby przyszłych klientów.

  • Facebook – uniwersalny wiekowo i geograficznie serwis.
  • Nasza Klasa – już coraz mniej popularna, ale pozwala na dotarcie do ludzi w średnim i starszym wieku.
  • Twitter – używany jest głównie przez celebrytów, polityków, dziennikarzy.

A co z blogami


Social media marketing dotyczy również blogów np. popularne blogi firmowe. Nie muszą one mieć tylko formy pisanej, mogą występować również w formie wideo. Powinny służyć do przekazywania dłuższych i bardziej szczegółowych informacji, które nie mieszczą się na innych portalach. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywają również kontakty z popularnymi blogerami.

Błędy w Social Marketingu


  • 1) Brak strategii – nie można pozwolić na bałagan, brak organizacji i niespójność treści w prowadzeniu profilu.
  • 2) Usuwanie negatywnych komentarzy – każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, a ich usunięcie może zostać odebrane jako nieradzenie sobie z krytyką i nieumiejętność przyznania się do błędów.
  • 3) Nadmiar Hashtagów – faktem jest, że ułatwiają szukanie, wyróżnianie i grupowanie treści, ale jednocześnie mogą zaburzać jej odbiór.
  • 4) Zbyt częste zasypywanie postami – warto zastanowić się, w jakich odstępach czasu chcesz zamieszczać posty, tak aby odbiorcy nie czuli się atakowani.
  • 5) Niespersonalizowane komunikaty – nie pisz dla robotów tylko dla ludzi i nie przepełniaj treści reklamami i materiałami promocyjnymi, ponieważ może to spowodować utratę sympatii klientów.

Stosuj się do powyższych zasad i unikaj typowych błędów, a przekonasz się jak duże korzyści dla ciebie i twojej firmy niesie ze sobą social media marketing. Wykorzystaj potencjał mediów społecznościowych, aby wynieść swoją firmę ponad innych.

Potrzebujesz skutecznej kampanii reklamowej w social media – skontaktuj się z KoboSystem!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak zadbać o profesjonalny wizerunek firmy? Pomyśl o tych rzeczach

artykuł sponsorowany
Na wizerunek firmy składa się nie tylko jakość proponowanych usług, ale także sposób obsługi czy utrzymywanie kontaktów z kluczowymi kontrahentami. Jak skutecznie zbudować profesjonalny wizerunek firmy? O czym pamiętać przy planowaniu działań marketingowych? Przeczytaj ten artykuł, by się dowiedzieć!

Jak skorzystać z recepty online?

artykuł sponsorowany
Recepta to niezbędny dokument upoważniający nas do wykupu wielu leków, których normalnie nie możemy dostać w żaden inny sposób. Z wersji elektronicznej, podobnie jak tej tradycyjnej, możemy skorzystać w dowolnej aptece i z dużo większą łatwością - nie musimy pamiętać o zabieraniu ze sobą wydruku, czy też martwić się o jego zgubienie.

Mądry rodzic to oszczędny rodzic. Kupuj artykuły dla dziecka ze zniżkami

alerabat.com
Chciałbyś sprawić swojemu dziecku prezent i podarować mu najnowsze zabawki z bohaterami z jego ulubionych bajek, jednak ich ceny nie zawsze idą w parze z Twoimi planami? Czy wiesz, że możesz w bardzo prosty sposób obniżyć koszt takich zakupów nawet o 70%? Postaw na rozwiązanie, dzięki któremu Twoje dziecko będzie szczęśliwe, a Twój portfel nie ucierpi. Wystarczy, że podczas zakupów wykorzystasz kupony rabatowe! [artykuł sponsorowany]

Formularze PIT i nowe wzory. Sprawdź, które druki się zmieniają [LINK]

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Poradnik Podatnika 2021. PIT-36, PIT-37, PIT/B, PIT/D, PIT/IP, PIT/O, PIT/Z, PIT/WZ – między innymi te rodzaje dokumentów dotyczących zeznań podatkowych od 1 stycznia 2021 roku powinny być rozliczane na nowych formularzach. Wprowadzone modyfikacje mają dostosować druki do zmian w prawie. Z tego tekstu dowiesz się, jak nie zgubić się w gąszczu aktualizacji i gdzie znaleźć obowiązujące wzory.

Jak wybrać odpowiedni czytnik ebooków?

Materiał zewnętrzny
Czytanie to Twój ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu? Chciałbyś wszędzie zabierać ze sobą książkę, ale czasem okazuje się to niemożliwe? Możesz ułatwić sobie sprawę i zawsze mieć przy sobie nawet kilka dzieł, a to dzięki czytnikowi ebooków. Jaki sprzęt wybrać?

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny
Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

Sztuka robienia notatek

artykuł sponsorowany
Dobrze przygotowane notatki i umiejętność notowania znaczenie przyspiesza i ułatwia naukę i przyswajanie wiedzy. Zapisywanie informacji wydaje się banalnie proste, jednak aby było to efektywne, trzeba robić to zgodnie z tym jak nasz mózg przetwarza informacje.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24