menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

24.05.2020

Samodzielny marketing online. Jak zacząć?

samodzielny-marketing.pl

Każdy biznes potrzebuje marketingu, żeby funkcjonować – tego online i offline. Kampanie ATL mogą być poza Twoim zasięgiem, jeśli dopiero startujesz z biznesem lub Twoja działalność jest mała. Marketing online możesz jednak prowadzić samodzielnie – bez agencji, wielkich budżetów, czy skomplikowanych procesów. Jak zacząć? [Materiał zewnętrzny]

Materiał zewnętrzny

Samodzielny marketing onlinefot. samodzielny-marketing.pl

Każdy biznes potrzebuje marketingu, żeby funkcjonować – tego online i offline. Kampanie ATL mogą być poza Twoim zasięgiem, jeśli dopiero startujesz z biznesem lub Twoja działalność jest mała. Marketing online możesz jednak prowadzić samodzielnie – bez agencji, wielkich budżetów, czy skomplikowanych procesów. Jak zacząć?

Jaki marketing można prowadzić samodzielnie?


W Twoim zasięgu są:
  • liczne działania w social mediach,
  • płatne kampanie w sieciach Google, czy LinkedIn,
  • działania SEO,
  • marketing wizerunkowy,
  • content marketing,
  • a nawet e-mail marketing.

W zasadzie każdy marketing online w podstawowym wymiarze jest możliwy do wykonania przez każdego z minimum wiedzy i czasu. W 2020 roku do dyspozycji mamy narzędzia, które samodzielnie wykonują pracę, np. dla e-mail marketingu możemy skorzystać z rozwiązania FreshMail, które prowadzi nas przez cały proces wysyłki za rękę. Tak samo nie trzeba być grafikiem, żeby tworzyć infografiki czy prezentacje - wystarczy konto w serwisie Canva, gdzie mamy do dyspozycji mnóstwo gotowych szablonów.

Jak zacząć samodzielny marketing?


Narzędzia to jednak nie wszystko. By zarządzać nimi skutecznie, musimy posiadać wiedzę o tym, jak działa dany marketing. Tu z pomocą przychodzą wszelkie serwisy i blogi specjalistów, którzy dzielą się wiedzą. Dla przykładu, jeśli chcesz zacząć prowadzić działania SEO samodzielnie, a nie masz jeszcze żadnych podstaw, zajrzyj na blog Samodzielny Marketing. Seria artykułów o pozycjonowaniu pomoże Ci samodzielnie wystartować z działaniami.

Samodzielny marketing online – jak zacząć?fot. samodzielny-marketing.pl

W przypadku kampanii reklamowych, zacznij od materiałów dostarczanych przez samego dostawcę sieci reklamowej. Google posiada obszerną bazę wiedzy na temat Google Ads. Konto może założyć każdy, budżety są dowolne, a zarządzanie reklamami jest stosunkowo proste.

Oczywiście, aby poznać wszystkie niezbędne tajniki danej branży marketingowej, musisz poświęcić czas na naukę. Jednak sieć pełna jest materiałów zarówno w formie pisanej, wideo i graficznej, do tego za damo. Wszystko więc zależy od Twoich chęci i wytrwałości. Pamiętaj, że praktycznie dla każdej formy marketingu istnieje grupa na Facebooku! Możesz tam zapytać o wszystko.

Jak prowadzić skuteczny marketing online?


Narzędzia i wiedza to jednak wciąż nie wszystko. Potrzebujesz jeszcze doświadczenia. Niestety, oznacza to, że na początku zderzysz się z bardzo niską skutecznością działań, a dobrą efektywność zyskasz dopiero po wydaniu "rozsądnego" budżetu. To nieuniknione, dlatego musisz maksymalnie usamodzielnić się w działaniach i korzystać z gotowych, darmowych rozwiązań.

Cały marketing online obraca się wokół strony internetowej, która często jest kosztem nie do przeskoczenia dla małego biznesu. Witrynę możesz jednak założyć samodzielnie i to niemal za darmo. Przeczytaj artkuł Jak założyć stwoją stronę www? i zacznij przygodę. Szybko zauważysz, że w 2020 roku tworzenie stron jest proste i dla każdego.

Jak dobrze wykorzystać budżet na marketing?


Jeśli zamierzasz prowadzić samodzielny marketing, możesz sporo zaoszczędzić. Nie wszystko jednak jest możliwe do zrobienia za darmo. Bardziej zaawansowana strona www będzie wymagała programisty, a każda kampania CPC musi mieć budżet, dlatego najlepiej jest rozpocząć samodzielny marketing od działań organicznych, czyli tych, które generują ruch na stronie za darmo. Skup się więc na prowadzeniu profili w social mediach, oraz na pozycjonowaniu strony w Google.

Obecnie Google to najlepsze źródło ruchu, które możemy pozyskać bez wielkich kosztów. Wymaga to jednak czasu i działań związanych z tworzeniem treści i optymalizacją serwisu. Z drugiej strony w mediach społecznościowych, jeśli jesteśmy kreatywni, możemy uzyskać spore zasięgi bez zapłacanie złotówki. Jest to jednak coraz trudniejsze, gdyż Facebook, Instagram i pozostałe sieci konsekwentnie tną szanse na ruch organiczny, wymuszając przejście na płatne reklamy.

Zacznij samodzielny marketing


Jedno jest pewne, jeśli poświęcisz czas, możesz zdobyć wiedzę, znaleźć narzędzia i zbudować doświadczenie, które pozwolą Ci prowadzić marketing samodzielnie. Z czasem, gdy rozwiniesz biznes, możesz wykorzystać agencje i specjalistów, mając jednak pełną wiedzę i możliwość weryfikowania ich wyników. To spora wartość.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

6 sposobów na optymalizację kampanii Google Ads w wyszukiwarce

artykuł gościnny
Google Ads to potężne narzędzie marketingowe, które pozwala dotrzeć do szerokiej grupy potencjalnych klientów. Jednak, aby w pełni wykorzystać jego możliwości, kluczowa jest odpowiednia konfiguracja, a następnie optymalizacja kampanii.

Szukasz wypożyczalni kamer w Katowicach? Zajrzyj do Strip Rental!

artykuł sponsorowany
Wiele osób i firm potrzebuje wypożyczyć sprzęt filmowy na jakąś okazję. Jeśli z góry wiadomo, że np. kamera będzie użytkowana tylko przez kilka godzin czy dni, to zakup urządzenia na własność nie ma uzasadnienia ekonomicznego. O wiele bardziej opłacalna jest opcja wynajmu. Sprawdzoną wypożyczalnią kamer w Katowicach jest Strip Rental, w której ofercie znajdziesz sprzęt z najwyższej półki w bardzo dobrej cenie.

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?

artykuł sponsorowany
Zaawansowana technologia drukarska sprawia, że możliwe jest dziś wykonanie prawdziwych dzieł sztuki z papieru. Doskonałym przykładem są katalogi firmowe, które skutecznie zachęcą klientów do skorzystania z wybranych usług lub produktów. Zakupienie profesjonalnych katalogów będzie też przyczyniać się do lepszego marketingu i pomoże w budowaniu identyfikacji wizualnej marki. Poznaj więcej szczegółów poniżej!

Bukmacherzy w Polsce rozwiązują problemy swoich graczy

zapytajbukmachera.pl
Dzięki regulacjom prawnym, obstawianie u bukmacherów przestało być owiane złą sławą i decyduje się na nie coraz większa grupa nowych graczy. Przyciąga ich szeroka oferta dyscyplin sportowych, zarówno realnych, jak i wirtualnych, silne emocje związane z obstawianiem wyników i możliwość wygrania pieniędzy. [artykuł sponsorowany]

Czym zajmuje się Agencja Social Media?

Materiał zewnętrzny
Często firmy zastanawiają się czy tak właściwie opłaca się zlecać działania w mediach społecznościowych komuś na zewnątrz. Przecież to jest tylko dodawanie postów na Facebooku, prawda? Otóż nie.

Portfolio grafika komputerowego i jego rola w poszukiwaniu pracy

Dominika Sobieraj
Niezwykle istotnym elementem dla grafika komputerowego, który poszukuje pracy, jest portfolio, które w tym zawodzie stanowi nieodłączny element CV, będąc niejako jego wizualnym uzupełnieniem i rozwinięciem. [materiał partnera]

Jak wybrać dobrą ofertę kredytową?

materiał zewnętrzny
Każdy z nas staje czasem w sytuacji, w której potrzebne są dodatkowe środki finansowe. Najlepszym na nie sposobem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Banki oferują bardzo różnorodne oferty, a różnica między nimi może być naprawdę znacząca. Czy wiesz, w jaki sposób znaleźć najbardziej opłacalną ofertę kredytu?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Volcano
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24