menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

24.05.2020

Samodzielny marketing online. Jak zacząć?

samodzielny-marketing.pl

Każdy biznes potrzebuje marketingu, żeby funkcjonować – tego online i offline. Kampanie ATL mogą być poza Twoim zasięgiem, jeśli dopiero startujesz z biznesem lub Twoja działalność jest mała. Marketing online możesz jednak prowadzić samodzielnie – bez agencji, wielkich budżetów, czy skomplikowanych procesów. Jak zacząć? [Materiał zewnętrzny]

Materiał zewnętrzny

Samodzielny marketing onlinefot. samodzielny-marketing.pl

Każdy biznes potrzebuje marketingu, żeby funkcjonować – tego online i offline. Kampanie ATL mogą być poza Twoim zasięgiem, jeśli dopiero startujesz z biznesem lub Twoja działalność jest mała. Marketing online możesz jednak prowadzić samodzielnie – bez agencji, wielkich budżetów, czy skomplikowanych procesów. Jak zacząć?

Jaki marketing można prowadzić samodzielnie?


W Twoim zasięgu są:
  • liczne działania w social mediach,
  • płatne kampanie w sieciach Google, czy LinkedIn,
  • działania SEO,
  • marketing wizerunkowy,
  • content marketing,
  • a nawet e-mail marketing.

W zasadzie każdy marketing online w podstawowym wymiarze jest możliwy do wykonania przez każdego z minimum wiedzy i czasu. W 2020 roku do dyspozycji mamy narzędzia, które samodzielnie wykonują pracę, np. dla e-mail marketingu możemy skorzystać z rozwiązania FreshMail, które prowadzi nas przez cały proces wysyłki za rękę. Tak samo nie trzeba być grafikiem, żeby tworzyć infografiki czy prezentacje - wystarczy konto w serwisie Canva, gdzie mamy do dyspozycji mnóstwo gotowych szablonów.

Jak zacząć samodzielny marketing?


Narzędzia to jednak nie wszystko. By zarządzać nimi skutecznie, musimy posiadać wiedzę o tym, jak działa dany marketing. Tu z pomocą przychodzą wszelkie serwisy i blogi specjalistów, którzy dzielą się wiedzą. Dla przykładu, jeśli chcesz zacząć prowadzić działania SEO samodzielnie, a nie masz jeszcze żadnych podstaw, zajrzyj na blog Samodzielny Marketing. Seria artykułów o pozycjonowaniu pomoże Ci samodzielnie wystartować z działaniami.

Samodzielny marketing online – jak zacząć?fot. samodzielny-marketing.pl

W przypadku kampanii reklamowych, zacznij od materiałów dostarczanych przez samego dostawcę sieci reklamowej. Google posiada obszerną bazę wiedzy na temat Google Ads. Konto może założyć każdy, budżety są dowolne, a zarządzanie reklamami jest stosunkowo proste.

Oczywiście, aby poznać wszystkie niezbędne tajniki danej branży marketingowej, musisz poświęcić czas na naukę. Jednak sieć pełna jest materiałów zarówno w formie pisanej, wideo i graficznej, do tego za damo. Wszystko więc zależy od Twoich chęci i wytrwałości. Pamiętaj, że praktycznie dla każdej formy marketingu istnieje grupa na Facebooku! Możesz tam zapytać o wszystko.

Jak prowadzić skuteczny marketing online?


Narzędzia i wiedza to jednak wciąż nie wszystko. Potrzebujesz jeszcze doświadczenia. Niestety, oznacza to, że na początku zderzysz się z bardzo niską skutecznością działań, a dobrą efektywność zyskasz dopiero po wydaniu "rozsądnego" budżetu. To nieuniknione, dlatego musisz maksymalnie usamodzielnić się w działaniach i korzystać z gotowych, darmowych rozwiązań.

Cały marketing online obraca się wokół strony internetowej, która często jest kosztem nie do przeskoczenia dla małego biznesu. Witrynę możesz jednak założyć samodzielnie i to niemal za darmo. Przeczytaj artkuł Jak założyć stwoją stronę www? i zacznij przygodę. Szybko zauważysz, że w 2020 roku tworzenie stron jest proste i dla każdego.

Jak dobrze wykorzystać budżet na marketing?


Jeśli zamierzasz prowadzić samodzielny marketing, możesz sporo zaoszczędzić. Nie wszystko jednak jest możliwe do zrobienia za darmo. Bardziej zaawansowana strona www będzie wymagała programisty, a każda kampania CPC musi mieć budżet, dlatego najlepiej jest rozpocząć samodzielny marketing od działań organicznych, czyli tych, które generują ruch na stronie za darmo. Skup się więc na prowadzeniu profili w social mediach, oraz na pozycjonowaniu strony w Google.

Obecnie Google to najlepsze źródło ruchu, które możemy pozyskać bez wielkich kosztów. Wymaga to jednak czasu i działań związanych z tworzeniem treści i optymalizacją serwisu. Z drugiej strony w mediach społecznościowych, jeśli jesteśmy kreatywni, możemy uzyskać spore zasięgi bez zapłacanie złotówki. Jest to jednak coraz trudniejsze, gdyż Facebook, Instagram i pozostałe sieci konsekwentnie tną szanse na ruch organiczny, wymuszając przejście na płatne reklamy.

Zacznij samodzielny marketing


Jedno jest pewne, jeśli poświęcisz czas, możesz zdobyć wiedzę, znaleźć narzędzia i zbudować doświadczenie, które pozwolą Ci prowadzić marketing samodzielnie. Z czasem, gdy rozwiniesz biznes, możesz wykorzystać agencje i specjalistów, mając jednak pełną wiedzę i możliwość weryfikowania ich wyników. To spora wartość.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak sprawdzić historię serwisu www?

zgred.pl
Nie bez powodu mówi się, że w internecie nic nie ginie. Okazuje się, że istnieje łatwy sposób weryfikacje wyglądu stron www w przeszłości. Jak i gdzie to sprawdzić? Dowiedzmy się, w jakim celu warto korzystać z możliwości podglądu historii stron internetowych. [Materiał zewnętrzny]

Zakładanie spółki handlowej. Czy to aż tak trudne?

merkury.online
Coraz częściej przedsiębiorcy chcąc rozpocząć działalność gospodarczą, zastanawiają się czy aby nie założyć spółki. Taka forma działalności niesie za sobą szereg udogodnień jak i utrudnień. Jaką więc spółkę wybrać? Co będzie optymalnym wyborem? Ile czasu i jakie są warunki i wymogi dla danej spółki? [artykuł sponsorowany]

Agencja 360: Kompleksowe rozwiązania

artykuł sponsorowany
W dynamicznie zmieniającym się świecie marketingu cyfrowego, agencje typu "agencja 360" odgrywają kluczową rolę, oferując kompleksowe rozwiązania dla biznesów każdej wielkości. Idea stojąca za agencją 360 polega na zapewnieniu pełnego zakresu usług marketingowych, od strategii kreatywnej po wykonanie i analizę, wszystko w jednym miejscu.

Styrodur w reklamach - czym jest i jak wykorzystać w kampanii reklamowej?

artykuł sponsorowany
Współczesny rynek reklamowy to miejsce, gdzie kreatywność spotyka się z innowacyjnością. Aby wyróżnić się w gąszczu reklam i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, firmy poszukują nowatorskich rozwiązań. Jednym z nich jest wykorzystanie styroduru – materiału, który zyskał popularność w branży reklamowej ze względu na swoją wszechstronność.

Audyt techniczny SEO

Marcin Kordowski
Jeśli nie masz doświadczenia technicznego, przeprowadzenie technicznego audytu SEO Twojej witryny prawdopodobnie będzie procesem nie do przejścia. W końcu słowo „techniczny” jest w nazwie i jest przymiotnikiem, którego wielu marketerów nigdy by nie użyło do opisania swoich umiejętności. [artykuł sponsorowany]

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?

artykuł sponsorowany
Zaawansowana technologia drukarska sprawia, że możliwe jest dziś wykonanie prawdziwych dzieł sztuki z papieru. Doskonałym przykładem są katalogi firmowe, które skutecznie zachęcą klientów do skorzystania z wybranych usług lub produktów. Zakupienie profesjonalnych katalogów będzie też przyczyniać się do lepszego marketingu i pomoże w budowaniu identyfikacji wizualnej marki. Poznaj więcej szczegółów poniżej!

Billboardy: Świat Wielkoformatowej Ekspresji

artykuł sponsorowany
Żyjemy w świecie, gdzie każda powierzchnia może stać się medium przekazu. Olbrzymie billboardy, plakaty, banery - wszystko to kształtuje nasze społeczeństwo, wywierając wpływ na nasze zachowania, myśli, a nawet emocje.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24