menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

29.06.2020

Ekomarketing - trend dla dobra planety

versus-reklama.pl

Ekologiczny nurt porwał ze sobą niemal wszystkich. Potrzeby dotyczące troski o środowisko głęboko zakorzeniły się w świadomości ludzi, którzy wspierają działania dotyczące lepszego jutra. Współczesne wpływy ekologiczne widać przede wszystkim w aranżacji wnętrz czy u producentów sprzętów oferujących rozwiązania korzystne dla otoczenia.

artykuł sponsorowany

W ślad za nimi poszli przedsiębiorcy, którzy na upominki dla swoich klientów wybierają stylowe eko gadżety.

Czym jest ekomarketing?


Z potrzeby propagowania zachowań istotnych w kwestii ochrony środowiska, zrodził się nurt zwany zielonym marketingiem. Trend z pewnością nie wyłoniłby się, gdyby nie zaangażowanie coraz szerszych kręgów społeczeństwa. Zainteresowanie problemami środowiska wykazują także firmy. Działania podejmowane przez przedsiębiorstwa to obopólna korzyść: firmy zyskują kolejnych kontrahentów, tworząc przy okazji pozytywny wizerunek wokół swojej marki.

Wprowadzenie ekomarketingu do strategii firmy


Chcąc dać znać światu o świadomości firmy w kontekście ekologii, warto podjąć konkretne działania i wdrożyć je w codzienność. Warto zacząć od technologii, z której na co dzień korzysta przedsiębiorstwo. Już na etapie produkcji swoich dóbr można zadbać o środowisko instalując lampy solarne. Inwestycja nie należy do najtańszych, lecz po niedługim czasie zacznie się zwracać w postaci niższych rachunków za energię. Dobrym sposobem jest także promowanie ekologicznych środków transportu. Moda na dojeżdżanie do pracy rowerem nie przemija, podobnie jak poruszanie się pojazdami, które mają znacznie ograniczoną emisję spalin.

Rozsądnym krokiem byłaby także ekologiczna linia produktów powstających w przedsiębiorstwie. Jeśli nie jest to możliwe, zawsze można zwrócić się do klienta krótkim i trafnym opisem ekologicznych działań, które wprowadzono w firmie (można to ująć nawet na pudełku oferowanych produktów).

Kolejnym punktem w planowaniu strategii ekomarketingowej jest organizacja akcji promocyjnych oraz udział w targach. Dzięki temu firma będzie w stanie zaistnieć w szerszym gronie odbiorców i da się poznać z ekologicznej strony.

Swoje działania poza firmą warto wspierać eko gadżetami. Tutaj każde przedsiębiorstwo ma ogromne pole do popisu, ponieważ współczesne upominki produkowane są w zgodzie z eko trendami, a ich design potrafi zaskoczyć najbardziej wymagające gusta. Wychodząc poza utarte schematy, warto zaproponować swoim klientom upominek w postaci kubka z bambusową przykrywką czy głośnik bluetooth ze słomy pszennej. Niemałym zaskoczeniem może być też ładowarka indukcyjna czy bambusowy pędzelek do twarzy. Dla młodszych klientów firmy można przygotować zestaw kredek w tekturowej tubie czy niebanalny długopis z uchwytem na telefon. Wybór eko gadżetów jest tak ogromny, że asortyment można dopasować do działalności swojej firmy. Drobne upominki z pewnością wzbudzą zainteresowanie klientów i sprawią, że przyjrzą się bliżej ofercie przedsiębiorcy. Ekomarketing to skuteczna forma promowania swojej firmy, jedna z tych, które lepiej przyswaja konsument. Czas na bycie eko!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pudełka z nadrukiem na różne okazje

Materiał zewnętrzny
Do pudełek pakuje się nie tylko prezenty, ale również produkty, które następnie mają trafić do sprzedaży. Często nie mogą to być pudełka w dowolnym kolorze, zdobione obojętnie jakim wzorem, czy tym bardziej znaczone logo konkurencji. Stąd wzrosło zainteresowanie usługami, które polegają na projektowaniu i produkcji pudełek kartonowych pod indywidualne zamówienie.

Usuwanie negatywnych opinii - dlaczego zainwestować w pomoc fachowców?

artykuł sponsorowany
Bardzo dużo osób prowadzi obecnie swoje firmy. Chcesz posiadać jak najwięcej Klientów? Generalnie nie da się ukryć, że to prowadzi do tego, że można zarabiać o wiele większe pieniądze. Jak zaś doprowadzić do tego właśnie stanu? Musisz między innymi zdecydować się na pomoc ekspertów, którzy wiedzą, jak postępować, gdy mamy negatywne opinie na swój temat.

Czy powinniśmy pozwalać dziecku na nudę?

kampania społeczna
Pod słowami „nudzi mi się” może się kryć wiele różnych znaczeń. Rodzic, który będzie potrafił je właściwie odszyfrować, ma w ręku doskonałe narzędzie do wspierania rozwoju dziecka. Dowiedz się, jak zrobić z nudy dobry użytek.

Czym jest przedszkole freinetowskie? W Pabianicach właśnie takie rusza

Reporterzy.info wspierają
Mieszane grupy wiekowe, żeby młodsi rozwijali się szybciej, a starsi uczyli się opiekuńczości i akceptacji. Autorski program nauki przez rozbudzanie wyobraźni, poczucia odpowiedzialności i świadomość konsekwencji. Już od września w Pabianicach będzie działać pierwsze w całym województwie łódzkim przedszkole freinetowskie. Na czym polega i co daje taki sposób pracy z dzieckiem?

Pierwsze w Polsce szkoły, które idą do uczniów z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
Setka dzieci z Ukrainy, które razem z mamami uciekły przed wojną do Wrocławia, będzie mogła uczyć się w przygotowanych dla nich klasach. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty podpisała z wrocławskim Urzędem Miasta porozumienie w sprawie prowadzenia oddziałów przygotowawczych dla ukraińskich uczniów. Oficjalnie ruszą 1 lipca.

Kto dzwonił? Sprawdź!

infonumer.pl
Telefon komórkowy bardzo ułatwia dzisiaj życie. Nie oznacza to jednak, że jego posiadanie ma wyłącznie dobre strony, choć na pewno jest ich o wiele więcej, niż tych złych. Do tych ostatnich należą rozmowy z nieznanych numerów, jeśli mają one charakter nękający. [artykuł sponsorowany]

Znamy już wyniki rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie!

#PRsense
Za nami uroczysta gala 8 edycji Rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie, inicjatywy, która od 9 lat pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Znamy już wszystkich nominowanych - laureatów tegorocznej edycji! [materiał partnera]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23