menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

29.06.2020

Ekomarketing - trend dla dobra planety

versus-reklama.pl

Ekologiczny nurt porwał ze sobą niemal wszystkich. Potrzeby dotyczące troski o środowisko głęboko zakorzeniły się w świadomości ludzi, którzy wspierają działania dotyczące lepszego jutra. Współczesne wpływy ekologiczne widać przede wszystkim w aranżacji wnętrz czy u producentów sprzętów oferujących rozwiązania korzystne dla otoczenia.

artykuł sponsorowany

W ślad za nimi poszli przedsiębiorcy, którzy na upominki dla swoich klientów wybierają stylowe eko gadżety.

Czym jest ekomarketing?


Z potrzeby propagowania zachowań istotnych w kwestii ochrony środowiska, zrodził się nurt zwany zielonym marketingiem. Trend z pewnością nie wyłoniłby się, gdyby nie zaangażowanie coraz szerszych kręgów społeczeństwa. Zainteresowanie problemami środowiska wykazują także firmy. Działania podejmowane przez przedsiębiorstwa to obopólna korzyść: firmy zyskują kolejnych kontrahentów, tworząc przy okazji pozytywny wizerunek wokół swojej marki.

Wprowadzenie ekomarketingu do strategii firmy


Chcąc dać znać światu o świadomości firmy w kontekście ekologii, warto podjąć konkretne działania i wdrożyć je w codzienność. Warto zacząć od technologii, z której na co dzień korzysta przedsiębiorstwo. Już na etapie produkcji swoich dóbr można zadbać o środowisko instalując lampy solarne. Inwestycja nie należy do najtańszych, lecz po niedługim czasie zacznie się zwracać w postaci niższych rachunków za energię. Dobrym sposobem jest także promowanie ekologicznych środków transportu. Moda na dojeżdżanie do pracy rowerem nie przemija, podobnie jak poruszanie się pojazdami, które mają znacznie ograniczoną emisję spalin.

Rozsądnym krokiem byłaby także ekologiczna linia produktów powstających w przedsiębiorstwie. Jeśli nie jest to możliwe, zawsze można zwrócić się do klienta krótkim i trafnym opisem ekologicznych działań, które wprowadzono w firmie (można to ująć nawet na pudełku oferowanych produktów).

Kolejnym punktem w planowaniu strategii ekomarketingowej jest organizacja akcji promocyjnych oraz udział w targach. Dzięki temu firma będzie w stanie zaistnieć w szerszym gronie odbiorców i da się poznać z ekologicznej strony.

Swoje działania poza firmą warto wspierać eko gadżetami. Tutaj każde przedsiębiorstwo ma ogromne pole do popisu, ponieważ współczesne upominki produkowane są w zgodzie z eko trendami, a ich design potrafi zaskoczyć najbardziej wymagające gusta. Wychodząc poza utarte schematy, warto zaproponować swoim klientom upominek w postaci kubka z bambusową przykrywką czy głośnik bluetooth ze słomy pszennej. Niemałym zaskoczeniem może być też ładowarka indukcyjna czy bambusowy pędzelek do twarzy. Dla młodszych klientów firmy można przygotować zestaw kredek w tekturowej tubie czy niebanalny długopis z uchwytem na telefon. Wybór eko gadżetów jest tak ogromny, że asortyment można dopasować do działalności swojej firmy. Drobne upominki z pewnością wzbudzą zainteresowanie klientów i sprawią, że przyjrzą się bliżej ofercie przedsiębiorcy. Ekomarketing to skuteczna forma promowania swojej firmy, jedna z tych, które lepiej przyswaja konsument. Czas na bycie eko!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej - jak to zrobić?

artykuł sponsorowany
Pozycjonowanie strony internetowej to jeden z najlepszych sposobów na skuteczne promowanie marki w sieci. Dzięki temu będzie pojawiać się wysoko wynikach wyszukiwania Google, co zwiększy zasięg witryny. Pytanie tylko, jak przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie? Od czego zacząć ten proces?

Dlaczego warto skorzystać z usługi profesjonalnych nagrań lektorskich?

Powitania.pl
Firma Powitania.pl oferuje dla swoich klientów całkowicie nowatorską usługę, która jest odpowiedzią na potrzeby sporej grupy osób. Współczesne działania w internecie, tworzenie własnych stron internetowych i produktów takich jak podcasty, audiobooki, potrzebują wsparcia w postaci profesjonalnych nagrań. Oferujemy możliwość wynajmu studia zaopatrzonego w najlepszy sprzęt do produkcji nagrań, jak też możliwość przygotowania nagrań lektorskich. [artykuł sponsorowany]

Humaniści do IT!

RAB
Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że z każdym rokiem wzrasta zapotrzebowanie na kolejnych ekspertów. Kompetencje techniczne w dalszym ciągu są istotne, jednak do tego dochodzą nowe umiejętności, takie jak znajomość języków obcych, zdolności adaptacji i przede wszystkim otwarta głowa na ciągłe zmiany. [artykuł sponsorowany]

Jak promować mały biznes w internecie?

artykuł sponsorowany
Prowadzenie małej firmy to, wydawać by się mogło, dość proste zadanie. Wiele osób wręcz uważa, że mała firma to małe problemy. Jest to jednak dalekie od prawdy. W większości branż konkurencja na rynku jest tak ogromna, że bez odpowiedniej promocji nie ma szans na osiągnięcie sprzedaży na satysfakcjonującym poziomie. Jakie działania marketingowe warto podjąć, by skutecznie wypromować mały biznes w Sieci?

Dlaczego warto informować klientów o stanie przesyłki?

inPost
Niektórzy z Twoich klientów dokonają zamówienia i nie zastanowią się nad jego przebiegiem, dopóki nie otrzymają przesyłki. Jednak wiele osób chce dokładnie wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się ich paczka. Wiele badań pokazuje, że przytłaczająca większość kupujących ocenia śledzenie zamówień jako ważną część wpływającą na poziom ich satysfakcji z zakupów w sklepie internetowym. [artykuł sponsorowany]

Czym wyróżnia się agencja content marketing

thinkkong.pl
Marketing cały czas się rozwija, pojawiają się nowe trendy, rozwiązania i narzędzia. Dynamika tego zjawiska w dużej mierze zależy od zachowań konsumentów, które są analizowane i badane przez rozlicznych specjalistów. Obecnie bardzo wyraźnym trendem jest content marketing. Czym dokładnie jest content marketing i czym wyróżnia się dobra agencja content marketingowa? [artykuł sponsorowany]

Czy narzędzia SEO są Ci niezbędne w pracy?

zgred.pl
Praca pozycjonera to ważna praca z punktu widzenia wizerunku marki i budowania pozycji w wyszukiwarkach. Jednak, czy napewno wszystkie narzędzia SEO, które są dostępne na rynku są Ci niezbędne w tej pracy? [materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22