menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Bron.pl

29.06.2020

Ekomarketing - trend dla dobra planety

versus-reklama.pl

Ekologiczny nurt porwał ze sobą niemal wszystkich. Potrzeby dotyczące troski o środowisko głęboko zakorzeniły się w świadomości ludzi, którzy wspierają działania dotyczące lepszego jutra. Współczesne wpływy ekologiczne widać przede wszystkim w aranżacji wnętrz czy u producentów sprzętów oferujących rozwiązania korzystne dla otoczenia.

artykuł sponsorowany

W ślad za nimi poszli przedsiębiorcy, którzy na upominki dla swoich klientów wybierają stylowe eko gadżety.

Czym jest ekomarketing?


Z potrzeby propagowania zachowań istotnych w kwestii ochrony środowiska, zrodził się nurt zwany zielonym marketingiem. Trend z pewnością nie wyłoniłby się, gdyby nie zaangażowanie coraz szerszych kręgów społeczeństwa. Zainteresowanie problemami środowiska wykazują także firmy. Działania podejmowane przez przedsiębiorstwa to obopólna korzyść: firmy zyskują kolejnych kontrahentów, tworząc przy okazji pozytywny wizerunek wokół swojej marki.

Wprowadzenie ekomarketingu do strategii firmy


Chcąc dać znać światu o świadomości firmy w kontekście ekologii, warto podjąć konkretne działania i wdrożyć je w codzienność. Warto zacząć od technologii, z której na co dzień korzysta przedsiębiorstwo. Już na etapie produkcji swoich dóbr można zadbać o środowisko instalując lampy solarne. Inwestycja nie należy do najtańszych, lecz po niedługim czasie zacznie się zwracać w postaci niższych rachunków za energię. Dobrym sposobem jest także promowanie ekologicznych środków transportu. Moda na dojeżdżanie do pracy rowerem nie przemija, podobnie jak poruszanie się pojazdami, które mają znacznie ograniczoną emisję spalin.

Rozsądnym krokiem byłaby także ekologiczna linia produktów powstających w przedsiębiorstwie. Jeśli nie jest to możliwe, zawsze można zwrócić się do klienta krótkim i trafnym opisem ekologicznych działań, które wprowadzono w firmie (można to ująć nawet na pudełku oferowanych produktów).

Kolejnym punktem w planowaniu strategii ekomarketingowej jest organizacja akcji promocyjnych oraz udział w targach. Dzięki temu firma będzie w stanie zaistnieć w szerszym gronie odbiorców i da się poznać z ekologicznej strony.

Swoje działania poza firmą warto wspierać eko gadżetami. Tutaj każde przedsiębiorstwo ma ogromne pole do popisu, ponieważ współczesne upominki produkowane są w zgodzie z eko trendami, a ich design potrafi zaskoczyć najbardziej wymagające gusta. Wychodząc poza utarte schematy, warto zaproponować swoim klientom upominek w postaci kubka z bambusową przykrywką czy głośnik bluetooth ze słomy pszennej. Niemałym zaskoczeniem może być też ładowarka indukcyjna czy bambusowy pędzelek do twarzy. Dla młodszych klientów firmy można przygotować zestaw kredek w tekturowej tubie czy niebanalny długopis z uchwytem na telefon. Wybór eko gadżetów jest tak ogromny, że asortyment można dopasować do działalności swojej firmy. Drobne upominki z pewnością wzbudzą zainteresowanie klientów i sprawią, że przyjrzą się bliżej ofercie przedsiębiorcy. Ekomarketing to skuteczna forma promowania swojej firmy, jedna z tych, które lepiej przyswaja konsument. Czas na bycie eko!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Kiedy warto jest skorzystać z usług agencji SEM?

ICBM
Wiele marek poszukuje sprawdzonej recepty na pozyskanie dużej liczby nowych klientów. Niestety ona nie istnieje. Każde przedsiębiorstwo jest inne, a więc wymaga ono indywidualnego podejścia. Strategia promocyjna powinna być zaplanowana od początku do końca. Wszystko po to, aby osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty. [artykuł sponsorowany]

Kampanie na Facebooku

materiał zewnętrzny
Chcąc osiągnąć sukces w biznesie nie wystarczy tylko dobry produkt bądź usługa. W większości branż jest ogromna konkurencja, a konsumenci coraz bardziej świadomi i żeby wyróżniać się z tłumu, musimy istnieć w social mediach. Największym serwisem społecznościowym jest Facebook, ma on również najwięcej możliwości dotarcia do potencjalnych klientów.

Wynajem samochodu - najważniejsze zalety

Comfort Car
W pewnych sytuacjach, takich jak dojazd do pracy, dowiezienie dziecka do szkoły czy wyprawa po większe zakupy, samochód jest niezbędny. Podobnie w firmie, gdzie często auto pełni funkcję narzędzia pracy. Na szczęście, żyjemy w czasach, gdy swobodny dostęp do samochodu nie jest równoznaczny z koniecznością zakupu auta. [artykuł sponsorowany]

Jak koszulka z nadrukiem poprawia rozpoznawalność firmy?

printing-season.com
Im więcej osób je nosi, tym lepiej dla promocji danej działalności gospodarczej. Dlatego przedsiębiorczy nomen omen przedsiębiorcy inwestują w przykuwający uwagę nadruk na koszulkach. A następnie wręczają je klientom oraz rodzinom pracowników. Warto rozdawać taką odzież podczas targów oraz innych imprez branżowych. [artykuł gościnny]

Tworzenie stron internetowych. Każda firma musi zadbać o swoją internetową witrynę

Materiał zewnętrzny
Trudno trafić na produkt, miejsce, o którym nigdy wcześniej się nie słyszało. Dlatego żeby otworzyć drzwi do świadomości konsumentów musimy włożyć trochę pracy i wiedzy, a także pieniędzy. Metody są na to różne i zwykle dobierane do profilu firmy. Są jednak pewne inwestycje, od których nie można uciekać. Jedną z nich jest stworzenie strony internetowej. Powodzeniem nieustannie cieszą się także ulotki.

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl
Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut. [artykuł sponsorowany]

707 kilometrów na rolkach. Para rolkarzy jedzie dla chorego chłopca

BARD
Rolki Reggae Rajd startuje 30 czerwca w Lublinie. Po 12 dniach Agata i Wojtek Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, planują zameldować się na mecie w Ostródzie. Na Mazurach. Trasę liczącą 707 kilometrów pokonają w całości na rolkach, żeby pomóc choremu chłopcu, 9-letniemu Czarkowi, cierpiącemu na porażenie mózgowe i zespół Westa. [PATRONAT REPORTERZY.INFO]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

baner Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23