menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

29.06.2020

Ekomarketing - trend dla dobra planety

versus-reklama.pl

Ekologiczny nurt porwał ze sobą niemal wszystkich. Potrzeby dotyczące troski o środowisko głęboko zakorzeniły się w świadomości ludzi, którzy wspierają działania dotyczące lepszego jutra. Współczesne wpływy ekologiczne widać przede wszystkim w aranżacji wnętrz czy u producentów sprzętów oferujących rozwiązania korzystne dla otoczenia.

artykuł sponsorowany

W ślad za nimi poszli przedsiębiorcy, którzy na upominki dla swoich klientów wybierają stylowe eko gadżety.

Czym jest ekomarketing?


Z potrzeby propagowania zachowań istotnych w kwestii ochrony środowiska, zrodził się nurt zwany zielonym marketingiem. Trend z pewnością nie wyłoniłby się, gdyby nie zaangażowanie coraz szerszych kręgów społeczeństwa. Zainteresowanie problemami środowiska wykazują także firmy. Działania podejmowane przez przedsiębiorstwa to obopólna korzyść: firmy zyskują kolejnych kontrahentów, tworząc przy okazji pozytywny wizerunek wokół swojej marki.

Wprowadzenie ekomarketingu do strategii firmy


Chcąc dać znać światu o świadomości firmy w kontekście ekologii, warto podjąć konkretne działania i wdrożyć je w codzienność. Warto zacząć od technologii, z której na co dzień korzysta przedsiębiorstwo. Już na etapie produkcji swoich dóbr można zadbać o środowisko instalując lampy solarne. Inwestycja nie należy do najtańszych, lecz po niedługim czasie zacznie się zwracać w postaci niższych rachunków za energię. Dobrym sposobem jest także promowanie ekologicznych środków transportu. Moda na dojeżdżanie do pracy rowerem nie przemija, podobnie jak poruszanie się pojazdami, które mają znacznie ograniczoną emisję spalin.

Rozsądnym krokiem byłaby także ekologiczna linia produktów powstających w przedsiębiorstwie. Jeśli nie jest to możliwe, zawsze można zwrócić się do klienta krótkim i trafnym opisem ekologicznych działań, które wprowadzono w firmie (można to ująć nawet na pudełku oferowanych produktów).

Kolejnym punktem w planowaniu strategii ekomarketingowej jest organizacja akcji promocyjnych oraz udział w targach. Dzięki temu firma będzie w stanie zaistnieć w szerszym gronie odbiorców i da się poznać z ekologicznej strony.

Swoje działania poza firmą warto wspierać eko gadżetami. Tutaj każde przedsiębiorstwo ma ogromne pole do popisu, ponieważ współczesne upominki produkowane są w zgodzie z eko trendami, a ich design potrafi zaskoczyć najbardziej wymagające gusta. Wychodząc poza utarte schematy, warto zaproponować swoim klientom upominek w postaci kubka z bambusową przykrywką czy głośnik bluetooth ze słomy pszennej. Niemałym zaskoczeniem może być też ładowarka indukcyjna czy bambusowy pędzelek do twarzy. Dla młodszych klientów firmy można przygotować zestaw kredek w tekturowej tubie czy niebanalny długopis z uchwytem na telefon. Wybór eko gadżetów jest tak ogromny, że asortyment można dopasować do działalności swojej firmy. Drobne upominki z pewnością wzbudzą zainteresowanie klientów i sprawią, że przyjrzą się bliżej ofercie przedsiębiorcy. Ekomarketing to skuteczna forma promowania swojej firmy, jedna z tych, które lepiej przyswaja konsument. Czas na bycie eko!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Formularze PIT i nowe wzory. Sprawdź, które druki się zmieniają [LINK]

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Poradnik Podatnika 2021. PIT-36, PIT-37, PIT/B, PIT/D, PIT/IP, PIT/O, PIT/Z, PIT/WZ – między innymi te rodzaje dokumentów dotyczących zeznań podatkowych od 1 stycznia 2021 roku powinny być rozliczane na nowych formularzach. Wprowadzone modyfikacje mają dostosować druki do zmian w prawie. Z tego tekstu dowiesz się, jak nie zgubić się w gąszczu aktualizacji i gdzie znaleźć obowiązujące wzory.

Brandglow. Twoja marka w profesjonalnych rękach!

artykuł sponsorowany
Marka to nie tylko nazwa, logo i produkty, które znajdują się w jej ofercie. To sprawnie funkcjonujący, złożony organizm, który posiada własną misję, cele, charakter i historię. To podmiot, który potrafi trwale zapisać się w świadomości odbiorców, przekazać im to, co ma do powiedzenia oraz udowodnić, że to właśnie jego oferta jest najbardziej godna uwagi i zaufania.

Czy przygoda może być dziedziną nauki? Oczywiście!

materiał partnera
Turystyka przygodowa naukowym okiem i skoordynowana współpraca szkoły średniej z uczelnią wyższą. W Poznaniu Akademickie Liceum NALO i Akademia Wychowania Fizycznego wyznaczają nowatorski trend łączenia dwóch etapów świata edukacji.

Co nie może być znakiem towarowym?

artykuł sponsorowany
Celem znaku towarowego jest odróżnienie towarów i usług swojej firmy od innych na rynku. To czym jest znak towarowy podlega jednak pewnym restrykcjom. W związku z tym wszelkie identyczne lub podobne znaki towarowe, zwłaszcza jeśli są używane dla podobnych towarów, podlegają odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wyszukiwanie znaków towarowych może być w takich sytuacjach bardzo przydatne, aby uniknąć dubli.

Czym właściwie jest PR?

CluePR
Choć definicja public relations na stałe wpisała się w polski słownik, wielu nadal nie może zrozumieć, kim właściwie są PR-owcy i czym się zajmują. Tymczasem przeciętny Kowalski z każdej strony otaczany jest działaniami sektora PR, które obecnie kształtują nawet pewne nawyki społeczeństwa. O co chodzi z tym całym PR-em? [artykuł sponsorowany]

Strona internetowa czy mobilna aplikacja?

RAB
Po roku 2010 mobilne aplikacje zyskały na popularności. Startupy typu Snap czy Taxify były synonimem słowa „app”, które silnie kierowało nas w stronę wyłącznie mobilnego oprogramowania. Mobilna gorączka była wszechobecna. Obecnie mamy rok 2020, a obsesja na punkcie aplikacji mobilnych trochę ucichła, natomiast zagwozdka przedsiębiorców co zbudować najpierw – witrynę internetową czy aplikację mobilną, została. [materiał partnera]

Jak funkcjonują wyszukiwarki?

artykuł gościnny
Wyszukiwarki internetowe to kluczowe narzędzia umożliwiające dostęp do treści online. Google dominuje w tej kategorii, jednak istnieją także inne opcje, takie jak Bing, Yahoo czy DuckDuckGo. Każda z tych platform korzysta z unikalnych algorytmów, metod indeksowania treści oraz opcji wyszukiwania.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24