menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

29.06.2020

Ekomarketing - trend dla dobra planety

versus-reklama.pl

Ekologiczny nurt porwał ze sobą niemal wszystkich. Potrzeby dotyczące troski o środowisko głęboko zakorzeniły się w świadomości ludzi, którzy wspierają działania dotyczące lepszego jutra. Współczesne wpływy ekologiczne widać przede wszystkim w aranżacji wnętrz czy u producentów sprzętów oferujących rozwiązania korzystne dla otoczenia.

artykuł sponsorowany

W ślad za nimi poszli przedsiębiorcy, którzy na upominki dla swoich klientów wybierają stylowe eko gadżety.

Czym jest ekomarketing?


Z potrzeby propagowania zachowań istotnych w kwestii ochrony środowiska, zrodził się nurt zwany zielonym marketingiem. Trend z pewnością nie wyłoniłby się, gdyby nie zaangażowanie coraz szerszych kręgów społeczeństwa. Zainteresowanie problemami środowiska wykazują także firmy. Działania podejmowane przez przedsiębiorstwa to obopólna korzyść: firmy zyskują kolejnych kontrahentów, tworząc przy okazji pozytywny wizerunek wokół swojej marki.

Wprowadzenie ekomarketingu do strategii firmy


Chcąc dać znać światu o świadomości firmy w kontekście ekologii, warto podjąć konkretne działania i wdrożyć je w codzienność. Warto zacząć od technologii, z której na co dzień korzysta przedsiębiorstwo. Już na etapie produkcji swoich dóbr można zadbać o środowisko instalując lampy solarne. Inwestycja nie należy do najtańszych, lecz po niedługim czasie zacznie się zwracać w postaci niższych rachunków za energię. Dobrym sposobem jest także promowanie ekologicznych środków transportu. Moda na dojeżdżanie do pracy rowerem nie przemija, podobnie jak poruszanie się pojazdami, które mają znacznie ograniczoną emisję spalin.

Rozsądnym krokiem byłaby także ekologiczna linia produktów powstających w przedsiębiorstwie. Jeśli nie jest to możliwe, zawsze można zwrócić się do klienta krótkim i trafnym opisem ekologicznych działań, które wprowadzono w firmie (można to ująć nawet na pudełku oferowanych produktów).

Kolejnym punktem w planowaniu strategii ekomarketingowej jest organizacja akcji promocyjnych oraz udział w targach. Dzięki temu firma będzie w stanie zaistnieć w szerszym gronie odbiorców i da się poznać z ekologicznej strony.

Swoje działania poza firmą warto wspierać eko gadżetami. Tutaj każde przedsiębiorstwo ma ogromne pole do popisu, ponieważ współczesne upominki produkowane są w zgodzie z eko trendami, a ich design potrafi zaskoczyć najbardziej wymagające gusta. Wychodząc poza utarte schematy, warto zaproponować swoim klientom upominek w postaci kubka z bambusową przykrywką czy głośnik bluetooth ze słomy pszennej. Niemałym zaskoczeniem może być też ładowarka indukcyjna czy bambusowy pędzelek do twarzy. Dla młodszych klientów firmy można przygotować zestaw kredek w tekturowej tubie czy niebanalny długopis z uchwytem na telefon. Wybór eko gadżetów jest tak ogromny, że asortyment można dopasować do działalności swojej firmy. Drobne upominki z pewnością wzbudzą zainteresowanie klientów i sprawią, że przyjrzą się bliżej ofercie przedsiębiorcy. Ekomarketing to skuteczna forma promowania swojej firmy, jedna z tych, które lepiej przyswaja konsument. Czas na bycie eko!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?

artykuł sponsorowany
Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe? Jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Udana promocja naszego biznesu w sieci

zleca.pl
Choć nie zawsze łatwo jest zaistnieć w obliczu silnej i licznej konkurencji, z pewnością nie  należy się poddawać. Dobry start w biznesie jak najbardziej jest możliwy, jednak należy w tym celu przedsięwziąć pewne kroki. Działania promocyjne w sieci są dziś wręcz koniecznością. Komu powierzyć to zadanie? [artykuł sponsorowany]

Filmy szkoleniowe w formie animacji - dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Filmy szkoleniowe stały się nieodłącznym elementem strategii edukacyjnej wielu firm. Dlaczego warto wybrać ich animowaną formę? Oto krótki przewodnik, który odpowie na to pytanie. Dowiesz się między innymi, czym są filmy szkoleniowe, dlaczego warto postawić na animacje i gdzie je zamówić. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się podstawowymi informacjami na temat skutecznych materiałów edukacyjnych.

Udane prezenty biznesowe na święta wielkanocne

artykuł sponsorowany
Już w połowie lutego większość osób dopada żal za minionym Bożym Narodzeniem, zapachem choinki i smakiem ręcznie robionych pierniczków. A do grudnia jest jeszcze tyle miesięcy, że trudno jest wyczekać na powrót św. Mikołaja! Dobrze jest wybrać inną, równie ważną okazję, dzięki której można wręczać upominki.

Jak zrobić audyt SEO samemu?

Zgred.pl
W dobie coraz większego zafascynowania Internetem, braku czasu oraz poszukiwaniem wygodnych rozwiązań sklepy internetowe przeżywają prawdziwy rozkwit. Nie dziwi więc fakt, że duża część właścicieli stara się zrozumieć zjawiska, które mają bezpośrednie przełożenie na ich realne obroty. [materiał zewnętrzny]

Czy oczyszczacze powietrza rzeczywiście są warte uwagi?

artykuł sponsorowany
Odpowiednio dobrany oczyszczacz może być sposobem na poprawę jakości codziennego życia, a przy okazji także zdrowia.

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?

dorotasalus.com
Na pewno chociaż raz czytałeś artykuł sponsorowany, czyli taki tekst, który jednocześnie zawierał merytoryczne informacje i treść reklamową. Na tym właśnie polega copywriting, coraz popularniejszy w marketingu. Nawet słynące z artykułów o wysokiej jakości strony internetowe zamieszczają tego typu teksty reklamowe, w których wiedza łączy się z reklamą. Jak pisze profesjonalny copywriter? I czy tego typu artykuły naprawdę mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu? [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24