menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

23.07.2020

Flagi reklamowe, czyli idealne uzupełnienie stoiska targowego

grupaluxpol.pl

Targi branżowe są znakomitą okazją do tego, aby wypromować swoją firmę w bardzo szerokim gronie potencjalnych klientów czy kontrahentów biznesowych. Choć od wielu lat wieszczy się koniec tego typu eventów, to nic takiego nie następuje. Mało tego: targi branżowe zyskują na popularności, stanowiąc świetne wsparcie dla działań marketingowych prowadzonych online i offline. Każda firma, która decyduje się na wzięcie udziału w imprezie targowej, powinna w pierwszej kolejności zadbać o dobrą widoczność i atrakcyjność swojego stoiska. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzone, choć nadal całkiem oryginalne rozwiązania – jak flagi reklamowe. Dlaczego to najlepszy wybór do uzupełnienia stoiska targowego? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

artykuł sponsorowany

Flagi reklamowe, czyli idealne uzupełnienie stoiska targowegofot. grupaluxpol.pl

Czym powinno się charakteryzować dobre stoisko firmowe na targach?


Przede wszystkim powinno być widoczne dla zwiedzających. Nie zapominajmy, że targi branżowe są imprezą, która często przyciąga tysiące osób. Im więcej stoisk konkurencji, tym trudniej będzie się wyróżnić na ich tle. Nie ma więc mowy o sięganiu po sztampowe rozwiązania i liczeniu na to, że klienci „sami się znajdą”. Targi to niepowtarzalna szansa na to, aby realnie zwiększyć rozpoznawalność marki przedsiębiorstwa – nie wolno jej zmarnować.

Jest wiele sposobów na to, aby uatrakcyjnić firmowe stoisko na targi branżowe. Najlepiej byłoby oczywiście pokusić się o przygotowanie całej konstrukcji, która już samym wyglądem, przestronnością i kształtem przyciągnie uwagę zwiedzających. Problem w tym, że dość często organizatorzy targów nie wyrażają na to zgody, narzucając wystawcom identyczne namioty wystawowe. W takiej sytuacji trzeba już wspiąć się na wyżyny kreatywności.

Dobrym pomysłem na przyciągnięcie zwiedzających na firmowe stoisko jest rozdawanie gadżetów reklamowych. To nie musi być nic specjalnego czy bardzo drogiego. W zupełności wystarczające okazują się zwykłe pendrive’y czy nawet tanie długopisy reklamowe – każdy lubi dostawać upominki i z pewnością wpłynie to na popularność firmowego stoiska.

Nadal jednak do rozwiązania pozostała nam zasadnicza kwestia: jak sprawić, aby osoby odwiedzające stoisko targowe od razu nabrały zaufania do marki?  Tutaj trzeba zadbać o ich pozytywne doświadczenia, wywołać w nich dobre emocje i zaprezentować firmę od jak najbardziej profesjonalnej strony. W tym zdecydowanie pomogą flagi reklamowe.

Dlaczego akurat flagi reklamowe?


Jest wiele argumentów przemawiających za wybraniem właśnie tego nośnika elementów identyfikacji wizualnej marki. Te najważniejsze wymieniamy od podpunktów:

  • Flagi reklamowe są mobilne – dzięki temu można je bez problemu ustawić w dogodnym miejscu, przywieźć na targi zwykłym samochodem osobowym, a po zakończeniu imprezy łatwo spakować i przechowywać w firmowym magazynie.
  • Przyciągają uwagę – flagi reklamowe nadal się nam nie opatrzyły, dlatego z pewnością będą skuteczniejszym nośnikiem elementów identyfikacji marki niż np. plakaty czy nawet banery.
  • Duże pole do dyspozycji – flagi reklamowe należą do największych spośród mobilnych nośników reklamy. Duża powierzchnia do zadrukowania daje nam szerokie pole do popisu w zakresie stworzenia np. atrakcyjnego projektu graficznego czy umieszczenia na niej sporej liczby haseł sprzedażowych.
  • Można je wykorzystywać wielokrotnie – inwestycja we flagi reklamowe będzie pracować na rzecz firmy przez długi czas, ponieważ po zakończeniu targów takie flagi można śmiało wykorzystać podczas kolejnych akcji specjalnych czy po prostu innych imprez targowych.
  • Są tanie w produkcji – zwłaszcza w zestawieniu z gotowymi systemami wystawienniczymi oraz bannerami reklamowymi. Atrakcyjna cena flag reklamowych to ich niewątpliwy atut.
  • To wciąż dość oryginalny sposób na promocję wizerunku marki – flagi reklamowe nie są czymś, co widujemy na co dzień, w odróżnieniu od plakatów, banerów, billboardów etc. Takie nośniki nie zdążyły się jeszcze opatrzeć konsumentom, co bez wątpienia zadziała na korzyść wystawiającej się marki.

Jakie flagi reklamowe zamówić na stoisko targowe?


Najważniejsze jest to, aby były one wykonane z dobrych materiałów, bo to przekłada się na ich trwałość. Biorąc pod uwagę fakt, iż takie flagi można wykorzystywać przy okazji wielu imprez czy choćby do stałego oznakowania wejścia do siedziby firmy, nie warto tutaj szukać przesadnych oszczędności. Dobrze będzie zamówić flagi reklamowe u sprawdzonego producenta, który ma duże doświadczenie i potrafi zaproponować odpowiednie rozwiązanie dopasowane do potrzeb konkretnego klienta.

Bardzo istotne jest również to, aby zadbać o kreatywny, atrakcyjny dla konsumentów projekt graficzny, który z jednej strony będzie promować identyfikację wizualną marki, a z drugiej pełnić funkcję informacyjną, utrwalając tym samym wizerunek przedsiębiorstwa w głowach uczestników imprezy targowej.

Flagi reklamowe są bardzo uniwersalnym nośnikiem, dlatego zdecydowanie zaliczymy je do produktów, w które warto zainwestować planując jakąkolwiek kampanię marketingu bezpośredniego.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info

BARD
Dwa wielkie serducha, cztery pary rolek, dwanaście kółek, dwadzieścia dni, TYSIĄC kilometrów. Agata i Wojtek Miszewscy, małżeństwo rasta-wariatów z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, ruszają na najbardziej zwariowany projekt charytatywny tego roku - Rolki Reggae Rajd. Wyprawę na rolkach ze Zgorzelca na Ostróda Reggae Festival.

Wypadki chodzą po ludziach

artykuł sponsorowany
To, że wypadki chodzą po ludziach, wie chyba każdy z nas. Na drodze może się wydarzyć naprawdę sporo. Czasami dochodzi do naszych błędnych manewrów, a czasem wypadek jest spowodowany przez osoby trzecie. Każdy ekspert ruchu drogowego oraz także ubezpieczeń poleca ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków).

#pokaPITa. Anita Sokołowska namawia internautów do pomagania

Justyna Zalewska
Czy wiecie, że tylko 14 z 25 milionów Polaków przekazuje 1% swojego podatku na pomoc potrzebującym? Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i wymyśliła akcję społeczną #pokaPITa, aby uświadomić Polakom, jak ważne jest przekazanie 1% na cel charytatywny. [akcja społeczna]

Promocja video – czy warto ją stosować?

materiał partnera
Ostatnie miesiące pokazały, jak wiele można zyskać dzięki przeniesieniu biznesu do rzeczywistości wirtualnej. Daje to wymierne rezultaty w czasie pandemii, ale też pozwala zyskać nowe grupy odbiorców na rozmaite towary lub usługi na przyszłość.

Moje życie, Twój 1%. Rusza z kampania PIT dla dzieci chorych na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
W tym roku Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową zdecydowanie szybciej wystartowała z kampanią informacyjną na temat przekazywania 1% podatku PIT. Już od początku stycznia prowadzi komunikację w kanałach online o możliwości wsparcia dzieci chorych na raka, małych pacjentów kliniki "Przylądek Nadziei". [materiał partnera]

Jak chronić przed wykluczeniem dziecko z chorobą dietozależną?

kampania społeczna
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?

Wszędzie, ale razem! Cała Polska będzie ćwiczyć, żeby pomóc Kai

BARD
Na rolkach, na rowerach, biegiem, spacerem, a nawet chodząc po schodach. Już ponad 700 osób zadeklarowało, że 2 maja wyjdzie z domu żeby spalić nadmiar kalorii po kwarantannie. I przy okazji pomóc dwuletniej dziewczynce zebrać pieniądze na leczenie wyjątkowo złośliwego nowotworu nowoczesną terapią w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22