menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

23.07.2020

Flagi reklamowe, czyli idealne uzupełnienie stoiska targowego

grupaluxpol.pl

Targi branżowe są znakomitą okazją do tego, aby wypromować swoją firmę w bardzo szerokim gronie potencjalnych klientów czy kontrahentów biznesowych. Choć od wielu lat wieszczy się koniec tego typu eventów, to nic takiego nie następuje. Mało tego: targi branżowe zyskują na popularności, stanowiąc świetne wsparcie dla działań marketingowych prowadzonych online i offline. Każda firma, która decyduje się na wzięcie udziału w imprezie targowej, powinna w pierwszej kolejności zadbać o dobrą widoczność i atrakcyjność swojego stoiska. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzone, choć nadal całkiem oryginalne rozwiązania – jak flagi reklamowe. Dlaczego to najlepszy wybór do uzupełnienia stoiska targowego? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

artykuł sponsorowany

Flagi reklamowe, czyli idealne uzupełnienie stoiska targowegofot. grupaluxpol.pl

Czym powinno się charakteryzować dobre stoisko firmowe na targach?


Przede wszystkim powinno być widoczne dla zwiedzających. Nie zapominajmy, że targi branżowe są imprezą, która często przyciąga tysiące osób. Im więcej stoisk konkurencji, tym trudniej będzie się wyróżnić na ich tle. Nie ma więc mowy o sięganiu po sztampowe rozwiązania i liczeniu na to, że klienci „sami się znajdą”. Targi to niepowtarzalna szansa na to, aby realnie zwiększyć rozpoznawalność marki przedsiębiorstwa – nie wolno jej zmarnować.

Jest wiele sposobów na to, aby uatrakcyjnić firmowe stoisko na targi branżowe. Najlepiej byłoby oczywiście pokusić się o przygotowanie całej konstrukcji, która już samym wyglądem, przestronnością i kształtem przyciągnie uwagę zwiedzających. Problem w tym, że dość często organizatorzy targów nie wyrażają na to zgody, narzucając wystawcom identyczne namioty wystawowe. W takiej sytuacji trzeba już wspiąć się na wyżyny kreatywności.

Dobrym pomysłem na przyciągnięcie zwiedzających na firmowe stoisko jest rozdawanie gadżetów reklamowych. To nie musi być nic specjalnego czy bardzo drogiego. W zupełności wystarczające okazują się zwykłe pendrive’y czy nawet tanie długopisy reklamowe – każdy lubi dostawać upominki i z pewnością wpłynie to na popularność firmowego stoiska.

Nadal jednak do rozwiązania pozostała nam zasadnicza kwestia: jak sprawić, aby osoby odwiedzające stoisko targowe od razu nabrały zaufania do marki?  Tutaj trzeba zadbać o ich pozytywne doświadczenia, wywołać w nich dobre emocje i zaprezentować firmę od jak najbardziej profesjonalnej strony. W tym zdecydowanie pomogą flagi reklamowe.

Dlaczego akurat flagi reklamowe?


Jest wiele argumentów przemawiających za wybraniem właśnie tego nośnika elementów identyfikacji wizualnej marki. Te najważniejsze wymieniamy od podpunktów:

  • Flagi reklamowe są mobilne – dzięki temu można je bez problemu ustawić w dogodnym miejscu, przywieźć na targi zwykłym samochodem osobowym, a po zakończeniu imprezy łatwo spakować i przechowywać w firmowym magazynie.
  • Przyciągają uwagę – flagi reklamowe nadal się nam nie opatrzyły, dlatego z pewnością będą skuteczniejszym nośnikiem elementów identyfikacji marki niż np. plakaty czy nawet banery.
  • Duże pole do dyspozycji – flagi reklamowe należą do największych spośród mobilnych nośników reklamy. Duża powierzchnia do zadrukowania daje nam szerokie pole do popisu w zakresie stworzenia np. atrakcyjnego projektu graficznego czy umieszczenia na niej sporej liczby haseł sprzedażowych.
  • Można je wykorzystywać wielokrotnie – inwestycja we flagi reklamowe będzie pracować na rzecz firmy przez długi czas, ponieważ po zakończeniu targów takie flagi można śmiało wykorzystać podczas kolejnych akcji specjalnych czy po prostu innych imprez targowych.
  • Są tanie w produkcji – zwłaszcza w zestawieniu z gotowymi systemami wystawienniczymi oraz bannerami reklamowymi. Atrakcyjna cena flag reklamowych to ich niewątpliwy atut.
  • To wciąż dość oryginalny sposób na promocję wizerunku marki – flagi reklamowe nie są czymś, co widujemy na co dzień, w odróżnieniu od plakatów, banerów, billboardów etc. Takie nośniki nie zdążyły się jeszcze opatrzeć konsumentom, co bez wątpienia zadziała na korzyść wystawiającej się marki.

Jakie flagi reklamowe zamówić na stoisko targowe?


Najważniejsze jest to, aby były one wykonane z dobrych materiałów, bo to przekłada się na ich trwałość. Biorąc pod uwagę fakt, iż takie flagi można wykorzystywać przy okazji wielu imprez czy choćby do stałego oznakowania wejścia do siedziby firmy, nie warto tutaj szukać przesadnych oszczędności. Dobrze będzie zamówić flagi reklamowe u sprawdzonego producenta, który ma duże doświadczenie i potrafi zaproponować odpowiednie rozwiązanie dopasowane do potrzeb konkretnego klienta.

Bardzo istotne jest również to, aby zadbać o kreatywny, atrakcyjny dla konsumentów projekt graficzny, który z jednej strony będzie promować identyfikację wizualną marki, a z drugiej pełnić funkcję informacyjną, utrwalając tym samym wizerunek przedsiębiorstwa w głowach uczestników imprezy targowej.

Flagi reklamowe są bardzo uniwersalnym nośnikiem, dlatego zdecydowanie zaliczymy je do produktów, w które warto zainwestować planując jakąkolwiek kampanię marketingu bezpośredniego.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Na czym polega praca notariusza?

artykuł sponsorowany
Notariusz jest jednym z zawodów, którego korzenie sięgają starożytności, i z pewnością będzie nadal potrzebny za setki lat. Stanowisko to oznacza osobę upoważnioną przez władze państwowe do poświadczania i nadawania mocy prawnej konkretnym faktom. Jak rozwijał się zawód notariusza przez wieki i jaką pomoc możemy uzyskać w kancelarii notarialnej?

Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?

Materiał zewnętrzny
Samo stworzenie strony internetowej nie wystarczy, by przyciągnąć odpowiednio dużą liczbę klientów i sprowokować ruch na stronie. Bez dodawania wpisów na różne tematy i poszerzenia contentu, trudno jest przyciągnąć na stronę odpowiednią liczbę odbiorców.

Tworzenie stron internetowych. Każda firma musi zadbać o swoją internetową witrynę

Materiał zewnętrzny
Trudno trafić na produkt, miejsce, o którym nigdy wcześniej się nie słyszało. Dlatego żeby otworzyć drzwi do świadomości konsumentów musimy włożyć trochę pracy i wiedzy, a także pieniędzy. Metody są na to różne i zwykle dobierane do profilu firmy. Są jednak pewne inwestycje, od których nie można uciekać. Jedną z nich jest stworzenie strony internetowej. Powodzeniem nieustannie cieszą się także ulotki.

Tłumaczenia techniczne, co zawierają?

lingualab.pl
W dzisiejszych czasach, gdy większe zapotrzebowanie na rynku jest na umysły ściśle tłumaczenia techniczne stanowią większość projektów zlecanych biurom tłumaczeń. Pomimo, że osoby z wykształceniem filologicznym zazwyczaj mają umysłu humanistyczne, do tego typu wybiera się prędzej inżynierów nauk ścisłych z perfekcyjną znajomością języka. [artykuł sponsorowany]

Jak działają agencje marketingowe we Wrocławiu?

rise360.pl
Agencje marketingowe zajmują się wydobywaniem potencjału firmy. Szukają niszy, w którą trzeba się wpasować, by branża mogła się rozwijać. Tego typu miejsca charakteryzują się umiejętnością całościowego spojrzenia na marketing firmy. [artykuł sponsorowany]

Program Broviac. Dzieci chore na raka mniej czasu spędzą w szpitalu

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. [Reporterzy.info wspierają]

Czy można płakać przy dziecku?

kampania społeczna
Płacz jest naturalnym odruchem w trudnych sytuacjach. Z drugiej strony jednak, większość z nas nie chce, żeby widziano nas we łzach. Bywa, że przed takim dylematem stają rodzice. Psycholog radzi, co robić, kiedy musisz się wypłakać, a obok bawi się córka lub syn.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24