menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

8.10.2020

Czym zajmuje się Agencja Social Media?

Materiał zewnętrzny

Często firmy zastanawiają się czy tak właściwie opłaca się zlecać działania w mediach społecznościowych komuś na zewnątrz. Przecież to jest tylko dodawanie postów na Facebooku, prawda? Otóż nie.

Czym zajmuje się Agencja Social Media?fot. agencjatekstura.pl

Na czym poleca obsługa social media?


Przedsiębiorcy i marketerzy dzielą się na dwie grupy - ci, którzy uważają, że social media to tylko coś, gdzie trzeba być i wrzucać byle co, bo każdy tak robi. Ci drudzy natomiast wiedzą, że w media społecznościowe to bardzo wartościowy i efektywny w pozyskiwaniu klientów kanał komunikacji. To nie tylko prowadzenie fanpage i wrzucanie co jakiś czas śmiesznych postów czy zdjęć.

To przemyślana strategia komunikacji i treści, często poprzedzona wnikliwą analizą rynku, grupy docelowej, otoczenia konkurencyjnego i szeregu innych rzeczy. To prowadzenie płatnych kampanii reklamowych z bardzo konkretnie stargetowaną grupą oraz z wybranym celem np w postaci konwersji na sklepie, wysłania zapytania, pobrania materiałów czy przejścia na stronę www. To w końcu prowadzenie spójnej komunikacji z użytkownikami i potencjalnymi klientami, którzy piszą wiadomości lub komentują i nie można ich zostawić samemu sobie. Tym w skrócie zajmuje się właśnie Agencja Social Media.

Jaki jest koszt prowadzenia mediów społecznościowych?


Skoro mówimy już o tym, czym zajmuje się Agencja Social Media to warto również wspomnieć ile to może kosztować. Stawki różnią się od masy czynników, zaczynając od branży, produktu, grupy docelowej, lokalizacji przez doświadczenie samej agencji i rynek na którym działamy. Nie bez znaczenia jest również zakładany budżet reklamowy. Można przyjąć, że dla niewielkiej firmy z małym budżetem (1-2 tys.) koszt obsługi social media wynieść powinien około 1-3 tys. zł. Przy większych budżetach koszt może wzrosnąć od 5-8 tys. do nawet 10 czy 12 tys. przy dużych, globalnych kampaniach. Warto samodzielnie skontaktować się z Agencją i zapytać o wycenę.

Czy warto to zlecać?


Tak - jeśli wierzymy, że social media są w stanie przynieść nam realny wynik w naszym biznesie (a są!). Wtedy warto po prostu zlecić to profesjonalistom, którzy sprawią, że będziemy pozyskiwać nowych klientów i będzie się to opłacało.

Nie - jeśli nie wierzymy w to i liczymy na natychmiastowe efekty w ciągu tygodnia. To niestety tak nie działa, a strategię trzeba na początku stworzyć, a potem konsekwentnie ją wdrażać. Jeśli nie mamy tyle cierpliwości to lepiej odpuścić ten temat. Możemy ewentualnie spróbować samemu, czytając więcej na temat jak prowadzić fanpage na Facebooku.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak wykorzystać technologię augumented reality do celów marketingowych?

artykuł sponsorowany
Nowoczesne technologie, takie jak Augmented Reality (AR), czyli rzeczywistość rozszerzona, zyskują coraz większą popularność w marketingu. Oferują one unikalne doświadczenia dla klientów, zwiększają zaangażowanie i pomagają budować silną markę. Przyjrzyjmy się, jak technologia AR może stać się potężnym narzędziem w rękach marketerów.

Kogo to numer

find-phone-number.com
Terror może przyjmować różne postaci. W dzisiejszych czasach możemy być męczeni psychicznie nawet przez telefon. Zapytasz jak to możliwe? Nie jest to żadna skomplikowana sprawa. Po prostu chodzi o to, że ktoś niepowołany może w jakiś podstępny lub nawet nie podstępny sposób zdobyć twój numer. [artykuł sponsorowany]

Czym właściwie jest PR?

CluePR
Choć definicja public relations na stałe wpisała się w polski słownik, wielu nadal nie może zrozumieć, kim właściwie są PR-owcy i czym się zajmują. Tymczasem przeciętny Kowalski z każdej strony otaczany jest działaniami sektora PR, które obecnie kształtują nawet pewne nawyki społeczeństwa. O co chodzi z tym całym PR-em? [artykuł sponsorowany]

Oprawianie książek - co należy wiedzieć?

sowadruk.pl
Oprawa książki może być jej dobrą reklamą, bo choć nie powinno oceniać się książki po okładce - często to właśnie oprawa zwraca uwagę jako pierwsza. Zlecając oprawę książek warto zastanowić się nad wykorzystanym materiałem. Dobierając oprawę, warto zastanowić się też nad przeznaczeniem książki. [artykuł sponsorowany]

Kto dzwonił? Sprawdź!

infonumer.pl
Telefon komórkowy bardzo ułatwia dzisiaj życie. Nie oznacza to jednak, że jego posiadanie ma wyłącznie dobre strony, choć na pewno jest ich o wiele więcej, niż tych złych. Do tych ostatnich należą rozmowy z nieznanych numerów, jeśli mają one charakter nękający. [artykuł sponsorowany]

Wszędzie, ale razem! Cała Polska będzie ćwiczyć, żeby pomóc Kai

BARD
Na rolkach, na rowerach, biegiem, spacerem, a nawet chodząc po schodach. Już ponad 700 osób zadeklarowało, że 2 maja wyjdzie z domu żeby spalić nadmiar kalorii po kwarantannie. I przy okazji pomóc dwuletniej dziewczynce zebrać pieniądze na leczenie wyjątkowo złośliwego nowotworu nowoczesną terapią w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info.

Jak zlojalizować swojego klienta?

artykuł sponsorowany
Każda firma chce mieć jak największą ilość klientów, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na zarobek. Prawda jest jednak taka, że od ilości znacznie większe znaczenie ma jakość: lojalny klient przyjdzie zawsze, osoba która widzi twoją firmę po raz pierwszy może z kolei już nigdy więcej do ciebie nie trafić.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24