menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

8.10.2020

Czym zajmuje się Agencja Social Media?

Materiał zewnętrzny

Często firmy zastanawiają się czy tak właściwie opłaca się zlecać działania w mediach społecznościowych komuś na zewnątrz. Przecież to jest tylko dodawanie postów na Facebooku, prawda? Otóż nie.

Czym zajmuje się Agencja Social Media?fot. agencjatekstura.pl

Na czym poleca obsługa social media?


Przedsiębiorcy i marketerzy dzielą się na dwie grupy - ci, którzy uważają, że social media to tylko coś, gdzie trzeba być i wrzucać byle co, bo każdy tak robi. Ci drudzy natomiast wiedzą, że w media społecznościowe to bardzo wartościowy i efektywny w pozyskiwaniu klientów kanał komunikacji. To nie tylko prowadzenie fanpage i wrzucanie co jakiś czas śmiesznych postów czy zdjęć.

To przemyślana strategia komunikacji i treści, często poprzedzona wnikliwą analizą rynku, grupy docelowej, otoczenia konkurencyjnego i szeregu innych rzeczy. To prowadzenie płatnych kampanii reklamowych z bardzo konkretnie stargetowaną grupą oraz z wybranym celem np w postaci konwersji na sklepie, wysłania zapytania, pobrania materiałów czy przejścia na stronę www. To w końcu prowadzenie spójnej komunikacji z użytkownikami i potencjalnymi klientami, którzy piszą wiadomości lub komentują i nie można ich zostawić samemu sobie. Tym w skrócie zajmuje się właśnie Agencja Social Media.

Jaki jest koszt prowadzenia mediów społecznościowych?


Skoro mówimy już o tym, czym zajmuje się Agencja Social Media to warto również wspomnieć ile to może kosztować. Stawki różnią się od masy czynników, zaczynając od branży, produktu, grupy docelowej, lokalizacji przez doświadczenie samej agencji i rynek na którym działamy. Nie bez znaczenia jest również zakładany budżet reklamowy. Można przyjąć, że dla niewielkiej firmy z małym budżetem (1-2 tys.) koszt obsługi social media wynieść powinien około 1-3 tys. zł. Przy większych budżetach koszt może wzrosnąć od 5-8 tys. do nawet 10 czy 12 tys. przy dużych, globalnych kampaniach. Warto samodzielnie skontaktować się z Agencją i zapytać o wycenę.

Czy warto to zlecać?


Tak - jeśli wierzymy, że social media są w stanie przynieść nam realny wynik w naszym biznesie (a są!). Wtedy warto po prostu zlecić to profesjonalistom, którzy sprawią, że będziemy pozyskiwać nowych klientów i będzie się to opłacało.

Nie - jeśli nie wierzymy w to i liczymy na natychmiastowe efekty w ciągu tygodnia. To niestety tak nie działa, a strategię trzeba na początku stworzyć, a potem konsekwentnie ją wdrażać. Jeśli nie mamy tyle cierpliwości to lepiej odpuścić ten temat. Możemy ewentualnie spróbować samemu, czytając więcej na temat jak prowadzić fanpage na Facebooku.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Architekci wiedzy. Jak Łódzka Szkoła Ćwiczeń uczy nauczycieli

Reporterzy.info wspierają
Jak przekazywać wiedzę w nietuzinkowy, interesujący sposób? Jak wykorzystać w nauczaniu nowe technologie i jak wydobyć z uczniów potencjał, który w sobie mają lecz nie zawsze zdają sobie z tego sprawę? Tych wszystkich zagadnień uczą się tym razem… nauczyciele i studenci pedagogiki.

Klucze sukcesu w SEO: Dlaczego warto inwestować w profesjonalną agencję?

artykuł gościnny
Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektóre strony internetowe pojawiają się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google, podczas gdy inne pozostają w tyle? Odpowiedź na to pytanie tkwi w skutecznej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, znanym jako SEO (Search Engine Optimization).

Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?

Materiał zewnętrzny
Samo stworzenie strony internetowej nie wystarczy, by przyciągnąć odpowiednio dużą liczbę klientów i sprowokować ruch na stronie. Bez dodawania wpisów na różne tematy i poszerzenia contentu, trudno jest przyciągnąć na stronę odpowiednią liczbę odbiorców.

Udane prezenty biznesowe na święta wielkanocne

artykuł sponsorowany
Już w połowie lutego większość osób dopada żal za minionym Bożym Narodzeniem, zapachem choinki i smakiem ręcznie robionych pierniczków. A do grudnia jest jeszcze tyle miesięcy, że trudno jest wyczekać na powrót św. Mikołaja! Dobrze jest wybrać inną, równie ważną okazję, dzięki której można wręczać upominki.

Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka

Reporterzy.info wspierają
Para butów na wysokim obcasie, smartfon i trochę kreatywności. Tyle wystarczy, by pomóc pacjentom chorym na nowotwór, którzy każdego dnia toczą bój o życie w klinice onkologicznej Przylądek Nadziei. To właśnie dla nich odbędzie się tegoroczna akcja społeczna zorganizowana przez Moliera 2 z okazji ogólnopolskiego #DniaSzpilek.

Wspieraj, zamiast zabraniać. Jak nie obarczać dziecka swoim lękiem

kampania społeczna
Czy pozwolić dziecku przewrócić się i nabić guza? Kiedy i na jakich zasadach zgodzić się na nocowanie u koleżanki czy kolegi? Gdzie leży granica między troską a chorobliwym lękiem? Przeczytaj porady psychologa, jak mądrze zastąpić strach o dziecko zaufaniem i korzystać z tego w przyszłości.

Rolki Reggae Express dla Filipa. Rusza pomoc dla chłopca z Wrocławia

patronat Reporterzy.info
Agata i Wojciech Miszewscy, rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach, zapraszają 18 października na 100-kilometrowy ultramaraton Rolki Reggae Express ulicami Wrocławia. Po nim w Szkole Muzyki Nowoczesnej zagrają zespoły reggae, hip-hop, etno i jazz. Wszystko to dla trzyletniego Filipa. Rolkarze i muzycy z Wrocławia jadą i grają, żeby zdobyć pieniądze na terapię, która pozwoli chłopcu słyszeć.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24