menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

8.10.2020

Czym zajmuje się Agencja Social Media?

Materiał zewnętrzny

Często firmy zastanawiają się czy tak właściwie opłaca się zlecać działania w mediach społecznościowych komuś na zewnątrz. Przecież to jest tylko dodawanie postów na Facebooku, prawda? Otóż nie.

Czym zajmuje się Agencja Social Media?fot. agencjatekstura.pl

Na czym poleca obsługa social media?


Przedsiębiorcy i marketerzy dzielą się na dwie grupy - ci, którzy uważają, że social media to tylko coś, gdzie trzeba być i wrzucać byle co, bo każdy tak robi. Ci drudzy natomiast wiedzą, że w media społecznościowe to bardzo wartościowy i efektywny w pozyskiwaniu klientów kanał komunikacji. To nie tylko prowadzenie fanpage i wrzucanie co jakiś czas śmiesznych postów czy zdjęć.

To przemyślana strategia komunikacji i treści, często poprzedzona wnikliwą analizą rynku, grupy docelowej, otoczenia konkurencyjnego i szeregu innych rzeczy. To prowadzenie płatnych kampanii reklamowych z bardzo konkretnie stargetowaną grupą oraz z wybranym celem np w postaci konwersji na sklepie, wysłania zapytania, pobrania materiałów czy przejścia na stronę www. To w końcu prowadzenie spójnej komunikacji z użytkownikami i potencjalnymi klientami, którzy piszą wiadomości lub komentują i nie można ich zostawić samemu sobie. Tym w skrócie zajmuje się właśnie Agencja Social Media.

Jaki jest koszt prowadzenia mediów społecznościowych?


Skoro mówimy już o tym, czym zajmuje się Agencja Social Media to warto również wspomnieć ile to może kosztować. Stawki różnią się od masy czynników, zaczynając od branży, produktu, grupy docelowej, lokalizacji przez doświadczenie samej agencji i rynek na którym działamy. Nie bez znaczenia jest również zakładany budżet reklamowy. Można przyjąć, że dla niewielkiej firmy z małym budżetem (1-2 tys.) koszt obsługi social media wynieść powinien około 1-3 tys. zł. Przy większych budżetach koszt może wzrosnąć od 5-8 tys. do nawet 10 czy 12 tys. przy dużych, globalnych kampaniach. Warto samodzielnie skontaktować się z Agencją i zapytać o wycenę.

Czy warto to zlecać?


Tak - jeśli wierzymy, że social media są w stanie przynieść nam realny wynik w naszym biznesie (a są!). Wtedy warto po prostu zlecić to profesjonalistom, którzy sprawią, że będziemy pozyskiwać nowych klientów i będzie się to opłacało.

Nie - jeśli nie wierzymy w to i liczymy na natychmiastowe efekty w ciągu tygodnia. To niestety tak nie działa, a strategię trzeba na początku stworzyć, a potem konsekwentnie ją wdrażać. Jeśli nie mamy tyle cierpliwości to lepiej odpuścić ten temat. Możemy ewentualnie spróbować samemu, czytając więcej na temat jak prowadzić fanpage na Facebooku.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Agencja hyperCREW wprowadza na rynek nową markę #DASHRADE

hyperCREW
Strategiczno-kreatywna agencja hyperCREW opracowała strategię wprowadzającą na rynek nową markę #DASHRADE, oferującą produkty funkcjonalne dla sportowców. hyperCREW odpowiada za stworzenie kompleksowej komunikacji marki: nazwy, identyfikacji wizualnej, kreacje, copy oraz strategię marketingową. [artykuł PR]

Social Media dla Biznesu - jak z nich korzystać?

artykuł zewnętrzny
Social Media to nie tylko źródło rozrywki i sposób na łatwą komunikację ze znajomymi. Odpowiednie wykorzystanie mediów społecznościowych to również doskonały sposób na promocję swojego biznesu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym metodom, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży w firmie i zbudowania długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami.

Co powinieneś wiedzieć zanim otworzysz swój sklep internetowy?

Feb.net.pl
Właśnie otworzyłeś sklep internetowy na jednej z popularnych platform sklepowych. Dobrze, ale co dalej? Skąd Twoi potencjalni klienci mogą się dowiedzieć o jego istnieniu? Jakie formy promocji warto wykorzystać, aby z czasem zbudować bazę stałych klientów i osiągnąć finansowy sukces? [artykuł sponsorowany]

Co nie może być znakiem towarowym?

artykuł sponsorowany
Celem znaku towarowego jest odróżnienie towarów i usług swojej firmy od innych na rynku. To czym jest znak towarowy podlega jednak pewnym restrykcjom. W związku z tym wszelkie identyczne lub podobne znaki towarowe, zwłaszcza jeśli są używane dla podobnych towarów, podlegają odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wyszukiwanie znaków towarowych może być w takich sytuacjach bardzo przydatne, aby uniknąć dubli.

Jak sprawdzić historię serwisową samochodu przed zakupem?

artykuł sponsorowany
Czy zakup samochodu używanego jest bezpieczny? Czy można polegać na informacjach pochodzących od sprzedającego? Czy stan techniczny takiego auta rzeczywiście zgadza się z opisem prezentowanym w ofercie sprzedaży?

Czym są agencje digitalowe?

fabrykamarketingu.pl
Obecny rozwój internetu sprawia, że rynek musi sprostać nowym wyzwaniom – także tym marketingowym. Naprzeciw temu zagadnieniu wychodzą agencje digitalowe, które wspierają firmy w działaniach internetowych. [artykuł sponsorowany]

Czym jest blog?

Blogmedyczny.edu.pl
Blog, to pewien rodzaj strony internetowej składający się z samodzielnych, specyficznych, różnorodnych, odrębnych, oraz uporządkowanych chronologicznie wpisów. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23