menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Panasonic

11.10.2020

Pozycjonowanie stron internetowych - jak monitorować efekty?

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach głównym miejscem, w którym użytkownicy poszukują informacji o firmach, produktach i usługach jest wyszukiwarka. Dlatego tak ważne jest, aby osiągać jak najwyższej pozycje w wynikach wyszukiwania. W związku z tym właściciele witryn internetowych inwestują niemałe środki finansowe, aby jak najlepiej wypozycjonować swoją stronę. Wysokie pozycje to większy ruch, a większy to większe zyski.

Pozycjonowanie stron internetowych - jak monitorować efekty?fot. oxide.pl

Pozycja w wynikach wyszukiwania


Zacząć trzeba jednak o wyjaśnienia czym jest pozycja w Google. Mówiąc ogólnie jest to miejsce w wynikach wyszukiwania jakie zajmuje strona na określoną frazę kluczową. Ranking wyników wyszukiwania tworzy algorytm Google, a sama pozycja uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Jak wspomniano, Google pokazuje wyniki wyszukiwania po wpisaniu konkretnej frazy kluczowej. Czym jest fraza kluczowa?

Frazy kluczowe


Fraza kluczowa to słowo lub słowa, które użytkownik wpisuje w pole wyszukiwania. Użytkownicy poszukują różnego rodzaju informacji posługują się różnymi frazami kluczowymi. Mogą być to frazy ogólne takie jak np. "opony" bądź frazy bardziej szczegółowe jak np. "zimowe opony samochodowe". Dodatkowo dochodzą to tego frazy brandowe, czyli po prostu nazwy firm oraz frazy lokalne jak np. "dentysta warszawa". Frazy jakie użytkownicy wpisują do wyszukiwarki mogą być bardzo różne.

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania


Jak wspomniano, wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania są niezwykle ważne. Mają wpływ na wzrost ruchu na stronie, a tym samym na zwiększenie sprzedaży. Trzeba także wiedzieć, że wszelkie badania pokazują, że użytkownicy przeglądają wyniki jedynie na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Są to tzw. wyniki TOP 10. Mało który użytkownik przechodzi na drugą stronę wyników. Jeśli zatem strona nie znajduje się na pierwszej stronie wyników Google, wówczas szansa na ruch z wyszukiwarki znacznie spada.

Monitoring pozycji w Google


Każdy właściciel strony internetowej powinien dokładnie wiedzieć jakie pozycje w wynikach wyszukiwania zajmuje jego strona. Sprawdzanie pozycji w Google jest oczywiście możliwie i trzeba robić to systematycznie. Jeśli strona dopiero co powstała w pierwszej kolejności sprawdzić trzeba czy w ogóle pojawia się w wynikach wyszukiwania. Innymi słowy, czy została przez Google zaindeksowana. Można to szybko sprawdzić wpisując w wyszukiwarce komendę "site:twoja-strona.pl". Jeśli strona pojawia się w wynikach wyszukiwania to znaczy, że została już zaindeksowana. Pozycję w Google można sprawdzać na dwa sposoby. Ręcznie bądź za pomocą specjalnych narzędzi. Ręczne sprawdzanie pozycji jest dość żmudne i czasochłonne. Polega po prostu na wpisywaniu w wyszukiwarkę interesujących nas fraz kluczowych i sprawdzaniu jaką pozycję zajmuje strona. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie różnego rodzaju narzędzi służących do automatycznego sprawdzania pozycji. Serwis pozwalające na monitorowanie pozycji w Google bez problemu znaleźć można korzystając z wyszukiwarki. Dowiedz się więcej na temat jak skontrolować pozycję strony internetowej w wyszukiwarkach.

Podnoszenie pozycji w wynikach wyszukiwania


Każdemu zależy na jak najwyższych pozycjach w Google. Aby było to możliwe konieczne jest pozycjonowanie strony internetowej. To długotrwały proces, na który składa się wiele czynności mający na celu uzyskanie jak najwyższych pozycji na konkretne frazy kluczowe w wynikach Google. Proces pozycjonowania strony podzielić można na dwa etapy. Więcej na temat pozycjonowania znajdziesz tutaj: https://www.oxide.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/  Pierwszym jest optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki. Drugim natomiast link building, czyli pozyskiwanie linków przychodzących. Optymalizacja strony jest bardzo kluczowa. Jeśli nie zostanie dobrze przeprowadzona, wówczas osiągnięcie wysokich pozycji będzie trudne. Pozyskując linki przychodzące pamiętać trzeba, aby były to linki z dobrych, wartościowych i najlepiej powiązanych tematycznie stron.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Zakładanie spółki handlowej. Czy to aż tak trudne?

merkury.online
Coraz częściej przedsiębiorcy chcąc rozpocząć działalność gospodarczą, zastanawiają się czy aby nie założyć spółki. Taka forma działalności niesie za sobą szereg udogodnień jak i utrudnień. Jaką więc spółkę wybrać? Co będzie optymalnym wyborem? Ile czasu i jakie są warunki i wymogi dla danej spółki? [artykuł sponsorowany]

Na czym polega praca notariusza?

artykuł sponsorowany
Notariusz jest jednym z zawodów, którego korzenie sięgają starożytności, i z pewnością będzie nadal potrzebny za setki lat. Stanowisko to oznacza osobę upoważnioną przez władze państwowe do poświadczania i nadawania mocy prawnej konkretnym faktom. Jak rozwijał się zawód notariusza przez wieki i jaką pomoc możemy uzyskać w kancelarii notarialnej?

Audyt techniczny SEO

Marcin Kordowski
Jeśli nie masz doświadczenia technicznego, przeprowadzenie technicznego audytu SEO Twojej witryny prawdopodobnie będzie procesem nie do przejścia. W końcu słowo „techniczny” jest w nazwie i jest przymiotnikiem, którego wielu marketerów nigdy by nie użyło do opisania swoich umiejętności. [artykuł sponsorowany]

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?

artykuł sponsorowany
Zaawansowana technologia drukarska sprawia, że możliwe jest dziś wykonanie prawdziwych dzieł sztuki z papieru. Doskonałym przykładem są katalogi firmowe, które skutecznie zachęcą klientów do skorzystania z wybranych usług lub produktów. Zakupienie profesjonalnych katalogów będzie też przyczyniać się do lepszego marketingu i pomoże w budowaniu identyfikacji wizualnej marki. Poznaj więcej szczegółów poniżej!

Kalendarze firmowe

artykuł sponsorowany
Kalendarze firmowe są świetnym wyborem do działań marketingowych Twojej marki. Indywidualny projekt kalendarza będzie prezentował się profesjonalnie i posiadał wysoką jakość. Kalendarze książkowe, kalendarze trójdzielne i inne są przedmiotami codziennego użytku, chętnie wykorzystywanymi przez wielu jako narzędzie planowania, organizowania, zapisywania ważnych spotkań, czy urodzin.

#FakeHunter Challenge. Wojna informacyjna - konkurs Polskiej Agencji Prasowej

konkurs
18 listopada rusza VI edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Zadaniem uczestników będzie m.in. wyszukiwanie fałszywych informacji związanych z wojną w Ukrainie oraz przygotowanie kreatywnej pracy pod hasłem „Nie nabieram się na fake newsy”. Na najlepsze zespoły czekają: nagrody finansowe, rzeczowe oraz warsztaty z projektowania 3D.

Leasing samochodów ciężarowych

leasing.sos.pl
Leasing samochodów ciężarowych jest usługą cieszącą się dużym i stale rosnącym zainteresowaniem wśród firm spedycyjnych i transportowych. Wg danych Związku Polskiego Leasingu transport ciężki stanowi ponad 40-procentowy udział w ogólnym leasingu pojazdów. Nie dziwi więc, że gdy przedsiębiorca z branży przewozowej staje przed koniecznością zakupu pojazdu ciężarowego, zadaje sobie pytanie: czy wziąć go w leasing? [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23