menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

11.10.2020

Pozycjonowanie stron internetowych - jak monitorować efekty?

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach głównym miejscem, w którym użytkownicy poszukują informacji o firmach, produktach i usługach jest wyszukiwarka. Dlatego tak ważne jest, aby osiągać jak najwyższej pozycje w wynikach wyszukiwania. W związku z tym właściciele witryn internetowych inwestują niemałe środki finansowe, aby jak najlepiej wypozycjonować swoją stronę. Wysokie pozycje to większy ruch, a większy to większe zyski.

Pozycjonowanie stron internetowych - jak monitorować efekty?fot. oxide.pl

Pozycja w wynikach wyszukiwania


Zacząć trzeba jednak o wyjaśnienia czym jest pozycja w Google. Mówiąc ogólnie jest to miejsce w wynikach wyszukiwania jakie zajmuje strona na określoną frazę kluczową. Ranking wyników wyszukiwania tworzy algorytm Google, a sama pozycja uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Jak wspomniano, Google pokazuje wyniki wyszukiwania po wpisaniu konkretnej frazy kluczowej. Czym jest fraza kluczowa?

Frazy kluczowe


Fraza kluczowa to słowo lub słowa, które użytkownik wpisuje w pole wyszukiwania. Użytkownicy poszukują różnego rodzaju informacji posługują się różnymi frazami kluczowymi. Mogą być to frazy ogólne takie jak np. "opony" bądź frazy bardziej szczegółowe jak np. "zimowe opony samochodowe". Dodatkowo dochodzą to tego frazy brandowe, czyli po prostu nazwy firm oraz frazy lokalne jak np. "dentysta warszawa". Frazy jakie użytkownicy wpisują do wyszukiwarki mogą być bardzo różne.

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania


Jak wspomniano, wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania są niezwykle ważne. Mają wpływ na wzrost ruchu na stronie, a tym samym na zwiększenie sprzedaży. Trzeba także wiedzieć, że wszelkie badania pokazują, że użytkownicy przeglądają wyniki jedynie na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Są to tzw. wyniki TOP 10. Mało który użytkownik przechodzi na drugą stronę wyników. Jeśli zatem strona nie znajduje się na pierwszej stronie wyników Google, wówczas szansa na ruch z wyszukiwarki znacznie spada.

Monitoring pozycji w Google


Każdy właściciel strony internetowej powinien dokładnie wiedzieć jakie pozycje w wynikach wyszukiwania zajmuje jego strona. Sprawdzanie pozycji w Google jest oczywiście możliwie i trzeba robić to systematycznie. Jeśli strona dopiero co powstała w pierwszej kolejności sprawdzić trzeba czy w ogóle pojawia się w wynikach wyszukiwania. Innymi słowy, czy została przez Google zaindeksowana. Można to szybko sprawdzić wpisując w wyszukiwarce komendę "site:twoja-strona.pl". Jeśli strona pojawia się w wynikach wyszukiwania to znaczy, że została już zaindeksowana. Pozycję w Google można sprawdzać na dwa sposoby. Ręcznie bądź za pomocą specjalnych narzędzi. Ręczne sprawdzanie pozycji jest dość żmudne i czasochłonne. Polega po prostu na wpisywaniu w wyszukiwarkę interesujących nas fraz kluczowych i sprawdzaniu jaką pozycję zajmuje strona. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie różnego rodzaju narzędzi służących do automatycznego sprawdzania pozycji. Serwis pozwalające na monitorowanie pozycji w Google bez problemu znaleźć można korzystając z wyszukiwarki. Dowiedz się więcej na temat jak skontrolować pozycję strony internetowej w wyszukiwarkach.

Podnoszenie pozycji w wynikach wyszukiwania


Każdemu zależy na jak najwyższych pozycjach w Google. Aby było to możliwe konieczne jest pozycjonowanie strony internetowej. To długotrwały proces, na który składa się wiele czynności mający na celu uzyskanie jak najwyższych pozycji na konkretne frazy kluczowe w wynikach Google. Proces pozycjonowania strony podzielić można na dwa etapy. Więcej na temat pozycjonowania znajdziesz tutaj: https://www.oxide.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/  Pierwszym jest optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki. Drugim natomiast link building, czyli pozyskiwanie linków przychodzących. Optymalizacja strony jest bardzo kluczowa. Jeśli nie zostanie dobrze przeprowadzona, wówczas osiągnięcie wysokich pozycji będzie trudne. Pozyskując linki przychodzące pamiętać trzeba, aby były to linki z dobrych, wartościowych i najlepiej powiązanych tematycznie stron.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Social Media dla Biznesu - jak z nich korzystać?

artykuł zewnętrzny
Social Media to nie tylko źródło rozrywki i sposób na łatwą komunikację ze znajomymi. Odpowiednie wykorzystanie mediów społecznościowych to również doskonały sposób na promocję swojego biznesu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym metodom, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży w firmie i zbudowania długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami.

Telefony marki iPhone – przegląd dostępnych modeli na rynku

artykuł sponsorowany
iPhone to dla wielu osób alternatywa dla smartfona na Androidzie. Telefony z charakterystycznym, nadgryzionym jabłkiem cechują się świetnym designem i bardzo płynnie działającym, intuicyjnym systemem operacyjnym iOS.

Jak wybrać dobrą ofertę kredytową?

materiał zewnętrzny
Każdy z nas staje czasem w sytuacji, w której potrzebne są dodatkowe środki finansowe. Najlepszym na nie sposobem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Banki oferują bardzo różnorodne oferty, a różnica między nimi może być naprawdę znacząca. Czy wiesz, w jaki sposób znaleźć najbardziej opłacalną ofertę kredytu?

Jest Plan dla edukacji! Drogowskaz do zmiany polskiej szkoły

artykuł gościnny
Plan dla edukacji to praktyczny plan rozwoju polskiej szkoły, opierający się o cele i działania, które może wcielać w życie każdy z nas. Jego podstawą są realnie wyznaczone kierunki działań i określone sposoby ich realizacji, które będą opierać się na współpracy i otwartości na nowe idee.

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ile warte jest życie?

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Jeszcze trzydzieści lat temu z choroby nowotworowej udawało się wyleczyć zaledwie co piąte dziecko. Dziś te proporcje są odwrotne. Nawet 85 procent dzieci wraca do zdrowia. Decydujący jest oczywiście rozwój medycyny, ale nie mniej istotna jest również zmiana podejścia i świadomości. Historia Sary i Stasia to wzruszające dowody na to, że dzięki pomocy dobrych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. [Reporterzy.info wspierają]

Pomaganie jest sexi! Pierwsza taka kampania charytatywna na Tinderze

BARD
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" wystartowała z wyjątkową kampanią charytatywną, skierowaną do… użytkowników Tindera. Twórcy namawiają randkowiczów, żeby pokazali dobre serca i przekazali 1% podatku na leczenie małych pacjentów kliniki onkologicznej. [Reporterzy.info polecają]

Czy Polacy w 2024 planują zmienić zawód lub podnosić kompetencje? [ANKIETA Aplikuj.pl]

nasz patronat
Najbliższe lata mogą być kluczowe dla rynku pracy również w Polsce m.in za sprawą dynamicznego rozwoju nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji. Wdrażanie rozwiązań AI w wielu firmach zmienia nie tylko sposób wykonywania pracy, ale i niejednokrotnie wymaga od pracowników pozyskiwania nowych umiejętności, a nawet przebranżowienia.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24