menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

11.10.2020

Pozycjonowanie stron internetowych - jak monitorować efekty?

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach głównym miejscem, w którym użytkownicy poszukują informacji o firmach, produktach i usługach jest wyszukiwarka. Dlatego tak ważne jest, aby osiągać jak najwyższej pozycje w wynikach wyszukiwania. W związku z tym właściciele witryn internetowych inwestują niemałe środki finansowe, aby jak najlepiej wypozycjonować swoją stronę. Wysokie pozycje to większy ruch, a większy to większe zyski.

Pozycjonowanie stron internetowych - jak monitorować efekty?fot. oxide.pl

Pozycja w wynikach wyszukiwania


Zacząć trzeba jednak o wyjaśnienia czym jest pozycja w Google. Mówiąc ogólnie jest to miejsce w wynikach wyszukiwania jakie zajmuje strona na określoną frazę kluczową. Ranking wyników wyszukiwania tworzy algorytm Google, a sama pozycja uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Jak wspomniano, Google pokazuje wyniki wyszukiwania po wpisaniu konkretnej frazy kluczowej. Czym jest fraza kluczowa?

Frazy kluczowe


Fraza kluczowa to słowo lub słowa, które użytkownik wpisuje w pole wyszukiwania. Użytkownicy poszukują różnego rodzaju informacji posługują się różnymi frazami kluczowymi. Mogą być to frazy ogólne takie jak np. "opony" bądź frazy bardziej szczegółowe jak np. "zimowe opony samochodowe". Dodatkowo dochodzą to tego frazy brandowe, czyli po prostu nazwy firm oraz frazy lokalne jak np. "dentysta warszawa". Frazy jakie użytkownicy wpisują do wyszukiwarki mogą być bardzo różne.

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania


Jak wspomniano, wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania są niezwykle ważne. Mają wpływ na wzrost ruchu na stronie, a tym samym na zwiększenie sprzedaży. Trzeba także wiedzieć, że wszelkie badania pokazują, że użytkownicy przeglądają wyniki jedynie na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Są to tzw. wyniki TOP 10. Mało który użytkownik przechodzi na drugą stronę wyników. Jeśli zatem strona nie znajduje się na pierwszej stronie wyników Google, wówczas szansa na ruch z wyszukiwarki znacznie spada.

Monitoring pozycji w Google


Każdy właściciel strony internetowej powinien dokładnie wiedzieć jakie pozycje w wynikach wyszukiwania zajmuje jego strona. Sprawdzanie pozycji w Google jest oczywiście możliwie i trzeba robić to systematycznie. Jeśli strona dopiero co powstała w pierwszej kolejności sprawdzić trzeba czy w ogóle pojawia się w wynikach wyszukiwania. Innymi słowy, czy została przez Google zaindeksowana. Można to szybko sprawdzić wpisując w wyszukiwarce komendę "site:twoja-strona.pl". Jeśli strona pojawia się w wynikach wyszukiwania to znaczy, że została już zaindeksowana. Pozycję w Google można sprawdzać na dwa sposoby. Ręcznie bądź za pomocą specjalnych narzędzi. Ręczne sprawdzanie pozycji jest dość żmudne i czasochłonne. Polega po prostu na wpisywaniu w wyszukiwarkę interesujących nas fraz kluczowych i sprawdzaniu jaką pozycję zajmuje strona. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie różnego rodzaju narzędzi służących do automatycznego sprawdzania pozycji. Serwis pozwalające na monitorowanie pozycji w Google bez problemu znaleźć można korzystając z wyszukiwarki. Dowiedz się więcej na temat jak skontrolować pozycję strony internetowej w wyszukiwarkach.

Podnoszenie pozycji w wynikach wyszukiwania


Każdemu zależy na jak najwyższych pozycjach w Google. Aby było to możliwe konieczne jest pozycjonowanie strony internetowej. To długotrwały proces, na który składa się wiele czynności mający na celu uzyskanie jak najwyższych pozycji na konkretne frazy kluczowe w wynikach Google. Proces pozycjonowania strony podzielić można na dwa etapy. Więcej na temat pozycjonowania znajdziesz tutaj: https://www.oxide.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/  Pierwszym jest optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki. Drugim natomiast link building, czyli pozyskiwanie linków przychodzących. Optymalizacja strony jest bardzo kluczowa. Jeśli nie zostanie dobrze przeprowadzona, wówczas osiągnięcie wysokich pozycji będzie trudne. Pozyskując linki przychodzące pamiętać trzeba, aby były to linki z dobrych, wartościowych i najlepiej powiązanych tematycznie stron.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany
Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

Dlaczego warto skorzystać z usługi profesjonalnych nagrań lektorskich?

Powitania.pl
Firma Powitania.pl oferuje dla swoich klientów całkowicie nowatorską usługę, która jest odpowiedzią na potrzeby sporej grupy osób. Współczesne działania w internecie, tworzenie własnych stron internetowych i produktów takich jak podcasty, audiobooki, potrzebują wsparcia w postaci profesjonalnych nagrań. Oferujemy możliwość wynajmu studia zaopatrzonego w najlepszy sprzęt do produkcji nagrań, jak też możliwość przygotowania nagrań lektorskich. [artykuł sponsorowany]

Co powinieneś wiedzieć zanim otworzysz swój sklep internetowy?

Feb.net.pl
Właśnie otworzyłeś sklep internetowy na jednej z popularnych platform sklepowych. Dobrze, ale co dalej? Skąd Twoi potencjalni klienci mogą się dowiedzieć o jego istnieniu? Jakie formy promocji warto wykorzystać, aby z czasem zbudować bazę stałych klientów i osiągnąć finansowy sukces? [artykuł sponsorowany]

Czym wyróżnia się agencja content marketing

thinkkong.pl
Marketing cały czas się rozwija, pojawiają się nowe trendy, rozwiązania i narzędzia. Dynamika tego zjawiska w dużej mierze zależy od zachowań konsumentów, które są analizowane i badane przez rozlicznych specjalistów. Obecnie bardzo wyraźnym trendem jest content marketing. Czym dokładnie jest content marketing i czym wyróżnia się dobra agencja content marketingowa? [artykuł sponsorowany]

Nowe trendy w dystrybucji i przechowywaniu danych. Personalizowane pamięci USB od Flashstore

flashstore.pl
Czasami wydaje się, że w pewnych branżach nie można wymyślić nic nowego, a porządek i rozwój świata w obszarze komunikacji czy rozrywki wyznacza głównie Internet. Prawdopodobnie jest w tym wiele prawdy, patrząc jednak na dane odnoszące się choćby do produkcji i sprzedaży płyt winylowych (rok do roku sprzedaje się ich więcej) czy przenośnych nośników USB (powszechnie nazywanych pendrive’ami) chodzi chyba o coś więcej. [artykuł sponsorowany]

Architekci wiedzy. Jak Łódzka Szkoła Ćwiczeń uczy nauczycieli

Reporterzy.info wspierają
Jak przekazywać wiedzę w nietuzinkowy, interesujący sposób? Jak wykorzystać w nauczaniu nowe technologie i jak wydobyć z uczniów potencjał, który w sobie mają lecz nie zawsze zdają sobie z tego sprawę? Tych wszystkich zagadnień uczą się tym razem… nauczyciele i studenci pedagogiki.

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl
Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24