menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

11.10.2020

Pozycjonowanie stron internetowych - jak monitorować efekty?

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach głównym miejscem, w którym użytkownicy poszukują informacji o firmach, produktach i usługach jest wyszukiwarka. Dlatego tak ważne jest, aby osiągać jak najwyższej pozycje w wynikach wyszukiwania. W związku z tym właściciele witryn internetowych inwestują niemałe środki finansowe, aby jak najlepiej wypozycjonować swoją stronę. Wysokie pozycje to większy ruch, a większy to większe zyski.

Pozycjonowanie stron internetowych - jak monitorować efekty?fot. oxide.pl

Pozycja w wynikach wyszukiwania


Zacząć trzeba jednak o wyjaśnienia czym jest pozycja w Google. Mówiąc ogólnie jest to miejsce w wynikach wyszukiwania jakie zajmuje strona na określoną frazę kluczową. Ranking wyników wyszukiwania tworzy algorytm Google, a sama pozycja uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Jak wspomniano, Google pokazuje wyniki wyszukiwania po wpisaniu konkretnej frazy kluczowej. Czym jest fraza kluczowa?

Frazy kluczowe


Fraza kluczowa to słowo lub słowa, które użytkownik wpisuje w pole wyszukiwania. Użytkownicy poszukują różnego rodzaju informacji posługują się różnymi frazami kluczowymi. Mogą być to frazy ogólne takie jak np. "opony" bądź frazy bardziej szczegółowe jak np. "zimowe opony samochodowe". Dodatkowo dochodzą to tego frazy brandowe, czyli po prostu nazwy firm oraz frazy lokalne jak np. "dentysta warszawa". Frazy jakie użytkownicy wpisują do wyszukiwarki mogą być bardzo różne.

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania


Jak wspomniano, wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania są niezwykle ważne. Mają wpływ na wzrost ruchu na stronie, a tym samym na zwiększenie sprzedaży. Trzeba także wiedzieć, że wszelkie badania pokazują, że użytkownicy przeglądają wyniki jedynie na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Są to tzw. wyniki TOP 10. Mało który użytkownik przechodzi na drugą stronę wyników. Jeśli zatem strona nie znajduje się na pierwszej stronie wyników Google, wówczas szansa na ruch z wyszukiwarki znacznie spada.

Monitoring pozycji w Google


Każdy właściciel strony internetowej powinien dokładnie wiedzieć jakie pozycje w wynikach wyszukiwania zajmuje jego strona. Sprawdzanie pozycji w Google jest oczywiście możliwie i trzeba robić to systematycznie. Jeśli strona dopiero co powstała w pierwszej kolejności sprawdzić trzeba czy w ogóle pojawia się w wynikach wyszukiwania. Innymi słowy, czy została przez Google zaindeksowana. Można to szybko sprawdzić wpisując w wyszukiwarce komendę "site:twoja-strona.pl". Jeśli strona pojawia się w wynikach wyszukiwania to znaczy, że została już zaindeksowana. Pozycję w Google można sprawdzać na dwa sposoby. Ręcznie bądź za pomocą specjalnych narzędzi. Ręczne sprawdzanie pozycji jest dość żmudne i czasochłonne. Polega po prostu na wpisywaniu w wyszukiwarkę interesujących nas fraz kluczowych i sprawdzaniu jaką pozycję zajmuje strona. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie różnego rodzaju narzędzi służących do automatycznego sprawdzania pozycji. Serwis pozwalające na monitorowanie pozycji w Google bez problemu znaleźć można korzystając z wyszukiwarki. Dowiedz się więcej na temat jak skontrolować pozycję strony internetowej w wyszukiwarkach.

Podnoszenie pozycji w wynikach wyszukiwania


Każdemu zależy na jak najwyższych pozycjach w Google. Aby było to możliwe konieczne jest pozycjonowanie strony internetowej. To długotrwały proces, na który składa się wiele czynności mający na celu uzyskanie jak najwyższych pozycji na konkretne frazy kluczowe w wynikach Google. Proces pozycjonowania strony podzielić można na dwa etapy. Więcej na temat pozycjonowania znajdziesz tutaj: https://www.oxide.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/  Pierwszym jest optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki. Drugim natomiast link building, czyli pozyskiwanie linków przychodzących. Optymalizacja strony jest bardzo kluczowa. Jeśli nie zostanie dobrze przeprowadzona, wówczas osiągnięcie wysokich pozycji będzie trudne. Pozyskując linki przychodzące pamiętać trzeba, aby były to linki z dobrych, wartościowych i najlepiej powiązanych tematycznie stron.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Aparat z funkcją Wi-Fi - sprawdź, co jeszcze umożliwia

artykuł sponsorowany
Moduł Wi-Fi w aparacie fotograficznym nie jest tak kluczowym elementem, jak przetwornik obrazu czy obiektyw o dobrych parametrach. Daje jednak szereg możliwości, związanych z bezprzewodowym przesyłaniem zdjęć czy sterowaniem aparatem przez smartfona. Sprawdź, dlaczego aparat z Wi-Fi to dobry wybór.

Rolki Reggae Express. Zwariowani rolkarze podejmują nowe wyzwanie

RRE
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Tym razem oleśniccy rasta-rolkarze pomagają Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra Szalkowskiego. Reporterzy.info patronują i kibicują!

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rok

materiał partnera
Dziś każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, jeśli zależy jej na dotarciu do nowych klientów. Zobacz, jakie trendy w projektowaniu wyznaczają wygląd aktualnie tworzonych witryn.

Rodzaje znaków towarowych. Kolor, smak i zapach pod ochroną prawną

znakitowarowe-blog.pl
Znak towarowy przeważnie kojarzy się z nazwą lub logo firmy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taką funkcję może pełnić również kolor, kształt, dźwięk, a nawet zapach i smak! Jak to możliwe? Sprawdź jakie oznaczenie możesz zarejestrować w urzędzie patentowym. Zadbaj o maksymalną ochronę dla swojej marki i wyróżnij się na tle konkurencji. [artykuł sponsorowany]

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?

kobosystem.pl
To właśnie social media marketing jest doskonały sposobem na dwukierunkową komunikację i na budowanie oraz utrzymywanie dobrego wizerunku firmy w sieci. [artykuł sponsorowany]

Co warto wiedzieć o powstawaniu etykiet?

unilogo
Pierwszy etap produkcji etykiet polega na wykonaniu projektu. Następnie specjaliści od poligrafii wybierają tworzywo i wysyłają produkt do wydruku. Na końcu etykiety są przycinane i wysłane do zamawiającego. [artykuł sponsorowany]

Jak wybrać dobrą agencję brandingową?

Agencja Invitro
Nawet jeżeli posiadasz świetny produkt, którego opracowanie wymagało wielu miesięcy pracy i dużych nakładów finansowych, to trudno go będzie sprzedać bez odpowiedniego opakowania. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22