menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Panasonic

21.01.2021

Stojaki Reklamowe - Gdzie Są Najczęściej Wykorzystywane

artykuł sponsorowany

Sposoby wykorzystania stojaków reklamowych - czym są tzw. standy, do czego służą, jakie są typy i przeznaczenie stojaków reklamowych. Dowiedz się więcej!

Stojaki Reklamowe - Gdzie Są Najczęściej Wykorzystywanefot. sip.krosno.pl/WhitePress

Stojaki reklamowe, czyli, innymi słowy, standy reklamowe, czy ekspozytory to rodzaj różnego rodzaju nośniki reklamowe, które spotkać możemy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz sklepu czy restauracji. To rodzaj głównie przenośnego miejsca reklamowego dla promocyjnych produktów oraz informacji reklamowej. Bardzo często kupujemy różne produkty wzrokiem, tzn. coś, co zauważymy na wysokości wzroku, co zwróci naszą uwagę kolorem, opakowaniem, ciekawym zdjęciem lub humorem, co wyróżnia się na tle innych produktów i zainteresuje nas - bardzo często ląduje w naszym koszyku. Stąd tak ważne jest to, jak wygląda nasz ekspozytor będący przemyślanym działaniem marketingowym - w końcu to on odpowiada za skuteczność reklamy i wzrost sprzedaży promowanego produktu.

Stojaki reklamowe - rodzaje

Stojaki reklamowe to ogólna nazwa kryjąca w swoim znaczeniu kilka różnych rodzajów produktów, które można podzielić ze względu na materiał, z jakiego ekspozytor jest wykonany na:

 • stojaki reklamowe papierowe,
 • kartonowe,
 • plastikowe,
 • metalowe,
 • drewniane,
 • tablice kredowe,
 • dmuchane,
 • ledowe.

Druga kategoria to standy reklamowe podzielone ze względu na sposób reklamy:

 • potykacz (a-board) – stojak reklamowy kształtem przypominający literę A, który doskonale sprawdza się w restauracjach, kinach, food truckach, barach i sklepach. Umożliwia estetyczną prezentację aktualnej oferty na najnowsze produkty wraz z logo firmy;
 • roll-up – zwijany stand reklamowy wykorzystywany na targach, konferencjach naukowych, wydarzeniach branżowych oraz imprezach kulturalnych, plenerowych. Ze względu na konstrukcję i niewielkie gabaryty, łatwo go przetransportować;
 • displaye – to standy, które są bardzo użyteczne, gdyż stanowią alternatywę dla plastikowych półek i regałów. Mogą one również przyjmować dowolne kształty, dają różnorodne możliwości do ekspozycji towarów oraz posiadają również miejsce do wykonania nadruku, czyli reklamy;
 • stojaki ledowe – doskonałe do prezentacji produktów przy kasie lub ważnych informacji w punkcie usługowym, medycznym. Niewielki format sprawia, że reklama jest nienachalna;
 • ekspozytory wiszące – umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni stoiska, co jest szczególnie przydatne w przypadku małych pomieszczeń;
 • Słupy reklamowe – idealne do reklamy outdoorowej lub wewnętrznej w budynkach o dużej powierzchni. 

Gdzie mają zastosowanie stojaki reklamowereklama, ulotki, standfot. sip.krosno.pl/WhitePress

Podstawowym zadaniem stojaka reklamowego jest zainteresowanie potencjalnego klienta. Odpowiednio zaprojektowane i kreatywne standy reklamowe są w stanie przyciągnąć uwagę klientów, do których nie trafia komunikat wysyłany innymi kanałami. Zastosowanie stojaków reklamowych jest w gruncie rzeczy nieograniczone i z powodzeniem sprawdzi się:

 • w sklepach,
 • w punktach handlowych,
 • w punktach obsługi klienta,
 • w instytucjach publicznych,
 • w placówkach kultury,
 • na konferencjach,
 • w galeriach sztuki,
 • w muzeach,
 • na targach
 • na wydarzeniach branżowych,
 • w placówkach medycznych,
 • we wszelkich punktach informacyjnych firm i instytucji.

Stojak reklamowy - niczym nie ograniczony kształt


Stojaki, standy reklamowe można dopasować do każdej działalności oraz do indywidualnych preferencji, ponieważ przyjmują ciekawe i różne kształty. Nie zostały w żaden sposób zunifikowane i nie ma też żadnych standardów co do kształtu, wielkości, toteż producenci stojaków reklamowych proponują różnorodne rozwiązania podnoszące skuteczność reklamowanego produktu, często na indywidualne zamówienie.

Na nasze życzenie producent stojaków reklamowych konstruuje na podstawie dokumentacji technicznej model elektroniczny 3D i wykonuje prototyp, który potem jest testowany, sprawdzana jest jego wytrzymałość, stabilność i funkcjonalność. Tak więc w taki sposób skonstruowany stojak to doskonałe rozwiązanie dla zróżnicowanego typu klientów i ich wyrafinowanych wymagań.

Stojaki reklamowe na specjalne zamówienie mogą mieć różne formy, mogą być zbudowane w różnorodnych materiałów - to doskonałe rozwiązanie na reklamę dla każdego rodzaju produkt i każdego typu klienta - możliwości są nieograniczone.

Ekspozytory reklamowe - czy warto w nie inwestować


stojak reklamowyfot. sip.krosno.pl/WhitePress

Niektóre firmy zastanawiają się, czy celowym jest inwestowanie w tę formę kampanii reklamowej. Jeśli zależy nam na przyciągnięciu i zachęceniu klientów do zakupu preferowanych przez nas produktów, koniecznie zainteresujmy się formą reklamy, jaką jest ekspozytor reklamowy.

Mamy do wyboru mnóstwo materiałów z których mogą być wykonane, mnóstwo kształtów, które zwracają uwagę potencjalnych klientów, są doskonałym miejscem na reklamę zarówno produktu jak i naszej firmy.

Jeśli nie chcemy wydawać dużych pieniędzy, wybierzmy standy papierowe, dmuchane czy tekturowe, jeśli jednak możemy przeznaczyć większe środki na bardziej trwałe rozwiązania, to  w takim wypadku świetnie sprawdzają się standy metalowe, z tworzywa, podświetlane - zawsze możemy je też spożytkować w późniejszym czasie do reklamy innych produktów.

Podsumowanie


Reklama powinna być przede wszystkim skuteczna.

Głównym zadaniem reklamy jest nakłonienie klienta do określonych zachowań, czyli do zakupu naszego produktu. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, iż stojaki reklamowe dają niezwykłe efekty sprzedażowe, w dodatku w bardzo krótkim czasie docierają do szerokiego grona odbiorców, co znacząco wpływa na ich skuteczność.

Powinny być atrakcyjne wizualnie, zawierać chwytliwe informacje na temat naszej firmy i produktu a z pewnością przyciągną wzrok klienta - warto więc zainwestować swój czas i pieniądze na tego typu reklamę.

Stojaki reklamowe są niezwykle uniwersalne, więc możemy je wykorzystać w wielu sytuacjach i miejscach  w których doskonale się sprawdzają, a to sprawia, że zyskują znaczącą przewagę nad innymi formami reklamy.

 Należy dobrze przemyśleć naszą kampanię reklamową, a przyniesie ona wiele dobrych skutków -im bardziej jest przemyślany dobór ekspozytorów, dopasowany do konkretnych produktów, to jest całkiem prawdopodobne, że trafi on do wielu zainteresowanych klientów.

Aktualnie, poziom konkurencji jest tak spory, że jak najbardziej należy w jakiś sposób odróżniać się od swojej konkurencji -co do tego nie ma żadnych wątpliwości, a fantazyjne stojaki reklamowe staną się drogą do osiągnięcia naszego celu - sprzedaży jak największej liczby reklamowanych na tym nośniku produktów.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Znamy już wyniki rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie!

#PRsense
Za nami uroczysta gala 8 edycji Rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie, inicjatywy, która od 9 lat pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Znamy już wszystkich nominowanych - laureatów tegorocznej edycji! [materiał partnera]

Windery jako skuteczna reklama mobilna

supraprint.pl
Maszty reklamowe cieszą się coraz większą popularnością wśród osób chcących wypromować swój event. Mogą one być wykonane z włókna szklanego czy też z materiałów kompozytowych. Jest to rodzaj dynamicznej formy reklamy, która cały czas powiewa na wietrze, przez co nie sposób jest jej nie zauważyć. [artykuł sponsorowany]

Historia za ścianami: odkrywanie historii poprzednich mieszkańców

artykuł sponsorowany
Mury, choć nie mówią, skrywają w sobie wiele sekretów. Każde mieszkanie, każdy dom ma swoją historię, opowieść czekającą na odkrycie przez kolejnych mieszkańców. Jak jednak zbliżyć się do przeszłości miejsca, które wybraliśmy na swój nowy dom? Jak poznać historie tych, którzy mieszali tu przed nami?

Jakie są stawki w copywritingu?

Contentwriter.pl
Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. [Materiał zewnętrzny]

Czym jest blog?

Blogmedyczny.edu.pl
Blog, to pewien rodzaj strony internetowej składający się z samodzielnych, specyficznych, różnorodnych, odrębnych, oraz uporządkowanych chronologicznie wpisów. [artykuł sponsorowany]

Co to jest i jak działa Shopify Support?

artykuł sponsorowany
Shopify to ogólnoświatowa platforma e-commerce SaaS, na której można zbudować swój firmowy sklep internetowy. Nieograniczone możliwości konfigurowania sklepów Shopify sprawiają, że ich użytkownicy mogą mieć wiele pytań dotyczących prawidłowego działania oraz konfiguracji sklepów.

Udana promocja naszego biznesu w sieci

zleca.pl
Choć nie zawsze łatwo jest zaistnieć w obliczu silnej i licznej konkurencji, z pewnością nie  należy się poddawać. Dobry start w biznesie jak najbardziej jest możliwy, jednak należy w tym celu przedsięwziąć pewne kroki. Działania promocyjne w sieci są dziś wręcz koniecznością. Komu powierzyć to zadanie? [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

baner Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23