menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

21.01.2021

Stojaki Reklamowe - Gdzie Są Najczęściej Wykorzystywane

artykuł sponsorowany

Sposoby wykorzystania stojaków reklamowych - czym są tzw. standy, do czego służą, jakie są typy i przeznaczenie stojaków reklamowych. Dowiedz się więcej!

Stojaki Reklamowe - Gdzie Są Najczęściej Wykorzystywanefot. sip.krosno.pl/WhitePress

Stojaki reklamowe, czyli, innymi słowy, standy reklamowe, czy ekspozytory to rodzaj różnego rodzaju nośniki reklamowe, które spotkać możemy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz sklepu czy restauracji. To rodzaj głównie przenośnego miejsca reklamowego dla promocyjnych produktów oraz informacji reklamowej. Bardzo często kupujemy różne produkty wzrokiem, tzn. coś, co zauważymy na wysokości wzroku, co zwróci naszą uwagę kolorem, opakowaniem, ciekawym zdjęciem lub humorem, co wyróżnia się na tle innych produktów i zainteresuje nas - bardzo często ląduje w naszym koszyku. Stąd tak ważne jest to, jak wygląda nasz ekspozytor będący przemyślanym działaniem marketingowym - w końcu to on odpowiada za skuteczność reklamy i wzrost sprzedaży promowanego produktu.

Stojaki reklamowe - rodzaje

Stojaki reklamowe to ogólna nazwa kryjąca w swoim znaczeniu kilka różnych rodzajów produktów, które można podzielić ze względu na materiał, z jakiego ekspozytor jest wykonany na:

 • stojaki reklamowe papierowe,
 • kartonowe,
 • plastikowe,
 • metalowe,
 • drewniane,
 • tablice kredowe,
 • dmuchane,
 • ledowe.

Druga kategoria to standy reklamowe podzielone ze względu na sposób reklamy:

 • potykacz (a-board) – stojak reklamowy kształtem przypominający literę A, który doskonale sprawdza się w restauracjach, kinach, food truckach, barach i sklepach. Umożliwia estetyczną prezentację aktualnej oferty na najnowsze produkty wraz z logo firmy;
 • roll-up – zwijany stand reklamowy wykorzystywany na targach, konferencjach naukowych, wydarzeniach branżowych oraz imprezach kulturalnych, plenerowych. Ze względu na konstrukcję i niewielkie gabaryty, łatwo go przetransportować;
 • displaye – to standy, które są bardzo użyteczne, gdyż stanowią alternatywę dla plastikowych półek i regałów. Mogą one również przyjmować dowolne kształty, dają różnorodne możliwości do ekspozycji towarów oraz posiadają również miejsce do wykonania nadruku, czyli reklamy;
 • stojaki ledowe – doskonałe do prezentacji produktów przy kasie lub ważnych informacji w punkcie usługowym, medycznym. Niewielki format sprawia, że reklama jest nienachalna;
 • ekspozytory wiszące – umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni stoiska, co jest szczególnie przydatne w przypadku małych pomieszczeń;
 • Słupy reklamowe – idealne do reklamy outdoorowej lub wewnętrznej w budynkach o dużej powierzchni. 

Gdzie mają zastosowanie stojaki reklamowereklama, ulotki, standfot. sip.krosno.pl/WhitePress

Podstawowym zadaniem stojaka reklamowego jest zainteresowanie potencjalnego klienta. Odpowiednio zaprojektowane i kreatywne standy reklamowe są w stanie przyciągnąć uwagę klientów, do których nie trafia komunikat wysyłany innymi kanałami. Zastosowanie stojaków reklamowych jest w gruncie rzeczy nieograniczone i z powodzeniem sprawdzi się:

 • w sklepach,
 • w punktach handlowych,
 • w punktach obsługi klienta,
 • w instytucjach publicznych,
 • w placówkach kultury,
 • na konferencjach,
 • w galeriach sztuki,
 • w muzeach,
 • na targach
 • na wydarzeniach branżowych,
 • w placówkach medycznych,
 • we wszelkich punktach informacyjnych firm i instytucji.

Stojak reklamowy - niczym nie ograniczony kształt


Stojaki, standy reklamowe można dopasować do każdej działalności oraz do indywidualnych preferencji, ponieważ przyjmują ciekawe i różne kształty. Nie zostały w żaden sposób zunifikowane i nie ma też żadnych standardów co do kształtu, wielkości, toteż producenci stojaków reklamowych proponują różnorodne rozwiązania podnoszące skuteczność reklamowanego produktu, często na indywidualne zamówienie.

Na nasze życzenie producent stojaków reklamowych konstruuje na podstawie dokumentacji technicznej model elektroniczny 3D i wykonuje prototyp, który potem jest testowany, sprawdzana jest jego wytrzymałość, stabilność i funkcjonalność. Tak więc w taki sposób skonstruowany stojak to doskonałe rozwiązanie dla zróżnicowanego typu klientów i ich wyrafinowanych wymagań.

Stojaki reklamowe na specjalne zamówienie mogą mieć różne formy, mogą być zbudowane w różnorodnych materiałów - to doskonałe rozwiązanie na reklamę dla każdego rodzaju produkt i każdego typu klienta - możliwości są nieograniczone.

Ekspozytory reklamowe - czy warto w nie inwestować


stojak reklamowyfot. sip.krosno.pl/WhitePress

Niektóre firmy zastanawiają się, czy celowym jest inwestowanie w tę formę kampanii reklamowej. Jeśli zależy nam na przyciągnięciu i zachęceniu klientów do zakupu preferowanych przez nas produktów, koniecznie zainteresujmy się formą reklamy, jaką jest ekspozytor reklamowy.

Mamy do wyboru mnóstwo materiałów z których mogą być wykonane, mnóstwo kształtów, które zwracają uwagę potencjalnych klientów, są doskonałym miejscem na reklamę zarówno produktu jak i naszej firmy.

Jeśli nie chcemy wydawać dużych pieniędzy, wybierzmy standy papierowe, dmuchane czy tekturowe, jeśli jednak możemy przeznaczyć większe środki na bardziej trwałe rozwiązania, to  w takim wypadku świetnie sprawdzają się standy metalowe, z tworzywa, podświetlane - zawsze możemy je też spożytkować w późniejszym czasie do reklamy innych produktów.

Podsumowanie


Reklama powinna być przede wszystkim skuteczna.

Głównym zadaniem reklamy jest nakłonienie klienta do określonych zachowań, czyli do zakupu naszego produktu. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, iż stojaki reklamowe dają niezwykłe efekty sprzedażowe, w dodatku w bardzo krótkim czasie docierają do szerokiego grona odbiorców, co znacząco wpływa na ich skuteczność.

Powinny być atrakcyjne wizualnie, zawierać chwytliwe informacje na temat naszej firmy i produktu a z pewnością przyciągną wzrok klienta - warto więc zainwestować swój czas i pieniądze na tego typu reklamę.

Stojaki reklamowe są niezwykle uniwersalne, więc możemy je wykorzystać w wielu sytuacjach i miejscach  w których doskonale się sprawdzają, a to sprawia, że zyskują znaczącą przewagę nad innymi formami reklamy.

 Należy dobrze przemyśleć naszą kampanię reklamową, a przyniesie ona wiele dobrych skutków -im bardziej jest przemyślany dobór ekspozytorów, dopasowany do konkretnych produktów, to jest całkiem prawdopodobne, że trafi on do wielu zainteresowanych klientów.

Aktualnie, poziom konkurencji jest tak spory, że jak najbardziej należy w jakiś sposób odróżniać się od swojej konkurencji -co do tego nie ma żadnych wątpliwości, a fantazyjne stojaki reklamowe staną się drogą do osiągnięcia naszego celu - sprzedaży jak największej liczby reklamowanych na tym nośniku produktów.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info

BARD
Dwa wielkie serducha, cztery pary rolek, dwanaście kółek, dwadzieścia dni, TYSIĄC kilometrów. Agata i Wojtek Miszewscy, małżeństwo rasta-wariatów z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, ruszają na najbardziej zwariowany projekt charytatywny tego roku - Rolki Reggae Rajd. Wyprawę na rolkach ze Zgorzelca na Ostróda Reggae Festival.

Korzyści wynikające z współpracy z profesjonalną agencją reklamową

artykuł sponsorowany
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak profesjonalne doradztwo marketingowe może wpłynąć na sukces Twojej firmy? Jeśli tak, to artykuł, który masz przed sobą, jest dla Ciebie. Dziś chcemy poruszyć temat agencji reklamowych i ich nieocenionego wsparcia w osiąganiu celów biznesowych. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji reklamowej?

Wprowadzenie do strategii marki

artykuł sponsorowany
Strategię marki można przygotować na każdym etapie jej istnienia. Jeśli mamy możliwość stworzyć markę i przygotować jej strategię dosłownie od zera - świetnie. Jednak nie jest to jedyna droga. Istniejącą już markę można poddać rewitalizacji, która pozwoli odświeżyć jej wizerunek.

Formularze PIT i nowe wzory. Sprawdź, które druki się zmieniają [LINK]

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Poradnik Podatnika 2021. PIT-36, PIT-37, PIT/B, PIT/D, PIT/IP, PIT/O, PIT/Z, PIT/WZ – między innymi te rodzaje dokumentów dotyczących zeznań podatkowych od 1 stycznia 2021 roku powinny być rozliczane na nowych formularzach. Wprowadzone modyfikacje mają dostosować druki do zmian w prawie. Z tego tekstu dowiesz się, jak nie zgubić się w gąszczu aktualizacji i gdzie znaleźć obowiązujące wzory.

Naucz się pisać treści zgodnie z zasadami Google. SZKOLENIE [LINK]

link promocyjny
Dlaczego warto konstruować tytuły przyjazne dla wyszukiwarki? Jak poprawnie tworzyć tytuły SEO? Jak pisać artykuł przyjazny dla Google i czytelny dla internautów? Szkolenia z pozycjonowania SEO uczą jak pisać do internetu tak, aby Google chciało wyświetlać treści na wysokich pozycjach.

Pracujesz jako fotoreporter? Ubierz się wygodnie!

artykuł sponsorowany
Praca fotoreportera wymaga działania w różnych warunkach, co z kolei tworzy konieczność dostosowania ubioru do sytuacji. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o zakładanie galowego stroju na uroczyste wydarzenia, lecz również umiejętność dostosowania się do warunków terenowych.

Pytania są ważniejsze niż odpowiedzi. TAKIEJ szkoły chcą dzieci

Reporterzy.info wspierają
„Dzieci Celestyna” to muzyczna kartka, wysłana w świat internetu przez uczniów klasy 6a z poznańskiej, publicznej szkoły podstawowej Cogito. Wyśpiewali w niej, co w nauce, szkole powinno być najważniejsze. Jakiej szkoły oczekują od nas, dorosłych.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Lumix
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24