menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

29.04.2021

SXO - w jaki sposób pomoże Ci w zwiększeniu sprzedaży?

artykuł sponsorowany

Coraz więcej przedsiębiorców rozpoczyna swoją przygodę z branżą e-commerce. Klienci z tego segmentu wciąż szukają rozwiązań, które pozwolą im zwiększyć sprzedaż. Chcą zazwyczaj korzystać z wielu kanałów sprzedażowych i metod promocji, co jest dobrym posunięciem. Które z nich warto włączyć do swojego biznesu, by podejść do tematu kompleksowo? Po jakie metody warto sięgnąć, aby zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie www? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

SXO - w jaki sposób pomoże Ci w zwiększeniu sprzedaży?fot. OffSite

Czym jest SXO?


SXO to skrót, który powstał na skutek połączenia dwóch zagadnień: Search Engine Optimization (SEO) i User Experience (UX). Jego ideą jest udoskonalenie doświadczeń użytkowników odwiedzających daną witrynę. Kluczowe jest to, aby klient w Twoim sklepie znalazł dokładnie to, czego szukał i nie błądził bezsensownie. Internauci z roku na rok stają się coraz bardziej niecierpliwi. Bez problemu zrezygnują z przeglądania witryny, która ładuje się zbyt długo, na której występują błędy czy istnieje problem z podziałem na kategorie produktowe. SXO ma na celu wyłapanie tych nieścisłości i gładkie poprowadzenie użytkownika przez cały proces zakupowy, aż do jego finalizacji szybką płatnością internetową. W przypadku SXO istotne jest pozyskanie wartościowego ruchu, inaczej mówiąc klientów, którzy dopną transakcję. Nie wiesz, czym jest SXO? Przeczytaj więcej! Po jakie metody warto jeszcze sięgnąć, aby zwiększyć sprzedaż?

Po pierwsze: pozycjonowanie sklepu internetowego


Warto w taki sposób dostosowywać swoje strony internetowe, aby móc jak najwyżej pojawiać się w wynikach wyszukiwania. Pozwala to przyciągnąć nowych klientów na stronę. Im łatwiej znaleźć dany sklep przy wyszukiwaniu konkretnej frazy, tym więcej osób ma szansę dokonać w nim zakupu. Użytkownicy w sieci są zazwyczaj na tyle leniwi, że przeglądają jedynie pierwszą stronę z listą wyników. Pozostałe zaś całkowicie pomijają. Dlatego tak ważne jest zrobienie wszystkiego, aby znaleźć się na jednym z pierwszych miejsc lub przynajmniej na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania. Wiemy, jak to zrobić. Pozycjonuj swoją stronę www z Semcore! Wejdź na https://semcore.pl i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić.

Po drugie: Facebook Ads


Prowadzenie fanpage’a na Facebooku bez stosowania jakichkolwiek form płatnej promocji mija się z celem. W przypadku sklepu internetowego niezbędne są działania promocyjne, dzięki którym o biznesie dowie się zdecydowanie większa liczba użytkowników. Facebook Ads to narzędzie, które pozwala wyświetlać kreacje reklamowe konkretnym grupom osób, należącym do danego targetu. W ten sposób zwiększa się prawdopodobieństwo, że materiał zostanie pokazany tym osobom, które są w największym stopniu zainteresowane zakupieniem danych produktów. Ważne jest nie tylko odpowiednie przygotowanie kampanii reklamowej, ale również zadbanie o jakość materiałów marketingowych. Muszą angażować, przyciągać uwagę i opowiadać historię. Świetnie do tego celu sprawdzają się nagrania wideo, coraz chętniej stosowane przez małe i duże marki.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czym zajmuje się Agencja Social Media?

Materiał zewnętrzny
Często firmy zastanawiają się czy tak właściwie opłaca się zlecać działania w mediach społecznościowych komuś na zewnątrz. Przecież to jest tylko dodawanie postów na Facebooku, prawda? Otóż nie.

Jak wybrać dobrą agencję brandingową?

Agencja Invitro
Nawet jeżeli posiadasz świetny produkt, którego opracowanie wymagało wielu miesięcy pracy i dużych nakładów finansowych, to trudno go będzie sprzedać bez odpowiedniego opakowania. [artykuł sponsorowany]

Jak pozyskać klientów dzięki SEO – kluczowe metody dla każdej firmy

artykuł sponsorowany
Jak pozyskać klientów dzięki SEO? To pytanie, które często zadają sobie marketerzy i właściciele firm w dzisiejszej cyfrowej epoce. SEO, czyli optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, to nie tylko o pozycjonowaniu stron internetowych wysoko w wynikach wyszukiwania, ale także o przyciąganie właściwych odwiedzających, którzy mogą stać się Twoimi klientami.

Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?

Materiał zewnętrzny
Samo stworzenie strony internetowej nie wystarczy, by przyciągnąć odpowiednio dużą liczbę klientów i sprowokować ruch na stronie. Bez dodawania wpisów na różne tematy i poszerzenia contentu, trudno jest przyciągnąć na stronę odpowiednią liczbę odbiorców.

Czy można płakać przy dziecku?

kampania społeczna
Płacz jest naturalnym odruchem w trudnych sytuacjach. Z drugiej strony jednak, większość z nas nie chce, żeby widziano nas we łzach. Bywa, że przed takim dylematem stają rodzice. Psycholog radzi, co robić, kiedy musisz się wypłakać, a obok bawi się córka lub syn.

Co robić, kiedy dziecko boi się wizyty u lekarza?

kampania społeczna
Wybierasz się z dzieckiem do przychodni na badanie. Szykujecie się już do wyjścia, kiedy nagle mały człowiek zalewa się łzami i wpada w histerię. Buntuje się i za nic na świecie nie chce wyjść z domu. Brzmi znajomo? Takiej sytuacji da się uniknąć.

Leasing samochodów ciężarowych

leasing.sos.pl
Leasing samochodów ciężarowych jest usługą cieszącą się dużym i stale rosnącym zainteresowaniem wśród firm spedycyjnych i transportowych. Wg danych Związku Polskiego Leasingu transport ciężki stanowi ponad 40-procentowy udział w ogólnym leasingu pojazdów. Nie dziwi więc, że gdy przedsiębiorca z branży przewozowej staje przed koniecznością zakupu pojazdu ciężarowego, zadaje sobie pytanie: czy wziąć go w leasing? [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24