menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAVeloBank lokata 6%

29.04.2021

SXO - w jaki sposób pomoże Ci w zwiększeniu sprzedaży?

artykuł sponsorowany

Coraz więcej przedsiębiorców rozpoczyna swoją przygodę z branżą e-commerce. Klienci z tego segmentu wciąż szukają rozwiązań, które pozwolą im zwiększyć sprzedaż. Chcą zazwyczaj korzystać z wielu kanałów sprzedażowych i metod promocji, co jest dobrym posunięciem. Które z nich warto włączyć do swojego biznesu, by podejść do tematu kompleksowo? Po jakie metody warto sięgnąć, aby zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie www? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

SXO - w jaki sposób pomoże Ci w zwiększeniu sprzedaży?fot. OffSite

Czym jest SXO?


SXO to skrót, który powstał na skutek połączenia dwóch zagadnień: Search Engine Optimization (SEO) i User Experience (UX). Jego ideą jest udoskonalenie doświadczeń użytkowników odwiedzających daną witrynę. Kluczowe jest to, aby klient w Twoim sklepie znalazł dokładnie to, czego szukał i nie błądził bezsensownie. Internauci z roku na rok stają się coraz bardziej niecierpliwi. Bez problemu zrezygnują z przeglądania witryny, która ładuje się zbyt długo, na której występują błędy czy istnieje problem z podziałem na kategorie produktowe. SXO ma na celu wyłapanie tych nieścisłości i gładkie poprowadzenie użytkownika przez cały proces zakupowy, aż do jego finalizacji szybką płatnością internetową. W przypadku SXO istotne jest pozyskanie wartościowego ruchu, inaczej mówiąc klientów, którzy dopną transakcję. Nie wiesz, czym jest SXO? Przeczytaj więcej! Po jakie metody warto jeszcze sięgnąć, aby zwiększyć sprzedaż?

Po pierwsze: pozycjonowanie sklepu internetowego


Warto w taki sposób dostosowywać swoje strony internetowe, aby móc jak najwyżej pojawiać się w wynikach wyszukiwania. Pozwala to przyciągnąć nowych klientów na stronę. Im łatwiej znaleźć dany sklep przy wyszukiwaniu konkretnej frazy, tym więcej osób ma szansę dokonać w nim zakupu. Użytkownicy w sieci są zazwyczaj na tyle leniwi, że przeglądają jedynie pierwszą stronę z listą wyników. Pozostałe zaś całkowicie pomijają. Dlatego tak ważne jest zrobienie wszystkiego, aby znaleźć się na jednym z pierwszych miejsc lub przynajmniej na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania. Wiemy, jak to zrobić. Pozycjonuj swoją stronę www z Semcore! Wejdź na https://semcore.pl i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić.

Po drugie: Facebook Ads


Prowadzenie fanpage’a na Facebooku bez stosowania jakichkolwiek form płatnej promocji mija się z celem. W przypadku sklepu internetowego niezbędne są działania promocyjne, dzięki którym o biznesie dowie się zdecydowanie większa liczba użytkowników. Facebook Ads to narzędzie, które pozwala wyświetlać kreacje reklamowe konkretnym grupom osób, należącym do danego targetu. W ten sposób zwiększa się prawdopodobieństwo, że materiał zostanie pokazany tym osobom, które są w największym stopniu zainteresowane zakupieniem danych produktów. Ważne jest nie tylko odpowiednie przygotowanie kampanii reklamowej, ale również zadbanie o jakość materiałów marketingowych. Muszą angażować, przyciągać uwagę i opowiadać historię. Świetnie do tego celu sprawdzają się nagrania wideo, coraz chętniej stosowane przez małe i duże marki.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Komfort i funkcjonalność - odkryj atuty projektów domów z dodatkowym pokojem!

artykuł sponsorowany
Dodatkowy pokój w programie użytkowym domu to rozwiązanie, które pozwala na stworzenie przestrzeni bardziej funkcjonalnej i dostosowanej do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Pokój może pełnić różne funkcje – od gabinetu, poprzez domową bibliotekę, po strefę gościnną, czy wypoczynkową.

Dlaczego warto skorzystać z usługi profesjonalnych nagrań lektorskich?

Powitania.pl
Firma Powitania.pl oferuje dla swoich klientów całkowicie nowatorską usługę, która jest odpowiedzią na potrzeby sporej grupy osób. Współczesne działania w internecie, tworzenie własnych stron internetowych i produktów takich jak podcasty, audiobooki, potrzebują wsparcia w postaci profesjonalnych nagrań. Oferujemy możliwość wynajmu studia zaopatrzonego w najlepszy sprzęt do produkcji nagrań, jak też możliwość przygotowania nagrań lektorskich. [artykuł sponsorowany]

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?

dorotasalus.com
Na pewno chociaż raz czytałeś artykuł sponsorowany, czyli taki tekst, który jednocześnie zawierał merytoryczne informacje i treść reklamową. Na tym właśnie polega copywriting, coraz popularniejszy w marketingu. Nawet słynące z artykułów o wysokiej jakości strony internetowe zamieszczają tego typu teksty reklamowe, w których wiedza łączy się z reklamą. Jak pisze profesjonalny copywriter? I czy tego typu artykuły naprawdę mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu? [artykuł sponsorowany]

Architekci wiedzy. Jak Łódzka Szkoła Ćwiczeń uczy nauczycieli

Reporterzy.info wspierają
Jak przekazywać wiedzę w nietuzinkowy, interesujący sposób? Jak wykorzystać w nauczaniu nowe technologie i jak wydobyć z uczniów potencjał, który w sobie mają lecz nie zawsze zdają sobie z tego sprawę? Tych wszystkich zagadnień uczą się tym razem… nauczyciele i studenci pedagogiki.

Pytania są ważniejsze niż odpowiedzi. TAKIEJ szkoły chcą dzieci

Reporterzy.info wspierają
„Dzieci Celestyna” to muzyczna kartka, wysłana w świat internetu przez uczniów klasy 6a z poznańskiej, publicznej szkoły podstawowej Cogito. Wyśpiewali w niej, co w nauce, szkole powinno być najważniejsze. Jakiej szkoły oczekują od nas, dorosłych.

Wynajem powierzchni reklamowych

znajdzreklame.pl
Jak wynająć powierzchnie reklamowe? Wynajem powierzchni reklamowych to jeden z najbardziej popularnych i sprawdzonych sposobów pozyskania klientów za pomocą reklamy. Jest to najlepszy środek przekazu, chociażby ze względu na swoją masowość. Każdy początkujący przedsiębiorca, żeby zaistnieć musi stworzyć dobrą kampanię reklamową. Tylko wtedy może się pokazać światu. [artykuł sponsorowany]

Moje życie, Twój 1%. Rusza z kampania PIT dla dzieci chorych na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
W tym roku Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową zdecydowanie szybciej wystartowała z kampanią informacyjną na temat przekazywania 1% podatku PIT. Już od początku stycznia prowadzi komunikację w kanałach online o możliwości wsparcia dzieci chorych na raka, małych pacjentów kliniki "Przylądek Nadziei". [materiał partnera]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23