menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

29.04.2021

SXO - w jaki sposób pomoże Ci w zwiększeniu sprzedaży?

artykuł sponsorowany

Coraz więcej przedsiębiorców rozpoczyna swoją przygodę z branżą e-commerce. Klienci z tego segmentu wciąż szukają rozwiązań, które pozwolą im zwiększyć sprzedaż. Chcą zazwyczaj korzystać z wielu kanałów sprzedażowych i metod promocji, co jest dobrym posunięciem. Które z nich warto włączyć do swojego biznesu, by podejść do tematu kompleksowo? Po jakie metody warto sięgnąć, aby zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie www? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

SXO - w jaki sposób pomoże Ci w zwiększeniu sprzedaży?fot. OffSite

Czym jest SXO?


SXO to skrót, który powstał na skutek połączenia dwóch zagadnień: Search Engine Optimization (SEO) i User Experience (UX). Jego ideą jest udoskonalenie doświadczeń użytkowników odwiedzających daną witrynę. Kluczowe jest to, aby klient w Twoim sklepie znalazł dokładnie to, czego szukał i nie błądził bezsensownie. Internauci z roku na rok stają się coraz bardziej niecierpliwi. Bez problemu zrezygnują z przeglądania witryny, która ładuje się zbyt długo, na której występują błędy czy istnieje problem z podziałem na kategorie produktowe. SXO ma na celu wyłapanie tych nieścisłości i gładkie poprowadzenie użytkownika przez cały proces zakupowy, aż do jego finalizacji szybką płatnością internetową. W przypadku SXO istotne jest pozyskanie wartościowego ruchu, inaczej mówiąc klientów, którzy dopną transakcję. Nie wiesz, czym jest SXO? Przeczytaj więcej! Po jakie metody warto jeszcze sięgnąć, aby zwiększyć sprzedaż?

Po pierwsze: pozycjonowanie sklepu internetowego


Warto w taki sposób dostosowywać swoje strony internetowe, aby móc jak najwyżej pojawiać się w wynikach wyszukiwania. Pozwala to przyciągnąć nowych klientów na stronę. Im łatwiej znaleźć dany sklep przy wyszukiwaniu konkretnej frazy, tym więcej osób ma szansę dokonać w nim zakupu. Użytkownicy w sieci są zazwyczaj na tyle leniwi, że przeglądają jedynie pierwszą stronę z listą wyników. Pozostałe zaś całkowicie pomijają. Dlatego tak ważne jest zrobienie wszystkiego, aby znaleźć się na jednym z pierwszych miejsc lub przynajmniej na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania. Wiemy, jak to zrobić. Pozycjonuj swoją stronę www z Semcore! Wejdź na https://semcore.pl i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić.

Po drugie: Facebook Ads


Prowadzenie fanpage’a na Facebooku bez stosowania jakichkolwiek form płatnej promocji mija się z celem. W przypadku sklepu internetowego niezbędne są działania promocyjne, dzięki którym o biznesie dowie się zdecydowanie większa liczba użytkowników. Facebook Ads to narzędzie, które pozwala wyświetlać kreacje reklamowe konkretnym grupom osób, należącym do danego targetu. W ten sposób zwiększa się prawdopodobieństwo, że materiał zostanie pokazany tym osobom, które są w największym stopniu zainteresowane zakupieniem danych produktów. Ważne jest nie tylko odpowiednie przygotowanie kampanii reklamowej, ale również zadbanie o jakość materiałów marketingowych. Muszą angażować, przyciągać uwagę i opowiadać historię. Świetnie do tego celu sprawdzają się nagrania wideo, coraz chętniej stosowane przez małe i duże marki.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

3 wskazówki, które pomogą Ci prowadzić skuteczny marketing treści

artykuł sponsorowany
Content Marketing polega na tworzeniu wartościowych treści, będących odpowiedzią na potrzeby odbiorców. Ogólna odpowiedź na pytanie, jak prowadzić go skutecznie, jest zawarta w samej definicji – należy skupić się na tym, by przekaz był wartościowy. Rozkładając jednak tę radę na bardziej konkretne sugestie, wyodrębniliśmy 3 wskazówki.

Czy pozycjonowanie strony w Google ma sens?

artykuł sponsorowany
Znalezienie się na szczycie wyników wyszukiwania to duży zastrzyk nowych użytkowników. Nic dziwnego, że firmy, zarówno te małe, jak i te duże, nieustannie walczą o to, by ich strony internetowe zajmowały wyższe pozycje w rankingu giganta z Moutain View. Ale czy pozycjonowanie strony w Google w obecnych czasach ma sens? Przekonajmy się!

Pojemniki na suchy lód - w jakich branżach warto je stosować?

navi2.pl
Branża spożywcza, która często bazuje na produktach chłodzonych lub głęboko mrożonych, sięga po sprawdzone i pewne rozwiązania, które umożliwiają przewóz artykułów na duże odległości – pomiędzy centrami dystrybucyjnymi i sklepami znajdującymi się na terytorium różnych miast, województw, a nawet krajów. [artykuł sponsorowany]

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany
Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…

artykuł sponsorowany
Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Oznacza to wzrost liczby klientów i transakcji, ale również większą konkurencję. Dlatego, aby nie pozostać w tyle, należy stale się rozwijać. Pomagają w tym szkolenia dla e-commerce dedykowane rozmaitym aspektom związanym z zakładaniem i prowadzeniem sklepów internetowych. Na jakie tematy warto zwrócić uwagę?

O czym należy pamiętać przy organizacji wydarzeń?

artykuł sponsorowany
Planowanie wielkich wydarzeń medialnych oraz ważnych konferencji branżowych powinno rozpocząć się odpowiednio wcześnie. Eventy wymagają szczegółowego przygotowania i przemyślenia nawet najdrobniejszych detali, co przełoży się na powodzenie całego przedsięwzięcia.

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

materiał zewnętrzny
Prowadzenie sklepu internetowego to intratny pomysł na biznes szczególnie teraz, kiedy konsumenci na całym świecie coraz częściej korzystają z możliwości kupowania online. Większe zainteresowanie kupujących ofertą platform sprzedażowych przekłada się jednak na ciągle rosnącą konkurencję, dlatego każdy nowy przedsiębiorca musi znaleźć sposób na wybicie się w gąszczu ofert konkurencyjnych sklepów. Kluczem do sukcesu może okazać się SEO dla e-commerce.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23