menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

16.06.2021

Social Media dla Biznesu - jak z nich korzystać?

artykuł zewnętrzny

Social Media to nie tylko źródło rozrywki i sposób na łatwą komunikację ze znajomymi. Odpowiednie wykorzystanie mediów społecznościowych to również doskonały sposób na promocję swojego biznesu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym metodom, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży w firmie i zbudowania długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami.

Kto i z jakich mediów społecznościowych powinien korzystać dla promocji firmy?


Media społecznościowe to nie tylko świetne narzędzie do kontaktu ze znajomymi i rodzinę, ale przede wszystkim narzędzie marketingowe oferujące ogromny wachlarz rozwiązań prowadzących do zwiększenia liczby klientów. Najpopularniejszym portalem społecznościowym jest Facebook, dlatego każda firma powinna posiadać swój profil na FB. Dlaczego? Ponieważ na Facebooku można dotrzeć do potencjalnych klientów ze wszystkich grup społecznych.

Na Facebooku można publikować posty i zdjęcia, aby zbudować relacje z potencjalnymi klientami lub wykorzystać Facebook Ads do bezpośredniej sprzedaży odbiorcom. FB to jednak niejedyne Social Media, które warto wykorzystać do promocji firmy. W wielu branżach dobrze sprawdza się prowadzenie profilu i reklama w Instagramie, a w ostatnim czasie również w TikTok. Dla rekrutacji nowych utalentowanych pracowników i budowania profesjonalnego profilu firmy można z kolei wykorzystać LinkedIn.

Social Media i tworzenie wizerunku firmy w internecie


Social Media powinno się wykorzystywać przede wszystkim do stworzenia pozytywnego i intrygującego wizerunku firmy w internecie. W przypadku firmy specjalizującej się w określonej branży treść na profilach w Social Media powinna podkreślać profesjonalizm i poważne podejście do każdego klienta. Regularne publikowanie interesujących postów w mediach społecznościowych, w których znajdują się odpowiedzi na pytania potencjalnych klientów, może pomóc w szybkim zbudowaniu dużej grupy odbiorczej. Firmy wykorzystują media społecznościowe do tego, aby budować świadomość swojej marki wśród potencjalnych klientów, np. poprzez organizację konkursów, promocji i publikowanie postów, które zdobywają dużą ilość lajków. Najskuteczniejszym sposobem na promocję w mediach społecznościowych jest jednak połączenie content marketingu i targetowanej reklamy. W wielu branżach warto do tego dodać stworzenie strony internetowej. Jeżeli zdecydujesz się na prowadzenie witryny firmowej, zawsze pamiętaj o projektowaniu logo dla strony internetowej i wykorzystywaniu tego samego logo we wszystkich mediach społecznościowych. Spójne logo na każdym kanale pozwoli na lepsze zapamiętanie twojej marki. Samo logo powinno być również dostosowane wymiarami do medium, na którym chcesz je umieścić. W ten sposób można skutecznie zwiększyć popularność marki na różnych platformach.

Reklama w mediach społecznościowych - skuteczny sposób na zdobycie klientów


Firmy, którym zależy na szybkim zwiększeniu sprzedaży, mogą zdecydować się na przeprowadzenie kampanii reklamowej w mediach społecznościowych.  Reklama social media to działania reklamowe, które są realizowane przy wykorzystaniu narzędzi udostępnionych przez platformę jak np. Facebook Ads. Reklama w social media prawie zawsze jest reklamą „natywną”, czyli taką, która nie jest łatwa do odróżnienia od niereklamowej treści.

Dzięki temu wielu użytkowników nie wie, że to, co widzą, jest płatną reklamą. Większość portalów społecznościowych umożliwia wybór grupy odbiorczej kampanii reklamowej na podstawie płci, wieku, zainteresowań, a nawet miejsca zatrudnienia. Oznacza to, że skutecznie zaplanowana reklama wyświetla się tylko potencjalnie zainteresowanym użytkownikom.

LinkedIn i rekrutacja


LindedIn to portal społecznościowy, który został stworzony z myślą o biznesie i rekrutacji pracowników. W odróżnieniu od innych social media, na LindedIn raczej nie można znaleźć innych treści niż artykuły związane z działalnością gospodarczą. Na portalu można znaleźć wielu utalentowanych pracowników, którzy szukają nowej pracy. Wchodząc na profil kandydata, można zobaczyć jego CV, publikowane treści, zdjęcia i zainteresowania.

To znacznie ułatwia rekrutację, ponieważ na LinkedIn rekruter może sam wyszukiwać potencjalnych pracowników z odpowiednim profilem. LindenIn można również wykorzystać do poszukiwania klientów i partnerów biznesowych. Jeżeli profil firmy pokazuje jej profesjonalizm i skuteczność oferowanych usług lub produktów, z pewnością pojawią się potencjalni klienci zainteresowani współpracą.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Flagi reklamowe, czyli idealne uzupełnienie stoiska targowego

grupaluxpol.pl
Targi branżowe są znakomitą okazją do tego, aby wypromować swoją firmę w bardzo szerokim gronie potencjalnych klientów czy kontrahentów biznesowych. Choć od wielu lat wieszczy się koniec tego typu eventów, to nic takiego nie następuje. Mało tego: targi branżowe zyskują na popularności, stanowiąc świetne wsparcie dla działań marketingowych prowadzonych online i offline. [artykuł sponsorowany]

Wpływ jakości druku wielkoformatowego na percepcję marki

artykuł sponsorowany
Jakość druku wielkoformatowego odgrywa kluczową rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Wysokiej jakości druk odzwierciedla profesjonalizm i dbałość o detale, co przekłada się na postrzeganie marki jako wiarygodnej i wartościowej.

Tapety na ścianę 3d hitem w aranżacji wnętrz!

www.fototap.pl
Nie od dziś wiadomo, że w branży aranżacji przestrzeni ciągle mamy do czynienia z różnego typu trendami i modami. Jest dokładnie tak, jak w branży odzieżowej, coś przestaje być na topie, coś innego natomiast rewolucjonizuje wręcz jej świat. Sprawdźmy wiec, co jest dziś modne, gdy mówimy o świecie tapet. Czy pojawiło się może coś nowego? [artykuł sponsorowany]

Czy długopisy z logo mogą wzmocnić Twoją markę? Odkryj moc długopisów reklamowych!

artykuł sponsorowany
Wizytówki, ulotki, personalizowane smycze, kampanie SEO, reklamy Google Ads, koszulki nawiązujące designem do brandu – narzędzi marketingowych dla małych, średnich oraz dużych firm i instytucji jest naprawdę sporo. Nie zawsze jednak trzeba wybierać te wymagające dużych nakładów pieniężnych.

FunkyMedia agencja marketingu internetowego

artykuł sponsorowany
W świecie, gdzie relacje z klientami stanowią klucz do rozwoju, FunkyMedia wyróżnia się jako rzetelny partner, gotowy nie tylko dostarczyć usługi, ale także aktywnie współpracować na każdym etapie, bazując na indywidualnym podejściu i spersonalizowanych rozwiązaniach.

Pracujesz jako fotoreporter? Ubierz się wygodnie!

artykuł sponsorowany
Praca fotoreportera wymaga działania w różnych warunkach, co z kolei tworzy konieczność dostosowania ubioru do sytuacji. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o zakładanie galowego stroju na uroczyste wydarzenia, lecz również umiejętność dostosowania się do warunków terenowych.

Jak chronić przed wykluczeniem dziecko z chorobą dietozależną?

kampania społeczna
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24