menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

16.06.2021

Social Media dla Biznesu - jak z nich korzystać?

artykuł zewnętrzny

Social Media to nie tylko źródło rozrywki i sposób na łatwą komunikację ze znajomymi. Odpowiednie wykorzystanie mediów społecznościowych to również doskonały sposób na promocję swojego biznesu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym metodom, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży w firmie i zbudowania długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami.

Kto i z jakich mediów społecznościowych powinien korzystać dla promocji firmy?


Media społecznościowe to nie tylko świetne narzędzie do kontaktu ze znajomymi i rodzinę, ale przede wszystkim narzędzie marketingowe oferujące ogromny wachlarz rozwiązań prowadzących do zwiększenia liczby klientów. Najpopularniejszym portalem społecznościowym jest Facebook, dlatego każda firma powinna posiadać swój profil na FB. Dlaczego? Ponieważ na Facebooku można dotrzeć do potencjalnych klientów ze wszystkich grup społecznych.

Na Facebooku można publikować posty i zdjęcia, aby zbudować relacje z potencjalnymi klientami lub wykorzystać Facebook Ads do bezpośredniej sprzedaży odbiorcom. FB to jednak niejedyne Social Media, które warto wykorzystać do promocji firmy. W wielu branżach dobrze sprawdza się prowadzenie profilu i reklama w Instagramie, a w ostatnim czasie również w TikTok. Dla rekrutacji nowych utalentowanych pracowników i budowania profesjonalnego profilu firmy można z kolei wykorzystać LinkedIn.

Social Media i tworzenie wizerunku firmy w internecie


Social Media powinno się wykorzystywać przede wszystkim do stworzenia pozytywnego i intrygującego wizerunku firmy w internecie. W przypadku firmy specjalizującej się w określonej branży treść na profilach w Social Media powinna podkreślać profesjonalizm i poważne podejście do każdego klienta. Regularne publikowanie interesujących postów w mediach społecznościowych, w których znajdują się odpowiedzi na pytania potencjalnych klientów, może pomóc w szybkim zbudowaniu dużej grupy odbiorczej. Firmy wykorzystują media społecznościowe do tego, aby budować świadomość swojej marki wśród potencjalnych klientów, np. poprzez organizację konkursów, promocji i publikowanie postów, które zdobywają dużą ilość lajków. Najskuteczniejszym sposobem na promocję w mediach społecznościowych jest jednak połączenie content marketingu i targetowanej reklamy. W wielu branżach warto do tego dodać stworzenie strony internetowej. Jeżeli zdecydujesz się na prowadzenie witryny firmowej, zawsze pamiętaj o projektowaniu logo dla strony internetowej i wykorzystywaniu tego samego logo we wszystkich mediach społecznościowych. Spójne logo na każdym kanale pozwoli na lepsze zapamiętanie twojej marki. Samo logo powinno być również dostosowane wymiarami do medium, na którym chcesz je umieścić. W ten sposób można skutecznie zwiększyć popularność marki na różnych platformach.

Reklama w mediach społecznościowych - skuteczny sposób na zdobycie klientów


Firmy, którym zależy na szybkim zwiększeniu sprzedaży, mogą zdecydować się na przeprowadzenie kampanii reklamowej w mediach społecznościowych.  Reklama social media to działania reklamowe, które są realizowane przy wykorzystaniu narzędzi udostępnionych przez platformę jak np. Facebook Ads. Reklama w social media prawie zawsze jest reklamą „natywną”, czyli taką, która nie jest łatwa do odróżnienia od niereklamowej treści.

Dzięki temu wielu użytkowników nie wie, że to, co widzą, jest płatną reklamą. Większość portalów społecznościowych umożliwia wybór grupy odbiorczej kampanii reklamowej na podstawie płci, wieku, zainteresowań, a nawet miejsca zatrudnienia. Oznacza to, że skutecznie zaplanowana reklama wyświetla się tylko potencjalnie zainteresowanym użytkownikom.

LinkedIn i rekrutacja


LindedIn to portal społecznościowy, który został stworzony z myślą o biznesie i rekrutacji pracowników. W odróżnieniu od innych social media, na LindedIn raczej nie można znaleźć innych treści niż artykuły związane z działalnością gospodarczą. Na portalu można znaleźć wielu utalentowanych pracowników, którzy szukają nowej pracy. Wchodząc na profil kandydata, można zobaczyć jego CV, publikowane treści, zdjęcia i zainteresowania.

To znacznie ułatwia rekrutację, ponieważ na LinkedIn rekruter może sam wyszukiwać potencjalnych pracowników z odpowiednim profilem. LindenIn można również wykorzystać do poszukiwania klientów i partnerów biznesowych. Jeżeli profil firmy pokazuje jej profesjonalizm i skuteczność oferowanych usług lub produktów, z pewnością pojawią się potencjalni klienci zainteresowani współpracą.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak nauczyć dziecko jeść owoce i warzywa zamiast słodyczy?

kampania społeczna
W trzy miesiące można oduczyć dziecko podjadania cukierków. I to znacznie łatwiej niż mogłoby się wydawać – w formie zabawy z żarłocznymi leniuszkami i pracowitymi obrońcami brzuszka w rolach głównych.

Co robić, kiedy dziecko boi się wizyty u lekarza?

kampania społeczna
Wybierasz się z dzieckiem do przychodni na badanie. Szykujecie się już do wyjścia, kiedy nagle mały człowiek zalewa się łzami i wpada w histerię. Buntuje się i za nic na świecie nie chce wyjść z domu. Brzmi znajomo? Takiej sytuacji da się uniknąć.

Social Media Marketing w firmie - od czego zacząć?

materiał zewnętrzny
Serwisów społecznościowych przybywa z każdym rokiem, a wszyscy dookoła zachwalają social media marketing. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej opłacalnych form reklamy, jednak gdzie najlepiej reklamować biznes, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty? Sprawdźmy.

To był Rolki Reggae Express! 100 kilometrów na rolkach dla Kacpra

BARD
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Oleśniccy rasta-rolkarze Agata i Wojtek pomagali Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra. Patronem medialnym Rolki Reggae Express był tygodnik Reporterzy.info.

Jak przekonać dziecko do wizyty u psychologa

kampania społeczna
Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.

Jak wybrać dobre worki na odpady?

artykuł sponsorowany
Od recyklingu po wyrzucanie śmieci, posiadanie odpowiedniego worka na odpady jest niezbędne w każdym gospodarstwie domowym. Te torby są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i materiałach, aby pasowały do każdego celu.

Blokada konta bankowego przez komornika - co zrobić w takiej sytuacji?

artykuł sponsorowany
Egzekucja komornicza może wiązać się z zajęciem rachunku bankowego. W takiej sytuacji zazwyczaj wyjście jest tylko jedno – uregulowanie zadłużenia. Kontakt z wierzycielem w tym przypadku nie ma sensu. Kwestie spłaty zobowiązania musisz ustalić z komornikiem, który dopiero po wyrównaniu długów odblokuje konto bankowe.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24