menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

16.06.2021

Social Media dla Biznesu - jak z nich korzystać?

artykuł zewnętrzny

Social Media to nie tylko źródło rozrywki i sposób na łatwą komunikację ze znajomymi. Odpowiednie wykorzystanie mediów społecznościowych to również doskonały sposób na promocję swojego biznesu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym metodom, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży w firmie i zbudowania długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami.

Kto i z jakich mediów społecznościowych powinien korzystać dla promocji firmy?


Media społecznościowe to nie tylko świetne narzędzie do kontaktu ze znajomymi i rodzinę, ale przede wszystkim narzędzie marketingowe oferujące ogromny wachlarz rozwiązań prowadzących do zwiększenia liczby klientów. Najpopularniejszym portalem społecznościowym jest Facebook, dlatego każda firma powinna posiadać swój profil na FB. Dlaczego? Ponieważ na Facebooku można dotrzeć do potencjalnych klientów ze wszystkich grup społecznych.

Na Facebooku można publikować posty i zdjęcia, aby zbudować relacje z potencjalnymi klientami lub wykorzystać Facebook Ads do bezpośredniej sprzedaży odbiorcom. FB to jednak niejedyne Social Media, które warto wykorzystać do promocji firmy. W wielu branżach dobrze sprawdza się prowadzenie profilu i reklama w Instagramie, a w ostatnim czasie również w TikTok. Dla rekrutacji nowych utalentowanych pracowników i budowania profesjonalnego profilu firmy można z kolei wykorzystać LinkedIn.

Social Media i tworzenie wizerunku firmy w internecie


Social Media powinno się wykorzystywać przede wszystkim do stworzenia pozytywnego i intrygującego wizerunku firmy w internecie. W przypadku firmy specjalizującej się w określonej branży treść na profilach w Social Media powinna podkreślać profesjonalizm i poważne podejście do każdego klienta. Regularne publikowanie interesujących postów w mediach społecznościowych, w których znajdują się odpowiedzi na pytania potencjalnych klientów, może pomóc w szybkim zbudowaniu dużej grupy odbiorczej. Firmy wykorzystują media społecznościowe do tego, aby budować świadomość swojej marki wśród potencjalnych klientów, np. poprzez organizację konkursów, promocji i publikowanie postów, które zdobywają dużą ilość lajków. Najskuteczniejszym sposobem na promocję w mediach społecznościowych jest jednak połączenie content marketingu i targetowanej reklamy. W wielu branżach warto do tego dodać stworzenie strony internetowej. Jeżeli zdecydujesz się na prowadzenie witryny firmowej, zawsze pamiętaj o projektowaniu logo dla strony internetowej i wykorzystywaniu tego samego logo we wszystkich mediach społecznościowych. Spójne logo na każdym kanale pozwoli na lepsze zapamiętanie twojej marki. Samo logo powinno być również dostosowane wymiarami do medium, na którym chcesz je umieścić. W ten sposób można skutecznie zwiększyć popularność marki na różnych platformach.

Reklama w mediach społecznościowych - skuteczny sposób na zdobycie klientów


Firmy, którym zależy na szybkim zwiększeniu sprzedaży, mogą zdecydować się na przeprowadzenie kampanii reklamowej w mediach społecznościowych.  Reklama social media to działania reklamowe, które są realizowane przy wykorzystaniu narzędzi udostępnionych przez platformę jak np. Facebook Ads. Reklama w social media prawie zawsze jest reklamą „natywną”, czyli taką, która nie jest łatwa do odróżnienia od niereklamowej treści.

Dzięki temu wielu użytkowników nie wie, że to, co widzą, jest płatną reklamą. Większość portalów społecznościowych umożliwia wybór grupy odbiorczej kampanii reklamowej na podstawie płci, wieku, zainteresowań, a nawet miejsca zatrudnienia. Oznacza to, że skutecznie zaplanowana reklama wyświetla się tylko potencjalnie zainteresowanym użytkownikom.

LinkedIn i rekrutacja


LindedIn to portal społecznościowy, który został stworzony z myślą o biznesie i rekrutacji pracowników. W odróżnieniu od innych social media, na LindedIn raczej nie można znaleźć innych treści niż artykuły związane z działalnością gospodarczą. Na portalu można znaleźć wielu utalentowanych pracowników, którzy szukają nowej pracy. Wchodząc na profil kandydata, można zobaczyć jego CV, publikowane treści, zdjęcia i zainteresowania.

To znacznie ułatwia rekrutację, ponieważ na LinkedIn rekruter może sam wyszukiwać potencjalnych pracowników z odpowiednim profilem. LindenIn można również wykorzystać do poszukiwania klientów i partnerów biznesowych. Jeżeli profil firmy pokazuje jej profesjonalizm i skuteczność oferowanych usług lub produktów, z pewnością pojawią się potencjalni klienci zainteresowani współpracą.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Podaruj prezent na święta. Spraw radość dzieciom chorym na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową
Dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi nawet święta spędzają w szpitalu. Dlatego Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do udziału w wyjątkowym, świątecznym projekcie. Żeby dać dzieciom z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei tyle radości i świątecznej atmosfery, ile to tylko możliwe. [Reporterzy.info wspierają]

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany
Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

Pojemniki na suchy lód - w jakich branżach warto je stosować?

navi2.pl
Branża spożywcza, która często bazuje na produktach chłodzonych lub głęboko mrożonych, sięga po sprawdzone i pewne rozwiązania, które umożliwiają przewóz artykułów na duże odległości – pomiędzy centrami dystrybucyjnymi i sklepami znajdującymi się na terytorium różnych miast, województw, a nawet krajów. [artykuł sponsorowany]

Windery jako skuteczna reklama mobilna

supraprint.pl
Maszty reklamowe cieszą się coraz większą popularnością wśród osób chcących wypromować swój event. Mogą one być wykonane z włókna szklanego czy też z materiałów kompozytowych. Jest to rodzaj dynamicznej formy reklamy, która cały czas powiewa na wietrze, przez co nie sposób jest jej nie zauważyć. [artykuł sponsorowany]

Jak zastrzec znak towarowy?

Artykuł sponsorowany
Dla każdej firmy marka jest szalenie ważna. To dzięki jej rozpoznawalności twoje towary lub usługi przyciągają coraz większe rzesze klientów. Za przykład mogą służyć Coca-Cola, Audi, Microsoft czy IKEA. Jest to więc pewna pokusa dla twoich konkurentów. Mało kto wie, ale nawę lub logo firmy da się ukraść! Można się przed tym zabezpieczyć rejestrując je w Urzędzie Patentowym. W tym artykule chciałbym pokazać ci jak zastrzec znak towarowy.

Wszędzie, ale razem! Cała Polska będzie ćwiczyć, żeby pomóc Kai

BARD
Na rolkach, na rowerach, biegiem, spacerem, a nawet chodząc po schodach. Już ponad 700 osób zadeklarowało, że 2 maja wyjdzie z domu żeby spalić nadmiar kalorii po kwarantannie. I przy okazji pomóc dwuletniej dziewczynce zebrać pieniądze na leczenie wyjątkowo złośliwego nowotworu nowoczesną terapią w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info.

Jakie są stawki w copywritingu?

Contentwriter.pl
Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. [Materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22
Clicky