menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

16.08.2021

Jak promować mały biznes w internecie?

artykuł sponsorowany

Prowadzenie małej firmy to, wydawać by się mogło, dość proste zadanie. Wiele osób wręcz uważa, że mała firma to małe problemy. Jest to jednak dalekie od prawdy. W większości branż konkurencja na rynku jest tak ogromna, że bez odpowiedniej promocji nie ma szans na osiągnięcie sprzedaży na satysfakcjonującym poziomie. Jakie działania marketingowe warto podjąć, by skutecznie wypromować mały biznes w Sieci? Pamiętaj, że to często właśnie podczas surfowania w Internecie podejmowane są decyzje zakupowe! Tym bardziej więc warto “być aktywnym” i promować się w Sieci.

Jak promować mały biznes w internecie?fot. whitepress

Sposoby promocji w Sieci

Wydaje Ci się, że działania marketingowe w Internecie kosztują tak dużo, że nie będzie Cię na nie stać? Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, ile przeznaczysz na poszczególne aktywności. Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Google Ads

Wielokrotnie słyszałeś pewnie: “Bądź tam, gdzie Twoi Klienci”. Możesz myśleć, że łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić… Niezależnie jednak od tego, jaka jest Twoja grupa docelowa Klientów, możesz być pewien, że zdecydowana większość osób rozpoczyna poszukiwania interesujących ją firm czy produktów od… wyszukiwarki! Dlatego też tak istotne jest to, żeby być w wyszukiwarce Google! Proces pozycjonowania organicznego jest dość żmudny i długi. Jeśli chciałbyś uzyskać efekty w krótszym czasie, zainwestuj w reklamy Google Ads.

Zalety Google Ads

Jakie są zalety Google Ads? Najbardziej oczywistą jest oczywiście wysoka pozycja w wyszukiwarce. Mimo że wiele osób twierdzi, że internauci niechętnie klikają w linki oznaczone jako “reklama”, w rzeczywistości i tak mają one naprawdę wiele wyświetleń potencjalnych klientów. Ponadto, ten sposób promowania małego biznesu w Sieci umożliwia łatwą analizę wyników kampanii. Nie bez znaczenia jest również fakt, że łatwo można kontrolować (i ustalać) koszty reklamy, a także decydować o tym, na jakie frazy kluczowe się promować.

FB Ads

Kolejną metodą promocji małego biznesu w Internecie są reklamy na FB. Facebook Ads, bo o nich mowa, świetnie sprawdzają się w większości branż. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpromować towary, czy usługi - odpowiednio stworzona reklama na Facebook-u potrafi zdziałać cuda!

Co wpływa na skuteczność FB Ads?

Oczywiście, reklama reklamie nierówna. Co decyduje o sukcesie kreacji reklamowej na FB? Nie ma tu jednego klucza do sukcesu, ponieważ liczy się co najmniej kilka aspektów. Przede wszystkim - tekst reklamowy, który musi być przekonujący. Po drugie - grafika, która powinna przyciągać wzrok oraz zawierać wszystko to, co najbardziej istotne. No i, w końcu, kluczowy jest dobór odpowiedniego CTA, czyli call to action - wezwania do działania. Warto tworzyć kampanie, a nie pojedyncze reklamy oraz budować lejki sprzedażowe - zdecydowanie usprawniające proces “pozyskiwania” klientów.

Social media marketing

FB Ads to jedno, ale obecność Twojej firmy w social media jest równie istotna! Regularne tworzenie (interesujących) postów - angażujących i skłaniających do interakcji, sprawna moderacja komentarzy oraz analizowanie statystyk profilu to tylko kilka spośród rzeczy, o których trzeba pamiętać. Jak często publikować, żeby rzeczywiście na stałe zapisać się w pamięci potencjalnych klientów? Nie ma tu uniwersalnej zasady. W niektórych branżach trzeba być niemal zawsze “tu i teraz” - zarówno na FB, jak i IG. Są jednak i takie firmy, które publikują rzadziej, ale stawiają przede wszystkim na wartościowe, wyczerpujące treści. Najbardziej istotne jest to, by dostosować częstotliwość i rodzaje treści do strategii marketingowej firmy oraz jej misji. Spójny przekaz promocyjny daje efekty zdecydowanie szybciej niż chaotyczna komunikacja do każdego i jednocześnie nikogo.

Artykuły sponsorowane na portalach branżowych

Przy ustalaniu działań promocyjnych dla małych biznesów warto również wziąć pod uwagę możliwość publikowania treści na portalach branżowych. Kiedy tworzenie artykułów sponsorowanych ma sens? Zawsze wtedy, gdy chce się dotrzeć do nowych klientów i/lub zadbać o dobry PR firmy. Jeszcze przed tworzeniem tekstów sponsorowanych, warto przeanalizować popularność kluczowych fraz. To w oparciu o nie powstają treści, które są następnie dobrze pozycjonowane. Pamiętaj tylko jeszcze o odpowiedniej strukturze treści i jej poprawności - zarówno merytorycznej, jak i językowej.

Każde Twoje działanie w Sieci ma znaczenie!

Jeśli prowadzisz firmę już od jakiegoś czasu, z pewnością masz świadomość tego, że każde Twoje działanie może mieć - bezpośredni lub pośredni - wpływ na PR Twojego biznesu oraz przekładać się na sprzedaż. Chcesz powoli i systematycznie promować się w Sieci? Pracuj nad zasięgami organicznymi poprzez tworzenie interesujących treści w SM. A może zależy Ci na szybkich efektach? W takim przypadku FB Ads czy Google Ads zdecydowanie “wygrywają” z konkurencją. Każde działanie - nawet to teoretycznie najbardziej skuteczne - może przestać być efektywne z powodu błędów w konfiguracji reklamy czy stworzenia mało perswazyjnego tekstu reklamowego. Co wtedy? Skorzystaj z możliwości, jakie daje współpraca z profesjonalistami i promuj skutecznie swój mały biznes!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Co to jest i jak działa Shopify Support?

artykuł sponsorowany
Shopify to ogólnoświatowa platforma e-commerce SaaS, na której można zbudować swój firmowy sklep internetowy. Nieograniczone możliwości konfigurowania sklepów Shopify sprawiają, że ich użytkownicy mogą mieć wiele pytań dotyczących prawidłowego działania oraz konfiguracji sklepów.

Jak przekonać dziecko do wizyty u psychologa

kampania społeczna
Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.

Porównywarki online, czyli jak w łatwy sposób oszczędzić na OC

artykuł sponsorowany
Każdy, kto posiada własny samochód, doskonale wie, że wiąże się to z konkretnymi kosztami, które trzeba ponosić, by móc w pełni korzystać z danego pojazdu. Jednym z takich kosztów, których nijak nie da się uniknąć, jest ubezpieczenie OC.

Promocja firmy - jakie materiały reklamowe wybrać?

artykuł sponsorowany
Założenie własnej działalności wiąże się oczywiście z jej skuteczną promocją. Potrzebne będą do tego odpowiedniej jakości materiały reklamowe. Wybór pod tym kątem jest coraz szerszy. Warto zdecydować się na sprawdzone produkty promocyjne, dzięki którym firma zyska sporą przewagę nad konkurencyjnymi przedsiębiorstwami z branży.

Coraz bliżej święta

artykuł sponsorowany
Przywykliśmy do tego, że witryny sklepowe już w listopadzie przypominają nam o grudniowych Świętach Bożego Narodzenia. Nawet jeśli uważamy, że to odrobinę za wcześnie na epatowanie świąteczną atmosferą to jest to idealny moment na spokojne zastanowienie się i wybranie odpowiednich prezentów dla najbliższych i trochę dalszych, ale też dla współpracowników, czy pracowników. Chwila, gdy bez pośpiechu i z precyzyjnym podziałem środków budżetowych możemy zamówić upominki, bez obawy, że nie zdążą do nas dotrzeć na czas.

Najprostsze sposoby zarabiania przez internet

artykuł partnerski
Szukając dodatkowego źródła zarobku bierzemy pod uwagę różne opcje, ale nie każdy wie, że pieniądze zarabiać możemy również przez internet. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że nie musimy nawet wychodzić z domu, aby poprawić stan budżetu domowego.

Jak koszulka z nadrukiem poprawia rozpoznawalność firmy?

printing-season.com
Im więcej osób je nosi, tym lepiej dla promocji danej działalności gospodarczej. Dlatego przedsiębiorczy nomen omen przedsiębiorcy inwestują w przykuwający uwagę nadruk na koszulkach. A następnie wręczają je klientom oraz rodzinom pracowników. Warto rozdawać taką odzież podczas targów oraz innych imprez branżowych. [artykuł gościnny]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24