menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Vobis

16.08.2021

Jak promować mały biznes w internecie?

artykuł sponsorowany

Prowadzenie małej firmy to, wydawać by się mogło, dość proste zadanie. Wiele osób wręcz uważa, że mała firma to małe problemy. Jest to jednak dalekie od prawdy. W większości branż konkurencja na rynku jest tak ogromna, że bez odpowiedniej promocji nie ma szans na osiągnięcie sprzedaży na satysfakcjonującym poziomie. Jakie działania marketingowe warto podjąć, by skutecznie wypromować mały biznes w Sieci? Pamiętaj, że to często właśnie podczas surfowania w Internecie podejmowane są decyzje zakupowe! Tym bardziej więc warto “być aktywnym” i promować się w Sieci.

Jak promować mały biznes w internecie?fot. whitepress

Sposoby promocji w Sieci

Wydaje Ci się, że działania marketingowe w Internecie kosztują tak dużo, że nie będzie Cię na nie stać? Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, ile przeznaczysz na poszczególne aktywności. Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Google Ads

Wielokrotnie słyszałeś pewnie: “Bądź tam, gdzie Twoi Klienci”. Możesz myśleć, że łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić… Niezależnie jednak od tego, jaka jest Twoja grupa docelowa Klientów, możesz być pewien, że zdecydowana większość osób rozpoczyna poszukiwania interesujących ją firm czy produktów od… wyszukiwarki! Dlatego też tak istotne jest to, żeby być w wyszukiwarce Google! Proces pozycjonowania organicznego jest dość żmudny i długi. Jeśli chciałbyś uzyskać efekty w krótszym czasie, zainwestuj w reklamy Google Ads.

Zalety Google Ads

Jakie są zalety Google Ads? Najbardziej oczywistą jest oczywiście wysoka pozycja w wyszukiwarce. Mimo że wiele osób twierdzi, że internauci niechętnie klikają w linki oznaczone jako “reklama”, w rzeczywistości i tak mają one naprawdę wiele wyświetleń potencjalnych klientów. Ponadto, ten sposób promowania małego biznesu w Sieci umożliwia łatwą analizę wyników kampanii. Nie bez znaczenia jest również fakt, że łatwo można kontrolować (i ustalać) koszty reklamy, a także decydować o tym, na jakie frazy kluczowe się promować.

FB Ads

Kolejną metodą promocji małego biznesu w Internecie są reklamy na FB. Facebook Ads, bo o nich mowa, świetnie sprawdzają się w większości branż. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpromować towary, czy usługi - odpowiednio stworzona reklama na Facebook-u potrafi zdziałać cuda!

Co wpływa na skuteczność FB Ads?

Oczywiście, reklama reklamie nierówna. Co decyduje o sukcesie kreacji reklamowej na FB? Nie ma tu jednego klucza do sukcesu, ponieważ liczy się co najmniej kilka aspektów. Przede wszystkim - tekst reklamowy, który musi być przekonujący. Po drugie - grafika, która powinna przyciągać wzrok oraz zawierać wszystko to, co najbardziej istotne. No i, w końcu, kluczowy jest dobór odpowiedniego CTA, czyli call to action - wezwania do działania. Warto tworzyć kampanie, a nie pojedyncze reklamy oraz budować lejki sprzedażowe - zdecydowanie usprawniające proces “pozyskiwania” klientów.

Social media marketing

FB Ads to jedno, ale obecność Twojej firmy w social media jest równie istotna! Regularne tworzenie (interesujących) postów - angażujących i skłaniających do interakcji, sprawna moderacja komentarzy oraz analizowanie statystyk profilu to tylko kilka spośród rzeczy, o których trzeba pamiętać. Jak często publikować, żeby rzeczywiście na stałe zapisać się w pamięci potencjalnych klientów? Nie ma tu uniwersalnej zasady. W niektórych branżach trzeba być niemal zawsze “tu i teraz” - zarówno na FB, jak i IG. Są jednak i takie firmy, które publikują rzadziej, ale stawiają przede wszystkim na wartościowe, wyczerpujące treści. Najbardziej istotne jest to, by dostosować częstotliwość i rodzaje treści do strategii marketingowej firmy oraz jej misji. Spójny przekaz promocyjny daje efekty zdecydowanie szybciej niż chaotyczna komunikacja do każdego i jednocześnie nikogo.

Artykuły sponsorowane na portalach branżowych

Przy ustalaniu działań promocyjnych dla małych biznesów warto również wziąć pod uwagę możliwość publikowania treści na portalach branżowych. Kiedy tworzenie artykułów sponsorowanych ma sens? Zawsze wtedy, gdy chce się dotrzeć do nowych klientów i/lub zadbać o dobry PR firmy. Jeszcze przed tworzeniem tekstów sponsorowanych, warto przeanalizować popularność kluczowych fraz. To w oparciu o nie powstają treści, które są następnie dobrze pozycjonowane. Pamiętaj tylko jeszcze o odpowiedniej strukturze treści i jej poprawności - zarówno merytorycznej, jak i językowej.

Każde Twoje działanie w Sieci ma znaczenie!

Jeśli prowadzisz firmę już od jakiegoś czasu, z pewnością masz świadomość tego, że każde Twoje działanie może mieć - bezpośredni lub pośredni - wpływ na PR Twojego biznesu oraz przekładać się na sprzedaż. Chcesz powoli i systematycznie promować się w Sieci? Pracuj nad zasięgami organicznymi poprzez tworzenie interesujących treści w SM. A może zależy Ci na szybkich efektach? W takim przypadku FB Ads czy Google Ads zdecydowanie “wygrywają” z konkurencją. Każde działanie - nawet to teoretycznie najbardziej skuteczne - może przestać być efektywne z powodu błędów w konfiguracji reklamy czy stworzenia mało perswazyjnego tekstu reklamowego. Co wtedy? Skorzystaj z możliwości, jakie daje współpraca z profesjonalistami i promuj skutecznie swój mały biznes!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wytrzymały smartwatch - idealny partner na siłownię i fitness

artykuł sponsorowany
Wybierając wytrzymały smartwatch, nie musisz martwić się o jego stan nawet podczas intensywnych treningów czy niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zobacz zatem, jak prezentuje się Galaxy Watch6 Classic - odporny smartwatch z oferty marki Samsung.

Konkurs dla fotoreporterów Śląska Fotografia Prasowa

POLECAMY
Biblioteka Śląska w Katowicach ogłasza dziewiętnastą edycję międzynarodowego konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Kapituła wybierze najlepsze zdjęcia 2021 roku. Przyjmowanie zgłoszeń właśnie się rozpoczęło. Do wygrania czeki na niemałe kwoty.

Top 5 niedrogich upominków na Boże Narodzenie

RaB
W co w takim razie najlepiej zainwestować, by prezent był trafiony, a osoba nim obdarowana była szczęśliwa? Należy przede wszystkim pomyśleć nad prezentem nie tylko praktycznym, ale także pomysłowym oraz spersonalizowanym. [artykuł sponsorowany]

Darmowe motywy WordPress: jak znaleźć te wartościowe?

artykuł sponsorowany
WordPress to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych, oferująca bogatą bibliotekę motywów graficznych. Dla wielu użytkowników ważne jest znalezienie wartościowych motywów, które nie tylko będą atrakcyjne wizualnie, ale także funkcjonalne i łatwe w użyciu.

Ile kosztują wysokiej jakości treści od copywritera?

artykuł sponsorowany
Jeżeli potrzebujesz treści na swoją stronę internetową, bloga czy fanpage – z reguły zgłosisz się po nie do copywritera. Niewątpliwie istotna będzie dla Ciebie cena.Czy warto płacić dużo copywriterowi? Czy też teksty są jedynie wypełniaczem treści i nie należy aż tak się na nich skupiać?

Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka

Reporterzy.info wspierają
Para butów na wysokim obcasie, smartfon i trochę kreatywności. Tyle wystarczy, by pomóc pacjentom chorym na nowotwór, którzy każdego dnia toczą bój o życie w klinice onkologicznej Przylądek Nadziei. To właśnie dla nich odbędzie się tegoroczna akcja społeczna zorganizowana przez Moliera 2 z okazji ogólnopolskiego #DniaSzpilek.

Kim jest prawnik? To nie tylko adwokat

artykuł sponsorowany
Zawód prawnika to grupa profesjonalistów, którzy praktykują prawo. Prawo to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych dziedzin, z których każda ma własny zasób wiedzy i umiejętności. Prawnicy są kształceni do wykonywania zawodu prawnika w jednej lub kilku z tych dziedzin.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Volcano
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24