menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

16.08.2021

Jak promować mały biznes w internecie?

artykuł sponsorowany

Prowadzenie małej firmy to, wydawać by się mogło, dość proste zadanie. Wiele osób wręcz uważa, że mała firma to małe problemy. Jest to jednak dalekie od prawdy. W większości branż konkurencja na rynku jest tak ogromna, że bez odpowiedniej promocji nie ma szans na osiągnięcie sprzedaży na satysfakcjonującym poziomie. Jakie działania marketingowe warto podjąć, by skutecznie wypromować mały biznes w Sieci? Pamiętaj, że to często właśnie podczas surfowania w Internecie podejmowane są decyzje zakupowe! Tym bardziej więc warto “być aktywnym” i promować się w Sieci.

Jak promować mały biznes w internecie?fot. whitepress

Sposoby promocji w Sieci

Wydaje Ci się, że działania marketingowe w Internecie kosztują tak dużo, że nie będzie Cię na nie stać? Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, ile przeznaczysz na poszczególne aktywności. Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Google Ads

Wielokrotnie słyszałeś pewnie: “Bądź tam, gdzie Twoi Klienci”. Możesz myśleć, że łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić… Niezależnie jednak od tego, jaka jest Twoja grupa docelowa Klientów, możesz być pewien, że zdecydowana większość osób rozpoczyna poszukiwania interesujących ją firm czy produktów od… wyszukiwarki! Dlatego też tak istotne jest to, żeby być w wyszukiwarce Google! Proces pozycjonowania organicznego jest dość żmudny i długi. Jeśli chciałbyś uzyskać efekty w krótszym czasie, zainwestuj w reklamy Google Ads.

Zalety Google Ads

Jakie są zalety Google Ads? Najbardziej oczywistą jest oczywiście wysoka pozycja w wyszukiwarce. Mimo że wiele osób twierdzi, że internauci niechętnie klikają w linki oznaczone jako “reklama”, w rzeczywistości i tak mają one naprawdę wiele wyświetleń potencjalnych klientów. Ponadto, ten sposób promowania małego biznesu w Sieci umożliwia łatwą analizę wyników kampanii. Nie bez znaczenia jest również fakt, że łatwo można kontrolować (i ustalać) koszty reklamy, a także decydować o tym, na jakie frazy kluczowe się promować.

FB Ads

Kolejną metodą promocji małego biznesu w Internecie są reklamy na FB. Facebook Ads, bo o nich mowa, świetnie sprawdzają się w większości branż. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpromować towary, czy usługi - odpowiednio stworzona reklama na Facebook-u potrafi zdziałać cuda!

Co wpływa na skuteczność FB Ads?

Oczywiście, reklama reklamie nierówna. Co decyduje o sukcesie kreacji reklamowej na FB? Nie ma tu jednego klucza do sukcesu, ponieważ liczy się co najmniej kilka aspektów. Przede wszystkim - tekst reklamowy, który musi być przekonujący. Po drugie - grafika, która powinna przyciągać wzrok oraz zawierać wszystko to, co najbardziej istotne. No i, w końcu, kluczowy jest dobór odpowiedniego CTA, czyli call to action - wezwania do działania. Warto tworzyć kampanie, a nie pojedyncze reklamy oraz budować lejki sprzedażowe - zdecydowanie usprawniające proces “pozyskiwania” klientów.

Social media marketing

FB Ads to jedno, ale obecność Twojej firmy w social media jest równie istotna! Regularne tworzenie (interesujących) postów - angażujących i skłaniających do interakcji, sprawna moderacja komentarzy oraz analizowanie statystyk profilu to tylko kilka spośród rzeczy, o których trzeba pamiętać. Jak często publikować, żeby rzeczywiście na stałe zapisać się w pamięci potencjalnych klientów? Nie ma tu uniwersalnej zasady. W niektórych branżach trzeba być niemal zawsze “tu i teraz” - zarówno na FB, jak i IG. Są jednak i takie firmy, które publikują rzadziej, ale stawiają przede wszystkim na wartościowe, wyczerpujące treści. Najbardziej istotne jest to, by dostosować częstotliwość i rodzaje treści do strategii marketingowej firmy oraz jej misji. Spójny przekaz promocyjny daje efekty zdecydowanie szybciej niż chaotyczna komunikacja do każdego i jednocześnie nikogo.

Artykuły sponsorowane na portalach branżowych

Przy ustalaniu działań promocyjnych dla małych biznesów warto również wziąć pod uwagę możliwość publikowania treści na portalach branżowych. Kiedy tworzenie artykułów sponsorowanych ma sens? Zawsze wtedy, gdy chce się dotrzeć do nowych klientów i/lub zadbać o dobry PR firmy. Jeszcze przed tworzeniem tekstów sponsorowanych, warto przeanalizować popularność kluczowych fraz. To w oparciu o nie powstają treści, które są następnie dobrze pozycjonowane. Pamiętaj tylko jeszcze o odpowiedniej strukturze treści i jej poprawności - zarówno merytorycznej, jak i językowej.

Każde Twoje działanie w Sieci ma znaczenie!

Jeśli prowadzisz firmę już od jakiegoś czasu, z pewnością masz świadomość tego, że każde Twoje działanie może mieć - bezpośredni lub pośredni - wpływ na PR Twojego biznesu oraz przekładać się na sprzedaż. Chcesz powoli i systematycznie promować się w Sieci? Pracuj nad zasięgami organicznymi poprzez tworzenie interesujących treści w SM. A może zależy Ci na szybkich efektach? W takim przypadku FB Ads czy Google Ads zdecydowanie “wygrywają” z konkurencją. Każde działanie - nawet to teoretycznie najbardziej skuteczne - może przestać być efektywne z powodu błędów w konfiguracji reklamy czy stworzenia mało perswazyjnego tekstu reklamowego. Co wtedy? Skorzystaj z możliwości, jakie daje współpraca z profesjonalistami i promuj skutecznie swój mały biznes!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Tapety na ścianę 3d hitem w aranżacji wnętrz!

www.fototap.pl
Nie od dziś wiadomo, że w branży aranżacji przestrzeni ciągle mamy do czynienia z różnego typu trendami i modami. Jest dokładnie tak, jak w branży odzieżowej, coś przestaje być na topie, coś innego natomiast rewolucjonizuje wręcz jej świat. Sprawdźmy wiec, co jest dziś modne, gdy mówimy o świecie tapet. Czy pojawiło się może coś nowego? [artykuł sponsorowany]

Tworzenie stron internetowych. Każda firma musi zadbać o swoją internetową witrynę

Materiał zewnętrzny
Trudno trafić na produkt, miejsce, o którym nigdy wcześniej się nie słyszało. Dlatego żeby otworzyć drzwi do świadomości konsumentów musimy włożyć trochę pracy i wiedzy, a także pieniędzy. Metody są na to różne i zwykle dobierane do profilu firmy. Są jednak pewne inwestycje, od których nie można uciekać. Jedną z nich jest stworzenie strony internetowej. Powodzeniem nieustannie cieszą się także ulotki.

O czym należy pamiętać przy organizacji wydarzeń?

artykuł sponsorowany
Planowanie wielkich wydarzeń medialnych oraz ważnych konferencji branżowych powinno rozpocząć się odpowiednio wcześnie. Eventy wymagają szczegółowego przygotowania i przemyślenia nawet najdrobniejszych detali, co przełoży się na powodzenie całego przedsięwzięcia.

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl
Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut. [artykuł sponsorowany]

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym

jgt.pl
Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym. [artykuł sponsorowany]

Jaką kartę pamięci wybrać do aparatu?

scentre.pl
Każdy aparat fotograficzny należy wyposażyć w kartę pamięci. To niezbędne do przechowywania zdjęć i filmów, tworzonych przy pomocy sprzętu. Pojemność nie jest jedynym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając kartę pamięci do aparatu. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, kupując to akcesorium? Jakie rodzaje kart pamięci są dostępne na rynku? O tym przeczytacie w naszym artykule! [artykuł sponsorowany]

Jak zrobić audyt SEO samemu?

Zgred.pl
W dobie coraz większego zafascynowania Internetem, braku czasu oraz poszukiwaniem wygodnych rozwiązań sklepy internetowe przeżywają prawdziwy rozkwit. Nie dziwi więc fakt, że duża część właścicieli stara się zrozumieć zjawiska, które mają bezpośrednie przełożenie na ich realne obroty. [materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert


gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Auto Świat
Auto Świat
Claudia
Claudia
Focus
Focus
Wprost
Wprost
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23