menu
tygodnik internetowy
ISSN 2544-5839
zamknij
Pracuj w mediach. Zobacz, kto rekrutuje w branży dziennikarskiej, reklamowej i kreatywnej

19.08.2021

Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

patronat Reporterzy.info

Ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu z Wrocławia do Głuchołazów. Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy, rusza z pomocą dla siedmioletniego Adriana ze Świebodzic. Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał wyścig o życie z białaczką. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info
Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

Agata i Wojciech Miszewscy z Rolki Reggae Rajd to oficjalni, podwójni rekordziści Polski w rolkarskiej sztafecie non stop. Od czterech lat organizują w całej Polsce charytatywne wydarzenia rekreacyjne, by pomagać dzieciom w potrzebie. W czerwcu i lipcu organizowali cykl wydarzeń dla UNICEF Polska, jednak odpoczynek nie trwał długo.

- Usłyszeliśmy o Adrianie. Chłopcu, który leczy się w klinice onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Potrzeba ogromnej kwoty na terapię, która może uratować mu życie, dlatego postanowiliśmy pomóc – opowiadają Agata i Wojtek. - Nie mogliśmy siedzieć w domu i bezczynnie patrzeć.

Adrian ma siedem lat i od czterech niemal bez przerwy zmaga się z nowotworem krwi. Z białaczką. Już dwa razy wydawało się, że chorobę udało się pokonać. Jednak za każdym razem wracała. Za każdym razem silniejsza. Niedawno okazało się, że rak zaatakował ponownie. I tym razem odporny jest na wszystkie dotychczasowe leki.

Ostatnią szansą dla Adriana jest nowoczesna, dostępna w Polsce od półtora roku terapia CAR-T Cells. Polega na przeprogramowaniu krwi chłopca tak, żeby potrafiła zwalczać komórki nowotworowe. Lekarzom z wrocławskiego Przylądka Nadziei udało się już dzięki tej metodzie uratować dziewięcioro dzieci z całej Polski. Terapia jest jednak bardzo droga, kosztuje ponad 1,3 miliona złotych, które rodzice muszą zapłacić z własnej kieszeni. NFZ nie finansuje takiego leczenia.

Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

- Wyruszymy spod Przylądka Nadziei we Wrocławiu, gdzie pomachamy Adrianowi i pojedziemy ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu do Głuchołazów. Na festiwal Most Kultury – zapowiadają Agata i Wojtek Miszewscy. - Po drodze będziemy zbierać pieniądze na terapię dla tego dzielnego chłopca, a na festiwalu – dzięki uprzejmości organizatorów – postawimy Punkt Ratowania Adriana. Będzie można wesprzeć zbiórkę na leczenie, dowiedzieć się więcej o Adrianie i – oczywiście – pojeździć z nami na rolkach.

Aby pomóc Adrianowi już teraz można wziąć udział w zbiórce i charytatywnych licytacjach, z których cały dochód przeznaczony będzie na opłacenie leczenia chłopca:


Pomoc dla chłopca koordynuje Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która wspiera małych pacjentów wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei.

Rolkarze wystartują spod kliniki Przylądek Nadziei w piątek, 20 sierpnia. Przez weekend będzie ich można spotkać na festiwalu Most Kultury w Głuchołazach, który również przyłączył się do pomocy dla siedmiolatka.

Więcej informacji:

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Czytaj prasę w PDF

Najnowsze w dziale :

Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych. Jak skutecznie walczyć o swoje prawa?

artykuł sponsorowany
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych to proces, który dla wielu poszkodowanych wydaje się zawiły i pełen pułapek. Tymczasem zrozumienie przysługujących praw oraz wsparcie doświadczonej kancelarii prawnej może znacząco zwiększyć szanse na uzyskanie sprawiedliwego świadczenia. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomogą Ci skutecznie dochodzić roszczeń po wypadku drogowym.

Jak może wyglądać nowoczesna edukacja finansowa dla najmłodszych?

materiał partnera
Ponad 700 dzieci z Wrocławia, Gdańska, Poznania, Lublina i Rękus wyruszy na wakacje z nową wiedzą finansową. To ważne, bo - jak pokazują badania - potrzebują jej już pięciolatki, a tylko troje na czworo dzieci w tym wieku rozmawia o pieniądzach ze swoimi najbliższymi.

Polski komunikator GG planuje europejską ekspansję

artykuł gościnny
GG (dawniej Gadu-Gadu) zaprasza internautów i inwestorów do wspólnego tworzenia nowego rozdziału w 25-letniej już historii polskiego komunikatora. Wkrótce każdy będzie mógł zostać akcjonariuszem kultowej marki ze słoneczkiem. Rozpoczęła się prekampania spółki Fintecom S.A.

Podobne artykuły:

Od czego zależy cena pozycjonowania strony WWW?

Materiał zewnętrzny
Od czego zależy cena pozycjonowania strony WWW? Dlaczego niekiedy kwota jest wysoka? I czy w ogóle opłaca się korzystać z usług agencji i pozycjonować swoją stronę WWW? Jeśli jesteś zainteresowany niniejszym tematem, zapraszamy do lektury.

Wystartował Charytatywny Maraton Szycia. Teraz Wasza kolej!

Justyna Zalewska
Mali Pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu: zaprojektowali... najprawdziwszą maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", wyprodukowała ją firma Łucznik i w właśnie miała swoją oficjalną premierę. I to jaką! [materiał partnera]

Poszukiwanie ofert pracy w opiece w Niemczech

artykuł sponsorowany
Coraz więcej polskich pracowników rozgląda się za pracą u naszych zachodnich sąsiadów. Jedną z najpopularniejszych profesji jest zawód opiekuna lub opiekunki osób starszych. Wynagrodzenia są bardzo atrakcyjne w porównaniu do niskich wymagań – wystarczą przynajmniej podstawy niemieckiego i empatyczna, altruistyczna dusza. Ofert pracy w opiece w Niemczech jest wiele, ale jak wybrać tę najlepszą?

Portfolio grafika komputerowego i jego rola w poszukiwaniu pracy

Dominika Sobieraj
Niezwykle istotnym elementem dla grafika komputerowego, który poszukuje pracy, jest portfolio, które w tym zawodzie stanowi nieodłączny element CV, będąc niejako jego wizualnym uzupełnieniem i rozwinięciem. [materiał partnera]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter TikTok Instagram Threads Youtube Google News Blue Sky Social RSS

Reporterzy.info - internetowy magazyn medioznawczy. Świat komunikacji od kuchni. Media, dziennikarstwo, PR i marketing. Dane, raporty, analizy, porady. Historia i rynek, prawo, fotografia, oferty pracy.


praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Grafik, Social Media, SEO, reklama
Warszawa • Białystok • Bydgoszcz • Gdańsk • Katowice • Kielce • Kraków • Lublin • Łódź • Olsztyn • Opole • Poznań • Rzeszów • Szczecin • Toruń • Wrocław • Zielona Góra • Praca zdalna Więcej

reklama

webePartnres



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla pilota
Gimbale do stabilizacji wideo
Gimbale do stabilizacji wideo
dla operatora
Oprogramowanie i aplikacje
Oprogramowanie i aplikacje
dla twórców
więcej produktów


reklamaMedia Review 24/7
gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Fakt
Fakt
Okładka Gazeta Polska
Gazeta Polska
Okładka Lotnictwo
Lotnictwo
Okładka Newsweek Polska
Newsweek Polska
Okładka Plus Minus
Plus Minus
Okładka Wiedza i Życie
Wiedza i Życie
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o25