Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą
patronat Reporterzy.info

Agata i Wojciech Miszewscy z Rolki Reggae Rajd to oficjalni, podwójni rekordziści Polski w rolkarskiej sztafecie non stop. Od czterech lat organizują w całej Polsce charytatywne wydarzenia rekreacyjne, by pomagać dzieciom w potrzebie. W czerwcu i lipcu organizowali cykl wydarzeń dla UNICEF Polska, jednak odpoczynek nie trwał długo.
- Usłyszeliśmy o Adrianie. Chłopcu, który leczy się w klinice onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Potrzeba ogromnej kwoty na terapię, która może uratować mu życie, dlatego postanowiliśmy pomóc – opowiadają Agata i Wojtek. - Nie mogliśmy siedzieć w domu i bezczynnie patrzeć.
Adrian ma siedem lat i od czterech niemal bez przerwy zmaga się z nowotworem krwi. Z białaczką. Już dwa razy wydawało się, że chorobę udało się pokonać. Jednak za każdym razem wracała. Za każdym razem silniejsza. Niedawno okazało się, że rak zaatakował ponownie. I tym razem odporny jest na wszystkie dotychczasowe leki.
Ostatnią szansą dla Adriana jest nowoczesna, dostępna w Polsce od półtora roku terapia CAR-T Cells. Polega na przeprogramowaniu krwi chłopca tak, żeby potrafiła zwalczać komórki nowotworowe. Lekarzom z wrocławskiego Przylądka Nadziei udało się już dzięki tej metodzie uratować dziewięcioro dzieci z całej Polski. Terapia jest jednak bardzo droga, kosztuje ponad 1,3 miliona złotych, które rodzice muszą zapłacić z własnej kieszeni. NFZ nie finansuje takiego leczenia.

- Wyruszymy spod Przylądka Nadziei we Wrocławiu, gdzie pomachamy Adrianowi i pojedziemy ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu do Głuchołazów. Na festiwal Most Kultury – zapowiadają Agata i Wojtek Miszewscy. - Po drodze będziemy zbierać pieniądze na terapię dla tego dzielnego chłopca, a na festiwalu – dzięki uprzejmości organizatorów – postawimy Punkt Ratowania Adriana. Będzie można wesprzeć zbiórkę na leczenie, dowiedzieć się więcej o Adrianie i – oczywiście – pojeździć z nami na rolkach.
Aby pomóc Adrianowi już teraz można wziąć udział w zbiórce i charytatywnych licytacjach, z których cały dochód przeznaczony będzie na opłacenie leczenia chłopca:
Pomoc dla chłopca koordynuje Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która wspiera małych pacjentów wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei.
Rolkarze wystartują spod kliniki Przylądek Nadziei w piątek, 20 sierpnia. Przez weekend będzie ich można spotkać na festiwalu Most Kultury w Głuchołazach, który również przyłączył się do pomocy dla siedmiolatka.
Więcej informacji:
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Jak liczba wyświetleń na Instagramie buduje rozpoznawalność Twojej marki w 2026?
artykuł sponsorowany
Platforma Instagram na przestrzeni ostatnich lat przeszła potężną metamorfozę. Aplikacja, która kiedyś służyła wyłącznie do publikowania kwadratowych zdjęć z filtrami, dziś jest globalnym gigantem rozrywki opartej na wideo. Krótkie, dynamiczne Rolki (Reels) oraz angażujące Relacje (Stories) zdominowały sposób, w jaki konsumujemy treści.
Dom mediowy PROMediaHouse
artykuł sponsorowany
Coraz więcej firm i instytucji zdaje sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach kluczowe jest posiadanie własnego dom mediowy PROMediaHouse. To nie tylko kolejny element marketingowej układanki, ale prawdziwe centrum nowoczesnych rozwiązań, które mogą odmienić sposób promowania Twojej marki.
Wideo marketing B2B w 2026 roku. Dlaczego Twarz Marki to game-changer dla Twoich zasięgów?
artykuł sponsorowany
Statystyki są bezlitosne: w 2026 roku posty statyczne i same grafiki są praktycznie niewidoczne dla algorytmów. Facebook, Instagram, LinkedIn i TikTok promują wyłącznie dynamiczny content wideo. Dla firm, które nie mają czasu na nagrania lub obawiają się wystąpień publicznych, oznacza to cyfrową śmierć.
Podobne artykuły:
Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym
jgt.pl
Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym.
[artykuł sponsorowany]
Architekci wiedzy. Jak Łódzka Szkoła Ćwiczeń uczy nauczycieli
Reporterzy.info wspierają
Jak przekazywać wiedzę w nietuzinkowy, interesujący sposób? Jak wykorzystać w nauczaniu nowe technologie i jak wydobyć z uczniów potencjał, który w sobie mają lecz nie zawsze zdają sobie z tego sprawę? Tych wszystkich zagadnień uczą się tym razem… nauczyciele i studenci pedagogiki.
Kserografia a ekologia – czy drukowanie może być przyjazne środowisku?
artykuł sponsorowany
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, każda dziedzina przemysłu staje przed wyzwaniem minimalizacji swojego wpływu na środowisko. Branża poligraficzna, w tym kserografia, nie jest wyjątkiem. Czy możliwe jest połączenie efektywności kserografii z troską o ekologię? Jakie kroki podejmowane są w celu uczynienia procesów drukowania bardziej zrównoważonymi? W tym kontekście warto spojrzeć na nowoczesne podejście do kserografii.
Dlaczego agencje medialne i reklamowe potrzebują wsparcia w zakresie obsługi kadrowo-płacowej?
artykuł sponsorowany
Agencje reklamowe i medialne, działając w dynamicznej branży, często muszą elastycznie dostosowywać się do zmieniających się projektów i oczekiwań klientów. Zarządzanie zasobami ludzkimi w takim środowisku może być wyjątkowo wymagające, a sprawna obsługa kadrowo-płacowa staje się kluczowa dla efektywności pracy całego zespołu.





























