menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

26.08.2021

Python - jak nauczyć się w nim programować?

artykuł sponsorowany

Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?

Python - jak nauczyć się w nim programować?fot. WhitePress

Dlaczego warto uczyć się Pythona?


Po pierwsze, Python jest świetnym językiem na początek, kiedy dopiero rozpoczynasz przygodę z programowaniem. Oczywiście nie tylko wtedy, warto się go uczyć nawet wówczas, gdy znasz inne języki programowania. Tak naprawdę, aby zacząć się go uczyć, nie musisz posiadać większych zasobów wiedzy o programowaniu, powinieneś posiadać jedynie sprawną klawiaturę i motywację. Przechodząc do rzeczy, Python jest bardzo przyjemnym językiem do nauki - jest przejrzysty, spójny, wymaga mniej pisania, niż inne języki, a co za tym idzie, łatwiej się go zapamiętuje.

Kolejną kwestią są zarobki, które w zawodzie programisty są dość spore i nieustannie rosną, a samych programistów - mimo, że coraz ich więcej - wciąż brakuje na rynku pracy. Python daje stabilne podłoże do kariery zawodowej, jak już wyżej było wspomniane, jest to język niezwykle uniwersalny, co sprawia, że miejsc pracy dla programistów Pythona nie brakuje. W technologicznym, coraz nowocześniejszym świecie zapotrzebowanie na programistów będzie się tylko zwiększać. Warto wspomnieć, że z Pythona korzystają platformy takie, jak Instagram, Netflix, YouTube czy Facebook.

Czas nauki języka jest krótki. Jak łatwo się domyślić, skoro Python jest stosunkowo łatwym językiem do nauki, jak i do zapamiętywania, czas jego nauki również będzie krótki. Jest to dobra wiadomość dla osób, które szybko chcą się przebranżowić lub zwyczajnie nie lubią poświęcać mnóstwa czasu na to, by coś opanować na dobrym poziomie. Poświęcając na naukę parę sumiennych godzin dziennie, powinieneś szybko opanować Pythona. Naturalnie, będzie zależeć to też od sposobu nauki.

Jak nauczyć się programować w Pythonie?


Kursy, szkolenia, bootcampy
Wszystkie trzy sposobności są bardzo podobne do siebie, każda z nich to pewna forma kursu Python przygotowującego do zawodu programisty bądź zwyczajnie dającego silny fundament do poszerzania wiedzy na własną rękę. Wybór najlepszej z tych trzech form zależy już od Twoich preferencji. Będzie to świetna opcja zwłaszcza wtedy, gdy dopiero zaczynasz z programowaniem i mało o nim wiesz. Pamiętaj, że kursy prowadzą specjaliści i udajesz się na nie po to, by się nauczyć; często kursanci obawiają się, że ich wiedza będzie weryfikowana od razu po przystąpieniu do nauki, że szkolenia przeznaczone są dla osób, które mają już pewien stopień wiedzy. To nieprawda! Większość z nas najszybciej uczy się przez praktykę, a więc dlatego kursy, szkolenia czy bootcampy nierzadko będą najlepszą opcją przy nauce Pythona.

Nauka na własną rękę
Ta opcja będzie dobra, kiedy masz opanowane podstawy. Często bowiem taka nauka okazuje się mozolna, trzeba "przekopywać" się przez tonę materiału znalezionego w różnego rodzaju publikacjach i wyciągnąć z nich to, co najbardziej wartościowe. Po skorzystaniu z kursów czy bootcampów jednak nie możesz zapomnieć o samodzielnym doszkalaniu się. Choć dają one potężny fundament, nawet najbardziej doświadczony programista musi uczyć się cały czas. Teoria jest nieodzownym elementem nauki, o którym nie wolno zapominać.

Mamy to szczęście, że w Internecie czy w księgarniach jest mnóstwo źródeł, z których możesz się uczyć. Blogi, filmiki, książki tradycyjne, papierowe, jak i w wersji elektronicznej, każdy z nas znajdzie odpowiednią dla siebie metodę.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Mediacja rozwodowa - dlaczego warto skorzystać z pomocy mediatora?

artykuł sponsorowany
Coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Jednocześnie małżonkowie w trakcie sprawy rozwodowej często nie potrafią dojść do porozumienia. W takim przypadku doskonale sprawdzą się mediacje rozwodowe. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Marketing w branży logistycznej - najważniejsze informacje

artykuł sponsorowany
Usługi logistyczne cieszą się coraz większą popularnością, co sprawia, że konkurencja na rynku jest naprawdę spora. Aby pozyskać klientów i zwiększać renomę swojej firmy, trzeba wiedzieć, jak skutecznie reklamować własną działalność. Reklama firmy logistycznej jest niebywale ważna.

Aktywność fizyczna. Terapia dla seniorów i pacjentów onkologicznych

sprawdzonyfizjoterapeuta.pl
Aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych czynników, które służą ograniczeniu ryzyka wystąpienia poważnych chorób. Jest również zbawienna wtedy, gdy ciężka choroba już nas dopadnie. [artykuł sponsorowany]

Znamy już wyniki rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie!

#PRsense
Za nami uroczysta gala 8 edycji Rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie, inicjatywy, która od 9 lat pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Znamy już wszystkich nominowanych - laureatów tegorocznej edycji! [materiał partnera]

Jak szkolić się z UX?

artykuł gościnny
User Experience to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nabrała ogromnego znaczenia, nie tylko w branży IT, ale wielu innych, gdzie zadowolenie i satysfakcja klienta z realizowanej usługi stanowi klucz do zyskania przewag konkurencyjnej. Dlatego też coraz częściej możemy natrafić na ogłoszenia o pracę, które dotyczą właśnie specjalistów UX. W jaki sposób zdobyć kompetencje, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z UX?

Jak skorzystać z recepty online?

artykuł sponsorowany
Recepta to niezbędny dokument upoważniający nas do wykupu wielu leków, których normalnie nie możemy dostać w żaden inny sposób. Z wersji elektronicznej, podobnie jak tej tradycyjnej, możemy skorzystać w dowolnej aptece i z dużo większą łatwością - nie musimy pamiętać o zabieraniu ze sobą wydruku, czy też martwić się o jego zgubienie.

Samodzielny marketing online. Jak zacząć?

samodzielny-marketing.pl
Każdy biznes potrzebuje marketingu, żeby funkcjonować – tego online i offline. Kampanie ATL mogą być poza Twoim zasięgiem, jeśli dopiero startujesz z biznesem lub Twoja działalność jest mała. Marketing online możesz jednak prowadzić samodzielnie – bez agencji, wielkich budżetów, czy skomplikowanych procesów. Jak zacząć? [Materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24