menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

9.09.2021

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?

artykuł sponsorowany

Zaawansowana technologia drukarska sprawia, że możliwe jest dziś wykonanie prawdziwych dzieł sztuki z papieru. Doskonałym przykładem są katalogi firmowe, które skutecznie zachęcą klientów do skorzystania z wybranych usług lub produktów. Zakupienie profesjonalnych katalogów będzie też przyczyniać się do lepszego marketingu i pomoże w budowaniu identyfikacji wizualnej marki. Poznaj więcej szczegółów poniżej!

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?fot. Whitepress

Jak wykorzystać katalogi firmowe w celach marketingowych?


Katalogi firmowe zna praktycznie każdy. Aby się o tym przekonać, wystarczy sięgnąć pamięcią do ostatniej wizyty w wybranym salonie meblowym czy motoryzacyjnym. Eleganckie, lśniące arkusze papieru kredowego mogą zaprezentować ofertę klientom tak, aby zwiększyć prawdopodobieństwo sfinalizowania transakcji.

Profesjonalne katalogi firmowe są doskonałym narzędziem w rękach sprawnych marketerów. Mają charakter informacyjny i reklamowy, ale to nie wszystko. W przeciwieństwie do reklamy internetowej potrafią skuteczniej zbudować wizerunek marki. Estetycznie wykonanego katalogu odbiorcy (również pracownicy firmy) nie będą traktowali jako kolejnego arkusza papieru lub zwykłej reklamy. To coś znacznie więcej, co uzupełnia budowanie skutecznej strategii identyfikacji wizualnej.

Aby przekonać się, że to faktycznie działa, wystarczy spojrzeć na największe firmy na świecie. Świetnym przykładem jest międzynarodowa i każdemu dobrze znana sieć meblowa IKEA. Tylko w 2019 roku IKEA postanowiła rozesłać ponad 5 milionów drukowanych katalogów najwyższej jakości. W ten sposób dociera do klientów, pozwala im na komfortowy wybór różnych produktów, ale także buduje swój wizerunek jako podmiotu, który oferuje wysoką jakość i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców.

Gwarancją sukcesu będzie wybór odpowiedniej firmy, która zrealizuje nasze zlecenie. Dobra drukarnia powinna mieć doświadczenie w tworzeniu katalogów. Dzisiaj na szczęście nie brakuje rzetelnych podmiotów – fachowców nie tylko w branży poligraficznej, ale także marketingowej. Sprawdź ofertę https://www.drukarniaonline.pl/product/print/1721/katalogi-szyte

Jak wybrać katalogi sprzedażowe?


Oczywiście w pierwszej kolejności drukowany katalog sprzedażowy jest publikacją, która musi rzetelnie prezentować ofertę firmy. Funkcja informacyjna ma pierwszorzędne znaczenie. Liczy się jednak jakość wykonania, czyli sposób, w który przekazuje się odbiorcom wybrane treści. W tym momencie nieocenioną pomocą będzie doświadczona, internetowa drukarnia. Katalogi mogą być wykonane z różnego rodzaju papieru o różnych parametrach (np. gramatura).

Najnowsze badania potwierdziły hipotezę mówiącą o tym, że papier, wbrew pozorom, intensywniej oddziałuje na nasze zmysły od tego, co widzimy na ekranie monitora. Ta właściwość sprawia, że firmy zamiast przenosić content marketing do rzeczywistości internetowej, wybierają rozwiązania hybrydowe i jeszcze bardziej angażują się w tworzenie wysokiej jakości reklamy w mediach papierowych. Zamówienie wysokiej jakości katalogów firmowych, np. szytych, wykonanych z papieru kredowego, może więc być strzałem w dziesiątkę pod względem marketingowym.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na Google+ dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?

faraon24.pl
Dziennikarstwo ekonomiczne to wyjątkowo trudne zajęcie. To nie tylko czytanie, analizy i pisanie. To również potężny stres bo wyniki pracy wpływają na życie innych. Należy cechować się nie tylko solidnym wykształceniem ale także wiedzą praktyczną zdobytą przez lata praktyk. [artykuł sponsorowany]

Stojaki Reklamowe - Gdzie Są Najczęściej Wykorzystywane

artykuł sponsorowany
Sposoby wykorzystania stojaków reklamowych - czym są tzw. standy, do czego służą, jakie są typy i przeznaczenie stojaków reklamowych. Dowiedz się więcej!

Ile będzie kosztowała własna strona internetowa?

artykuł gościnny
Założenie własnej strony internetowej wiąże się z wieloma korzyściami. Podnosi świadomość społeczną o danej firmie i świadczonych przez nią usługach, pozwala wypromować oferowane przez nią produkty i nawiązać stałą współpracę z zewnętrznymi partnerami. Pamiętać jednak musimy, że naprawdę dobrą stronę internetową przygotować mogą tylko profesjonaliści. Ile zapłacimy za taką usługę?

Strona internetowa czy mobilna aplikacja?

RAB
Po roku 2010 mobilne aplikacje zyskały na popularności. Startupy typu Snap czy Taxify były synonimem słowa „app”, które silnie kierowało nas w stronę wyłącznie mobilnego oprogramowania. Mobilna gorączka była wszechobecna. Obecnie mamy rok 2020, a obsesja na punkcie aplikacji mobilnych trochę ucichła, natomiast zagwozdka przedsiębiorców co zbudować najpierw – witrynę internetową czy aplikację mobilną, została. [materiał partnera]

Dlaczego CS GO stał się tak bardzo popularny?

Bananki.pl
Są takie gry, które stają się legendami - bez wątpienia jedną z nich jest Counter Strike Global Offensive, gra z gatunku FPS, czyli First Person Shooter. Gracz wciela się tutaj w osobę posługującą się bronią na ostrą amunicję i widzi świat jej oczami. Jeżeli ktoś choć trochę orientuje się w świecie gier komputerowych, to na pewno wie, jak wielką popularność zdobył ten tytuł. Dziś spróbujemy przyjrzeć się jej przyczynom. [artykuł sponsorowany]

To był Rolki Reggae Express! 100 kilometrów na rolkach dla Kacpra

BARD
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Oleśniccy rasta-rolkarze Agata i Wojtek pomagali Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra. Patronem medialnym Rolki Reggae Express był tygodnik Reporterzy.info.

Jak sprawdzić historię serwisu www?

zgred.pl
Nie bez powodu mówi się, że w internecie nic nie ginie. Okazuje się, że istnieje łatwy sposób weryfikacje wyglądu stron www w przeszłości. Jak i gdzie to sprawdzić? Dowiedzmy się, w jakim celu warto korzystać z możliwości podglądu historii stron internetowych. [Materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22