menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

9.09.2021

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?

artykuł sponsorowany

Zaawansowana technologia drukarska sprawia, że możliwe jest dziś wykonanie prawdziwych dzieł sztuki z papieru. Doskonałym przykładem są katalogi firmowe, które skutecznie zachęcą klientów do skorzystania z wybranych usług lub produktów. Zakupienie profesjonalnych katalogów będzie też przyczyniać się do lepszego marketingu i pomoże w budowaniu identyfikacji wizualnej marki. Poznaj więcej szczegółów poniżej!

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?fot. Whitepress

Jak wykorzystać katalogi firmowe w celach marketingowych?


Katalogi firmowe zna praktycznie każdy. Aby się o tym przekonać, wystarczy sięgnąć pamięcią do ostatniej wizyty w wybranym salonie meblowym czy motoryzacyjnym. Eleganckie, lśniące arkusze papieru kredowego mogą zaprezentować ofertę klientom tak, aby zwiększyć prawdopodobieństwo sfinalizowania transakcji.

Profesjonalne katalogi firmowe są doskonałym narzędziem w rękach sprawnych marketerów. Mają charakter informacyjny i reklamowy, ale to nie wszystko. W przeciwieństwie do reklamy internetowej potrafią skuteczniej zbudować wizerunek marki. Estetycznie wykonanego katalogu odbiorcy (również pracownicy firmy) nie będą traktowali jako kolejnego arkusza papieru lub zwykłej reklamy. To coś znacznie więcej, co uzupełnia budowanie skutecznej strategii identyfikacji wizualnej.

Aby przekonać się, że to faktycznie działa, wystarczy spojrzeć na największe firmy na świecie. Świetnym przykładem jest międzynarodowa i każdemu dobrze znana sieć meblowa IKEA. Tylko w 2019 roku IKEA postanowiła rozesłać ponad 5 milionów drukowanych katalogów najwyższej jakości. W ten sposób dociera do klientów, pozwala im na komfortowy wybór różnych produktów, ale także buduje swój wizerunek jako podmiotu, który oferuje wysoką jakość i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców.

Gwarancją sukcesu będzie wybór odpowiedniej firmy, która zrealizuje nasze zlecenie. Dobra drukarnia powinna mieć doświadczenie w tworzeniu katalogów. Dzisiaj na szczęście nie brakuje rzetelnych podmiotów – fachowców nie tylko w branży poligraficznej, ale także marketingowej. Sprawdź ofertę https://www.drukarniaonline.pl/product/print/1721/katalogi-szyte

Jak wybrać katalogi sprzedażowe?


Oczywiście w pierwszej kolejności drukowany katalog sprzedażowy jest publikacją, która musi rzetelnie prezentować ofertę firmy. Funkcja informacyjna ma pierwszorzędne znaczenie. Liczy się jednak jakość wykonania, czyli sposób, w który przekazuje się odbiorcom wybrane treści. W tym momencie nieocenioną pomocą będzie doświadczona, internetowa drukarnia. Katalogi mogą być wykonane z różnego rodzaju papieru o różnych parametrach (np. gramatura).

Najnowsze badania potwierdziły hipotezę mówiącą o tym, że papier, wbrew pozorom, intensywniej oddziałuje na nasze zmysły od tego, co widzimy na ekranie monitora. Ta właściwość sprawia, że firmy zamiast przenosić content marketing do rzeczywistości internetowej, wybierają rozwiązania hybrydowe i jeszcze bardziej angażują się w tworzenie wysokiej jakości reklamy w mediach papierowych. Zamówienie wysokiej jakości katalogów firmowych, np. szytych, wykonanych z papieru kredowego, może więc być strzałem w dziesiątkę pod względem marketingowym.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Na czym polega pozycjonowanie stron? 3 rzeczy, które warto wiedzieć

dolp.pl
Pozycjonowanie stron jest kluczowym procesem, mającym na celu doprowadzić do wysokiej widoczności marki w internecie. Organiczne wejścia na stronę to tylko fragment ruchu w witrynie internetowej. Znacznie ważniejsze są wyniki wyszukiwania. Z Google.pl korzysta miesięcznie 20 mln Internautów, wśród których przynajmniej część to potencjalni klienci. O czym powinieneś wiedzieć, rozważając skorzystanie z usługi pozycjonowania? [Materiał zewnętrzny]

Czym jest ruch bezpłatny zwany również organicznym?

artykuł gościnny
W dzisiejszych czasach e-marketing naprawdę prężnie się rozwija, a to przekłada się na ogromne możliwości pozyskiwania nowych klientów głównie przez portale internetowe i sklepy online. Dowiedz się, czym jest ruch organiczny na stronie internetowej i jakie ma znaczenie w odniesieniu do działań SEO oraz pozycjonowania stron w sieci.

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znać

artykuł sponsorowany
Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

Wystartował Charytatywny Maraton Szycia. Teraz Wasza kolej!

Justyna Zalewska
Mali Pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu: zaprojektowali... najprawdziwszą maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", wyprodukowała ją firma Łucznik i w właśnie miała swoją oficjalną premierę. I to jaką! [materiał partnera]

Stojaki Reklamowe - Gdzie Są Najczęściej Wykorzystywane

artykuł sponsorowany
Sposoby wykorzystania stojaków reklamowych - czym są tzw. standy, do czego służą, jakie są typy i przeznaczenie stojaków reklamowych. Dowiedz się więcej!

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym

jgt.pl
Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym. [artykuł sponsorowany]

Czym wyróżnia się agencja content marketing

thinkkong.pl
Marketing cały czas się rozwija, pojawiają się nowe trendy, rozwiązania i narzędzia. Dynamika tego zjawiska w dużej mierze zależy od zachowań konsumentów, które są analizowane i badane przez rozlicznych specjalistów. Obecnie bardzo wyraźnym trendem jest content marketing. Czym dokładnie jest content marketing i czym wyróżnia się dobra agencja content marketingowa? [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23