menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

9.09.2021

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?

artykuł sponsorowany

Zaawansowana technologia drukarska sprawia, że możliwe jest dziś wykonanie prawdziwych dzieł sztuki z papieru. Doskonałym przykładem są katalogi firmowe, które skutecznie zachęcą klientów do skorzystania z wybranych usług lub produktów. Zakupienie profesjonalnych katalogów będzie też przyczyniać się do lepszego marketingu i pomoże w budowaniu identyfikacji wizualnej marki. Poznaj więcej szczegółów poniżej!

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?fot. Whitepress

Jak wykorzystać katalogi firmowe w celach marketingowych?


Katalogi firmowe zna praktycznie każdy. Aby się o tym przekonać, wystarczy sięgnąć pamięcią do ostatniej wizyty w wybranym salonie meblowym czy motoryzacyjnym. Eleganckie, lśniące arkusze papieru kredowego mogą zaprezentować ofertę klientom tak, aby zwiększyć prawdopodobieństwo sfinalizowania transakcji.

Profesjonalne katalogi firmowe są doskonałym narzędziem w rękach sprawnych marketerów. Mają charakter informacyjny i reklamowy, ale to nie wszystko. W przeciwieństwie do reklamy internetowej potrafią skuteczniej zbudować wizerunek marki. Estetycznie wykonanego katalogu odbiorcy (również pracownicy firmy) nie będą traktowali jako kolejnego arkusza papieru lub zwykłej reklamy. To coś znacznie więcej, co uzupełnia budowanie skutecznej strategii identyfikacji wizualnej.

Aby przekonać się, że to faktycznie działa, wystarczy spojrzeć na największe firmy na świecie. Świetnym przykładem jest międzynarodowa i każdemu dobrze znana sieć meblowa IKEA. Tylko w 2019 roku IKEA postanowiła rozesłać ponad 5 milionów drukowanych katalogów najwyższej jakości. W ten sposób dociera do klientów, pozwala im na komfortowy wybór różnych produktów, ale także buduje swój wizerunek jako podmiotu, który oferuje wysoką jakość i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców.

Gwarancją sukcesu będzie wybór odpowiedniej firmy, która zrealizuje nasze zlecenie. Dobra drukarnia powinna mieć doświadczenie w tworzeniu katalogów. Dzisiaj na szczęście nie brakuje rzetelnych podmiotów – fachowców nie tylko w branży poligraficznej, ale także marketingowej. Sprawdź ofertę https://www.drukarniaonline.pl/product/print/1721/katalogi-szyte

Jak wybrać katalogi sprzedażowe?


Oczywiście w pierwszej kolejności drukowany katalog sprzedażowy jest publikacją, która musi rzetelnie prezentować ofertę firmy. Funkcja informacyjna ma pierwszorzędne znaczenie. Liczy się jednak jakość wykonania, czyli sposób, w który przekazuje się odbiorcom wybrane treści. W tym momencie nieocenioną pomocą będzie doświadczona, internetowa drukarnia. Katalogi mogą być wykonane z różnego rodzaju papieru o różnych parametrach (np. gramatura).

Najnowsze badania potwierdziły hipotezę mówiącą o tym, że papier, wbrew pozorom, intensywniej oddziałuje na nasze zmysły od tego, co widzimy na ekranie monitora. Ta właściwość sprawia, że firmy zamiast przenosić content marketing do rzeczywistości internetowej, wybierają rozwiązania hybrydowe i jeszcze bardziej angażują się w tworzenie wysokiej jakości reklamy w mediach papierowych. Zamówienie wysokiej jakości katalogów firmowych, np. szytych, wykonanych z papieru kredowego, może więc być strzałem w dziesiątkę pod względem marketingowym.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czy istnieją alternatywne ścieżki edukacji do studiów MBA?

artykuł sponsorowany
Nauka przez całe życie to jeden ze sposobów na sukces - im wyżej na drabinie kariery stoimy, tym więcej wiedzy powinniśmy przyswajać. Nie powinna być to jednak byle jaka wiedza: a raczej coś stricte z intersującej nas dziedziny. Dla osób stanowiących manegment firmy, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia alternatywne dla studiów MBA.

Top 5 niedrogich upominków na Boże Narodzenie

RaB
W co w takim razie najlepiej zainwestować, by prezent był trafiony, a osoba nim obdarowana była szczęśliwa? Należy przede wszystkim pomyśleć nad prezentem nie tylko praktycznym, ale także pomysłowym oraz spersonalizowanym. [artykuł sponsorowany]

Co to jest i jak działa Shopify Support?

artykuł sponsorowany
Shopify to ogólnoświatowa platforma e-commerce SaaS, na której można zbudować swój firmowy sklep internetowy. Nieograniczone możliwości konfigurowania sklepów Shopify sprawiają, że ich użytkownicy mogą mieć wiele pytań dotyczących prawidłowego działania oraz konfiguracji sklepów.

Istotność fraz kluczowych w SEO, czyli jak wykonać Keyword Research

artykuł sponsorowany
Pierwszym krokiem do skutecznej optymalizacji SEO jest wybór trafnych fraz kluczowych. To one decydują o tym, czy strona pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania czy też zostanie zatopiona w gąszczu konkurencji.

Jak działają agencje marketingowe we Wrocławiu?

rise360.pl
Agencje marketingowe zajmują się wydobywaniem potencjału firmy. Szukają niszy, w którą trzeba się wpasować, by branża mogła się rozwijać. Tego typu miejsca charakteryzują się umiejętnością całościowego spojrzenia na marketing firmy. [artykuł sponsorowany]

Wytrzymały smartwatch - idealny partner na siłownię i fitness

artykuł sponsorowany
Wybierając wytrzymały smartwatch, nie musisz martwić się o jego stan nawet podczas intensywnych treningów czy niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zobacz zatem, jak prezentuje się Galaxy Watch6 Classic - odporny smartwatch z oferty marki Samsung.

Czy narzędzia SEO są Ci niezbędne w pracy?

zgred.pl
Praca pozycjonera to ważna praca z punktu widzenia wizerunku marki i budowania pozycji w wyszukiwarkach. Jednak, czy napewno wszystkie narzędzia SEO, które są dostępne na rynku są Ci niezbędne w tej pracy? [materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24