menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

9.09.2021

Co to jest Google Ads? Kampanie google Ads

artykuł sponsorowany

Działania marketingowe firmy powinny obejmować wiele aspektów, w tym czynności związane ze stroną internetową. Jedną z propozycji są kampanie Google Ads, które posiadają wiele funkcjonalnych aspektów dla użytkownika oraz liczne formaty reklamowe. Przekonaj się, że nawet przy ograniczonym budżecie można osiągnąć założony cel biznesowy. Ważny jest jednak odpowiedni dobór kanałów promocji, za co odpowiada zespół specjalistów Google Ads w firmie oferującej reklamy Google. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w reklamy Google.

Co to jest Google Ads? Kampanie google Adsfot. unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Kilka szczegółów, czyli co to jest Google AdWords?


Google AdWords to system pozwalający na emisję reklam w formie video, tekstu lub grafiki. Rozpoczynając planowanie działań marketingowych, jak kampanie płatne Google Ads, należy wziąć pod uwagę dostępny budżet oraz właściwy dobór kanału. Warto zauważyć także, że najlepsze wyniki daje połączenie reklamy Google Ads z pozycjonowaniem strony. Działania te w pewien sposób się uzupełniają, jednocześnie stronę można znacznie szybciej znaleźć w sieci. Jest to efekt, do którego należy dążyć.

W sieci reklamowej Google, reklama oznaczona jest zielonym znaczkiem. To właśnie z tym symbolem bardzo często są kojarzone kampanie reklamowe prowadzone przy wykorzystaniu reklam AdWords. Tutaj należy wymienić, co obejmują kampanie Google Ads. To między innymi linki sponsorowane, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania na górze i dole strony. Dodatkowo pośrodku występują wyniki organiczne Google, które w ostatnim czasie są mniej istotne. Priorytetem dla Google jest przede wszystkim zwiększanie widoczności reklam.

Google AdWords w internecie 


Reklama Google Ads AdWords to element, z którym spotykamy się na co dzień w internecie. Większość z nas surfowanie po internecie rozpoczyna w wyszukiwarce Google. To proste narzędzie, posiadające w swojej budowie liczne reklamy Google. Wyświetlane banery na przeszukiwanych stronach kierują użytkownika do naszej witryny. Reklamy graficzne są bardzo przystępne dla odbiorcy i mogą przyjmować różne formy, mianowicie: tekstowe, graficzne, a nawet dynamicznie generujące się banery, dopasowujące się formą do dostępnej powierzchni reklamowej. 

Kampanie Google Ads to narzędzie marketingowe, które wyświetla się na stronach z sieci partnerów reklamowych Google. Strony te mogą obejmować zarówno małe, jak i większe portale o różnorodnej tematyce. Takie działania pozwalają dotrzeć sieci reklamowej do wielu odbiorców, obejmujących różne grupy wiekowe, charakteryzujących się odmiennymi celami oraz zainteresowaniami. Reklamy Google Ads obejmują również Youtube i dostępne są w kilku formatach. Wśród nich należy wymienić choćby reklamy, które można pominąć po 5 sekundach oraz reklamy wideo niemożliwe do pominięcia.

Kampania Google Ads to także kampanie Google Sponsored Promotions, czyli reklamy skierowane do użytkowników poczty Gmail. Są to informacje wyświetlane w górnej części skrzynki odbiorczej, widoczne w zakładce "Oferty". Forma tych działań marketingowych przypomina trochę newslettera, który jednak nie spamuje naszej skrzynki odbiorczej.

Reklamy Google Ads - dlaczego warto skorzystać?


Kampanie reklamowe Google Ads widoczne są w czasie wyszukiwania różnych informacji w sieci. Jest to narzędzie dedykowane reklamodawcom, którzy stawiają przed sobą przeróżne cele. Stworzenie sieci reklamowej Google pozwala między innymi: skłonić użytkowników do podjęcia konkretnego działania, zwiększyć ruch na stronie internetowej czy zwiększyć rozpoznawalność marki w internecie. Cele te można osiągnąć, gdy dobierze się właściwą strategię stawek w Google Ads. Do wyboru są zarówno automatycznie działające algorytmy oraz ręczne, które można indywidualnie dopasować do oczekiwań.

Koszty związane z reklamą Google Ads AdWords uzależnione są od celu, jaki chce się osiągnąć w danym biznesie. Dlatego koszt związany z produktem, jakim są kampanie Google Ads jest szacowany indywidualnie. Ciężko też jest jest znaleźć minimalną czy maksymalną kwotę należną za reklamy w kampanii Google. W czasie szacowania kosztów konieczne jest poznanie firmy, jej branży oraz zasięgu działania, oferowanych usług lub towarów, jak i dostępnych środków na cele reklamowe. Dobry specjalista Google Ads w czasie analizy uwzględnia również wspomniane już cele biznesowe, obejmujące choćby zwiększenie widoczności firmy w sieci, co wpłynie na zwiększenie zainteresowania przedsiębiorstwem wśród potencjalnych klientów. Bez względu na sposób działania, zastosowane reklamy tekstowe, video i graficzne mają na celu zwiększenie zainteresowania daną marką u jak największej ilości użytkowników internetu.

Coraz częściej wybór kampanii Google Ads staje się koniecznością dla sporej części firm, które chcą lub muszą zaistnieć w internecie. Dlaczego? Badania rynkowe pokazują, że około 95% Polaków korzystających z internetu jest w zasięgu kampanii AdWords. Jest to czynnik, który pozytywnie wpływa na sporą część działań marketingowych w kampanii Google. Dodatkowo kampanie Google Ads są przygotowywane zgodnie z oczekiwaniami biznesowymi przedsiębiorstw.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Przyszłość gier online

bananki.pl
Gry online nadal dostarczają rozrywki i mają grono swoich odbiorców, chociaż wydaje się, że rynek takich gier w ostatnim czasie niewiele się zmienił. Zmieniło się natomiast całe otoczenie, wyrosła ogromna konkurencja ze strony aplikacji mobilnych oraz konsoli, a także zaawansowanych i bardzo rozbudowanych gier z różnymi scenariuszami i wciągającą fabułą. [artykuł sponsorowany]

Jak skorzystać z recepty online?

artykuł sponsorowany
Recepta to niezbędny dokument upoważniający nas do wykupu wielu leków, których normalnie nie możemy dostać w żaden inny sposób. Z wersji elektronicznej, podobnie jak tej tradycyjnej, możemy skorzystać w dowolnej aptece i z dużo większą łatwością - nie musimy pamiętać o zabieraniu ze sobą wydruku, czy też martwić się o jego zgubienie.

Pracujesz jako fotoreporter? Ubierz się wygodnie!

artykuł sponsorowany
Praca fotoreportera wymaga działania w różnych warunkach, co z kolei tworzy konieczność dostosowania ubioru do sytuacji. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o zakładanie galowego stroju na uroczyste wydarzenia, lecz również umiejętność dostosowania się do warunków terenowych.

Unikalne sposoby na promocje firmy. O czym warto pomyśleć?

artykuł sponsorowany
Oryginalność w sferze reklamy daje większe szanse na to, że klienci nas zapamiętają. Dobrze o tym pamiętać przy planowaniu kampanii promocyjnej i wyborze nośników reklamy. Firmy stawiające na nietypowe metody promocji mają spore pole do popisu. Przedstawiamy zestawienie kilku gadżetów, które warto włączyć do kampanii opartej na oryginalności i unikatowości.

Python - jak nauczyć się w nim programować?

artykuł sponsorowany
Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?

Dlaczego Influencer Marketing staje się coraz popularniejszą formą promocji dla marek?

Green Parrot
W obecnych czasach reklamy w mediach tradycyjnych przestają spełniać swoją rolę, a cała promocja marki przenosi się do Internetu. Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań na reklamę naszej działalności i chcemy wiedzieć co obecnie przynosi najlepsze rezultaty. Czym jest Influencer Marketing, jak działa i dlaczego powinniśmy zwrócić uwagę na tą formę marketingu? [artykuł sponsorowany]

Czym jest link afiliacyjny?

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz zarobić na mediach społecznościowych lub swojej stronie internetowej, zapewne zainteresujesz się branżą e commerce. Jej pochodną jest także branża afiliacyjna i możliwość dołączenia do programu partnerskiego. Czym dokładnie jest marketing afiliacyjny?

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23