menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

9.09.2021

Co to jest Google Ads? Kampanie google Ads

artykuł sponsorowany

Działania marketingowe firmy powinny obejmować wiele aspektów, w tym czynności związane ze stroną internetową. Jedną z propozycji są kampanie Google Ads, które posiadają wiele funkcjonalnych aspektów dla użytkownika oraz liczne formaty reklamowe. Przekonaj się, że nawet przy ograniczonym budżecie można osiągnąć założony cel biznesowy. Ważny jest jednak odpowiedni dobór kanałów promocji, za co odpowiada zespół specjalistów Google Ads w firmie oferującej reklamy Google. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w reklamy Google.

Co to jest Google Ads? Kampanie google Adsfot. unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Kilka szczegółów, czyli co to jest Google AdWords?


Google AdWords to system pozwalający na emisję reklam w formie video, tekstu lub grafiki. Rozpoczynając planowanie działań marketingowych, jak kampanie płatne Google Ads, należy wziąć pod uwagę dostępny budżet oraz właściwy dobór kanału. Warto zauważyć także, że najlepsze wyniki daje połączenie reklamy Google Ads z pozycjonowaniem strony. Działania te w pewien sposób się uzupełniają, jednocześnie stronę można znacznie szybciej znaleźć w sieci. Jest to efekt, do którego należy dążyć.

W sieci reklamowej Google, reklama oznaczona jest zielonym znaczkiem. To właśnie z tym symbolem bardzo często są kojarzone kampanie reklamowe prowadzone przy wykorzystaniu reklam AdWords. Tutaj należy wymienić, co obejmują kampanie Google Ads. To między innymi linki sponsorowane, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania na górze i dole strony. Dodatkowo pośrodku występują wyniki organiczne Google, które w ostatnim czasie są mniej istotne. Priorytetem dla Google jest przede wszystkim zwiększanie widoczności reklam.

Google AdWords w internecie 


Reklama Google Ads AdWords to element, z którym spotykamy się na co dzień w internecie. Większość z nas surfowanie po internecie rozpoczyna w wyszukiwarce Google. To proste narzędzie, posiadające w swojej budowie liczne reklamy Google. Wyświetlane banery na przeszukiwanych stronach kierują użytkownika do naszej witryny. Reklamy graficzne są bardzo przystępne dla odbiorcy i mogą przyjmować różne formy, mianowicie: tekstowe, graficzne, a nawet dynamicznie generujące się banery, dopasowujące się formą do dostępnej powierzchni reklamowej. 

Kampanie Google Ads to narzędzie marketingowe, które wyświetla się na stronach z sieci partnerów reklamowych Google. Strony te mogą obejmować zarówno małe, jak i większe portale o różnorodnej tematyce. Takie działania pozwalają dotrzeć sieci reklamowej do wielu odbiorców, obejmujących różne grupy wiekowe, charakteryzujących się odmiennymi celami oraz zainteresowaniami. Reklamy Google Ads obejmują również Youtube i dostępne są w kilku formatach. Wśród nich należy wymienić choćby reklamy, które można pominąć po 5 sekundach oraz reklamy wideo niemożliwe do pominięcia.

Kampania Google Ads to także kampanie Google Sponsored Promotions, czyli reklamy skierowane do użytkowników poczty Gmail. Są to informacje wyświetlane w górnej części skrzynki odbiorczej, widoczne w zakładce "Oferty". Forma tych działań marketingowych przypomina trochę newslettera, który jednak nie spamuje naszej skrzynki odbiorczej.

Reklamy Google Ads - dlaczego warto skorzystać?


Kampanie reklamowe Google Ads widoczne są w czasie wyszukiwania różnych informacji w sieci. Jest to narzędzie dedykowane reklamodawcom, którzy stawiają przed sobą przeróżne cele. Stworzenie sieci reklamowej Google pozwala między innymi: skłonić użytkowników do podjęcia konkretnego działania, zwiększyć ruch na stronie internetowej czy zwiększyć rozpoznawalność marki w internecie. Cele te można osiągnąć, gdy dobierze się właściwą strategię stawek w Google Ads. Do wyboru są zarówno automatycznie działające algorytmy oraz ręczne, które można indywidualnie dopasować do oczekiwań.

Koszty związane z reklamą Google Ads AdWords uzależnione są od celu, jaki chce się osiągnąć w danym biznesie. Dlatego koszt związany z produktem, jakim są kampanie Google Ads jest szacowany indywidualnie. Ciężko też jest jest znaleźć minimalną czy maksymalną kwotę należną za reklamy w kampanii Google. W czasie szacowania kosztów konieczne jest poznanie firmy, jej branży oraz zasięgu działania, oferowanych usług lub towarów, jak i dostępnych środków na cele reklamowe. Dobry specjalista Google Ads w czasie analizy uwzględnia również wspomniane już cele biznesowe, obejmujące choćby zwiększenie widoczności firmy w sieci, co wpłynie na zwiększenie zainteresowania przedsiębiorstwem wśród potencjalnych klientów. Bez względu na sposób działania, zastosowane reklamy tekstowe, video i graficzne mają na celu zwiększenie zainteresowania daną marką u jak największej ilości użytkowników internetu.

Coraz częściej wybór kampanii Google Ads staje się koniecznością dla sporej części firm, które chcą lub muszą zaistnieć w internecie. Dlaczego? Badania rynkowe pokazują, że około 95% Polaków korzystających z internetu jest w zasięgu kampanii AdWords. Jest to czynnik, który pozytywnie wpływa na sporą część działań marketingowych w kampanii Google. Dodatkowo kampanie Google Ads są przygotowywane zgodnie z oczekiwaniami biznesowymi przedsiębiorstw.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Rolki Reggae Express dla Filipa. Rusza pomoc dla chłopca z Wrocławia

patronat Reporterzy.info
Agata i Wojciech Miszewscy, rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach, zapraszają 18 października na 100-kilometrowy ultramaraton Rolki Reggae Express ulicami Wrocławia. Po nim w Szkole Muzyki Nowoczesnej zagrają zespoły reggae, hip-hop, etno i jazz. Wszystko to dla trzyletniego Filipa. Rolkarze i muzycy z Wrocławia jadą i grają, żeby zdobyć pieniądze na terapię, która pozwoli chłopcu słyszeć.

Fundacja buduje szkołę w Poznaniu. Pionierska inwestycja w skali Polski

Reporterzy.info wspierają
To możliwe! Niezależna instytucja, fundacja, buduje publiczną, rejonową szkołę na własny koszt. Już we wrześniu przyszłego roku zabrzmi pierwszy dzwonek w nowoczesnej szkole na poznańskim Fabianowie, którą na przekazanym przez miasto gruncie buduje fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty.

Najprostsze sposoby zarabiania przez internet

artykuł partnerski
Szukając dodatkowego źródła zarobku bierzemy pod uwagę różne opcje, ale nie każdy wie, że pieniądze zarabiać możemy również przez internet. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że nie musimy nawet wychodzić z domu, aby poprawić stan budżetu domowego.

Social Media dla Biznesu - jak z nich korzystać?

artykuł zewnętrzny
Social Media to nie tylko źródło rozrywki i sposób na łatwą komunikację ze znajomymi. Odpowiednie wykorzystanie mediów społecznościowych to również doskonały sposób na promocję swojego biznesu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym metodom, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży w firmie i zbudowania długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami.

Rolki Reggae Express. Zwariowani rolkarze podejmują nowe wyzwanie

RRE
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Tym razem oleśniccy rasta-rolkarze pomagają Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra Szalkowskiego. Reporterzy.info patronują i kibicują!

Humaniści do IT!

RAB
Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że z każdym rokiem wzrasta zapotrzebowanie na kolejnych ekspertów. Kompetencje techniczne w dalszym ciągu są istotne, jednak do tego dochodzą nowe umiejętności, takie jak znajomość języków obcych, zdolności adaptacji i przede wszystkim otwarta głowa na ciągłe zmiany. [artykuł sponsorowany]

Czym właściwie jest PR?

CluePR
Choć definicja public relations na stałe wpisała się w polski słownik, wielu nadal nie może zrozumieć, kim właściwie są PR-owcy i czym się zajmują. Tymczasem przeciętny Kowalski z każdej strony otaczany jest działaniami sektora PR, które obecnie kształtują nawet pewne nawyki społeczeństwa. O co chodzi z tym całym PR-em? [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22
Clicky