menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Volcano

9.09.2021

Co to jest Google Ads? Kampanie google Ads

artykuł sponsorowany

Działania marketingowe firmy powinny obejmować wiele aspektów, w tym czynności związane ze stroną internetową. Jedną z propozycji są kampanie Google Ads, które posiadają wiele funkcjonalnych aspektów dla użytkownika oraz liczne formaty reklamowe. Przekonaj się, że nawet przy ograniczonym budżecie można osiągnąć założony cel biznesowy. Ważny jest jednak odpowiedni dobór kanałów promocji, za co odpowiada zespół specjalistów Google Ads w firmie oferującej reklamy Google. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w reklamy Google.

Co to jest Google Ads? Kampanie google Adsfot. unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Kilka szczegółów, czyli co to jest Google AdWords?


Google AdWords to system pozwalający na emisję reklam w formie video, tekstu lub grafiki. Rozpoczynając planowanie działań marketingowych, jak kampanie płatne Google Ads, należy wziąć pod uwagę dostępny budżet oraz właściwy dobór kanału. Warto zauważyć także, że najlepsze wyniki daje połączenie reklamy Google Ads z pozycjonowaniem strony. Działania te w pewien sposób się uzupełniają, jednocześnie stronę można znacznie szybciej znaleźć w sieci. Jest to efekt, do którego należy dążyć.

W sieci reklamowej Google, reklama oznaczona jest zielonym znaczkiem. To właśnie z tym symbolem bardzo często są kojarzone kampanie reklamowe prowadzone przy wykorzystaniu reklam AdWords. Tutaj należy wymienić, co obejmują kampanie Google Ads. To między innymi linki sponsorowane, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania na górze i dole strony. Dodatkowo pośrodku występują wyniki organiczne Google, które w ostatnim czasie są mniej istotne. Priorytetem dla Google jest przede wszystkim zwiększanie widoczności reklam.

Google AdWords w internecie 


Reklama Google Ads AdWords to element, z którym spotykamy się na co dzień w internecie. Większość z nas surfowanie po internecie rozpoczyna w wyszukiwarce Google. To proste narzędzie, posiadające w swojej budowie liczne reklamy Google. Wyświetlane banery na przeszukiwanych stronach kierują użytkownika do naszej witryny. Reklamy graficzne są bardzo przystępne dla odbiorcy i mogą przyjmować różne formy, mianowicie: tekstowe, graficzne, a nawet dynamicznie generujące się banery, dopasowujące się formą do dostępnej powierzchni reklamowej. 

Kampanie Google Ads to narzędzie marketingowe, które wyświetla się na stronach z sieci partnerów reklamowych Google. Strony te mogą obejmować zarówno małe, jak i większe portale o różnorodnej tematyce. Takie działania pozwalają dotrzeć sieci reklamowej do wielu odbiorców, obejmujących różne grupy wiekowe, charakteryzujących się odmiennymi celami oraz zainteresowaniami. Reklamy Google Ads obejmują również Youtube i dostępne są w kilku formatach. Wśród nich należy wymienić choćby reklamy, które można pominąć po 5 sekundach oraz reklamy wideo niemożliwe do pominięcia.

Kampania Google Ads to także kampanie Google Sponsored Promotions, czyli reklamy skierowane do użytkowników poczty Gmail. Są to informacje wyświetlane w górnej części skrzynki odbiorczej, widoczne w zakładce "Oferty". Forma tych działań marketingowych przypomina trochę newslettera, który jednak nie spamuje naszej skrzynki odbiorczej.

Reklamy Google Ads - dlaczego warto skorzystać?


Kampanie reklamowe Google Ads widoczne są w czasie wyszukiwania różnych informacji w sieci. Jest to narzędzie dedykowane reklamodawcom, którzy stawiają przed sobą przeróżne cele. Stworzenie sieci reklamowej Google pozwala między innymi: skłonić użytkowników do podjęcia konkretnego działania, zwiększyć ruch na stronie internetowej czy zwiększyć rozpoznawalność marki w internecie. Cele te można osiągnąć, gdy dobierze się właściwą strategię stawek w Google Ads. Do wyboru są zarówno automatycznie działające algorytmy oraz ręczne, które można indywidualnie dopasować do oczekiwań.

Koszty związane z reklamą Google Ads AdWords uzależnione są od celu, jaki chce się osiągnąć w danym biznesie. Dlatego koszt związany z produktem, jakim są kampanie Google Ads jest szacowany indywidualnie. Ciężko też jest jest znaleźć minimalną czy maksymalną kwotę należną za reklamy w kampanii Google. W czasie szacowania kosztów konieczne jest poznanie firmy, jej branży oraz zasięgu działania, oferowanych usług lub towarów, jak i dostępnych środków na cele reklamowe. Dobry specjalista Google Ads w czasie analizy uwzględnia również wspomniane już cele biznesowe, obejmujące choćby zwiększenie widoczności firmy w sieci, co wpłynie na zwiększenie zainteresowania przedsiębiorstwem wśród potencjalnych klientów. Bez względu na sposób działania, zastosowane reklamy tekstowe, video i graficzne mają na celu zwiększenie zainteresowania daną marką u jak największej ilości użytkowników internetu.

Coraz częściej wybór kampanii Google Ads staje się koniecznością dla sporej części firm, które chcą lub muszą zaistnieć w internecie. Dlaczego? Badania rynkowe pokazują, że około 95% Polaków korzystających z internetu jest w zasięgu kampanii AdWords. Jest to czynnik, który pozytywnie wpływa na sporą część działań marketingowych w kampanii Google. Dodatkowo kampanie Google Ads są przygotowywane zgodnie z oczekiwaniami biznesowymi przedsiębiorstw.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Darmowe motywy WordPress: jak znaleźć te wartościowe?

artykuł sponsorowany
WordPress to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych, oferująca bogatą bibliotekę motywów graficznych. Dla wielu użytkowników ważne jest znalezienie wartościowych motywów, które nie tylko będą atrakcyjne wizualnie, ale także funkcjonalne i łatwe w użyciu.

Dlaczego Influencer Marketing staje się coraz popularniejszą formą promocji dla marek?

Green Parrot
W obecnych czasach reklamy w mediach tradycyjnych przestają spełniać swoją rolę, a cała promocja marki przenosi się do Internetu. Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań na reklamę naszej działalności i chcemy wiedzieć co obecnie przynosi najlepsze rezultaty. Czym jest Influencer Marketing, jak działa i dlaczego powinniśmy zwrócić uwagę na tą formę marketingu? [artykuł sponsorowany]

Artykuły sponsorowane i reklama display w Reporterzy.info [LINK]

Reporterzy.info
Tygodnik Reporterzy.info oferuje możliwość zamieszczania reklam banerowych, artykułów sponsorowanych, natywnych oraz content marketingowych. Szczegóły oferty, wymagań merytorycznych i technicznych oraz modele współpracy prezentujemy w dziale REKLAMA.

Kampania społeczna #JedenOdeMnie. Pokaż, że Twój 1% pomaga!

Klaudia Smolarska
Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Zmieńmy to razem! Dajmy im przykład i powiedzmy: #JedenOdeMnie! Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna, zainicjowana przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Dlaczego warto informować klientów o stanie przesyłki?

inPost
Niektórzy z Twoich klientów dokonają zamówienia i nie zastanowią się nad jego przebiegiem, dopóki nie otrzymają przesyłki. Jednak wiele osób chce dokładnie wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się ich paczka. Wiele badań pokazuje, że przytłaczająca większość kupujących ocenia śledzenie zamówień jako ważną część wpływającą na poziom ich satysfakcji z zakupów w sklepie internetowym. [artykuł sponsorowany]

Szukasz wypożyczalni kamer w Katowicach? Zajrzyj do Strip Rental!

artykuł sponsorowany
Wiele osób i firm potrzebuje wypożyczyć sprzęt filmowy na jakąś okazję. Jeśli z góry wiadomo, że np. kamera będzie użytkowana tylko przez kilka godzin czy dni, to zakup urządzenia na własność nie ma uzasadnienia ekonomicznego. O wiele bardziej opłacalna jest opcja wynajmu. Sprawdzoną wypożyczalnią kamer w Katowicach jest Strip Rental, w której ofercie znajdziesz sprzęt z najwyższej półki w bardzo dobrej cenie.

Czy przygoda może być dziedziną nauki? Oczywiście!

materiał partnera
Turystyka przygodowa naukowym okiem i skoordynowana współpraca szkoły średniej z uczelnią wyższą. W Poznaniu Akademickie Liceum NALO i Akademia Wychowania Fizycznego wyznaczają nowatorski trend łączenia dwóch etapów świata edukacji.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24