menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

27.10.2021

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znać

artykuł sponsorowany

Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znaćfot. Whitepress

SEO (ang. Search Engine Optimization)


Aby poprawić pozycję strony www w SERP-ach należy przeprowadzić działania z zakresu SEO. Na początek audyt i optymalizacja techniczna pod kątem robotów wyszukiwarek, następnie celowany content marketing, dobór odpowiednich fraz kluczowych oraz zastosowanie anchor text-ów. W międzyczasie rozpoczęcie linkowania wewnętrznego i zewnętrznego, a przy okazji obserwowanie współczynnika konwersji.” – mniej więcej taką informację może uzyskać klient podczas spotkania ze specjalistą ds. pozycjonowania. Przekazana wiedza jest jak najbardziej zgodna z White Hat SEO, ale czy jest zrozumiała dla odbiorcy? Niekoniecznie. Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

W dosłownym tłumaczeniu, SEO oznacza optymalizację strony internetowej pod kątem wyszukiwarek. Jest to ogół działań, które mają na celu zwiększenie widoczności witryny w sieci. Działania te są ukierunkowane na poprawę odbioru strony przez użytkowników (np. potencjalnych klientów sklepu online), ale również przez roboty wyszukiwarek.

SERP (ang. Search Engine Results Page)


Używając terminu „SERP”, specjalista ds. SEO ma na myśli „wyniki wyszukiwania”. Wpisując konkretne słowa czy hasła w okno wyszukiwarki, oczom użytkownika ukazuje się lista rezultatów, które w największym stopniu odpowiadają szukanej frazie. Takie rezultaty to właśnie wyniki wyszukiwania. Dzieli się je na dwa rodzaje: płatne (związane z PCC oraz Google Ads) oraz bezpłatne (tzw. organiczne, będące efektem działań SEO).

Content marketing / keyword / anchor text


Istotną rolę w procesie poprawy widoczności witryny stanowią treści. Użytkownik oczekuje, aby teksty na stronie pełniły funkcje komunikacyjne i zawierały wartościowe informacje. Z kolei roboty wyszukiwarek pożądają unikalnych treści, które nie pojawiają się w żadnym innym miejscu w sieci. Content marketing zajmuje się obieraniem strategii, która ma na celu zaspokojenie potrzeb każdej ze stron, czyli dostarczenie zachęcających treści dla potencjalnych klientów, ale również dla robotów. Tworząc teksty, istotne jest dobranie odpowiednich słów, które są charakterystyczne dla świadczonych usług czy oferowanych produktów i pozwolą odnaleźć konkretną stronę www w sieci. Keyword jest to słowo kluczowe, na które pozycjonowana jest strona lub sklep internetowy. Aby ułatwić użytkownikom i wyszukiwarkom zorientowanie się, jaka jest tematyka witryny, w kodzie HTML umieszcza się tzw. słowa kotwice. Po kliknięciu w anchor text, użytkownik zostaje „przeniesiony” do konkretnej strony lub podstrony.

Roboty wyszukiwarek


Zadaniem robotów wyszukiwarek jest znajdowanie nowych stron internetowych, analizowanie ich i indeksowanie, czyli dodawanie do bazy danych wyszukiwarki. Zaindeksowana strona będzie pojawiać się w SERP-ach. Dzięki optymalizacji technicznej, odpowiednio zaplanowanej strategii content marketingu oraz budowaniu sieci linków, praca robotów wyszukiwarek jest niejako ułatwiona, co działa na korzyść strony.

Linkowanie (ang. Link Building)


Budowanie sieci wartościowych linków jest jednym z ważniejszych czynników, wpływających na pozycję strony www. Linkowanie można podzielić na wewnętrzne (odnośniki przenoszą użytkownika do innych części witryny w ramach tej samej domeny) oraz zewnętrzne (odnośniki umieszczone na różnych stronach internetowych kierują użytkowników na pozycjonowaną witrynę). Odnośniki wyznaczają również ścieżkę poruszania się dla robotów wyszukiwarek.

Konwersja


Jest to działanie podejmowane przez użytkownika, pożądane przez właściciela danej witryny. Jako konwersję rozumie się przede wszystkim dokonanie zakupu, ale również zapisanie się na listę odbiorców newslettera, pobranie darmowego e-booka, dołączenie do wydarzenia czy wypełnienie formularza i wysłanie zapytania. Aby ocenić, ile osób, które odwiedziły stronę, dokonały konwersji, oblicza się wskaźnik (współczynnik) konwersji. Często „efektem ubocznym” pozycjonowania strony, będzie poprawa tego wskaźnika. Niemniej, nie jest to główny cel pozycjonowania i nie można oczekiwać od agencji SEO/SEM gwarancji zwiększenia sprzedaży.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Leasing samochodów ciężarowych

leasing.sos.pl
Leasing samochodów ciężarowych jest usługą cieszącą się dużym i stale rosnącym zainteresowaniem wśród firm spedycyjnych i transportowych. Wg danych Związku Polskiego Leasingu transport ciężki stanowi ponad 40-procentowy udział w ogólnym leasingu pojazdów. Nie dziwi więc, że gdy przedsiębiorca z branży przewozowej staje przed koniecznością zakupu pojazdu ciężarowego, zadaje sobie pytanie: czy wziąć go w leasing? [artykuł sponsorowany]

Fundacja buduje szkołę w Poznaniu. Pionierska inwestycja w skali Polski

Reporterzy.info wspierają
To możliwe! Niezależna instytucja, fundacja, buduje publiczną, rejonową szkołę na własny koszt. Już we wrześniu przyszłego roku zabrzmi pierwszy dzwonek w nowoczesnej szkole na poznańskim Fabianowie, którą na przekazanym przez miasto gruncie buduje fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty.

Jak wybrać pierwszy wózek dziecięcy?

babyland.pl
Spodziewając się dziecka, rodzice muszą podjąć jedną z ważniejszych decyzji, jaką jest zakup odpowiedniego wózka dziecięcego. Rodzice decydujący się na wybór odpowiedniego wózka koniecznie muszą ustalić, jaki wózek będzie potrzebny, by jak najlepiej wpasował się w potrzeby dziecka i rodziny. Idealny wózek powinien być praktyczny, ułatwiać codzienność młodych rodziców, który łatwo złożyć, przenosić, powinien zająć niewiele miejsca. [artykuł sponsorowany]

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

artykuł sponsorowany
Współcześnie rynek e-commerce rozwija się błyskawicznie, a za sprawią pandemii Covid-19 proces ten znacznie przyspieszył. Rosnąca konkurencja to kolejne wyzwania stojące przed sprzedawcami oferującymi produkty online. Dlatego istotne jest odpowiednie pozycjonowanie sklepów internetowych. Dowiedz się, jak zadbać o widoczność biznesu w sieci!

Profesjonalne szkolenia sprzedażowe i ich znaczenie dla nowoczesnego przedsiębiorstwa

artykuł sponsorowany
Zapotrzebowanie na niektóre produkty i usługi nigdy nie maleje. Jak jednak pokazuje praktyka, dobry handlowiec zawsze jest w stanie zwiększyć sprzedaż – nawet wielokrotnie. Do tego niezbędne są zarówno doświadczenie, jak i wiedza, doskonała znajomość klienta, jego potrzeb i oczekiwań.

Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotki

drukarniaonline.pl
Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby projektujące ulotki jest brak odpowiedniego pochylenia się nad kwestią dobrania fontów dopasowanych do przygotowywanego materiału. Dowiedz się, co zrobić, aby czcionki współgrały z warstwą tekstową i graficzną twojej reklamy. [artykuł sponsorowany]

Jak platforma kafeteryjna może zwiększyć satysfakcję pracowników?

artykuł sponsorowany
Na rynku pracy, gdzie konkurencja o utalentowanych pracowników jest silniejsza niż kiedykolwiek, satysfakcja pracowników jest nie tylko pożądana, ale wręcz konieczna. W tym kontekście, platformy kafeteryjne odgrywają kluczową rolę, tworząc wartość dla pracowników i pomagając organizacjom przyciągać i zatrzymywać najlepsze talenty.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24