menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Bron.pl

27.10.2021

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znać

artykuł sponsorowany

Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znaćfot. Whitepress

SEO (ang. Search Engine Optimization)


Aby poprawić pozycję strony www w SERP-ach należy przeprowadzić działania z zakresu SEO. Na początek audyt i optymalizacja techniczna pod kątem robotów wyszukiwarek, następnie celowany content marketing, dobór odpowiednich fraz kluczowych oraz zastosowanie anchor text-ów. W międzyczasie rozpoczęcie linkowania wewnętrznego i zewnętrznego, a przy okazji obserwowanie współczynnika konwersji.” – mniej więcej taką informację może uzyskać klient podczas spotkania ze specjalistą ds. pozycjonowania. Przekazana wiedza jest jak najbardziej zgodna z White Hat SEO, ale czy jest zrozumiała dla odbiorcy? Niekoniecznie. Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

W dosłownym tłumaczeniu, SEO oznacza optymalizację strony internetowej pod kątem wyszukiwarek. Jest to ogół działań, które mają na celu zwiększenie widoczności witryny w sieci. Działania te są ukierunkowane na poprawę odbioru strony przez użytkowników (np. potencjalnych klientów sklepu online), ale również przez roboty wyszukiwarek.

SERP (ang. Search Engine Results Page)


Używając terminu „SERP”, specjalista ds. SEO ma na myśli „wyniki wyszukiwania”. Wpisując konkretne słowa czy hasła w okno wyszukiwarki, oczom użytkownika ukazuje się lista rezultatów, które w największym stopniu odpowiadają szukanej frazie. Takie rezultaty to właśnie wyniki wyszukiwania. Dzieli się je na dwa rodzaje: płatne (związane z PCC oraz Google Ads) oraz bezpłatne (tzw. organiczne, będące efektem działań SEO).

Content marketing / keyword / anchor text


Istotną rolę w procesie poprawy widoczności witryny stanowią treści. Użytkownik oczekuje, aby teksty na stronie pełniły funkcje komunikacyjne i zawierały wartościowe informacje. Z kolei roboty wyszukiwarek pożądają unikalnych treści, które nie pojawiają się w żadnym innym miejscu w sieci. Content marketing zajmuje się obieraniem strategii, która ma na celu zaspokojenie potrzeb każdej ze stron, czyli dostarczenie zachęcających treści dla potencjalnych klientów, ale również dla robotów. Tworząc teksty, istotne jest dobranie odpowiednich słów, które są charakterystyczne dla świadczonych usług czy oferowanych produktów i pozwolą odnaleźć konkretną stronę www w sieci. Keyword jest to słowo kluczowe, na które pozycjonowana jest strona lub sklep internetowy. Aby ułatwić użytkownikom i wyszukiwarkom zorientowanie się, jaka jest tematyka witryny, w kodzie HTML umieszcza się tzw. słowa kotwice. Po kliknięciu w anchor text, użytkownik zostaje „przeniesiony” do konkretnej strony lub podstrony.

Roboty wyszukiwarek


Zadaniem robotów wyszukiwarek jest znajdowanie nowych stron internetowych, analizowanie ich i indeksowanie, czyli dodawanie do bazy danych wyszukiwarki. Zaindeksowana strona będzie pojawiać się w SERP-ach. Dzięki optymalizacji technicznej, odpowiednio zaplanowanej strategii content marketingu oraz budowaniu sieci linków, praca robotów wyszukiwarek jest niejako ułatwiona, co działa na korzyść strony.

Linkowanie (ang. Link Building)


Budowanie sieci wartościowych linków jest jednym z ważniejszych czynników, wpływających na pozycję strony www. Linkowanie można podzielić na wewnętrzne (odnośniki przenoszą użytkownika do innych części witryny w ramach tej samej domeny) oraz zewnętrzne (odnośniki umieszczone na różnych stronach internetowych kierują użytkowników na pozycjonowaną witrynę). Odnośniki wyznaczają również ścieżkę poruszania się dla robotów wyszukiwarek.

Konwersja


Jest to działanie podejmowane przez użytkownika, pożądane przez właściciela danej witryny. Jako konwersję rozumie się przede wszystkim dokonanie zakupu, ale również zapisanie się na listę odbiorców newslettera, pobranie darmowego e-booka, dołączenie do wydarzenia czy wypełnienie formularza i wysłanie zapytania. Aby ocenić, ile osób, które odwiedziły stronę, dokonały konwersji, oblicza się wskaźnik (współczynnik) konwersji. Często „efektem ubocznym” pozycjonowania strony, będzie poprawa tego wskaźnika. Niemniej, nie jest to główny cel pozycjonowania i nie można oczekiwać od agencji SEO/SEM gwarancji zwiększenia sprzedaży.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Social media dla restauracji

artykuł sponsorowany
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że najskuteczniejszą ścieżką efektywnego marketingu, pozwalającą na zdobycie nowych klientów i wypromowanie marki, pozostaje promowanie działalności za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak sobie radzić z agresją u dzieci? Porady pedagoga

kampania społeczna
Czym się różni zachowanie agresywne od złości? Jak reagować na wybuchy wściekłości dziecka, a jak z nim pracować, kiedy pojawiają się niepokojąco często? Pedagog radzi rodzicom, jak zrozumieć i pracować z dziećmi, których temperament wymyka się czasem spod kontroli.

Czym jest blog?

Blogmedyczny.edu.pl
Blog, to pewien rodzaj strony internetowej składający się z samodzielnych, specyficznych, różnorodnych, odrębnych, oraz uporządkowanych chronologicznie wpisów. [artykuł sponsorowany]

Przyszłość gier online

bananki.pl
Gry online nadal dostarczają rozrywki i mają grono swoich odbiorców, chociaż wydaje się, że rynek takich gier w ostatnim czasie niewiele się zmienił. Zmieniło się natomiast całe otoczenie, wyrosła ogromna konkurencja ze strony aplikacji mobilnych oraz konsoli, a także zaawansowanych i bardzo rozbudowanych gier z różnymi scenariuszami i wciągającą fabułą. [artykuł sponsorowany]

Filmy reklamowe - jak zrobić to dobrze?

artykuł sponsorowany
Spot reklamowy to jedno ze skuteczniejszych narzędzi marketingowych, które może Ci pomóc dotrzeć do nowych klientów, przypomnieć o sobie tym stałym, wzmocnić wizerunek, zaprezentować nową usługę czy produkt. Celów, które film reklamowy może pomóc osiągnąć, jest wiele. Najpierw jednak trzeba zrobić dobry film.

Czy powinniśmy pozwalać dziecku na nudę?

kampania społeczna
Pod słowami „nudzi mi się” może się kryć wiele różnych znaczeń. Rodzic, który będzie potrafił je właściwie odszyfrować, ma w ręku doskonałe narzędzie do wspierania rozwoju dziecka. Dowiedz się, jak zrobić z nudy dobry użytek.

Kurs Facebook Ads - czy warto?

materiał zewnętrzny
Internet zdominował świat, a wszelkie gałęzie biznesu prężnie rozwijają się właśnie w świecie wirtualnym. To sprawia, że jesteśmy zmuszeni ciągle uczyć się nowych rzeczy, a jedną z nich jest tworzenie kampanii reklamowych na Facebooku.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23