menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

3.04.2022

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny

Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?fot. lukaszsurma.pl/Whitepress

Pozycjonowanie stron internetowych to jedno z najważniejszych działań marketingowych w Internecie. Pozycja strony internetowej w wynikach wyszukiwarek internetowych ułatwia internautom odnalezienie biznesu. Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku internetowym, firma musi mieć silną pozycję w sieci. Doświadczona agencja seo może pomóc stworzyć i wdrożyć skuteczną strategię pozycjonowania strony.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?fot. lukaszsurma.pl/Whitepress

Pozycjonowanie stron internetowych - od czego zacząć pozycjonowanie stron www? 


W dzisiejszych czasach coraz więcej osób słyszy o pozycjonowaniu. Usługi SEO to pozycjonowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwarek internetowych. Jest to po prostu realizacja działań, które pozwalają na zajęcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Działania te obejmują m.in. odpowiednio przygotowane treści, ich prawidłową dystrybucję oraz wymianę z innymi stronami internetowymi. Może to być również płatna reklama (linki sponsorowane). Dzięki ich realizacji możemy osiągnąć wiele celów - pozyskać coraz większą liczbę internautów, którzy staną się naszymi klientami, zwiększyć świadomość marki, zwiększyć sprzedaż, zwiększyć ruch w sklepie internetowym czy wygenerować więcej leadów. 

Warto wiedzieć, że bardzo często pozycjonowanie strony internetowej zależy od regionu, w którym klient prowadzi swoją działalność. Bardzo często klient, który chce "zadbać" o swoją stronę internetową, nie jest pewien czy pozycjonować ogólnopolsko czy lokalnie. Dlaczego warto skupić się tylko na jednej z tych opcji? Otóż należy zacząć od tego, że klienci nie zachowują się tak samo i dlatego usługi powinny być dostosowane do nich. Oczywiście, naszym podstawowym produktem jest strona internetowa, ale kluczem do sukcesu jest jej pozycjonowanie – w ten sposób możemy przyciągnąć potencjalnych klientów nawet wtedy, gdy nie znają oni naszej firmy czy marki. Jeśli świadczymy usługi biznesowe na konkretnym obszarze, warto odpowiednio zoptymalizować swoją stronę do pozycjonowania lokalnego. Natomiast jeśli zależy na przyciągnięciu klientów z całego kraju należ wykorzystać frazy ogólne, aby pozyskać potencjalnych klientów z całej Polski. 

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych nie jest sprawą uniwersalną. Każdy biznes i możliwości rynkowe są inne, dlatego warto wybrać strategię, która najlepiej spełni cele biznesowe i pozwoli pozostać w kontakcie z klientami na poziomie lokalnym, regionalnym lub  krajowym. Są to czynniki, które pomagają określić, jak pozycjonujemy daną stronę internetową. Nie wszystkie czynniki są istotne dla każdej firmy i decyzji, ale istnieją ogólne wytyczne, którymi należy się kierować przy tworzeniu listy słów kluczowych. 

Audyt czyli jak zacząć skuteczne pozycjonowanie stron internetowych


Aby właściwie zabrać się za SEO, należy najpierw wykonać audyt. Mówiąc najprościej, audyt to analiza strony internetowej (oczywiście, jeśli już istnieje), konkurencji, ale także całej branży, w której działa nasza firma. Strona internetowa jest ważnym elementem wizerunku firmy. Strona internetowa to pierwsze wrażenie, jakie ma o nas użytkownik. Grupa docelowa ostatecznie zdecyduje, czy chce skorzystać z naszych usług, czy nie. Dodatkowo, pozycja w wyszukiwarkach internetowych zależy od wielu różnych czynników. Skorzystanie z usług wyspecjalizowanej firmy może zagwarantować nam sukces w procesie pozycjonowania stron www.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?fot. lukaszsurma.pl/Whitepress

Optymalizacja strony www - czyli kolejny krok do skutecznego pozycjonowania stron


Optymalizacja jest tutaj niezwykle ważna. Strona powinna ładować się szybko i działać płynnie, ponieważ czas ładowania ma również negatywny wpływ na jej pozycję w rankingu. Jeśli strona ładuje się szybko i działa optymalnie, klienci chętnie spędzą na niej czas. W przeciwnym razie zaczną szukać tego, co ich interesuje, ale na stronach konkurencji. 

Linki ze strony możemy podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwsze z nich umieszczane są na podstronach/postach i będą prowadzić do odpowiednich stron poza serwisem. Drugie, czyli linki wewnętrzne, umożliwiają nawigację po serwisie lub wskazują inne treści, które warto odwiedzić. Im więcej wartościowych linków, tym lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania google. 

Kolejnym ważnym elementem mającym wpływ na pozycjonowanie strony są treści. Copywriting to kreatywny proces tworzenia treści tekstowych, dbający o ich odpowiednią gęstość, styl i atrakcyjność. Z reguły w Internecie promowane są teksty pisane z myślą o frazach kluczowych. Z jednej strony jest to wygodne dla specjalistów SEO, którzy dbają o odpowiednie rozmieszczenie witryn na swoich stronach. Z drugiej strony, teksty te mają być czytelne i dobrze zbudowane przez użytkowników. Muszą ich przekonać do pozostania na naszej stronie. 

Artykuł powstał przy współpracy ze specjalistą od pozycjonowania stron internetowych https://lukaszsurma.pl/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Kurs Facebook Ads - czy warto?

materiał zewnętrzny
Internet zdominował świat, a wszelkie gałęzie biznesu prężnie rozwijają się właśnie w świecie wirtualnym. To sprawia, że jesteśmy zmuszeni ciągle uczyć się nowych rzeczy, a jedną z nich jest tworzenie kampanii reklamowych na Facebooku.

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl
Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut. [artykuł sponsorowany]

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ile warte jest życie?

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Jeszcze trzydzieści lat temu z choroby nowotworowej udawało się wyleczyć zaledwie co piąte dziecko. Dziś te proporcje są odwrotne. Nawet 85 procent dzieci wraca do zdrowia. Decydujący jest oczywiście rozwój medycyny, ale nie mniej istotna jest również zmiana podejścia i świadomości. Historia Sary i Stasia to wzruszające dowody na to, że dzięki pomocy dobrych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. [Reporterzy.info wspierają]

Czy można płakać przy dziecku?

kampania społeczna
Płacz jest naturalnym odruchem w trudnych sytuacjach. Z drugiej strony jednak, większość z nas nie chce, żeby widziano nas we łzach. Bywa, że przed takim dylematem stają rodzice. Psycholog radzi, co robić, kiedy musisz się wypłakać, a obok bawi się córka lub syn.

Kto dzwonił? Sprawdź!

infonumer.pl
Telefon komórkowy bardzo ułatwia dzisiaj życie. Nie oznacza to jednak, że jego posiadanie ma wyłącznie dobre strony, choć na pewno jest ich o wiele więcej, niż tych złych. Do tych ostatnich należą rozmowy z nieznanych numerów, jeśli mają one charakter nękający. [artykuł sponsorowany]

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?

kobosystem.pl
To właśnie social media marketing jest doskonały sposobem na dwukierunkową komunikację i na budowanie oraz utrzymywanie dobrego wizerunku firmy w sieci. [artykuł sponsorowany]

Moje życie, Twój 1%. Rusza z kampania PIT dla dzieci chorych na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
W tym roku Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową zdecydowanie szybciej wystartowała z kampanią informacyjną na temat przekazywania 1% podatku PIT. Już od początku stycznia prowadzi komunikację w kanałach online o możliwości wsparcia dzieci chorych na raka, małych pacjentów kliniki "Przylądek Nadziei". [materiał partnera]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22