menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

29.04.2022

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny

Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?fot. opengift.pl / WhitePress

Sezon świąteczny z zyskiem lojalnościowym dla przedsiębiorcy


Wszystkie święta to szansa na budowanie lojalności i na przedstawienie marki w pozytywnym świetle. Grupę docelową w tym okresie najlepiej obdarować drobnymi upominkami, ale najlepiej na zasadzie wzajemności, czyli coś za coś. Kubek reklamowy w zamian za pozostawienie maila lub numeru do kontaktu w sprawie oferty to bardzo dobra praktyka, a do tego umożliwiająca tworzenie bardziej długoterminowych relacji. Gadżety reklamowe, które doskonale sprawdzają się w sezonie świątecznym, to torby promocyjne z jakościowymi grafikami, notatniki do wyznaczania noworocznych celów, czy po prostu kalendarze i słodycze w eleganckich pudełkach. Tego typu gadżety reklamowe sprzedają się w okresie świątecznym o wiele lepiej niż w pozostałej części roku.

Niektóre firmy decydują się na wysyłanie ankiet i po prostu pytanie klientów o to, co im posłuży  w czasie i po świętach. Lepsze gadżety proponuje się natomiast w konkursach, albo po dołączeniu do programu lojalnościowego.

Kompletowanie wyprawki szkolnej, czyli zmartwienie każdego rodzica


Kolejny, ciekawy sezon wpływający korzystnie na odbiór gadżetów reklamowych to rozpoczęcie roku szkolnego. W tym okresie przedsiębiorstwa skupiają się na obsłudze uczniów zainteresowanych piórnikami, zakreślaczami, teczkami, czy kalkulatorami. Biznesy wykorzystujące sezonowość powinny uwzględnić dodatki promocyjne przy każdym kontakcie z grupą docelową, ponieważ to okazja do uzyskania szybkiej widoczności w wielu miejscach. Naturalnie im lepsza jakość gadżetów reklamowych, tym lepiej dla trwałości przekazu.

Sezon urlopowy


W sezonie urlopowym klienci poszukują relaksu, ale mają też większą skłonność do wydawania pieniędzy. Drobny upominek reklamowy, choćby luksusowy piknikowy plecak, czy prosta świeczka zapachowa dla relaksu może przeważyć o zainteresowaniu marką. Warto pamiętać o tym, nie rezygnując z gadżetów reklamowych w okresie wakacyjnym. Trzeba po prostu odpowiednio dopasować gadżety do tej pory roku.

Wykorzystanie sezonowości gadżetów reklamowych


Prowadzisz firmę i chcesz wykorzystać sezonowość poszczególnych gadżetów? Pamiętaj o następujących kwestiach:

  • firmy wykorzystujące sezonowość sprzedają lepiej i szybciej, kierując ofertę do odpowiedniej grupy docelowej,
  • wysoka jakość gadżetu promocyjnego kojarzy się bezpośrednio z marką,
  • warto pytać klientów w ankietach o bieżące potrzeby i na tej podstawie wyznaczać praktyki marketingowe,
  • lepszych gadżetów nie warto rozdawać za darmo, tylko w ramach konkursów, czy też za pozostawienie kontaktu.

Wszystkie branże i konsumenci działają w pewnych cyklach, a wytypowanie początku i końca sezonu to szansa na budowanie dynamicznej sprzedaży w grupie docelowej faktycznie zainteresowanej ofertą. Warto wykorzystać w tym kontekście gadżety reklamowe, które również znajdują się pod wpływem sezonowości.

Artykuł powstał we współpracy z opengift.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

E-booki dla Ukrainy

Reporterzy.info polecają
Najdłużej działający w Polsce portal historyczny, Histmag.org organizuje akcję wspierającą Ukrainę. Ty też możesz pomóc.

Książka elektroniczna - format przyszłości?

Virtualo
O czytelnictwie w Polsce mówi się różnie. Z jednej strony podkreśla się negatywną prognozę co do zmniejszającej się liczby regularnie czytających osób, z drugiej - wskazuje na to, że przynajmniej część Polaków coraz chętniej sięga po dobrą i ambitną literaturę. Zmienia się również sposób czytania. Coraz więcej osób sięga po nowoczesne formy książki. Zarówno ebook, jak i audiobook cieszą się coraz większą popularnością. [artykuł sponsorowany]

Jak pozycjonować swoją stronę internetową w 2023 roku?

artykuł sponsorowany
Pozycjonowanie stron internetowych to bardzo szeroki temat, dlatego powinieneś potraktować go kompleksowo. Miej na uwadze to, że pozycjonowanie stron www zmienia się z roku na rok. Chodzi konkretniej o panujące trendy w pozycjonowaniu, które pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele.

Doradztwo marketingowe - kiedy warto z niego skorzystać?

artykuł sponsorowany
W obecnych czasach rynek wyróżnia się dużą konkurencyjnością i dynamiką. Z tego też względu, coraz więcej właścicieli firm rozważa skorzystanie z profesjonalnej pomocy w zakresie marketingu. Na czym dokładnie polega doradztwo marketingowe? Kiedy warto skorzystać z tego rodzaju usługi?

Jak zarabiać na tworzeniu grafiki komputerowej?

artykuł gościnny
Grafika komputerowa, podobnie jak cała branża IT, to bardzo ceniona i prężnie rozwijająca się dziedzina. Tak zwane nowe zawody, ściśle związane z nowoczesnymi technologiami i rozwojem Internetu, zyskują na popularności i są coraz częściej wybierane, szczególnie przez młodych.

Internetowa bramka SMS a marketing – jak ją wykorzystać w biznesie?

artykuł sponsorowany
Istnieje wiele skutecznych metod dotarcia do klienta z komunikatem marketingowym i lista ta nieustannie się wydłuża. Czy oznacza to, że dotychczas stosowane metody przestają być skuteczne? Nic bardziej mylnego.

Wystartował Charytatywny Maraton Szycia. Teraz Wasza kolej!

Justyna Zalewska
Mali Pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu: zaprojektowali... najprawdziwszą maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", wyprodukowała ją firma Łucznik i w właśnie miała swoją oficjalną premierę. I to jaką! [materiał partnera]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Lumix
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24