menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

29.04.2022

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny

Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?fot. opengift.pl / WhitePress

Sezon świąteczny z zyskiem lojalnościowym dla przedsiębiorcy


Wszystkie święta to szansa na budowanie lojalności i na przedstawienie marki w pozytywnym świetle. Grupę docelową w tym okresie najlepiej obdarować drobnymi upominkami, ale najlepiej na zasadzie wzajemności, czyli coś za coś. Kubek reklamowy w zamian za pozostawienie maila lub numeru do kontaktu w sprawie oferty to bardzo dobra praktyka, a do tego umożliwiająca tworzenie bardziej długoterminowych relacji. Gadżety reklamowe, które doskonale sprawdzają się w sezonie świątecznym, to torby promocyjne z jakościowymi grafikami, notatniki do wyznaczania noworocznych celów, czy po prostu kalendarze i słodycze w eleganckich pudełkach. Tego typu gadżety reklamowe sprzedają się w okresie świątecznym o wiele lepiej niż w pozostałej części roku.

Niektóre firmy decydują się na wysyłanie ankiet i po prostu pytanie klientów o to, co im posłuży  w czasie i po świętach. Lepsze gadżety proponuje się natomiast w konkursach, albo po dołączeniu do programu lojalnościowego.

Kompletowanie wyprawki szkolnej, czyli zmartwienie każdego rodzica


Kolejny, ciekawy sezon wpływający korzystnie na odbiór gadżetów reklamowych to rozpoczęcie roku szkolnego. W tym okresie przedsiębiorstwa skupiają się na obsłudze uczniów zainteresowanych piórnikami, zakreślaczami, teczkami, czy kalkulatorami. Biznesy wykorzystujące sezonowość powinny uwzględnić dodatki promocyjne przy każdym kontakcie z grupą docelową, ponieważ to okazja do uzyskania szybkiej widoczności w wielu miejscach. Naturalnie im lepsza jakość gadżetów reklamowych, tym lepiej dla trwałości przekazu.

Sezon urlopowy


W sezonie urlopowym klienci poszukują relaksu, ale mają też większą skłonność do wydawania pieniędzy. Drobny upominek reklamowy, choćby luksusowy piknikowy plecak, czy prosta świeczka zapachowa dla relaksu może przeważyć o zainteresowaniu marką. Warto pamiętać o tym, nie rezygnując z gadżetów reklamowych w okresie wakacyjnym. Trzeba po prostu odpowiednio dopasować gadżety do tej pory roku.

Wykorzystanie sezonowości gadżetów reklamowych


Prowadzisz firmę i chcesz wykorzystać sezonowość poszczególnych gadżetów? Pamiętaj o następujących kwestiach:

  • firmy wykorzystujące sezonowość sprzedają lepiej i szybciej, kierując ofertę do odpowiedniej grupy docelowej,
  • wysoka jakość gadżetu promocyjnego kojarzy się bezpośrednio z marką,
  • warto pytać klientów w ankietach o bieżące potrzeby i na tej podstawie wyznaczać praktyki marketingowe,
  • lepszych gadżetów nie warto rozdawać za darmo, tylko w ramach konkursów, czy też za pozostawienie kontaktu.

Wszystkie branże i konsumenci działają w pewnych cyklach, a wytypowanie początku i końca sezonu to szansa na budowanie dynamicznej sprzedaży w grupie docelowej faktycznie zainteresowanej ofertą. Warto wykorzystać w tym kontekście gadżety reklamowe, które również znajdują się pod wpływem sezonowości.

Artykuł powstał we współpracy z opengift.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak sprawdzić historię serwisu www?

zgred.pl
Nie bez powodu mówi się, że w internecie nic nie ginie. Okazuje się, że istnieje łatwy sposób weryfikacje wyglądu stron www w przeszłości. Jak i gdzie to sprawdzić? Dowiedzmy się, w jakim celu warto korzystać z możliwości podglądu historii stron internetowych. [Materiał zewnętrzny]

Pierwsze w Polsce szkoły, które idą do uczniów z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
Setka dzieci z Ukrainy, które razem z mamami uciekły przed wojną do Wrocławia, będzie mogła uczyć się w przygotowanych dla nich klasach. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty podpisała z wrocławskim Urzędem Miasta porozumienie w sprawie prowadzenia oddziałów przygotowawczych dla ukraińskich uczniów. Oficjalnie ruszą 1 lipca.

Rolki Reggae Express dla Filipa. Rusza pomoc dla chłopca z Wrocławia

patronat Reporterzy.info
Agata i Wojciech Miszewscy, rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach, zapraszają 18 października na 100-kilometrowy ultramaraton Rolki Reggae Express ulicami Wrocławia. Po nim w Szkole Muzyki Nowoczesnej zagrają zespoły reggae, hip-hop, etno i jazz. Wszystko to dla trzyletniego Filipa. Rolkarze i muzycy z Wrocławia jadą i grają, żeby zdobyć pieniądze na terapię, która pozwoli chłopcu słyszeć.

Dlaczego warto informować klientów o stanie przesyłki?

inPost
Niektórzy z Twoich klientów dokonają zamówienia i nie zastanowią się nad jego przebiegiem, dopóki nie otrzymają przesyłki. Jednak wiele osób chce dokładnie wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się ich paczka. Wiele badań pokazuje, że przytłaczająca większość kupujących ocenia śledzenie zamówień jako ważną część wpływającą na poziom ich satysfakcji z zakupów w sklepie internetowym. [artykuł sponsorowany]

Pozycjonowanie stron internetowych - jak monitorować efekty?

Artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach głównym miejscem, w którym użytkownicy poszukują informacji o firmach, produktach i usługach jest wyszukiwarka. Dlatego tak ważne jest, aby osiągać jak najwyższej pozycje w wynikach wyszukiwania. W związku z tym właściciele witryn internetowych inwestują niemałe środki finansowe, aby jak najlepiej wypozycjonować swoją stronę. Wysokie pozycje to większy ruch, a większy to większe zyski.

Wypadki chodzą po ludziach

artykuł sponsorowany
To, że wypadki chodzą po ludziach, wie chyba każdy z nas. Na drodze może się wydarzyć naprawdę sporo. Czasami dochodzi do naszych błędnych manewrów, a czasem wypadek jest spowodowany przez osoby trzecie. Każdy ekspert ruchu drogowego oraz także ubezpieczeń poleca ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków).

Co warto wiedzieć przed podróżą do Nowej Zelandii?

artykuł sponsorowany
Lasy subtropikalne, łańcuchy górskie, lodowce, krystalicznie czyste jeziora i spektakularne wodospady to tylko kilka z licznych cudów natury, które można zobaczyć, udając się w podróż do Nowej Zelandii. Poznaj parę ciekawostek o Nowej Zelandii, które warto znać na temat tego wyspiarskiego państwa zlokalizowanego na Pacyfiku.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23