menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

29.04.2022

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny

Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?fot. opengift.pl / WhitePress

Sezon świąteczny z zyskiem lojalnościowym dla przedsiębiorcy


Wszystkie święta to szansa na budowanie lojalności i na przedstawienie marki w pozytywnym świetle. Grupę docelową w tym okresie najlepiej obdarować drobnymi upominkami, ale najlepiej na zasadzie wzajemności, czyli coś za coś. Kubek reklamowy w zamian za pozostawienie maila lub numeru do kontaktu w sprawie oferty to bardzo dobra praktyka, a do tego umożliwiająca tworzenie bardziej długoterminowych relacji. Gadżety reklamowe, które doskonale sprawdzają się w sezonie świątecznym, to torby promocyjne z jakościowymi grafikami, notatniki do wyznaczania noworocznych celów, czy po prostu kalendarze i słodycze w eleganckich pudełkach. Tego typu gadżety reklamowe sprzedają się w okresie świątecznym o wiele lepiej niż w pozostałej części roku.

Niektóre firmy decydują się na wysyłanie ankiet i po prostu pytanie klientów o to, co im posłuży  w czasie i po świętach. Lepsze gadżety proponuje się natomiast w konkursach, albo po dołączeniu do programu lojalnościowego.

Kompletowanie wyprawki szkolnej, czyli zmartwienie każdego rodzica


Kolejny, ciekawy sezon wpływający korzystnie na odbiór gadżetów reklamowych to rozpoczęcie roku szkolnego. W tym okresie przedsiębiorstwa skupiają się na obsłudze uczniów zainteresowanych piórnikami, zakreślaczami, teczkami, czy kalkulatorami. Biznesy wykorzystujące sezonowość powinny uwzględnić dodatki promocyjne przy każdym kontakcie z grupą docelową, ponieważ to okazja do uzyskania szybkiej widoczności w wielu miejscach. Naturalnie im lepsza jakość gadżetów reklamowych, tym lepiej dla trwałości przekazu.

Sezon urlopowy


W sezonie urlopowym klienci poszukują relaksu, ale mają też większą skłonność do wydawania pieniędzy. Drobny upominek reklamowy, choćby luksusowy piknikowy plecak, czy prosta świeczka zapachowa dla relaksu może przeważyć o zainteresowaniu marką. Warto pamiętać o tym, nie rezygnując z gadżetów reklamowych w okresie wakacyjnym. Trzeba po prostu odpowiednio dopasować gadżety do tej pory roku.

Wykorzystanie sezonowości gadżetów reklamowych


Prowadzisz firmę i chcesz wykorzystać sezonowość poszczególnych gadżetów? Pamiętaj o następujących kwestiach:

  • firmy wykorzystujące sezonowość sprzedają lepiej i szybciej, kierując ofertę do odpowiedniej grupy docelowej,
  • wysoka jakość gadżetu promocyjnego kojarzy się bezpośrednio z marką,
  • warto pytać klientów w ankietach o bieżące potrzeby i na tej podstawie wyznaczać praktyki marketingowe,
  • lepszych gadżetów nie warto rozdawać za darmo, tylko w ramach konkursów, czy też za pozostawienie kontaktu.

Wszystkie branże i konsumenci działają w pewnych cyklach, a wytypowanie początku i końca sezonu to szansa na budowanie dynamicznej sprzedaży w grupie docelowej faktycznie zainteresowanej ofertą. Warto wykorzystać w tym kontekście gadżety reklamowe, które również znajdują się pod wpływem sezonowości.

Artykuł powstał we współpracy z opengift.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Bukmacherzy w Polsce rozwiązują problemy swoich graczy

zapytajbukmachera.pl
Dzięki regulacjom prawnym, obstawianie u bukmacherów przestało być owiane złą sławą i decyduje się na nie coraz większa grupa nowych graczy. Przyciąga ich szeroka oferta dyscyplin sportowych, zarówno realnych, jak i wirtualnych, silne emocje związane z obstawianiem wyników i możliwość wygrania pieniędzy. [artykuł sponsorowany]

Najlepsze narzędzia do analizy ruchu w witrynie

artykuł gościnny
Aby upewnić się, że twoja witryna działa dobrze i zapewnia konwersje, możesz wdrożyć narzędzia do analizy ruchu w witrynie, aby identyfikować kluczowe trendy, priorytetyzować opracowywanie wzorców i usprawniać witrynę. Na czym więc polega proces analizy ruchu na stronie? Jakie korzyści oferuje i jak działa? A co najważniejsze, jakie narzędzia są dostępne, aby pomóc?

Strona internetowa czy mobilna aplikacja?

RAB
Po roku 2010 mobilne aplikacje zyskały na popularności. Startupy typu Snap czy Taxify były synonimem słowa „app”, które silnie kierowało nas w stronę wyłącznie mobilnego oprogramowania. Mobilna gorączka była wszechobecna. Obecnie mamy rok 2020, a obsesja na punkcie aplikacji mobilnych trochę ucichła, natomiast zagwozdka przedsiębiorców co zbudować najpierw – witrynę internetową czy aplikację mobilną, została. [materiał partnera]

Top 5 niedrogich upominków na Boże Narodzenie

RaB
W co w takim razie najlepiej zainwestować, by prezent był trafiony, a osoba nim obdarowana była szczęśliwa? Należy przede wszystkim pomyśleć nad prezentem nie tylko praktycznym, ale także pomysłowym oraz spersonalizowanym. [artykuł sponsorowany]

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany
Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

O rozwój dziecka zadbasz przez... wspólne posiłki

kampania społeczna
Wspólne posiłki rodziców z dziećmi to nie tylko okazja, żeby zjeść coś pożywnego, ale także szansa na: budowanie poczucia wartości młodego człowieka, dawanie mu przykładu odpowiedzialności oraz dowodów zaufania i szacunku. Jeśli dotąd nie wykorzystywaliście w pełni tej sposobności, zawsze jest dobry moment, żeby zacząć.

Gazowe pompy ciepła. Jak działają i dlaczego są ekologicznym wyborem?

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach, w obliczu rosnącej świadomości ekologicznej, coraz większą uwagę poświęcamy wyborom związanym z technologią grzewczą. Jedną z innowacyjnych opcji, która zyskuje na popularności, są gazowe pompy ciepła.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24