menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

29.04.2022

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny

Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?fot. opengift.pl / WhitePress

Sezon świąteczny z zyskiem lojalnościowym dla przedsiębiorcy


Wszystkie święta to szansa na budowanie lojalności i na przedstawienie marki w pozytywnym świetle. Grupę docelową w tym okresie najlepiej obdarować drobnymi upominkami, ale najlepiej na zasadzie wzajemności, czyli coś za coś. Kubek reklamowy w zamian za pozostawienie maila lub numeru do kontaktu w sprawie oferty to bardzo dobra praktyka, a do tego umożliwiająca tworzenie bardziej długoterminowych relacji. Gadżety reklamowe, które doskonale sprawdzają się w sezonie świątecznym, to torby promocyjne z jakościowymi grafikami, notatniki do wyznaczania noworocznych celów, czy po prostu kalendarze i słodycze w eleganckich pudełkach. Tego typu gadżety reklamowe sprzedają się w okresie świątecznym o wiele lepiej niż w pozostałej części roku.

Niektóre firmy decydują się na wysyłanie ankiet i po prostu pytanie klientów o to, co im posłuży  w czasie i po świętach. Lepsze gadżety proponuje się natomiast w konkursach, albo po dołączeniu do programu lojalnościowego.

Kompletowanie wyprawki szkolnej, czyli zmartwienie każdego rodzica


Kolejny, ciekawy sezon wpływający korzystnie na odbiór gadżetów reklamowych to rozpoczęcie roku szkolnego. W tym okresie przedsiębiorstwa skupiają się na obsłudze uczniów zainteresowanych piórnikami, zakreślaczami, teczkami, czy kalkulatorami. Biznesy wykorzystujące sezonowość powinny uwzględnić dodatki promocyjne przy każdym kontakcie z grupą docelową, ponieważ to okazja do uzyskania szybkiej widoczności w wielu miejscach. Naturalnie im lepsza jakość gadżetów reklamowych, tym lepiej dla trwałości przekazu.

Sezon urlopowy


W sezonie urlopowym klienci poszukują relaksu, ale mają też większą skłonność do wydawania pieniędzy. Drobny upominek reklamowy, choćby luksusowy piknikowy plecak, czy prosta świeczka zapachowa dla relaksu może przeważyć o zainteresowaniu marką. Warto pamiętać o tym, nie rezygnując z gadżetów reklamowych w okresie wakacyjnym. Trzeba po prostu odpowiednio dopasować gadżety do tej pory roku.

Wykorzystanie sezonowości gadżetów reklamowych


Prowadzisz firmę i chcesz wykorzystać sezonowość poszczególnych gadżetów? Pamiętaj o następujących kwestiach:

  • firmy wykorzystujące sezonowość sprzedają lepiej i szybciej, kierując ofertę do odpowiedniej grupy docelowej,
  • wysoka jakość gadżetu promocyjnego kojarzy się bezpośrednio z marką,
  • warto pytać klientów w ankietach o bieżące potrzeby i na tej podstawie wyznaczać praktyki marketingowe,
  • lepszych gadżetów nie warto rozdawać za darmo, tylko w ramach konkursów, czy też za pozostawienie kontaktu.

Wszystkie branże i konsumenci działają w pewnych cyklach, a wytypowanie początku i końca sezonu to szansa na budowanie dynamicznej sprzedaży w grupie docelowej faktycznie zainteresowanej ofertą. Warto wykorzystać w tym kontekście gadżety reklamowe, które również znajdują się pod wpływem sezonowości.

Artykuł powstał we współpracy z opengift.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Leasing samochodów ciężarowych

leasing.sos.pl
Leasing samochodów ciężarowych jest usługą cieszącą się dużym i stale rosnącym zainteresowaniem wśród firm spedycyjnych i transportowych. Wg danych Związku Polskiego Leasingu transport ciężki stanowi ponad 40-procentowy udział w ogólnym leasingu pojazdów. Nie dziwi więc, że gdy przedsiębiorca z branży przewozowej staje przed koniecznością zakupu pojazdu ciężarowego, zadaje sobie pytanie: czy wziąć go w leasing? [artykuł sponsorowany]

Waga Nadziei na pomoc dzieciom z onkologii. Wymyśl, jak ma wyglądać

Klaudia Smolarska-Kulej
„Pokaż, jak widzisz nadzieję” i wygraj bilet do Energylandii! Ruszył konkurs na projekt jedynej w swoim rodzaju wagi kuchennej, która będzie pomagać dzieciom chorym na raka z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?

faraon24.pl
Dziennikarstwo ekonomiczne to wyjątkowo trudne zajęcie. To nie tylko czytanie, analizy i pisanie. To również potężny stres bo wyniki pracy wpływają na życie innych. Należy cechować się nie tylko solidnym wykształceniem ale także wiedzą praktyczną zdobytą przez lata praktyk. [artykuł sponsorowany]

Samodzielny marketing online. Jak zacząć?

samodzielny-marketing.pl
Każdy biznes potrzebuje marketingu, żeby funkcjonować – tego online i offline. Kampanie ATL mogą być poza Twoim zasięgiem, jeśli dopiero startujesz z biznesem lub Twoja działalność jest mała. Marketing online możesz jednak prowadzić samodzielnie – bez agencji, wielkich budżetów, czy skomplikowanych procesów. Jak zacząć? [Materiał zewnętrzny]

Najlepsze narzędzia do analizy ruchu w witrynie

artykuł gościnny
Aby upewnić się, że twoja witryna działa dobrze i zapewnia konwersje, możesz wdrożyć narzędzia do analizy ruchu w witrynie, aby identyfikować kluczowe trendy, priorytetyzować opracowywanie wzorców i usprawniać witrynę. Na czym więc polega proces analizy ruchu na stronie? Jakie korzyści oferuje i jak działa? A co najważniejsze, jakie narzędzia są dostępne, aby pomóc?

Mama ma siłę! Ważna kampania wspierająca OnkoMamy

kampania społeczna
Mamy towarzyszące dzieciom w chorobie onkologicznej nie mają czasu myśleć o sobie. Wraz z diagnozą u dziecka ich życie wywraca się do góry nogami. 26 maja Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” rozpoczyna kampanię “Mama ma siłę!”, by okazać im wsparcie i solidarność.

Program Broviac. Dzieci chore na raka mniej czasu spędzą w szpitalu

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. [Reporterzy.info wspierają]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22