menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Bron.pl

29.04.2022

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny

Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?fot. opengift.pl / WhitePress

Sezon świąteczny z zyskiem lojalnościowym dla przedsiębiorcy


Wszystkie święta to szansa na budowanie lojalności i na przedstawienie marki w pozytywnym świetle. Grupę docelową w tym okresie najlepiej obdarować drobnymi upominkami, ale najlepiej na zasadzie wzajemności, czyli coś za coś. Kubek reklamowy w zamian za pozostawienie maila lub numeru do kontaktu w sprawie oferty to bardzo dobra praktyka, a do tego umożliwiająca tworzenie bardziej długoterminowych relacji. Gadżety reklamowe, które doskonale sprawdzają się w sezonie świątecznym, to torby promocyjne z jakościowymi grafikami, notatniki do wyznaczania noworocznych celów, czy po prostu kalendarze i słodycze w eleganckich pudełkach. Tego typu gadżety reklamowe sprzedają się w okresie świątecznym o wiele lepiej niż w pozostałej części roku.

Niektóre firmy decydują się na wysyłanie ankiet i po prostu pytanie klientów o to, co im posłuży  w czasie i po świętach. Lepsze gadżety proponuje się natomiast w konkursach, albo po dołączeniu do programu lojalnościowego.

Kompletowanie wyprawki szkolnej, czyli zmartwienie każdego rodzica


Kolejny, ciekawy sezon wpływający korzystnie na odbiór gadżetów reklamowych to rozpoczęcie roku szkolnego. W tym okresie przedsiębiorstwa skupiają się na obsłudze uczniów zainteresowanych piórnikami, zakreślaczami, teczkami, czy kalkulatorami. Biznesy wykorzystujące sezonowość powinny uwzględnić dodatki promocyjne przy każdym kontakcie z grupą docelową, ponieważ to okazja do uzyskania szybkiej widoczności w wielu miejscach. Naturalnie im lepsza jakość gadżetów reklamowych, tym lepiej dla trwałości przekazu.

Sezon urlopowy


W sezonie urlopowym klienci poszukują relaksu, ale mają też większą skłonność do wydawania pieniędzy. Drobny upominek reklamowy, choćby luksusowy piknikowy plecak, czy prosta świeczka zapachowa dla relaksu może przeważyć o zainteresowaniu marką. Warto pamiętać o tym, nie rezygnując z gadżetów reklamowych w okresie wakacyjnym. Trzeba po prostu odpowiednio dopasować gadżety do tej pory roku.

Wykorzystanie sezonowości gadżetów reklamowych


Prowadzisz firmę i chcesz wykorzystać sezonowość poszczególnych gadżetów? Pamiętaj o następujących kwestiach:

  • firmy wykorzystujące sezonowość sprzedają lepiej i szybciej, kierując ofertę do odpowiedniej grupy docelowej,
  • wysoka jakość gadżetu promocyjnego kojarzy się bezpośrednio z marką,
  • warto pytać klientów w ankietach o bieżące potrzeby i na tej podstawie wyznaczać praktyki marketingowe,
  • lepszych gadżetów nie warto rozdawać za darmo, tylko w ramach konkursów, czy też za pozostawienie kontaktu.

Wszystkie branże i konsumenci działają w pewnych cyklach, a wytypowanie początku i końca sezonu to szansa na budowanie dynamicznej sprzedaży w grupie docelowej faktycznie zainteresowanej ofertą. Warto wykorzystać w tym kontekście gadżety reklamowe, które również znajdują się pod wpływem sezonowości.

Artykuł powstał we współpracy z opengift.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak zorganizować niezapomnianą imprezę urodzinową?

artykuł sponsorowany
Urodziny są jednym z najważniejszych dni w roku dla każdego z nas. To szczególna chwila, kiedy chcemy czuć się wyjątkowo i świętować z najbliższymi. Organizowanie niezapomnianej imprezy urodzinowej wymaga jednak nieco planowania, kreatywności i uwzględnienia kilku kluczowych aspektów.

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny
W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

Na czym polega praca notariusza?

artykuł sponsorowany
Notariusz jest jednym z zawodów, którego korzenie sięgają starożytności, i z pewnością będzie nadal potrzebny za setki lat. Stanowisko to oznacza osobę upoważnioną przez władze państwowe do poświadczania i nadawania mocy prawnej konkretnym faktom. Jak rozwijał się zawód notariusza przez wieki i jaką pomoc możemy uzyskać w kancelarii notarialnej?

Wsparcie dla uczniów z Ukrainy. Rusza akcja Chodźmy razem do szkoły!

Reporterzy.info wspierają
Prawie trzystu uczniów z Ukrainy będzie się uczyć od września w powstających właśnie we Wrocławiu i Gdańsku klasach przygotowawczych, tworzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. To dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną do Polski.

Jak prowadzić firmowy profil na Instagramie?

artykuł sponsorowany
Jednym ze współczesnych sposobów na rozwój Twojego biznesu jest korzystanie z mediów społecznościowych, a najlepiej zaistnieć na jak największej ilości tego rodzaju kanałach.

Ogólnopolski Operator Oświaty i Kulczyk Foundation dla dzieci z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
"Chodźmy Razem do Szkoły", realizowany w Gdańsku i Wrocławiu przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty projekt szkolnych klas przygotowawczych dla uczniów z Ukrainy zyskał ważnego partnera. Kulczyk Foundation przekazała ponad 192 tysiące złotych na pomoc w nauce dla kilkuset ukraińskich dzieci.

Jak nauczyć dziecko jeść owoce i warzywa zamiast słodyczy?

kampania społeczna
W trzy miesiące można oduczyć dziecko podjadania cukierków. I to znacznie łatwiej niż mogłoby się wydawać – w formie zabawy z żarłocznymi leniuszkami i pracowitymi obrońcami brzuszka w rolach głównych.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23