menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Volcano

5.06.2022

Najlepsze narzędzia do analizy ruchu w witrynie

artykuł gościnny

Aby upewnić się, że twoja witryna działa dobrze i zapewnia konwersje, możesz wdrożyć narzędzia do analizy ruchu w witrynie, aby identyfikować kluczowe trendy, priorytetyzować opracowywanie wzorców i usprawniać witrynę. Na czym więc polega proces analizy ruchu na stronie? Jakie korzyści oferuje i jak działa? A co najważniejsze, jakie narzędzia są dostępne, aby pomóc?

Najlepsze narzędzia do analizy ruchu w witryniefot. awprojekt-art.pl/WhitePress

Co to jest analiza ruchu na stronie?


Analiza ruchu w witrynie to proces zbierania i interpretowania kluczowych punktów danych, które opisują ruch w witrynie i z Twojej witryny. (Ruch w sieci to informacje o każdym użytkowniku, który odwiedza Twoją witrynę). Chociaż ogólna zasada jest taka, że im większy ruch, tym lepiej, same wysokie liczby ruchu nie zawsze przekładają się na wzrost sprzedaży lub generowanie potencjalnych klientów.

Analiza ruchu w sieci rozkłada dane przy użyciu określonych wskaźników, aby uporządkować te dane i pomóc zrozumieć:

  • Kto odwiedza Twoją witrynę
  • Jak długo są w Twojej witrynie
  • Co robią w Twojej witrynie
  • Najbardziej prawdopodobne powody, dla których opuszczają Twoją witrynę
  • Gdy dysponujesz dokładnymi i natychmiastowymi danymi o ruchu w witrynie, możliwe jest opracowanie modeli wzorców, które identyfikują potencjalne słabe punkty w projekcie witryny i informują o bieżących decyzjach dotyczących rozwoju.
Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele zasobów, które możesz wdrożyć, aby pomóc w analizie ruchu w witrynie. Następnie przyjrzyjmy się, jak działają.

Jak działają narzędzia do analizy ruchu na stronie?


Narzędzia do analizy ruchu w witrynie działają poprzez pomiar kluczowych wskaźników — zestawów danych, które wskazują, gdzie Twoja witryna odnosi sukcesy i gdzie może być konieczne wprowadzenie ulepszeń. Oto kilka typowych wskaźników ruchu w witrynie, które prawdopodobnie będą mierzyć Twoje narzędzia:

Źródła odwiedzin

Skąd pochodzą Twoi goście? Czy przeszukują (i znajdują) Twoją witrynę organicznie, czy trafiają na Twoją stronę za pośrednictwem posta w mediach społecznościowych, płatnego wyszukiwania lub poczty e-mail?

Podczas gdy łączne liczby ruchu dają ogólny obraz sukcesu witryny, śledzenie źródeł ruchu pomaga zidentyfikować konkretne sukcesy i wskazać potencjalne problemy.

Wyświetlenia strony

Odsłony pokazują, ile razy użytkownicy odwiedzili określoną stronę w Twojej witrynie. Pomaga to określić najpopularniejsze strony w Twojej witrynie i pozwala używać ich jako szablonów dla obszarów o słabych wynikach.

Odwiedziny

Te dane pokazują całkowitą liczbę odwiedzin w Twojej witrynie i uwzględniają zarówno nowych, jak i powracających użytkowników. Chociaż jest to świetny wskaźnik pokazujący całkowity wzrost w czasie, nie jest to najlepszy wskaźnik sprzedaży lub generowania leadów — ponieważ liczy się każda wizyta z każdego źródła, niezależnie od tego, jakie działania podejmują (lub nie) w Twojej witrynie.

Unikalne wizyty

Niepowtarzalne wizyty są lepszym wskaźnikiem sukcesu witryny, ponieważ liczy się tylko pierwsza (a zatem unikalna) wizyta dowolnego użytkownika. Nawet jeśli użytkownicy codziennie wracają do Twojej witryny, liczy się tylko ich pierwsza wizyta. Pomaga to oddzielić zwolenników marki od potencjalnych klientów.

Współczynnik odrzuceń

Współczynnik odrzuceń opisuje odsetek użytkowników, którzy obejrzeli dowolną stronę w Twojej witrynie i natychmiast ją opuścili bez dalszej interakcji.

Jak zauważyła społeczność Business 2, średni współczynnik odrzuceń wynosi około 40%, ale niższy jest zawsze lepszy. Analiza ruchu w witrynie pozwala określić (i poprawić) aktualne współczynniki odrzuceń.

Jakie są korzyści z analizy ruchu na stronie?


Analiza ruchu w witrynie zapewnia wgląd w obecne i pojawiające się wzorce oraz wskaźniki, które bezpośrednio wpływają na sukces Twojej witryny. Istnieje wiele korzyści z analizy ruchu, ale oto trzy kluczowe zalety.

1. Rozwój rynku docelowego

Kto tworzy Twój rynek docelowy? Którzy ludzie wydają najwięcej pieniędzy w Twojej witrynie i są najbardziej lojalni wobec Twojej marki?

Analiza ruchu w witrynie pomaga skoncentrować się na docelowych segmentach rynku o najwyższej konwersji i najniższym współczynniku odrzuceń, aby zmaksymalizować wydatki marketingowe.

2. Wskaźniki wydatków do sprzedaży

Niezależnie od tego, czy chodzi o projektowanie stron internetowych, e-maile, treści społecznościowe czy kampanie marketingowe, generowanie konwersji wymaga wydawania pieniędzy. Dokładne dane o ruchu w witrynie pomogą Ci zidentyfikować obszary, w których Twoje wydatki nie spełniają oczekiwań i potrzeb.

3. Sukces generowania leadówCzy otrzymujesz wysokiej jakości potencjalnych klientów z formularzy rejestracyjnych, zapisów do newslettera, kampanii marketingowych i treści przychodzących?

Analiza ruchu w witrynie pomaga połączyć kropki, aby określić, czy strategia generowania potencjalnych klientów działa zgodnie z zamierzeniami, czy też wymaga korekty.

Google Analytics - analiza ruchu na stronie


Prawdopodobnie król bezpłatnej analizy ruchu w witrynie, Google Analytics pomaga zbudować pełny obraz preferencji odwiedzających, jednocześnie łącząc kluczowe informacje z wynikami ruchu.

  • Darmowe narzędzie, które jest kompatybilne z prawie każdą witryną
  • Zgodność z innymi narzędziami Google, takimi jak Display & Video 360, Google Ads, Adsense, AdMob i Ad Manager
  • Oferuje szeroką gamę wnikliwych raportów, takich jak raporty pozyskania, raporty odbiorców, raporty konwersji, śledzenie w czasie rzeczywistym i nie tylko

Tworzenie lepszych stron internetowych dzięki analizie ruchu


Im więcej wiesz o swoich analizach ruchu, tym skuteczniejsza i skuteczniejsza może być Twoja witryna. Wyposażony w odpowiednie narzędzia do analizy ruchu w witrynie, zidentyfikujesz swoje najlepsze strony, śledzisz trendy odwiedzających, obliczysz współczynniki konwersji i zapewnisz, że wydatki marketingowe przełożą się na wzrost konwersji i sprzedaży.

***

Współautorem publikacji jest Agencja Interaktywna AW PROJEKT

Autor artykułuWspółautorem publikacji jest Agencja Interaktywna AW PROJEKT - specjaliści od tworzenia stron internetowych oraz sklepów.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Drukowanie Gliwice - bogata oferta dla firm

e-druk.pl
W dzisiejszych czasach wiele firm nawiązuje stałą współpracę z drukarniami. Dzięki temu mają pewność terminowej realizacji rozmaitych zamówień, głównie związanych z szeroko pojętą reklamą. Firmy potrzebują wizytówek, papieru firmowego czy różnego typu plakatów, bannerów lub roll-upów bądź gadżetów reklamowych. [artykuł sponsorowany]

Poszukiwanie ofert pracy w opiece w Niemczech

artykuł sponsorowany
Coraz więcej polskich pracowników rozgląda się za pracą u naszych zachodnich sąsiadów. Jedną z najpopularniejszych profesji jest zawód opiekuna lub opiekunki osób starszych. Wynagrodzenia są bardzo atrakcyjne w porównaniu do niskich wymagań – wystarczą przynajmniej podstawy niemieckiego i empatyczna, altruistyczna dusza. Ofert pracy w opiece w Niemczech jest wiele, ale jak wybrać tę najlepszą?

Promocja video – czy warto ją stosować?

materiał partnera
Ostatnie miesiące pokazały, jak wiele można zyskać dzięki przeniesieniu biznesu do rzeczywistości wirtualnej. Daje to wymierne rezultaty w czasie pandemii, ale też pozwala zyskać nowe grupy odbiorców na rozmaite towary lub usługi na przyszłość.

Wpływ jakości druku wielkoformatowego na percepcję marki

artykuł sponsorowany
Jakość druku wielkoformatowego odgrywa kluczową rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Wysokiej jakości druk odzwierciedla profesjonalizm i dbałość o detale, co przekłada się na postrzeganie marki jako wiarygodnej i wartościowej.

Internetowa bramka SMS a marketing – jak ją wykorzystać w biznesie?

artykuł sponsorowany
Istnieje wiele skutecznych metod dotarcia do klienta z komunikatem marketingowym i lista ta nieustannie się wydłuża. Czy oznacza to, że dotychczas stosowane metody przestają być skuteczne? Nic bardziej mylnego.

Badanie satysfakcji rodziców. NPS dla publicznych szkół i przedszkoli

Reporterzy.info polecają
Czy publiczne przedszkole i szkołę podstawową można lubić i polecać? Z diagnozy przeprowadzonej przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty wśród rodziców dzieci z 52 placówek w 6 województwach wynika, że tak. Wyniki badania przyniosły też kilka niespodziewanych wniosków.

Książka elektroniczna - format przyszłości?

Virtualo
O czytelnictwie w Polsce mówi się różnie. Z jednej strony podkreśla się negatywną prognozę co do zmniejszającej się liczby regularnie czytających osób, z drugiej - wskazuje na to, że przynajmniej część Polaków coraz chętniej sięga po dobrą i ambitną literaturę. Zmienia się również sposób czytania. Coraz więcej osób sięga po nowoczesne formy książki. Zarówno ebook, jak i audiobook cieszą się coraz większą popularnością. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24