menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

5.06.2022

Najlepsze narzędzia do analizy ruchu w witrynie

artykuł gościnny

Aby upewnić się, że twoja witryna działa dobrze i zapewnia konwersje, możesz wdrożyć narzędzia do analizy ruchu w witrynie, aby identyfikować kluczowe trendy, priorytetyzować opracowywanie wzorców i usprawniać witrynę. Na czym więc polega proces analizy ruchu na stronie? Jakie korzyści oferuje i jak działa? A co najważniejsze, jakie narzędzia są dostępne, aby pomóc?

Najlepsze narzędzia do analizy ruchu w witryniefot. awprojekt-art.pl/WhitePress

Co to jest analiza ruchu na stronie?


Analiza ruchu w witrynie to proces zbierania i interpretowania kluczowych punktów danych, które opisują ruch w witrynie i z Twojej witryny. (Ruch w sieci to informacje o każdym użytkowniku, który odwiedza Twoją witrynę). Chociaż ogólna zasada jest taka, że im większy ruch, tym lepiej, same wysokie liczby ruchu nie zawsze przekładają się na wzrost sprzedaży lub generowanie potencjalnych klientów.

Analiza ruchu w sieci rozkłada dane przy użyciu określonych wskaźników, aby uporządkować te dane i pomóc zrozumieć:

  • Kto odwiedza Twoją witrynę
  • Jak długo są w Twojej witrynie
  • Co robią w Twojej witrynie
  • Najbardziej prawdopodobne powody, dla których opuszczają Twoją witrynę
  • Gdy dysponujesz dokładnymi i natychmiastowymi danymi o ruchu w witrynie, możliwe jest opracowanie modeli wzorców, które identyfikują potencjalne słabe punkty w projekcie witryny i informują o bieżących decyzjach dotyczących rozwoju.
Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele zasobów, które możesz wdrożyć, aby pomóc w analizie ruchu w witrynie. Następnie przyjrzyjmy się, jak działają.

Jak działają narzędzia do analizy ruchu na stronie?


Narzędzia do analizy ruchu w witrynie działają poprzez pomiar kluczowych wskaźników — zestawów danych, które wskazują, gdzie Twoja witryna odnosi sukcesy i gdzie może być konieczne wprowadzenie ulepszeń. Oto kilka typowych wskaźników ruchu w witrynie, które prawdopodobnie będą mierzyć Twoje narzędzia:

Źródła odwiedzin

Skąd pochodzą Twoi goście? Czy przeszukują (i znajdują) Twoją witrynę organicznie, czy trafiają na Twoją stronę za pośrednictwem posta w mediach społecznościowych, płatnego wyszukiwania lub poczty e-mail?

Podczas gdy łączne liczby ruchu dają ogólny obraz sukcesu witryny, śledzenie źródeł ruchu pomaga zidentyfikować konkretne sukcesy i wskazać potencjalne problemy.

Wyświetlenia strony

Odsłony pokazują, ile razy użytkownicy odwiedzili określoną stronę w Twojej witrynie. Pomaga to określić najpopularniejsze strony w Twojej witrynie i pozwala używać ich jako szablonów dla obszarów o słabych wynikach.

Odwiedziny

Te dane pokazują całkowitą liczbę odwiedzin w Twojej witrynie i uwzględniają zarówno nowych, jak i powracających użytkowników. Chociaż jest to świetny wskaźnik pokazujący całkowity wzrost w czasie, nie jest to najlepszy wskaźnik sprzedaży lub generowania leadów — ponieważ liczy się każda wizyta z każdego źródła, niezależnie od tego, jakie działania podejmują (lub nie) w Twojej witrynie.

Unikalne wizyty

Niepowtarzalne wizyty są lepszym wskaźnikiem sukcesu witryny, ponieważ liczy się tylko pierwsza (a zatem unikalna) wizyta dowolnego użytkownika. Nawet jeśli użytkownicy codziennie wracają do Twojej witryny, liczy się tylko ich pierwsza wizyta. Pomaga to oddzielić zwolenników marki od potencjalnych klientów.

Współczynnik odrzuceń

Współczynnik odrzuceń opisuje odsetek użytkowników, którzy obejrzeli dowolną stronę w Twojej witrynie i natychmiast ją opuścili bez dalszej interakcji.

Jak zauważyła społeczność Business 2, średni współczynnik odrzuceń wynosi około 40%, ale niższy jest zawsze lepszy. Analiza ruchu w witrynie pozwala określić (i poprawić) aktualne współczynniki odrzuceń.

Jakie są korzyści z analizy ruchu na stronie?


Analiza ruchu w witrynie zapewnia wgląd w obecne i pojawiające się wzorce oraz wskaźniki, które bezpośrednio wpływają na sukces Twojej witryny. Istnieje wiele korzyści z analizy ruchu, ale oto trzy kluczowe zalety.

1. Rozwój rynku docelowego

Kto tworzy Twój rynek docelowy? Którzy ludzie wydają najwięcej pieniędzy w Twojej witrynie i są najbardziej lojalni wobec Twojej marki?

Analiza ruchu w witrynie pomaga skoncentrować się na docelowych segmentach rynku o najwyższej konwersji i najniższym współczynniku odrzuceń, aby zmaksymalizować wydatki marketingowe.

2. Wskaźniki wydatków do sprzedaży

Niezależnie od tego, czy chodzi o projektowanie stron internetowych, e-maile, treści społecznościowe czy kampanie marketingowe, generowanie konwersji wymaga wydawania pieniędzy. Dokładne dane o ruchu w witrynie pomogą Ci zidentyfikować obszary, w których Twoje wydatki nie spełniają oczekiwań i potrzeb.

3. Sukces generowania leadówCzy otrzymujesz wysokiej jakości potencjalnych klientów z formularzy rejestracyjnych, zapisów do newslettera, kampanii marketingowych i treści przychodzących?

Analiza ruchu w witrynie pomaga połączyć kropki, aby określić, czy strategia generowania potencjalnych klientów działa zgodnie z zamierzeniami, czy też wymaga korekty.

Google Analytics - analiza ruchu na stronie


Prawdopodobnie król bezpłatnej analizy ruchu w witrynie, Google Analytics pomaga zbudować pełny obraz preferencji odwiedzających, jednocześnie łącząc kluczowe informacje z wynikami ruchu.

  • Darmowe narzędzie, które jest kompatybilne z prawie każdą witryną
  • Zgodność z innymi narzędziami Google, takimi jak Display & Video 360, Google Ads, Adsense, AdMob i Ad Manager
  • Oferuje szeroką gamę wnikliwych raportów, takich jak raporty pozyskania, raporty odbiorców, raporty konwersji, śledzenie w czasie rzeczywistym i nie tylko

Tworzenie lepszych stron internetowych dzięki analizie ruchu


Im więcej wiesz o swoich analizach ruchu, tym skuteczniejsza i skuteczniejsza może być Twoja witryna. Wyposażony w odpowiednie narzędzia do analizy ruchu w witrynie, zidentyfikujesz swoje najlepsze strony, śledzisz trendy odwiedzających, obliczysz współczynniki konwersji i zapewnisz, że wydatki marketingowe przełożą się na wzrost konwersji i sprzedaży.

***

Współautorem publikacji jest Agencja Interaktywna AW PROJEKT

Autor artykułuWspółautorem publikacji jest Agencja Interaktywna AW PROJEKT - specjaliści od tworzenia stron internetowych oraz sklepów.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Nauka języka angielskiego online - dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Nauka języka angielskiego to ważna obecnie umiejętność, która może pomóc w wielu dziedzinach życia. Na przykład, jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie lub podróżować za granicę, znajomość języka angielskiego ułatwi ci życie.

Windery jako skuteczna reklama mobilna

supraprint.pl
Maszty reklamowe cieszą się coraz większą popularnością wśród osób chcących wypromować swój event. Mogą one być wykonane z włókna szklanego czy też z materiałów kompozytowych. Jest to rodzaj dynamicznej formy reklamy, która cały czas powiewa na wietrze, przez co nie sposób jest jej nie zauważyć. [artykuł sponsorowany]

Jak wybrać dobrą agencję brandingową?

Agencja Invitro
Nawet jeżeli posiadasz świetny produkt, którego opracowanie wymagało wielu miesięcy pracy i dużych nakładów finansowych, to trudno go będzie sprzedać bez odpowiedniego opakowania. [artykuł sponsorowany]

Czym jest ruch bezpłatny zwany również organicznym?

artykuł gościnny
W dzisiejszych czasach e-marketing naprawdę prężnie się rozwija, a to przekłada się na ogromne możliwości pozyskiwania nowych klientów głównie przez portale internetowe i sklepy online. Dowiedz się, czym jest ruch organiczny na stronie internetowej i jakie ma znaczenie w odniesieniu do działań SEO oraz pozycjonowania stron w sieci.

707 kilometrów na rolkach. Para rolkarzy jedzie dla chorego chłopca

BARD
Rolki Reggae Rajd startuje 30 czerwca w Lublinie. Po 12 dniach Agata i Wojtek Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, planują zameldować się na mecie w Ostródzie. Na Mazurach. Trasę liczącą 707 kilometrów pokonają w całości na rolkach, żeby pomóc choremu chłopcu, 9-letniemu Czarkowi, cierpiącemu na porażenie mózgowe i zespół Westa. [PATRONAT REPORTERZY.INFO]

Program Broviac. Dzieci chore na raka mniej czasu spędzą w szpitalu

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. [Reporterzy.info wspierają]

Rolki Reggae Express 2. Wyścig z czasem dla małej Hani

Bartłomiej Dwornik
130 kilometrów na rolkach w niecałe 10 godzin. Rolkarze z Dolnego Śląska podejmują wyzwanie dla 8-miesięcznej Hani, chorej na neuroblastomę. To najbardziej złośliwy nowotwór dziecięcy. Wspierać ich będzie kilkuset sportowców z całego świata za pośrednictwem Endomondo. Reporterzy.info patronują temu wyzwaniu!

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert


gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Be Active
Be Active
Fakt
Fakt
PC World
PC World
Murator
Murator
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23