menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

5.06.2022

Najlepsze narzędzia do analizy ruchu w witrynie

artykuł gościnny

Aby upewnić się, że twoja witryna działa dobrze i zapewnia konwersje, możesz wdrożyć narzędzia do analizy ruchu w witrynie, aby identyfikować kluczowe trendy, priorytetyzować opracowywanie wzorców i usprawniać witrynę. Na czym więc polega proces analizy ruchu na stronie? Jakie korzyści oferuje i jak działa? A co najważniejsze, jakie narzędzia są dostępne, aby pomóc?

Najlepsze narzędzia do analizy ruchu w witryniefot. awprojekt-art.pl/WhitePress

Co to jest analiza ruchu na stronie?


Analiza ruchu w witrynie to proces zbierania i interpretowania kluczowych punktów danych, które opisują ruch w witrynie i z Twojej witryny. (Ruch w sieci to informacje o każdym użytkowniku, który odwiedza Twoją witrynę). Chociaż ogólna zasada jest taka, że im większy ruch, tym lepiej, same wysokie liczby ruchu nie zawsze przekładają się na wzrost sprzedaży lub generowanie potencjalnych klientów.

Analiza ruchu w sieci rozkłada dane przy użyciu określonych wskaźników, aby uporządkować te dane i pomóc zrozumieć:

  • Kto odwiedza Twoją witrynę
  • Jak długo są w Twojej witrynie
  • Co robią w Twojej witrynie
  • Najbardziej prawdopodobne powody, dla których opuszczają Twoją witrynę
  • Gdy dysponujesz dokładnymi i natychmiastowymi danymi o ruchu w witrynie, możliwe jest opracowanie modeli wzorców, które identyfikują potencjalne słabe punkty w projekcie witryny i informują o bieżących decyzjach dotyczących rozwoju.
Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele zasobów, które możesz wdrożyć, aby pomóc w analizie ruchu w witrynie. Następnie przyjrzyjmy się, jak działają.

Jak działają narzędzia do analizy ruchu na stronie?


Narzędzia do analizy ruchu w witrynie działają poprzez pomiar kluczowych wskaźników — zestawów danych, które wskazują, gdzie Twoja witryna odnosi sukcesy i gdzie może być konieczne wprowadzenie ulepszeń. Oto kilka typowych wskaźników ruchu w witrynie, które prawdopodobnie będą mierzyć Twoje narzędzia:

Źródła odwiedzin

Skąd pochodzą Twoi goście? Czy przeszukują (i znajdują) Twoją witrynę organicznie, czy trafiają na Twoją stronę za pośrednictwem posta w mediach społecznościowych, płatnego wyszukiwania lub poczty e-mail?

Podczas gdy łączne liczby ruchu dają ogólny obraz sukcesu witryny, śledzenie źródeł ruchu pomaga zidentyfikować konkretne sukcesy i wskazać potencjalne problemy.

Wyświetlenia strony

Odsłony pokazują, ile razy użytkownicy odwiedzili określoną stronę w Twojej witrynie. Pomaga to określić najpopularniejsze strony w Twojej witrynie i pozwala używać ich jako szablonów dla obszarów o słabych wynikach.

Odwiedziny

Te dane pokazują całkowitą liczbę odwiedzin w Twojej witrynie i uwzględniają zarówno nowych, jak i powracających użytkowników. Chociaż jest to świetny wskaźnik pokazujący całkowity wzrost w czasie, nie jest to najlepszy wskaźnik sprzedaży lub generowania leadów — ponieważ liczy się każda wizyta z każdego źródła, niezależnie od tego, jakie działania podejmują (lub nie) w Twojej witrynie.

Unikalne wizyty

Niepowtarzalne wizyty są lepszym wskaźnikiem sukcesu witryny, ponieważ liczy się tylko pierwsza (a zatem unikalna) wizyta dowolnego użytkownika. Nawet jeśli użytkownicy codziennie wracają do Twojej witryny, liczy się tylko ich pierwsza wizyta. Pomaga to oddzielić zwolenników marki od potencjalnych klientów.

Współczynnik odrzuceń

Współczynnik odrzuceń opisuje odsetek użytkowników, którzy obejrzeli dowolną stronę w Twojej witrynie i natychmiast ją opuścili bez dalszej interakcji.

Jak zauważyła społeczność Business 2, średni współczynnik odrzuceń wynosi około 40%, ale niższy jest zawsze lepszy. Analiza ruchu w witrynie pozwala określić (i poprawić) aktualne współczynniki odrzuceń.

Jakie są korzyści z analizy ruchu na stronie?


Analiza ruchu w witrynie zapewnia wgląd w obecne i pojawiające się wzorce oraz wskaźniki, które bezpośrednio wpływają na sukces Twojej witryny. Istnieje wiele korzyści z analizy ruchu, ale oto trzy kluczowe zalety.

1. Rozwój rynku docelowego

Kto tworzy Twój rynek docelowy? Którzy ludzie wydają najwięcej pieniędzy w Twojej witrynie i są najbardziej lojalni wobec Twojej marki?

Analiza ruchu w witrynie pomaga skoncentrować się na docelowych segmentach rynku o najwyższej konwersji i najniższym współczynniku odrzuceń, aby zmaksymalizować wydatki marketingowe.

2. Wskaźniki wydatków do sprzedaży

Niezależnie od tego, czy chodzi o projektowanie stron internetowych, e-maile, treści społecznościowe czy kampanie marketingowe, generowanie konwersji wymaga wydawania pieniędzy. Dokładne dane o ruchu w witrynie pomogą Ci zidentyfikować obszary, w których Twoje wydatki nie spełniają oczekiwań i potrzeb.

3. Sukces generowania leadówCzy otrzymujesz wysokiej jakości potencjalnych klientów z formularzy rejestracyjnych, zapisów do newslettera, kampanii marketingowych i treści przychodzących?

Analiza ruchu w witrynie pomaga połączyć kropki, aby określić, czy strategia generowania potencjalnych klientów działa zgodnie z zamierzeniami, czy też wymaga korekty.

Google Analytics - analiza ruchu na stronie


Prawdopodobnie król bezpłatnej analizy ruchu w witrynie, Google Analytics pomaga zbudować pełny obraz preferencji odwiedzających, jednocześnie łącząc kluczowe informacje z wynikami ruchu.

  • Darmowe narzędzie, które jest kompatybilne z prawie każdą witryną
  • Zgodność z innymi narzędziami Google, takimi jak Display & Video 360, Google Ads, Adsense, AdMob i Ad Manager
  • Oferuje szeroką gamę wnikliwych raportów, takich jak raporty pozyskania, raporty odbiorców, raporty konwersji, śledzenie w czasie rzeczywistym i nie tylko

Tworzenie lepszych stron internetowych dzięki analizie ruchu


Im więcej wiesz o swoich analizach ruchu, tym skuteczniejsza i skuteczniejsza może być Twoja witryna. Wyposażony w odpowiednie narzędzia do analizy ruchu w witrynie, zidentyfikujesz swoje najlepsze strony, śledzisz trendy odwiedzających, obliczysz współczynniki konwersji i zapewnisz, że wydatki marketingowe przełożą się na wzrost konwersji i sprzedaży.

***

Współautorem publikacji jest Agencja Interaktywna AW PROJEKT

Autor artykułuWspółautorem publikacji jest Agencja Interaktywna AW PROJEKT - specjaliści od tworzenia stron internetowych oraz sklepów.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Program Broviac. Dzieci chore na raka mniej czasu spędzą w szpitalu

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. [Reporterzy.info wspierają]

#niemarnuj1%! Viral, do którego dołączają internauci i… celebryci

Justyna Zalewska
Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym na wybrany cel charytatywny. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i stworzyła akcję społeczną na Instagramie o nazwie #niemarnuj1% do której dołączyło już około 100 internautów, w tym znani sportowcy, celebryci i influencerzy. [Reporterzy.info wspierają]

Jak rzucić palenie?

proficredit.pl
Nikogo nie trzeba przekonywać, że palenie papierosów ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Rzucenie tego nałogu jednak nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga bardzo dużo cierpliwości i wytrwałości. Jak rzucić palenie? [artykuł sponsorowany]

Leasing samochodów ciężarowych

leasing.sos.pl
Leasing samochodów ciężarowych jest usługą cieszącą się dużym i stale rosnącym zainteresowaniem wśród firm spedycyjnych i transportowych. Wg danych Związku Polskiego Leasingu transport ciężki stanowi ponad 40-procentowy udział w ogólnym leasingu pojazdów. Nie dziwi więc, że gdy przedsiębiorca z branży przewozowej staje przed koniecznością zakupu pojazdu ciężarowego, zadaje sobie pytanie: czy wziąć go w leasing? [artykuł sponsorowany]

Kampanie na Facebooku

materiał zewnętrzny
Chcąc osiągnąć sukces w biznesie nie wystarczy tylko dobry produkt bądź usługa. W większości branż jest ogromna konkurencja, a konsumenci coraz bardziej świadomi i żeby wyróżniać się z tłumu, musimy istnieć w social mediach. Największym serwisem społecznościowym jest Facebook, ma on również najwięcej możliwości dotarcia do potencjalnych klientów.

Oprawianie książek - co należy wiedzieć?

sowadruk.pl
Oprawa książki może być jej dobrą reklamą, bo choć nie powinno oceniać się książki po okładce - często to właśnie oprawa zwraca uwagę jako pierwsza. Zlecając oprawę książek warto zastanowić się nad wykorzystanym materiałem. Dobierając oprawę, warto zastanowić się też nad przeznaczeniem książki. [artykuł sponsorowany]

Pojemniki na suchy lód - w jakich branżach warto je stosować?

navi2.pl
Branża spożywcza, która często bazuje na produktach chłodzonych lub głęboko mrożonych, sięga po sprawdzone i pewne rozwiązania, które umożliwiają przewóz artykułów na duże odległości – pomiędzy centrami dystrybucyjnymi i sklepami znajdującymi się na terytorium różnych miast, województw, a nawet krajów. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22