menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

20.06.2022

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony twojej strony

artykuł gościnny

Internet to niesamowite miejsce. Ale może to być również przerażające miejsce, ponieważ setki tysięcy witryn jest codziennie hakowanych. Cyberprzestępcy nie odejdą w najbliższym czasie — nawet jeśli grzecznie o to poprosisz. Aby chronić swoją witrynę, potrzebujesz tylko najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress.

wtyczki-bezpieczenstwa-wordpress-do-ochrony-twojej-stronyfot. codelabel.pl / WhitePress

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony Twojej strony


Te wtyczki bezpieczeństwa zostały stworzone w celu ochrony przed cyberatakami ukierunkowanymi na WordPress. Obejmują one szereg funkcji, w tym skanowanie witryn internetowych i zapory sieciowe aplikacji internetowych (WAF). Podczas gdy HubSpot zapewnia bezpłatne skanowanie złośliwego oprogramowania i wykrywanie zagrożeń za pośrednictwem bezpłatnego CMS Hub, wtyczki zabezpieczające WordPress mogą być bezpłatne lub płatne co miesiąc. Płatne wersje są często uważane za warte powtarzających się wydatków, aby uniknąć skutków ataku.Jak na ironię, niewłaściwa wtyczka może zwiększyć szanse udanego włamania do Twojej witryny, dlatego ważne jest, aby wybierać dobrze sprawdzone i dobrze utrzymane wtyczki z biblioteki wtyczek WordPress.

W tym poście przygotowaliśmy najlepsze wtyczki do ochrony witryny WordPress przed zagrożeniami internetowymi.

Wordfence Security


Z ponad 4 milionami pobrań do tej pory Wordfence jest wiodącą wtyczką bezpieczeństwa. Jego flagowe bezpłatne narzędzie do skanowania kontroluje twoje podstawowe pliki, pliki wtyczek, pliki motywów, posty i komentarze pod kątem podejrzanego kodu, błędnych adresów URL i spamu.

Wordfence regularnie i automatycznie wykonuje te skanowania i ostrzega, jeśli wykryje zagrożenie, lukę w zabezpieczeniach lub uszkodzony plik. Chociaż nie oferuje opcji przywracania tego ostatniego, powie Ci, w jaki sposób plik został zmieniony, dzięki czemu możesz go szybciej naprawić.

Darmowa wersja zawiera zaporę sieciową do trzymania botów z dala od Twojej witryny — w przeciwieństwie do większości wtyczek zabezpieczających, które oferują zaporę sieciową tylko w wersji premium. Darmowa wersja Wordfence zawiera również limity prób logowania w celu powstrzymania ataków typu brute force i monitorowania ruchu na żywo, które śledzi, kto odwiedza Twoją witrynę (czy to ludzie, dobre boty, czy złe boty) i zgłasza próby złośliwych włamań w czasie rzeczywistym.

Wordfence Security oferuje wersję premium, która obejmuje filtry spamu w komentarzach, blokowanie krajów, zdalne skanowanie, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i obsługę klienta premium.

Zalety:

  • Darmowa wersja wtyczki oferuje świetne funkcje, takie jak zapora sieciowa i monitorowanie ruchu na żywo.
  • Możesz uzyskać do 25% zniżki, dodając więcej niż 15 witryn do swojego planu premium.
  • Wordfence oferuje szybką pomoc klientom, którzy mają problemy z konfiguracją wtyczki.

iThemes Security


Bezpieczeństwo iThemes ma ponad milion użytkowników na całym świecie i oferuje zarówno wersję bezpłatną, jak i płatną.

Darmowa wersja przeprowadza skanowanie pod kątem złośliwego oprogramowania obsługiwane przez Sucuri SiteCheck i dostarcza wskazówek, jak rozwiązać wszelkie wykryte luki. Określa również różne wymagania dotyczące bezpieczeństwa w całej witrynie. Na przykład wymusza silne hasła i SSL na wszystkich stronach i uniemożliwia administratorowi edycję plików, jeśli intruz uzyska dostęp do twoich prywatnych danych uwierzytelniających.

iThemes umożliwia również zmianę prefiksu tabeli bazy danych WordPress i ścieżki wp-content, blokowanie kłopotliwych botów i pająków, zapobieganie atakom typu brute force oraz tworzenie kopii zapasowych bazy danych.

W przypadku porównań plików online musisz uaktualnić do wersji premium. Po wykryciu zmiany pliku wtyczka przeskanuje pochodzenie plików, aby określić, czy zmiana była złośliwa, czy nie. Obecnie działa tylko dla podstawowych plików WordPress — nie wtyczek i motywów.

Począwszy od 80 USD rocznie, iThemes Security Pro oferuje bardziej zaawansowane funkcje: GeoIP, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, automatyczne codzienne skanowanie złośliwego oprogramowania, wygasanie hasła i captchas Google, żeby wymienić tylko kilka. Darmowa wersja to doskonały wybór dla początkujących, ale wersja premium to miejsce, w którym świeci iThemes.

Obie wersje iThemes są zbudowane tak, aby łączyć się z interfejsem administratora WordPress, a jego biblioteka dokumentacji i samouczków wideo pomaga obniżyć krzywą uczenia się.

Zalety:

  • Wtyczka jest łatwa do zainstalowania i skonfigurowania, nawet jeśli nie masz doświadczenia w zakresie cyberbezpieczeństwa.
  • Możesz uruchomić skanowanie Google, aby zidentyfikować złośliwe oprogramowanie w swojej witrynie.
  • Wersja pro wtyczki umożliwia dodanie bezpiecznego tymczasowego dostępu administratora do Twojej witryny.

All In One WP Security & Firewall


All In One WP Security & Firewall to darmowa, popularna i wszechstronna wtyczka bezpieczeństwa. Ten dodatek oferuje szeroki zakres funkcji w swojej (braku) cenie, w tym skanowanie złośliwego oprogramowania i luk w zabezpieczeniach, ochronę logowania, ochronę przed spamem w komentarzach, monitorowanie użytkowników, tworzenie kopii zapasowych baz danych, zaporę sieciową i inne sposoby na wzmocnienie witryny.

Wszystko to łączy się z intuicyjnym, innowacyjnym interfejsem — wtyczka prezentuje swoje wyniki w systemie ocen, ułatwiając początkującym właścicielom witryn zrozumienie i poprawę bezpieczeństwa ich witryny.

Jeden niezbyt przyjazny dla początkujących aspekt tej wtyczki: chociaż możesz włączyć podstawową ochronę zapory sieciowej, zaznaczając pole na pulpicie nawigacyjnym WordPress, musisz dodać pośrednie i zaawansowane reguły zapory sieciowej wtyczki za pomocą pliku .htaccess. Może to potencjalnie zakłócić niektóre funkcje innych wtyczek zainstalowanych w Twojej witrynie, więc podczas wdrażania bardziej zaawansowanych reguł zapory mogą wystąpić próby i błędy.

Zalety:

  • Darmowa wtyczka bez żadnych dodatków.
  • Możesz tworzyć kopie zapasowe i przywracać wadliwe pliki .htaccess i .wp-config.
  • Zawiera narzędzie czarnej listy, które może ograniczać niektórych użytkowników.

Autor publikacji
Agencja Interaktywna Codelabel - specjaliści od tworzenia stron WordPress


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czy warto wybierać profilowane agencje reklamowe?

Tearsofjoy.pl
Coraz więcej firm decyduje się na współpracę z agencjami reklamowymi. Czy warto zdecydować się na taką inwestycję? [artykuł sponsorowany]

Jest Plan dla edukacji! Drogowskaz do zmiany polskiej szkoły

artykuł gościnny
Plan dla edukacji to praktyczny plan rozwoju polskiej szkoły, opierający się o cele i działania, które może wcielać w życie każdy z nas. Jego podstawą są realnie wyznaczone kierunki działań i określone sposoby ich realizacji, które będą opierać się na współpracy i otwartości na nowe idee.

Reklamuj swoją firmę z Google Ads

artykuł sponsorowany
Konkurencja na rynku we wszystkich branżach jest tak silna, że  zmusza przedsiębiorców do określonych działań, aby ich firma stała się widoczna i rozpoznawalna. Kampanie reklamowe w radiu i telewizji są niezwykle kosztowne. Dlatego warto pomyśleć o reklamach w Google Ads.

Istotność fraz kluczowych w SEO, czyli jak wykonać Keyword Research

artykuł sponsorowany
Pierwszym krokiem do skutecznej optymalizacji SEO jest wybór trafnych fraz kluczowych. To one decydują o tym, czy strona pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania czy też zostanie zatopiona w gąszczu konkurencji.

Smycze reklamowe jako upominki firmowe – dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Smycze reklamowe mogą być wartościowym prezentem firmowym. Dlaczego warto zdecydować się na ich zamówienie? Przyglądamy się bliżej ich najważniejszym korzyściom!

Billboardy Cyfrowe: Przyszłość Reklamy w Nowoczesnym Świecie

artykuł sponsorowany
Nowoczesny świat jest nasycony różnorodnymi formami reklamy. Spośród nich wszystkich billboardy cyfrowe wyróżniają się jako jedno z najbardziej innowacyjnych i skutecznych narzędzi komunikacji marketingowej. Ale czym dokładnie są billboardy cyfrowe i dlaczego są tak ważne w dzisiejszej erze cyfrowej?

Pojemniki na suchy lód - w jakich branżach warto je stosować?

navi2.pl
Branża spożywcza, która często bazuje na produktach chłodzonych lub głęboko mrożonych, sięga po sprawdzone i pewne rozwiązania, które umożliwiają przewóz artykułów na duże odległości – pomiędzy centrami dystrybucyjnymi i sklepami znajdującymi się na terytorium różnych miast, województw, a nawet krajów. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24