menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

20.06.2022

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony twojej strony

artykuł gościnny

Internet to niesamowite miejsce. Ale może to być również przerażające miejsce, ponieważ setki tysięcy witryn jest codziennie hakowanych. Cyberprzestępcy nie odejdą w najbliższym czasie — nawet jeśli grzecznie o to poprosisz. Aby chronić swoją witrynę, potrzebujesz tylko najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress.

wtyczki-bezpieczenstwa-wordpress-do-ochrony-twojej-stronyfot. codelabel.pl / WhitePress

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony Twojej strony


Te wtyczki bezpieczeństwa zostały stworzone w celu ochrony przed cyberatakami ukierunkowanymi na WordPress. Obejmują one szereg funkcji, w tym skanowanie witryn internetowych i zapory sieciowe aplikacji internetowych (WAF). Podczas gdy HubSpot zapewnia bezpłatne skanowanie złośliwego oprogramowania i wykrywanie zagrożeń za pośrednictwem bezpłatnego CMS Hub, wtyczki zabezpieczające WordPress mogą być bezpłatne lub płatne co miesiąc. Płatne wersje są często uważane za warte powtarzających się wydatków, aby uniknąć skutków ataku.Jak na ironię, niewłaściwa wtyczka może zwiększyć szanse udanego włamania do Twojej witryny, dlatego ważne jest, aby wybierać dobrze sprawdzone i dobrze utrzymane wtyczki z biblioteki wtyczek WordPress.

W tym poście przygotowaliśmy najlepsze wtyczki do ochrony witryny WordPress przed zagrożeniami internetowymi.

Wordfence Security


Z ponad 4 milionami pobrań do tej pory Wordfence jest wiodącą wtyczką bezpieczeństwa. Jego flagowe bezpłatne narzędzie do skanowania kontroluje twoje podstawowe pliki, pliki wtyczek, pliki motywów, posty i komentarze pod kątem podejrzanego kodu, błędnych adresów URL i spamu.

Wordfence regularnie i automatycznie wykonuje te skanowania i ostrzega, jeśli wykryje zagrożenie, lukę w zabezpieczeniach lub uszkodzony plik. Chociaż nie oferuje opcji przywracania tego ostatniego, powie Ci, w jaki sposób plik został zmieniony, dzięki czemu możesz go szybciej naprawić.

Darmowa wersja zawiera zaporę sieciową do trzymania botów z dala od Twojej witryny — w przeciwieństwie do większości wtyczek zabezpieczających, które oferują zaporę sieciową tylko w wersji premium. Darmowa wersja Wordfence zawiera również limity prób logowania w celu powstrzymania ataków typu brute force i monitorowania ruchu na żywo, które śledzi, kto odwiedza Twoją witrynę (czy to ludzie, dobre boty, czy złe boty) i zgłasza próby złośliwych włamań w czasie rzeczywistym.

Wordfence Security oferuje wersję premium, która obejmuje filtry spamu w komentarzach, blokowanie krajów, zdalne skanowanie, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i obsługę klienta premium.

Zalety:

  • Darmowa wersja wtyczki oferuje świetne funkcje, takie jak zapora sieciowa i monitorowanie ruchu na żywo.
  • Możesz uzyskać do 25% zniżki, dodając więcej niż 15 witryn do swojego planu premium.
  • Wordfence oferuje szybką pomoc klientom, którzy mają problemy z konfiguracją wtyczki.

iThemes Security


Bezpieczeństwo iThemes ma ponad milion użytkowników na całym świecie i oferuje zarówno wersję bezpłatną, jak i płatną.

Darmowa wersja przeprowadza skanowanie pod kątem złośliwego oprogramowania obsługiwane przez Sucuri SiteCheck i dostarcza wskazówek, jak rozwiązać wszelkie wykryte luki. Określa również różne wymagania dotyczące bezpieczeństwa w całej witrynie. Na przykład wymusza silne hasła i SSL na wszystkich stronach i uniemożliwia administratorowi edycję plików, jeśli intruz uzyska dostęp do twoich prywatnych danych uwierzytelniających.

iThemes umożliwia również zmianę prefiksu tabeli bazy danych WordPress i ścieżki wp-content, blokowanie kłopotliwych botów i pająków, zapobieganie atakom typu brute force oraz tworzenie kopii zapasowych bazy danych.

W przypadku porównań plików online musisz uaktualnić do wersji premium. Po wykryciu zmiany pliku wtyczka przeskanuje pochodzenie plików, aby określić, czy zmiana była złośliwa, czy nie. Obecnie działa tylko dla podstawowych plików WordPress — nie wtyczek i motywów.

Począwszy od 80 USD rocznie, iThemes Security Pro oferuje bardziej zaawansowane funkcje: GeoIP, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, automatyczne codzienne skanowanie złośliwego oprogramowania, wygasanie hasła i captchas Google, żeby wymienić tylko kilka. Darmowa wersja to doskonały wybór dla początkujących, ale wersja premium to miejsce, w którym świeci iThemes.

Obie wersje iThemes są zbudowane tak, aby łączyć się z interfejsem administratora WordPress, a jego biblioteka dokumentacji i samouczków wideo pomaga obniżyć krzywą uczenia się.

Zalety:

  • Wtyczka jest łatwa do zainstalowania i skonfigurowania, nawet jeśli nie masz doświadczenia w zakresie cyberbezpieczeństwa.
  • Możesz uruchomić skanowanie Google, aby zidentyfikować złośliwe oprogramowanie w swojej witrynie.
  • Wersja pro wtyczki umożliwia dodanie bezpiecznego tymczasowego dostępu administratora do Twojej witryny.

All In One WP Security & Firewall


All In One WP Security & Firewall to darmowa, popularna i wszechstronna wtyczka bezpieczeństwa. Ten dodatek oferuje szeroki zakres funkcji w swojej (braku) cenie, w tym skanowanie złośliwego oprogramowania i luk w zabezpieczeniach, ochronę logowania, ochronę przed spamem w komentarzach, monitorowanie użytkowników, tworzenie kopii zapasowych baz danych, zaporę sieciową i inne sposoby na wzmocnienie witryny.

Wszystko to łączy się z intuicyjnym, innowacyjnym interfejsem — wtyczka prezentuje swoje wyniki w systemie ocen, ułatwiając początkującym właścicielom witryn zrozumienie i poprawę bezpieczeństwa ich witryny.

Jeden niezbyt przyjazny dla początkujących aspekt tej wtyczki: chociaż możesz włączyć podstawową ochronę zapory sieciowej, zaznaczając pole na pulpicie nawigacyjnym WordPress, musisz dodać pośrednie i zaawansowane reguły zapory sieciowej wtyczki za pomocą pliku .htaccess. Może to potencjalnie zakłócić niektóre funkcje innych wtyczek zainstalowanych w Twojej witrynie, więc podczas wdrażania bardziej zaawansowanych reguł zapory mogą wystąpić próby i błędy.

Zalety:

  • Darmowa wtyczka bez żadnych dodatków.
  • Możesz tworzyć kopie zapasowe i przywracać wadliwe pliki .htaccess i .wp-config.
  • Zawiera narzędzie czarnej listy, które może ograniczać niektórych użytkowników.

Autor publikacji
Agencja Interaktywna Codelabel - specjaliści od tworzenia stron WordPress


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Fundacja buduje szkołę w Poznaniu. Pionierska inwestycja w skali Polski

Reporterzy.info wspierają
To możliwe! Niezależna instytucja, fundacja, buduje publiczną, rejonową szkołę na własny koszt. Już we wrześniu przyszłego roku zabrzmi pierwszy dzwonek w nowoczesnej szkole na poznańskim Fabianowie, którą na przekazanym przez miasto gruncie buduje fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty.

Jak szkolić się z UX?

artykuł gościnny
User Experience to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nabrała ogromnego znaczenia, nie tylko w branży IT, ale wielu innych, gdzie zadowolenie i satysfakcja klienta z realizowanej usługi stanowi klucz do zyskania przewag konkurencyjnej. Dlatego też coraz częściej możemy natrafić na ogłoszenia o pracę, które dotyczą właśnie specjalistów UX. W jaki sposób zdobyć kompetencje, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z UX?

Kto dzwonił? Sprawdź!

infonumer.pl
Telefon komórkowy bardzo ułatwia dzisiaj życie. Nie oznacza to jednak, że jego posiadanie ma wyłącznie dobre strony, choć na pewno jest ich o wiele więcej, niż tych złych. Do tych ostatnich należą rozmowy z nieznanych numerów, jeśli mają one charakter nękający. [artykuł sponsorowany]

Jak przekonać dziecko do wizyty u psychologa

kampania społeczna
Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.

Co robić, kiedy dziecko boi się wizyty u lekarza?

kampania społeczna
Wybierasz się z dzieckiem do przychodni na badanie. Szykujecie się już do wyjścia, kiedy nagle mały człowiek zalewa się łzami i wpada w histerię. Buntuje się i za nic na świecie nie chce wyjść z domu. Brzmi znajomo? Takiej sytuacji da się uniknąć.

Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

patronat Reporterzy.info
Ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu z Wrocławia do Głuchołazów. Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy, rusza z pomocą dla siedmioletniego Adriana ze Świebodzic. Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał wyścig o życie z białaczką. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info

SEO czy PPC - co wybrać?

Widoczni.com
Co wybrać, SEO czy PPC? To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby chcące wypromować swoje produkty czy usługi w sieci. Obie formy promocji wchodzą w skład SEM, czyli marketingu w wyszukiwarkach internetowych. Na czym polega ich działanie? Która z tych metod jest lepsza, skuteczniejsza? Czy musimy wybierać pomiędzy SEO a PPC? Czy można stosować obie formy promocji jednocześnie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22