menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

20.06.2022

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony twojej strony

artykuł gościnny

Internet to niesamowite miejsce. Ale może to być również przerażające miejsce, ponieważ setki tysięcy witryn jest codziennie hakowanych. Cyberprzestępcy nie odejdą w najbliższym czasie — nawet jeśli grzecznie o to poprosisz. Aby chronić swoją witrynę, potrzebujesz tylko najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress.

wtyczki-bezpieczenstwa-wordpress-do-ochrony-twojej-stronyfot. codelabel.pl / WhitePress

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony Twojej strony


Te wtyczki bezpieczeństwa zostały stworzone w celu ochrony przed cyberatakami ukierunkowanymi na WordPress. Obejmują one szereg funkcji, w tym skanowanie witryn internetowych i zapory sieciowe aplikacji internetowych (WAF). Podczas gdy HubSpot zapewnia bezpłatne skanowanie złośliwego oprogramowania i wykrywanie zagrożeń za pośrednictwem bezpłatnego CMS Hub, wtyczki zabezpieczające WordPress mogą być bezpłatne lub płatne co miesiąc. Płatne wersje są często uważane za warte powtarzających się wydatków, aby uniknąć skutków ataku.Jak na ironię, niewłaściwa wtyczka może zwiększyć szanse udanego włamania do Twojej witryny, dlatego ważne jest, aby wybierać dobrze sprawdzone i dobrze utrzymane wtyczki z biblioteki wtyczek WordPress.

W tym poście przygotowaliśmy najlepsze wtyczki do ochrony witryny WordPress przed zagrożeniami internetowymi.

Wordfence Security


Z ponad 4 milionami pobrań do tej pory Wordfence jest wiodącą wtyczką bezpieczeństwa. Jego flagowe bezpłatne narzędzie do skanowania kontroluje twoje podstawowe pliki, pliki wtyczek, pliki motywów, posty i komentarze pod kątem podejrzanego kodu, błędnych adresów URL i spamu.

Wordfence regularnie i automatycznie wykonuje te skanowania i ostrzega, jeśli wykryje zagrożenie, lukę w zabezpieczeniach lub uszkodzony plik. Chociaż nie oferuje opcji przywracania tego ostatniego, powie Ci, w jaki sposób plik został zmieniony, dzięki czemu możesz go szybciej naprawić.

Darmowa wersja zawiera zaporę sieciową do trzymania botów z dala od Twojej witryny — w przeciwieństwie do większości wtyczek zabezpieczających, które oferują zaporę sieciową tylko w wersji premium. Darmowa wersja Wordfence zawiera również limity prób logowania w celu powstrzymania ataków typu brute force i monitorowania ruchu na żywo, które śledzi, kto odwiedza Twoją witrynę (czy to ludzie, dobre boty, czy złe boty) i zgłasza próby złośliwych włamań w czasie rzeczywistym.

Wordfence Security oferuje wersję premium, która obejmuje filtry spamu w komentarzach, blokowanie krajów, zdalne skanowanie, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i obsługę klienta premium.

Zalety:

  • Darmowa wersja wtyczki oferuje świetne funkcje, takie jak zapora sieciowa i monitorowanie ruchu na żywo.
  • Możesz uzyskać do 25% zniżki, dodając więcej niż 15 witryn do swojego planu premium.
  • Wordfence oferuje szybką pomoc klientom, którzy mają problemy z konfiguracją wtyczki.

iThemes Security


Bezpieczeństwo iThemes ma ponad milion użytkowników na całym świecie i oferuje zarówno wersję bezpłatną, jak i płatną.

Darmowa wersja przeprowadza skanowanie pod kątem złośliwego oprogramowania obsługiwane przez Sucuri SiteCheck i dostarcza wskazówek, jak rozwiązać wszelkie wykryte luki. Określa również różne wymagania dotyczące bezpieczeństwa w całej witrynie. Na przykład wymusza silne hasła i SSL na wszystkich stronach i uniemożliwia administratorowi edycję plików, jeśli intruz uzyska dostęp do twoich prywatnych danych uwierzytelniających.

iThemes umożliwia również zmianę prefiksu tabeli bazy danych WordPress i ścieżki wp-content, blokowanie kłopotliwych botów i pająków, zapobieganie atakom typu brute force oraz tworzenie kopii zapasowych bazy danych.

W przypadku porównań plików online musisz uaktualnić do wersji premium. Po wykryciu zmiany pliku wtyczka przeskanuje pochodzenie plików, aby określić, czy zmiana była złośliwa, czy nie. Obecnie działa tylko dla podstawowych plików WordPress — nie wtyczek i motywów.

Począwszy od 80 USD rocznie, iThemes Security Pro oferuje bardziej zaawansowane funkcje: GeoIP, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, automatyczne codzienne skanowanie złośliwego oprogramowania, wygasanie hasła i captchas Google, żeby wymienić tylko kilka. Darmowa wersja to doskonały wybór dla początkujących, ale wersja premium to miejsce, w którym świeci iThemes.

Obie wersje iThemes są zbudowane tak, aby łączyć się z interfejsem administratora WordPress, a jego biblioteka dokumentacji i samouczków wideo pomaga obniżyć krzywą uczenia się.

Zalety:

  • Wtyczka jest łatwa do zainstalowania i skonfigurowania, nawet jeśli nie masz doświadczenia w zakresie cyberbezpieczeństwa.
  • Możesz uruchomić skanowanie Google, aby zidentyfikować złośliwe oprogramowanie w swojej witrynie.
  • Wersja pro wtyczki umożliwia dodanie bezpiecznego tymczasowego dostępu administratora do Twojej witryny.

All In One WP Security & Firewall


All In One WP Security & Firewall to darmowa, popularna i wszechstronna wtyczka bezpieczeństwa. Ten dodatek oferuje szeroki zakres funkcji w swojej (braku) cenie, w tym skanowanie złośliwego oprogramowania i luk w zabezpieczeniach, ochronę logowania, ochronę przed spamem w komentarzach, monitorowanie użytkowników, tworzenie kopii zapasowych baz danych, zaporę sieciową i inne sposoby na wzmocnienie witryny.

Wszystko to łączy się z intuicyjnym, innowacyjnym interfejsem — wtyczka prezentuje swoje wyniki w systemie ocen, ułatwiając początkującym właścicielom witryn zrozumienie i poprawę bezpieczeństwa ich witryny.

Jeden niezbyt przyjazny dla początkujących aspekt tej wtyczki: chociaż możesz włączyć podstawową ochronę zapory sieciowej, zaznaczając pole na pulpicie nawigacyjnym WordPress, musisz dodać pośrednie i zaawansowane reguły zapory sieciowej wtyczki za pomocą pliku .htaccess. Może to potencjalnie zakłócić niektóre funkcje innych wtyczek zainstalowanych w Twojej witrynie, więc podczas wdrażania bardziej zaawansowanych reguł zapory mogą wystąpić próby i błędy.

Zalety:

  • Darmowa wtyczka bez żadnych dodatków.
  • Możesz tworzyć kopie zapasowe i przywracać wadliwe pliki .htaccess i .wp-config.
  • Zawiera narzędzie czarnej listy, które może ograniczać niektórych użytkowników.

Autor publikacji
Agencja Interaktywna Codelabel - specjaliści od tworzenia stron WordPress


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Ile kosztuje profesjonalna strona www, która pomoże ci wypromować biznes?

artykuł gościnny
Wiele osób ma konkretny plan działania i decyduje się rozkręcić własny biznes. Wobec tego jeśli produkt i marka są już opracowane, wówczas pojawia się jeszcze konieczność założenia profesjonalnej strony www, która okaże się wizytówką całego przedsięwzięcia. To w dużej mierze od witryny internetowej zależy sukces biznesu, więc musi być ona odpowiednio zaprojektowana. Jednak ile kosztuje profesjonalna strona www?

Agencja SEO dla sukcesu Twojego biznesu: Jak znaleźć najlepszą spośród wielu opcji

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach, aby odnieść sukces w biznesie, konieczne jest posiadanie silnej obecności online. Aby osiągnąć to, niezbędna jest optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (SEO). Jednym ze sposobów na osiągnięcie sukcesu w tym zakresie jest współpraca z agencją SEO.

Blokada konta bankowego przez komornika - co zrobić w takiej sytuacji?

artykuł sponsorowany
Egzekucja komornicza może wiązać się z zajęciem rachunku bankowego. W takiej sytuacji zazwyczaj wyjście jest tylko jedno – uregulowanie zadłużenia. Kontakt z wierzycielem w tym przypadku nie ma sensu. Kwestie spłaty zobowiązania musisz ustalić z komornikiem, który dopiero po wyrównaniu długów odblokuje konto bankowe.

Jak chronić przed wykluczeniem dziecko z chorobą dietozależną?

kampania społeczna
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ile warte jest życie?

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Jeszcze trzydzieści lat temu z choroby nowotworowej udawało się wyleczyć zaledwie co piąte dziecko. Dziś te proporcje są odwrotne. Nawet 85 procent dzieci wraca do zdrowia. Decydujący jest oczywiście rozwój medycyny, ale nie mniej istotna jest również zmiana podejścia i świadomości. Historia Sary i Stasia to wzruszające dowody na to, że dzięki pomocy dobrych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. [Reporterzy.info wspierają]

Rozlicz PIT i wesprzyj projekty pomagające w rozwoju dzieci

Reporterzy.info wspierają
Rusza sezon rozliczeń podatkowych. Dla każdego z nas to okazja, żeby BEZ PONOSZENIA DODATKOWYCH KOSZTÓW wesprzeć ważny cel społeczny lub charytatywny. Wystarczy w rozliczeniu wpisać numer KRS wybranej fundacji. Repoterzy.info zachęcają do wsparcia projektu utworzenia bezpłatnej, Wirtualnej Poradni Pedagogicznej.

Nauka języka angielskiego online - dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Nauka języka angielskiego to ważna obecnie umiejętność, która może pomóc w wielu dziedzinach życia. Na przykład, jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie lub podróżować za granicę, znajomość języka angielskiego ułatwi ci życie.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23