menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

24.07.2022

Jak szkolić się z UX?

artykuł gościnny

User Experience to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nabrała ogromnego znaczenia, nie tylko w branży IT, ale wielu innych, gdzie zadowolenie i satysfakcja klienta z realizowanej usługi stanowi klucz do zyskania przewag konkurencyjnej. Dlatego też coraz częściej możemy natrafić na ogłoszenia o pracę, które dotyczą właśnie specjalistów UX. W jaki sposób zdobyć kompetencje, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z UX?

Jak szkolić się z UX?fot. uxupgrade.pl/Whitepress

Szkolenia UX


Nie da się ukryć, że UX to dziedzina, która powszechnie stosowana jest w biznesie dopiero od kilku lat. Wprawdzie teoretyczne podstawy analizy doświadczeń klienta były obecne już od dawna, to nie docenia ich. Dzisiaj jednak ten stan rzeczy zmienia się, a co za tym idzie, coraz więcej osób interesuje się obszarem UI/UX, i wiąże z tym swoją ścieżkę zawodową. Jaki jest najlepszy sposób na to, by zdobyć kompetencje niezbędne do pracy na stanowisku UX specjalista.

Najłatwiejsze rozwiązanie to uczestnictwo w kursach i szkoleniach, które w praktyczny sposób dostarczą nam całej niezbędnej wiedzy potrzebnej do rozpoczęcia pracy. Szkolenia w formie stacjonarnej lub online nastawione są oczywiście na praktykę. Wprawdzie zostaniemy wyposażeni w odpowiedni teoretyczny wstęp, jednak to właśnie praktyką stoi cała branża IT, a zatem także UX. Praca z nowoczesnymi narzędziami UX, praktyczne modelowanie przypadków i wiele więcej czeka nas na tego typu szkoleniu. Jak długo potrwa kurs? To zależy bezpośrednio od konkretnej oferty szkoleniowej. Najkrótsze kursy trwają tydzień, jeśli jednak chcemy na poważnie zacząć pracę z UX, niezbędne będzie uczestnictwo w nieco dłuższym kursie.

Studia podyplomowe UX


Alternatywą w stosunku do kursów są studia podyplomowe, które kształcą przyszłych specjalistów UX. Takie kierunki są najczęściej otwierane na uczelniach, które oferują także standardowe studia z zakresu nowoczesnych technologii, jak na przykład Informatyka. UX może stanowić dopełnienie naszego wykształcenia i być doskonałą bazą pod potencjalne przebranżowienie. Oczywiście do rozpoczęcia studiów podyplomowych z zakresu UX nie jest wymagane wykształcenie informatyczne. Wręcz przeciwnie - wiele osób po humanistycznych kierunkach, nie widząc perspektyw zatrudnienia w wyuczonym kierunku, decydują się właśnie na studia podyplomowe z UX, by mieć możliwość startu w branży IT.

Samodzielna nauka UX


Istnieje jeszcze jedna alternatywa w stosunku do dwóch wcześniej wspomnianych rozwiązań. Mowa tu o samodzielnym edukowaniu się, za pomocą darmowych kursów, materiałów dostępnych w internecie i książek. Jest to jednak najtrudniejsza droga, która wymaga od nas przede wszystkim ogromnej determinacji i dyscypliny. W takim modelu ciężko także o stworzenie ciekawych praktycznych projektów, które mogą stanowić bazę do pochwalenia się na rozmowie rekrutacyjnej. Samodzielna nauka daje natomiast świetne rezultaty jako dopełnienie wiedzy, którą nabyliśmy podczas kursów, szkoleń czy studiów. W takim aspekcie pogłębianie wiedzy w ramach samodzielnej pracy na pewno zaowocuje lepszym startem w branży. 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z uxupgrade.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pierwsze w Polsce szkoły, które idą do uczniów z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
Setka dzieci z Ukrainy, które razem z mamami uciekły przed wojną do Wrocławia, będzie mogła uczyć się w przygotowanych dla nich klasach. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty podpisała z wrocławskim Urzędem Miasta porozumienie w sprawie prowadzenia oddziałów przygotowawczych dla ukraińskich uczniów. Oficjalnie ruszą 1 lipca.

Portfolio grafika komputerowego i jego rola w poszukiwaniu pracy

Dominika Sobieraj
Niezwykle istotnym elementem dla grafika komputerowego, który poszukuje pracy, jest portfolio, które w tym zawodzie stanowi nieodłączny element CV, będąc niejako jego wizualnym uzupełnieniem i rozwinięciem. [materiał partnera]

Social Media dla Biznesu - jak z nich korzystać?

artykuł zewnętrzny
Social Media to nie tylko źródło rozrywki i sposób na łatwą komunikację ze znajomymi. Odpowiednie wykorzystanie mediów społecznościowych to również doskonały sposób na promocję swojego biznesu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym metodom, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży w firmie i zbudowania długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami.

Wspieraj, zamiast zabraniać. Jak nie obarczać dziecka swoim lękiem

kampania społeczna
Czy pozwolić dziecku przewrócić się i nabić guza? Kiedy i na jakich zasadach zgodzić się na nocowanie u koleżanki czy kolegi? Gdzie leży granica między troską a chorobliwym lękiem? Przeczytaj porady psychologa, jak mądrze zastąpić strach o dziecko zaufaniem i korzystać z tego w przyszłości.

Nowoczesne wizytówki firmowe

dobredrukowanie.pl
Reklama się zmienia, ewoluuje i z każdym rokiem pojawiają się w niej nowinki, z których chętnie korzysta wielu reklamodawców. Są jednak takie formy prezentacji swojego biznesu, które śmiało można uznać za nieśmiertelne. Wielokrotnie wieszczono już koniec wizytówek firmowych i innych form reklamy drukowanej, ale ciągle jest na nie olbrzymi popyt. [artykuł sponsorowany]

Tłumaczenia techniczne, co zawierają?

lingualab.pl
W dzisiejszych czasach, gdy większe zapotrzebowanie na rynku jest na umysły ściśle tłumaczenia techniczne stanowią większość projektów zlecanych biurom tłumaczeń. Pomimo, że osoby z wykształceniem filologicznym zazwyczaj mają umysłu humanistyczne, do tego typu wybiera się prędzej inżynierów nauk ścisłych z perfekcyjną znajomością języka. [artykuł sponsorowany]

Dlaczego CS GO stał się tak bardzo popularny?

Bananki.pl
Są takie gry, które stają się legendami - bez wątpienia jedną z nich jest Counter Strike Global Offensive, gra z gatunku FPS, czyli First Person Shooter. Gracz wciela się tutaj w osobę posługującą się bronią na ostrą amunicję i widzi świat jej oczami. Jeżeli ktoś choć trochę orientuje się w świecie gier komputerowych, to na pewno wie, jak wielką popularność zdobył ten tytuł. Dziś spróbujemy przyjrzeć się jej przyczynom. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22
Clicky