menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

24.07.2022

Jak szkolić się z UX?

artykuł gościnny

User Experience to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nabrała ogromnego znaczenia, nie tylko w branży IT, ale wielu innych, gdzie zadowolenie i satysfakcja klienta z realizowanej usługi stanowi klucz do zyskania przewag konkurencyjnej. Dlatego też coraz częściej możemy natrafić na ogłoszenia o pracę, które dotyczą właśnie specjalistów UX. W jaki sposób zdobyć kompetencje, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z UX?

Jak szkolić się z UX?fot. uxupgrade.pl/Whitepress

Szkolenia UX


Nie da się ukryć, że UX to dziedzina, która powszechnie stosowana jest w biznesie dopiero od kilku lat. Wprawdzie teoretyczne podstawy analizy doświadczeń klienta były obecne już od dawna, to nie docenia ich. Dzisiaj jednak ten stan rzeczy zmienia się, a co za tym idzie, coraz więcej osób interesuje się obszarem UI/UX, i wiąże z tym swoją ścieżkę zawodową. Jaki jest najlepszy sposób na to, by zdobyć kompetencje niezbędne do pracy na stanowisku UX specjalista.

Najłatwiejsze rozwiązanie to uczestnictwo w kursach i szkoleniach, które w praktyczny sposób dostarczą nam całej niezbędnej wiedzy potrzebnej do rozpoczęcia pracy. Szkolenia w formie stacjonarnej lub online nastawione są oczywiście na praktykę. Wprawdzie zostaniemy wyposażeni w odpowiedni teoretyczny wstęp, jednak to właśnie praktyką stoi cała branża IT, a zatem także UX. Praca z nowoczesnymi narzędziami UX, praktyczne modelowanie przypadków i wiele więcej czeka nas na tego typu szkoleniu. Jak długo potrwa kurs? To zależy bezpośrednio od konkretnej oferty szkoleniowej. Najkrótsze kursy trwają tydzień, jeśli jednak chcemy na poważnie zacząć pracę z UX, niezbędne będzie uczestnictwo w nieco dłuższym kursie.

Studia podyplomowe UX


Alternatywą w stosunku do kursów są studia podyplomowe, które kształcą przyszłych specjalistów UX. Takie kierunki są najczęściej otwierane na uczelniach, które oferują także standardowe studia z zakresu nowoczesnych technologii, jak na przykład Informatyka. UX może stanowić dopełnienie naszego wykształcenia i być doskonałą bazą pod potencjalne przebranżowienie. Oczywiście do rozpoczęcia studiów podyplomowych z zakresu UX nie jest wymagane wykształcenie informatyczne. Wręcz przeciwnie - wiele osób po humanistycznych kierunkach, nie widząc perspektyw zatrudnienia w wyuczonym kierunku, decydują się właśnie na studia podyplomowe z UX, by mieć możliwość startu w branży IT.

Samodzielna nauka UX


Istnieje jeszcze jedna alternatywa w stosunku do dwóch wcześniej wspomnianych rozwiązań. Mowa tu o samodzielnym edukowaniu się, za pomocą darmowych kursów, materiałów dostępnych w internecie i książek. Jest to jednak najtrudniejsza droga, która wymaga od nas przede wszystkim ogromnej determinacji i dyscypliny. W takim modelu ciężko także o stworzenie ciekawych praktycznych projektów, które mogą stanowić bazę do pochwalenia się na rozmowie rekrutacyjnej. Samodzielna nauka daje natomiast świetne rezultaty jako dopełnienie wiedzy, którą nabyliśmy podczas kursów, szkoleń czy studiów. W takim aspekcie pogłębianie wiedzy w ramach samodzielnej pracy na pewno zaowocuje lepszym startem w branży. 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z uxupgrade.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czym jest oferta handlowa?

artykuł sponsorowany
Wbrew pozorom to właśnie często niedoceniana oferta handlowa przyczynia się w dużym stopniu do sukcesu przedsiębiorstwa. Właściwie przygotowana oferta pełni rolę wizytówki będącej skutecznym narzędziem prezentowanym na spotkaniu z kontrahentami.

Nowe trendy w dystrybucji i przechowywaniu danych. Personalizowane pamięci USB od Flashstore

flashstore.pl
Czasami wydaje się, że w pewnych branżach nie można wymyślić nic nowego, a porządek i rozwój świata w obszarze komunikacji czy rozrywki wyznacza głównie Internet. Prawdopodobnie jest w tym wiele prawdy, patrząc jednak na dane odnoszące się choćby do produkcji i sprzedaży płyt winylowych (rok do roku sprzedaje się ich więcej) czy przenośnych nośników USB (powszechnie nazywanych pendrive’ami) chodzi chyba o coś więcej. [artykuł sponsorowany]

Jak przebiegają badania techniczne autobusów i samochodów ciężarowych?

bosmal.com.pl
Jakie obowiązki spoczywają w tym zakresie na właścicielu pojazdu? Nie tylko zdrowy rozsądek, ale również obowiązujące przepisy prawa nakładają na właścicieli obowiązek regularnego przeglądu stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach publicznych. [artykuł sponsorowany]

Gry na przeglądarkę - doskonała rozrywka dla każdego

artykuł gościnny
W dzisiejszych czasach gry na przeglądarkę zdobywają coraz większą popularność, oferując łatwy dostęp i nieograniczoną rozrywkę bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Wielu graczy docenia możliwość cieszenia się grami na różnych urządzeniach, korzystając jedynie z przeglądarki internetowej.

Fundacja buduje szkołę w Poznaniu. Pionierska inwestycja w skali Polski

Reporterzy.info wspierają
To możliwe! Niezależna instytucja, fundacja, buduje publiczną, rejonową szkołę na własny koszt. Już we wrześniu przyszłego roku zabrzmi pierwszy dzwonek w nowoczesnej szkole na poznańskim Fabianowie, którą na przekazanym przez miasto gruncie buduje fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty.

Gadu Gadu z logopedą. Pierwsza kampania charytatywna na GGwallet

Reporterzy wspierają
Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, od 6 marca fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty zaprasza do wspierania szkolnych i przedszkolnych gabinetów logopedycznych. To będzie pierwsza duża akcja charytatywna z wykorzystaniem GGwallet, portfela dostępnego w polskim komunikatorze GG (Gadu Gadu).

Najnowsze trendy w SEO i jak dostosować swoją strategię

artykuł sponsorowany
W ostatnim czasie SEO (Search Engine Optimization) stało się nieodłącznym elementem strategii marketingowej każdej firmy. To właśnie dzięki efektywnej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, strony www zyskują widoczność, co jest kluczowe dla pozycjonowania w sieci. W tym kontekście zrozumienie i adaptacja do najnowszych trendów w SEO jest nie tylko pożądane, ale wręcz niezbędne, aby utrzymać się na powierzchni szybko ewoluującego krajobrazu cyfrowego.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24