menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Panasonic

24.07.2022

Jak szkolić się z UX?

artykuł gościnny

User Experience to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nabrała ogromnego znaczenia, nie tylko w branży IT, ale wielu innych, gdzie zadowolenie i satysfakcja klienta z realizowanej usługi stanowi klucz do zyskania przewag konkurencyjnej. Dlatego też coraz częściej możemy natrafić na ogłoszenia o pracę, które dotyczą właśnie specjalistów UX. W jaki sposób zdobyć kompetencje, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z UX?

Jak szkolić się z UX?fot. uxupgrade.pl/Whitepress

Szkolenia UX


Nie da się ukryć, że UX to dziedzina, która powszechnie stosowana jest w biznesie dopiero od kilku lat. Wprawdzie teoretyczne podstawy analizy doświadczeń klienta były obecne już od dawna, to nie docenia ich. Dzisiaj jednak ten stan rzeczy zmienia się, a co za tym idzie, coraz więcej osób interesuje się obszarem UI/UX, i wiąże z tym swoją ścieżkę zawodową. Jaki jest najlepszy sposób na to, by zdobyć kompetencje niezbędne do pracy na stanowisku UX specjalista.

Najłatwiejsze rozwiązanie to uczestnictwo w kursach i szkoleniach, które w praktyczny sposób dostarczą nam całej niezbędnej wiedzy potrzebnej do rozpoczęcia pracy. Szkolenia w formie stacjonarnej lub online nastawione są oczywiście na praktykę. Wprawdzie zostaniemy wyposażeni w odpowiedni teoretyczny wstęp, jednak to właśnie praktyką stoi cała branża IT, a zatem także UX. Praca z nowoczesnymi narzędziami UX, praktyczne modelowanie przypadków i wiele więcej czeka nas na tego typu szkoleniu. Jak długo potrwa kurs? To zależy bezpośrednio od konkretnej oferty szkoleniowej. Najkrótsze kursy trwają tydzień, jeśli jednak chcemy na poważnie zacząć pracę z UX, niezbędne będzie uczestnictwo w nieco dłuższym kursie.

Studia podyplomowe UX


Alternatywą w stosunku do kursów są studia podyplomowe, które kształcą przyszłych specjalistów UX. Takie kierunki są najczęściej otwierane na uczelniach, które oferują także standardowe studia z zakresu nowoczesnych technologii, jak na przykład Informatyka. UX może stanowić dopełnienie naszego wykształcenia i być doskonałą bazą pod potencjalne przebranżowienie. Oczywiście do rozpoczęcia studiów podyplomowych z zakresu UX nie jest wymagane wykształcenie informatyczne. Wręcz przeciwnie - wiele osób po humanistycznych kierunkach, nie widząc perspektyw zatrudnienia w wyuczonym kierunku, decydują się właśnie na studia podyplomowe z UX, by mieć możliwość startu w branży IT.

Samodzielna nauka UX


Istnieje jeszcze jedna alternatywa w stosunku do dwóch wcześniej wspomnianych rozwiązań. Mowa tu o samodzielnym edukowaniu się, za pomocą darmowych kursów, materiałów dostępnych w internecie i książek. Jest to jednak najtrudniejsza droga, która wymaga od nas przede wszystkim ogromnej determinacji i dyscypliny. W takim modelu ciężko także o stworzenie ciekawych praktycznych projektów, które mogą stanowić bazę do pochwalenia się na rozmowie rekrutacyjnej. Samodzielna nauka daje natomiast świetne rezultaty jako dopełnienie wiedzy, którą nabyliśmy podczas kursów, szkoleń czy studiów. W takim aspekcie pogłębianie wiedzy w ramach samodzielnej pracy na pewno zaowocuje lepszym startem w branży. 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z uxupgrade.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info

BARD
Dwa wielkie serducha, cztery pary rolek, dwanaście kółek, dwadzieścia dni, TYSIĄC kilometrów. Agata i Wojtek Miszewscy, małżeństwo rasta-wariatów z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, ruszają na najbardziej zwariowany projekt charytatywny tego roku - Rolki Reggae Rajd. Wyprawę na rolkach ze Zgorzelca na Ostróda Reggae Festival.

Rolki Reggae Express. Zwariowani rolkarze podejmują nowe wyzwanie

RRE
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Tym razem oleśniccy rasta-rolkarze pomagają Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra Szalkowskiego. Reporterzy.info patronują i kibicują!

Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka

Reporterzy.info wspierają
Para butów na wysokim obcasie, smartfon i trochę kreatywności. Tyle wystarczy, by pomóc pacjentom chorym na nowotwór, którzy każdego dnia toczą bój o życie w klinice onkologicznej Przylądek Nadziei. To właśnie dla nich odbędzie się tegoroczna akcja społeczna zorganizowana przez Moliera 2 z okazji ogólnopolskiego #DniaSzpilek.

Rekord Guinnessa w rolkarskiej sztafecie pomoże dzieciom z Oleśnicy

Bartłomiej Dwornik
Aż 25 godzin bez przerwy po 400-metrowej pętli. Agata i Wojciech Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy, w ostatni weekend marca zamierza ustanowić oficjalny rekord świata. Wydarzenie SLV Group Guinness Rolki Reggae Rekord promować będzie również bezpieczną jazdą na rolkach w mieście, a przede wszystkim pomoże zebrać pieniądze na zorganizowanie wakacji dla małych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.

Kim jest prawnik? To nie tylko adwokat

artykuł sponsorowany
Zawód prawnika to grupa profesjonalistów, którzy praktykują prawo. Prawo to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych dziedzin, z których każda ma własny zasób wiedzy i umiejętności. Prawnicy są kształceni do wykonywania zawodu prawnika w jednej lub kilku z tych dziedzin.

Kampanie na Facebooku

materiał zewnętrzny
Chcąc osiągnąć sukces w biznesie nie wystarczy tylko dobry produkt bądź usługa. W większości branż jest ogromna konkurencja, a konsumenci coraz bardziej świadomi i żeby wyróżniać się z tłumu, musimy istnieć w social mediach. Największym serwisem społecznościowym jest Facebook, ma on również najwięcej możliwości dotarcia do potencjalnych klientów.

Drukowanie Gliwice - bogata oferta dla firm

e-druk.pl
W dzisiejszych czasach wiele firm nawiązuje stałą współpracę z drukarniami. Dzięki temu mają pewność terminowej realizacji rozmaitych zamówień, głównie związanych z szeroko pojętą reklamą. Firmy potrzebują wizytówek, papieru firmowego czy różnego typu plakatów, bannerów lub roll-upów bądź gadżetów reklamowych. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23