menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

24.07.2022

Jak szkolić się z UX?

artykuł gościnny

User Experience to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nabrała ogromnego znaczenia, nie tylko w branży IT, ale wielu innych, gdzie zadowolenie i satysfakcja klienta z realizowanej usługi stanowi klucz do zyskania przewag konkurencyjnej. Dlatego też coraz częściej możemy natrafić na ogłoszenia o pracę, które dotyczą właśnie specjalistów UX. W jaki sposób zdobyć kompetencje, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z UX?

Jak szkolić się z UX?fot. uxupgrade.pl/Whitepress

Szkolenia UX


Nie da się ukryć, że UX to dziedzina, która powszechnie stosowana jest w biznesie dopiero od kilku lat. Wprawdzie teoretyczne podstawy analizy doświadczeń klienta były obecne już od dawna, to nie docenia ich. Dzisiaj jednak ten stan rzeczy zmienia się, a co za tym idzie, coraz więcej osób interesuje się obszarem UI/UX, i wiąże z tym swoją ścieżkę zawodową. Jaki jest najlepszy sposób na to, by zdobyć kompetencje niezbędne do pracy na stanowisku UX specjalista.

Najłatwiejsze rozwiązanie to uczestnictwo w kursach i szkoleniach, które w praktyczny sposób dostarczą nam całej niezbędnej wiedzy potrzebnej do rozpoczęcia pracy. Szkolenia w formie stacjonarnej lub online nastawione są oczywiście na praktykę. Wprawdzie zostaniemy wyposażeni w odpowiedni teoretyczny wstęp, jednak to właśnie praktyką stoi cała branża IT, a zatem także UX. Praca z nowoczesnymi narzędziami UX, praktyczne modelowanie przypadków i wiele więcej czeka nas na tego typu szkoleniu. Jak długo potrwa kurs? To zależy bezpośrednio od konkretnej oferty szkoleniowej. Najkrótsze kursy trwają tydzień, jeśli jednak chcemy na poważnie zacząć pracę z UX, niezbędne będzie uczestnictwo w nieco dłuższym kursie.

Studia podyplomowe UX


Alternatywą w stosunku do kursów są studia podyplomowe, które kształcą przyszłych specjalistów UX. Takie kierunki są najczęściej otwierane na uczelniach, które oferują także standardowe studia z zakresu nowoczesnych technologii, jak na przykład Informatyka. UX może stanowić dopełnienie naszego wykształcenia i być doskonałą bazą pod potencjalne przebranżowienie. Oczywiście do rozpoczęcia studiów podyplomowych z zakresu UX nie jest wymagane wykształcenie informatyczne. Wręcz przeciwnie - wiele osób po humanistycznych kierunkach, nie widząc perspektyw zatrudnienia w wyuczonym kierunku, decydują się właśnie na studia podyplomowe z UX, by mieć możliwość startu w branży IT.

Samodzielna nauka UX


Istnieje jeszcze jedna alternatywa w stosunku do dwóch wcześniej wspomnianych rozwiązań. Mowa tu o samodzielnym edukowaniu się, za pomocą darmowych kursów, materiałów dostępnych w internecie i książek. Jest to jednak najtrudniejsza droga, która wymaga od nas przede wszystkim ogromnej determinacji i dyscypliny. W takim modelu ciężko także o stworzenie ciekawych praktycznych projektów, które mogą stanowić bazę do pochwalenia się na rozmowie rekrutacyjnej. Samodzielna nauka daje natomiast świetne rezultaty jako dopełnienie wiedzy, którą nabyliśmy podczas kursów, szkoleń czy studiów. W takim aspekcie pogłębianie wiedzy w ramach samodzielnej pracy na pewno zaowocuje lepszym startem w branży. 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z uxupgrade.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak zadbać o profesjonalny wizerunek firmy? Pomyśl o tych rzeczach

artykuł sponsorowany
Na wizerunek firmy składa się nie tylko jakość proponowanych usług, ale także sposób obsługi czy utrzymywanie kontaktów z kluczowymi kontrahentami. Jak skutecznie zbudować profesjonalny wizerunek firmy? O czym pamiętać przy planowaniu działań marketingowych? Przeczytaj ten artykuł, by się dowiedzieć!

#niemarnuj1%! Viral, do którego dołączają internauci i… celebryci

Justyna Zalewska
Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym na wybrany cel charytatywny. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i stworzyła akcję społeczną na Instagramie o nazwie #niemarnuj1% do której dołączyło już około 100 internautów, w tym znani sportowcy, celebryci i influencerzy. [Reporterzy.info wspierają]

Wsparcie dla uczniów z Ukrainy. Rusza akcja Chodźmy razem do szkoły!

Reporterzy.info wspierają
Prawie trzystu uczniów z Ukrainy będzie się uczyć od września w powstających właśnie we Wrocławiu i Gdańsku klasach przygotowawczych, tworzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. To dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną do Polski.

Jak zrobić audyt SEO samemu?

Zgred.pl
W dobie coraz większego zafascynowania Internetem, braku czasu oraz poszukiwaniem wygodnych rozwiązań sklepy internetowe przeżywają prawdziwy rozkwit. Nie dziwi więc fakt, że duża część właścicieli stara się zrozumieć zjawiska, które mają bezpośrednie przełożenie na ich realne obroty. [materiał zewnętrzny]

Czym zajmuje się agencja brandingowa?

Agencja Invitro
Agencja brandingowa to firma, zajmująca się realizacją zadań związanych z szeroko rozumianą marką przedsiębiorstwa lub produktu. Działania realizowane przez specjalistów mogą być prowadzone zarówno od podstaw, towarzysząc wprowadzaniu nowości na rynek, jak i być wdrażanymi względem marki już istniejącej, na przykład w przypadku rebrandingu. [Materiał zewnętrzny]

SXO - w jaki sposób pomoże Ci w zwiększeniu sprzedaży?

artykuł sponsorowany
Coraz więcej przedsiębiorców rozpoczyna swoją przygodę z branżą e-commerce. Klienci z tego segmentu wciąż szukają rozwiązań, które pozwolą im zwiększyć sprzedaż. Chcą zazwyczaj korzystać z wielu kanałów sprzedażowych i metod promocji, co jest dobrym posunięciem. Które z nich warto włączyć do swojego biznesu, by podejść do tematu kompleksowo? Po jakie metody warto sięgnąć, aby zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie www? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22