menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Vobis

29.11.2022

Jak wybrać dobrą ofertę kredytową?

materiał zewnętrzny

Każdy z nas staje czasem w sytuacji, w której potrzebne są dodatkowe środki finansowe. Najlepszym na nie sposobem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Banki oferują bardzo różnorodne oferty, a różnica między nimi może być naprawdę znacząca. Czy wiesz, w jaki sposób znaleźć najbardziej opłacalną ofertę kredytu? Jak w ogóle uzyskać kredyt i od czego zależy jego całkowita kwota? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Jak wybrać dobrą ofertę kredytową?fot. nattanan23/Pixabay

Kredyt gotówkowy- jak go uzyskać?


Aby uzyskać kredyt gotówkowy, konieczne jest spełnienie pewnych określonych warunków. Przede wszystkim, ważną kwestią jest pozytywna zdolność kredytowa. Bank sprawdza, czy osoba ubiegająca się o pożyczkę będzie w stanie ją spłacać, a więc, czy jej dochody są odpowiednio wysokie, czy zatrudnienie jest stabilne. Oprócz tego, sprawdzana jest historia w BIK. Wszelkie niespłacone w terminie zobowiązania negatywnie odbijają się na tej historii, a co za tym idzie, również na zdolności kredytowej. Przy jej określaniu, bank bierze pod uwagę również miesięczne wydatki ponoszone przez przyszłego kredytobiorcę, a także jego wiek i okres zatrudnienia.

Kredyt gotówkowy tym różni się od hipotecznego, że do jego zawarcia nie jest potrzebny wkład własny. Poza tym, wysokość raty kredytu gotówkowego na daną kwotę będzie wyższy niż rata kredytu hipotecznego na tą samą kwotę. Dlaczego? Chodzi o okres kredytowania. Kredyt hipoteczny otrzymujemy nawet na 30 lat, więc kwota kredytu jest rozłożona na więcej części, a w efekcie rata jest niższa. W przypadku kredytu gotówkowego, okres kredytowania jest o wiele krótszy, a więc rata będzie wyższa. O tym, jak dostać kredyt na 300 tysięcy przeczytasz tutaj: kredytowo.org/kredyt-300-tys-zl/.

Co to jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu gotówkowego?


Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, w skrócie RRSO, to nic innego, jak całkowity koszt kredytu, jaki poniesie kredytobiorca. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zaciągając kredyt, kwota, jaką kredytobiorca ma do spłaty jest wyższa niż pożyczona kwota. RRSO może być stałe bądź zmienne, a wysokość tego wskaźnika wpływa również na wysokość comiesięcznych rat. Oferty z RRSO stałym są bardzo atrakcyjne, choć raty są zwykle wyższe niż przy RRSO zmiennym. Warto jednak wiedzieć, że wybierając RRSO zmienne, nie mamy pewności co jego wysokości w kolejnych miesiącach.

Jak znaleźć najlepsze oferty kredytowe i wybrać najtańszy kredyt?


Najlepszym sposobem na znalezienie dobrych ofert kredytowych jest porównywarka kredytów gotówkowych. Znajdziesz ją na stronie https://kredytowo.org/. Korzystanie z tego narzędzia pozwala na sporą oszczędność czasu, bo wszystkie informacje znajdziesz w jednym miejscu. W taki sposób możesz znaleźć zarówno najtańszy kredyt gotówkowy, jak i np. samochodowy.  Nie musisz przeglądać ofert na kilku czy kilkunastu stronach, by znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę kredytu gotówkowego. Porównywarka ma tę zaletę, że jest narzędziem zupełnie darmowym i bardzo łatwym w użyciu. Aby z niego skorzystać, wystarczy jedynie wypełnić formularz online, podając informacje o przeznaczeniu kredytu, okresie i kwocie kredytu, a także informacje na temat statusu mieszkaniowego, źródle i wysokości osiąganych cyklicznie dochodów. Do korzystania z porównywarki nie jest konieczne załączanie jakichkolwiek dokumentów. Po wypełnieniu formularza, wygenerowana zostanie lista ofert ułożonych w formie rankingu. Umożliwi Ci to łatwe porównanie ofert według konkretnych kryteriów. W ten sposób z pewnością znajdziesz tani kredyt gotówkowy online, bez wychodzenia z domu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pozycjonowanie strony internetowej - czym jest SEO i co warto o nim wiedzieć?

artykuł sponsorowany
Czy wiesz, że pozycjonowanie stron internetowych jest niezwykle ważne, aby inni mogli znaleźć np. Twoją firmę w internecie? Około 93% użytkowników korzysta z Google, jako głównej wyszukiwarki, która to uzyskuje kilkadziesiąt tysięcy wyszukać na sekundę każdego dnia.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o platformie e-commerce

artykuł sponsorowany
Współcześni konsumenci coraz częściej i chętniej wybierają zakupy online, a nie w tradycyjnym sklepie stacjonarnym. Wynika to z wygody, szybkości i dostępności. Internet umożliwia im zakupy 24/7 bez konieczności opuszczania domu, co jest szczególnie ważne w dobie rosnącego tempa życia i popularności pracy zdalnej.

Znamy już wyniki rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie!

#PRsense
Za nami uroczysta gala 8 edycji Rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie, inicjatywy, która od 9 lat pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Znamy już wszystkich nominowanych - laureatów tegorocznej edycji! [materiał partnera]

Komfort i funkcjonalność - odkryj atuty projektów domów z dodatkowym pokojem!

artykuł sponsorowany
Dodatkowy pokój w programie użytkowym domu to rozwiązanie, które pozwala na stworzenie przestrzeni bardziej funkcjonalnej i dostosowanej do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Pokój może pełnić różne funkcje – od gabinetu, poprzez domową bibliotekę, po strefę gościnną, czy wypoczynkową.

Samodzielny marketing online. Jak zacząć?

samodzielny-marketing.pl
Każdy biznes potrzebuje marketingu, żeby funkcjonować – tego online i offline. Kampanie ATL mogą być poza Twoim zasięgiem, jeśli dopiero startujesz z biznesem lub Twoja działalność jest mała. Marketing online możesz jednak prowadzić samodzielnie – bez agencji, wielkich budżetów, czy skomplikowanych procesów. Jak zacząć? [Materiał zewnętrzny]

Chcesz wynajmować pokoje letnikom? Oto 3 podpowiedzi

Gothaer
Tylko w ubiegłym roku turyści wykupili w naszym kraju 84 miliony noclegów. To o 4,5 miliona więcej, niż w roku ubiegłym1, a prognozy na 2018 są jeszcze bardziej optymistyczne. Nic dziwnego, że jak na drożdżach rośnie prywatna baza noclegowa - w ubiegłym roku tylko 47 proc. turystów nocowało w hotelach. Wynajem pokoi letnikom to niezły interes pod warunkiem, że wiemy jak uniknąć ryzyka. [artykuł partnera]

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?

kobosystem.pl
To właśnie social media marketing jest doskonały sposobem na dwukierunkową komunikację i na budowanie oraz utrzymywanie dobrego wizerunku firmy w sieci. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24