menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

29.11.2022

Jak wybrać dobrą ofertę kredytową?

materiał zewnętrzny

Każdy z nas staje czasem w sytuacji, w której potrzebne są dodatkowe środki finansowe. Najlepszym na nie sposobem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Banki oferują bardzo różnorodne oferty, a różnica między nimi może być naprawdę znacząca. Czy wiesz, w jaki sposób znaleźć najbardziej opłacalną ofertę kredytu? Jak w ogóle uzyskać kredyt i od czego zależy jego całkowita kwota? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Jak wybrać dobrą ofertę kredytową?fot. nattanan23/Pixabay

Kredyt gotówkowy- jak go uzyskać?


Aby uzyskać kredyt gotówkowy, konieczne jest spełnienie pewnych określonych warunków. Przede wszystkim, ważną kwestią jest pozytywna zdolność kredytowa. Bank sprawdza, czy osoba ubiegająca się o pożyczkę będzie w stanie ją spłacać, a więc, czy jej dochody są odpowiednio wysokie, czy zatrudnienie jest stabilne. Oprócz tego, sprawdzana jest historia w BIK. Wszelkie niespłacone w terminie zobowiązania negatywnie odbijają się na tej historii, a co za tym idzie, również na zdolności kredytowej. Przy jej określaniu, bank bierze pod uwagę również miesięczne wydatki ponoszone przez przyszłego kredytobiorcę, a także jego wiek i okres zatrudnienia.

Kredyt gotówkowy tym różni się od hipotecznego, że do jego zawarcia nie jest potrzebny wkład własny. Poza tym, wysokość raty kredytu gotówkowego na daną kwotę będzie wyższy niż rata kredytu hipotecznego na tą samą kwotę. Dlaczego? Chodzi o okres kredytowania. Kredyt hipoteczny otrzymujemy nawet na 30 lat, więc kwota kredytu jest rozłożona na więcej części, a w efekcie rata jest niższa. W przypadku kredytu gotówkowego, okres kredytowania jest o wiele krótszy, a więc rata będzie wyższa. O tym, jak dostać kredyt na 300 tysięcy przeczytasz tutaj: kredytowo.org/kredyt-300-tys-zl/.

Co to jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu gotówkowego?


Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, w skrócie RRSO, to nic innego, jak całkowity koszt kredytu, jaki poniesie kredytobiorca. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zaciągając kredyt, kwota, jaką kredytobiorca ma do spłaty jest wyższa niż pożyczona kwota. RRSO może być stałe bądź zmienne, a wysokość tego wskaźnika wpływa również na wysokość comiesięcznych rat. Oferty z RRSO stałym są bardzo atrakcyjne, choć raty są zwykle wyższe niż przy RRSO zmiennym. Warto jednak wiedzieć, że wybierając RRSO zmienne, nie mamy pewności co jego wysokości w kolejnych miesiącach.

Jak znaleźć najlepsze oferty kredytowe i wybrać najtańszy kredyt?


Najlepszym sposobem na znalezienie dobrych ofert kredytowych jest porównywarka kredytów gotówkowych. Znajdziesz ją na stronie https://kredytowo.org/. Korzystanie z tego narzędzia pozwala na sporą oszczędność czasu, bo wszystkie informacje znajdziesz w jednym miejscu. W taki sposób możesz znaleźć zarówno najtańszy kredyt gotówkowy, jak i np. samochodowy.  Nie musisz przeglądać ofert na kilku czy kilkunastu stronach, by znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę kredytu gotówkowego. Porównywarka ma tę zaletę, że jest narzędziem zupełnie darmowym i bardzo łatwym w użyciu. Aby z niego skorzystać, wystarczy jedynie wypełnić formularz online, podając informacje o przeznaczeniu kredytu, okresie i kwocie kredytu, a także informacje na temat statusu mieszkaniowego, źródle i wysokości osiąganych cyklicznie dochodów. Do korzystania z porównywarki nie jest konieczne załączanie jakichkolwiek dokumentów. Po wypełnieniu formularza, wygenerowana zostanie lista ofert ułożonych w formie rankingu. Umożliwi Ci to łatwe porównanie ofert według konkretnych kryteriów. W ten sposób z pewnością znajdziesz tani kredyt gotówkowy online, bez wychodzenia z domu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wsparcie dla uczniów z Ukrainy. Rusza akcja Chodźmy razem do szkoły!

Reporterzy.info wspierają
Prawie trzystu uczniów z Ukrainy będzie się uczyć od września w powstających właśnie we Wrocławiu i Gdańsku klasach przygotowawczych, tworzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. To dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną do Polski.

Rolkarze z całej Polski pojechali dla Hani. Patronat Reporterzy.info

BARD
Aż 40 rolkarzy zmierzyło się w Międzyborzu i Warszawie z dystansem 130 kilometrów. Charytatywny Rolki Reggae Express pojechał dla 9-miesięcznej Hani Próby, chorej na neuroblastomę. Wyjątkowo złośliwy, dziecięcy nowotwór układu nerwowego.

Tłumaczenia techniczne, co zawierają?

lingualab.pl
W dzisiejszych czasach, gdy większe zapotrzebowanie na rynku jest na umysły ściśle tłumaczenia techniczne stanowią większość projektów zlecanych biurom tłumaczeń. Pomimo, że osoby z wykształceniem filologicznym zazwyczaj mają umysłu humanistyczne, do tego typu wybiera się prędzej inżynierów nauk ścisłych z perfekcyjną znajomością języka. [artykuł sponsorowany]

E-booki dla Ukrainy

Reporterzy.info polecają
Najdłużej działający w Polsce portal historyczny, Histmag.org organizuje akcję wspierającą Ukrainę. Ty też możesz pomóc.

Kim jest prawnik? To nie tylko adwokat

artykuł sponsorowany
Zawód prawnika to grupa profesjonalistów, którzy praktykują prawo. Prawo to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych dziedzin, z których każda ma własny zasób wiedzy i umiejętności. Prawnicy są kształceni do wykonywania zawodu prawnika w jednej lub kilku z tych dziedzin.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?

artykuł partnera
Biznes wiąże się z ciągłymi zmianami. Przedsiębiorcom zależy na nieustannym rozwoju firmy, pozyskiwaniu nowych partnerów oraz zawieraniu intratnych kontraktów. Jednak wszystko to wiąże się z odpowiednimi regulacjami prawnymi, które często są zawiłe i niezrozumiałe dla właścicieli firm.

#pokaPITa. Anita Sokołowska namawia internautów do pomagania

Justyna Zalewska
Czy wiecie, że tylko 14 z 25 milionów Polaków przekazuje 1% swojego podatku na pomoc potrzebującym? Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i wymyśliła akcję społeczną #pokaPITa, aby uświadomić Polakom, jak ważne jest przekazanie 1% na cel charytatywny. [akcja społeczna]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23