menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAKarty graficzne - porównaj na Ceneo.pl

22.01.2023

Czym jest ruch bezpłatny zwany również organicznym?

artykuł gościnny

W dzisiejszych czasach e-marketing naprawdę prężnie się rozwija, a to przekłada się na ogromne możliwości pozyskiwania nowych klientów głównie przez portale internetowe i sklepy online. Dowiedz się, czym jest ruch organiczny na stronie internetowej i jakie ma znaczenie w odniesieniu do działań SEO oraz pozycjonowania stron w sieci.

Ruch organiczny – bezpłatny. Co to takiego?


Definicja ruchu organicznego to nic innego, jak oznaczenie bezpłatnego ruchu na stronie, który jest generowany przez użytkowników. Dotyczy to osób, które przeniosły się na stronę internetową poprzez wyniki wyszukiwania prezentowane przez przeglądarki internetowe takie, jak np. Google.

Darmowy ruch na stronie generowany przez wyszukiwarki jest wskaźnikiem, który pozwala na ocenę tego, jaki poziom skuteczności osiągają działania SEO. Darmowe wyniki wyszukiwania to takie, które mają swoje źródła w różnych miejscach, jak np.:

 • odnośniki na innych stronach internetowych,
 • wejścia bezpośrednie na stronę poprzez wpisanie adresu URL strony www,
 • media społecznościowe,
 • wiadomości e-mail.

Dlaczego warto zadbać o ruch organiczny na stronie internetowej?


Zastanawiasz się, dlaczego warto zadbać o wysoką pozycję serwisu w wynikach wyszukiwania Google? Bezpłatne wyniki wyszukiwania powinny być celem każdej agencji SEO, która wdraża działania pozwalające na poprawę pozycji serwisu w wyszukiwaniach. Dzięki temu liczba wejść na stronę jest znacznie większa, a to przekłada się na pozyskiwanie większych zysków. To szczególnie ważne w przypadku sklepów internetowych.

Można śmiało powiedzieć, że ruch bezpłatny/organiczny to swego rodzaju pomoc w pozyskiwaniu nowych klientów. Wyszukiwarki Google opierają się głównie na wyszukiwaniu stron na podstawie fraz kluczowych, które użytkownicy wpisują w pasek przeglądarki. Im wyżej strona znajduje się w pozycjach Google, tym mocniej jest uznawana za wiarygodną przez potencjalnych użytkowników, a to przekłada się także na poziom rozpoznawalności. 

Czy ruch organiczny na stronie można sprawdzić? Jasne, że tak!


Warto wiedzieć, że ruch organiczny na stronie internetowej można w prosty sposób monitorować. To szczególnie przydatne podczas opracowywania strategii SEO. Organiczny ruch można w prosty sposób weryfikować poprzez Google Analytics oraz Google Search Console. To przydatne narzędzia, które pozwalają na:

 • sprawdzenie skuteczności wdrażanych działań marketingowych,
 • analizowanie wszystkich strategii SEO i ich poprawę,
 • określenie tego, czy ruch na stronie generuje większe zyski, czyli przekłada się na sprzedaż,
 • poprawę działań na podstawie analizy konkurencji.

Oczywiście istnieją też inne narzędzia marketingowe pozwalające na analizę ruchu bezpłatnego na stronie, jak np. Senuto, Semstorm. Jeśli chcesz zwiększyć ruch organiczny na swojej stronie www, zastosuj się do kilku poniższych wskazówek:

 • wprowadź zoptymalizowane opisy produktów,
 • zadbaj o dobry content na stronie,
 • rozpocznij prowadzenie bloga firmowego,
 • pisz artykuły sponsorowane i pozyskuj linki zewnętrzne,
 • dbaj i poprawną strukturę strony, np. dane meta i desc.

Artykuł przygotowany we współpracy z 4rtweb.pl


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

Komfort i funkcjonalność - odkryj atuty projektów domów z dodatkowym pokojem!

artykuł sponsorowany
Dodatkowy pokój w programie użytkowym domu to rozwiązanie, które pozwala na stworzenie przestrzeni bardziej funkcjonalnej i dostosowanej do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Pokój może pełnić różne funkcje – od gabinetu, poprzez domową bibliotekę, po strefę gościnną, czy wypoczynkową.

Najprostsze sposoby zarabiania przez internet

artykuł partnerski
Szukając dodatkowego źródła zarobku bierzemy pod uwagę różne opcje, ale nie każdy wie, że pieniądze zarabiać możemy również przez internet. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że nie musimy nawet wychodzić z domu, aby poprawić stan budżetu domowego.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?

artykuł partnera
Biznes wiąże się z ciągłymi zmianami. Przedsiębiorcom zależy na nieustannym rozwoju firmy, pozyskiwaniu nowych partnerów oraz zawieraniu intratnych kontraktów. Jednak wszystko to wiąże się z odpowiednimi regulacjami prawnymi, które często są zawiłe i niezrozumiałe dla właścicieli firm.

Wprowadzenie do strategii marki

artykuł sponsorowany
Strategię marki można przygotować na każdym etapie jej istnienia. Jeśli mamy możliwość stworzyć markę i przygotować jej strategię dosłownie od zera - świetnie. Jednak nie jest to jedyna droga. Istniejącą już markę można poddać rewitalizacji, która pozwoli odświeżyć jej wizerunek.

Czym zajmuje się Agencja Social Media?

Materiał zewnętrzny
Często firmy zastanawiają się czy tak właściwie opłaca się zlecać działania w mediach społecznościowych komuś na zewnątrz. Przecież to jest tylko dodawanie postów na Facebooku, prawda? Otóż nie.

Pakowanie paczek w e-commerce. O czym trzeba pamiętać?

e-hurtownia-opakowan.pl
Sklepy e-commerce zaczynają powoli zdobywać rynek, stając się jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin handlu. Dlaczego? Ponieważ ze względu na brak czasu, ludzie z chęcią kupują online, aby zaoszczędzić czas i nierzadko również pieniądze. [materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23