menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

22.01.2023

Czym jest ruch bezpłatny zwany również organicznym?

artykuł gościnny

W dzisiejszych czasach e-marketing naprawdę prężnie się rozwija, a to przekłada się na ogromne możliwości pozyskiwania nowych klientów głównie przez portale internetowe i sklepy online. Dowiedz się, czym jest ruch organiczny na stronie internetowej i jakie ma znaczenie w odniesieniu do działań SEO oraz pozycjonowania stron w sieci.

Ruch organiczny – bezpłatny. Co to takiego?


Definicja ruchu organicznego to nic innego, jak oznaczenie bezpłatnego ruchu na stronie, który jest generowany przez użytkowników. Dotyczy to osób, które przeniosły się na stronę internetową poprzez wyniki wyszukiwania prezentowane przez przeglądarki internetowe takie, jak np. Google.

Darmowy ruch na stronie generowany przez wyszukiwarki jest wskaźnikiem, który pozwala na ocenę tego, jaki poziom skuteczności osiągają działania SEO. Darmowe wyniki wyszukiwania to takie, które mają swoje źródła w różnych miejscach, jak np.:

 • odnośniki na innych stronach internetowych,
 • wejścia bezpośrednie na stronę poprzez wpisanie adresu URL strony www,
 • media społecznościowe,
 • wiadomości e-mail.

Dlaczego warto zadbać o ruch organiczny na stronie internetowej?


Zastanawiasz się, dlaczego warto zadbać o wysoką pozycję serwisu w wynikach wyszukiwania Google? Bezpłatne wyniki wyszukiwania powinny być celem każdej agencji SEO, która wdraża działania pozwalające na poprawę pozycji serwisu w wyszukiwaniach. Dzięki temu liczba wejść na stronę jest znacznie większa, a to przekłada się na pozyskiwanie większych zysków. To szczególnie ważne w przypadku sklepów internetowych.

Można śmiało powiedzieć, że ruch bezpłatny/organiczny to swego rodzaju pomoc w pozyskiwaniu nowych klientów. Wyszukiwarki Google opierają się głównie na wyszukiwaniu stron na podstawie fraz kluczowych, które użytkownicy wpisują w pasek przeglądarki. Im wyżej strona znajduje się w pozycjach Google, tym mocniej jest uznawana za wiarygodną przez potencjalnych użytkowników, a to przekłada się także na poziom rozpoznawalności. 

Czy ruch organiczny na stronie można sprawdzić? Jasne, że tak!


Warto wiedzieć, że ruch organiczny na stronie internetowej można w prosty sposób monitorować. To szczególnie przydatne podczas opracowywania strategii SEO. Organiczny ruch można w prosty sposób weryfikować poprzez Google Analytics oraz Google Search Console. To przydatne narzędzia, które pozwalają na:

 • sprawdzenie skuteczności wdrażanych działań marketingowych,
 • analizowanie wszystkich strategii SEO i ich poprawę,
 • określenie tego, czy ruch na stronie generuje większe zyski, czyli przekłada się na sprzedaż,
 • poprawę działań na podstawie analizy konkurencji.

Oczywiście istnieją też inne narzędzia marketingowe pozwalające na analizę ruchu bezpłatnego na stronie, jak np. Senuto, Semstorm. Jeśli chcesz zwiększyć ruch organiczny na swojej stronie www, zastosuj się do kilku poniższych wskazówek:

 • wprowadź zoptymalizowane opisy produktów,
 • zadbaj o dobry content na stronie,
 • rozpocznij prowadzenie bloga firmowego,
 • pisz artykuły sponsorowane i pozyskuj linki zewnętrzne,
 • dbaj i poprawną strukturę strony, np. dane meta i desc.

Artykuł przygotowany we współpracy z 4rtweb.pl


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pomaganie jest sexi! Pierwsza taka kampania charytatywna na Tinderze

BARD
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" wystartowała z wyjątkową kampanią charytatywną, skierowaną do… użytkowników Tindera. Twórcy namawiają randkowiczów, żeby pokazali dobre serca i przekazali 1% podatku na leczenie małych pacjentów kliniki onkologicznej. [Reporterzy.info polecają]

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

Sprawdź, jak oszczędnie podróżować po Polsce

kuplio.pl
Podróżowanie to jedna z najlepszych rzeczy, jakie robić możemy w wolnym czasie. Polska to piękny kraj, w którym jest naprawdę wiele do zobaczenia. Co więcej, możemy zwiedzić ją naprawdę tanim kosztem. Jak zaoszczędzić podczas krajowych podróży? [artykuł sponsorowany]

Drukowanie Gliwice - bogata oferta dla firm

e-druk.pl
W dzisiejszych czasach wiele firm nawiązuje stałą współpracę z drukarniami. Dzięki temu mają pewność terminowej realizacji rozmaitych zamówień, głównie związanych z szeroko pojętą reklamą. Firmy potrzebują wizytówek, papieru firmowego czy różnego typu plakatów, bannerów lub roll-upów bądź gadżetów reklamowych. [artykuł sponsorowany]

Nowoczesne wizytówki firmowe

dobredrukowanie.pl
Reklama się zmienia, ewoluuje i z każdym rokiem pojawiają się w niej nowinki, z których chętnie korzysta wielu reklamodawców. Są jednak takie formy prezentacji swojego biznesu, które śmiało można uznać za nieśmiertelne. Wielokrotnie wieszczono już koniec wizytówek firmowych i innych form reklamy drukowanej, ale ciągle jest na nie olbrzymi popyt. [artykuł sponsorowany]

#FakeHunter Challenge. Wojna informacyjna - konkurs Polskiej Agencji Prasowej

konkurs
18 listopada rusza VI edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Zadaniem uczestników będzie m.in. wyszukiwanie fałszywych informacji związanych z wojną w Ukrainie oraz przygotowanie kreatywnej pracy pod hasłem „Nie nabieram się na fake newsy”. Na najlepsze zespoły czekają: nagrody finansowe, rzeczowe oraz warsztaty z projektowania 3D.

707 kilometrów na rolkach. Para rolkarzy jedzie dla chorego chłopca

BARD
Rolki Reggae Rajd startuje 30 czerwca w Lublinie. Po 12 dniach Agata i Wojtek Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, planują zameldować się na mecie w Ostródzie. Na Mazurach. Trasę liczącą 707 kilometrów pokonają w całości na rolkach, żeby pomóc choremu chłopcu, 9-letniemu Czarkowi, cierpiącemu na porażenie mózgowe i zespół Westa. [PATRONAT REPORTERZY.INFO]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23