menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

22.01.2023

Czym jest ruch bezpłatny zwany również organicznym?

artykuł gościnny

W dzisiejszych czasach e-marketing naprawdę prężnie się rozwija, a to przekłada się na ogromne możliwości pozyskiwania nowych klientów głównie przez portale internetowe i sklepy online. Dowiedz się, czym jest ruch organiczny na stronie internetowej i jakie ma znaczenie w odniesieniu do działań SEO oraz pozycjonowania stron w sieci.

Ruch organiczny – bezpłatny. Co to takiego?


Definicja ruchu organicznego to nic innego, jak oznaczenie bezpłatnego ruchu na stronie, który jest generowany przez użytkowników. Dotyczy to osób, które przeniosły się na stronę internetową poprzez wyniki wyszukiwania prezentowane przez przeglądarki internetowe takie, jak np. Google.

Darmowy ruch na stronie generowany przez wyszukiwarki jest wskaźnikiem, który pozwala na ocenę tego, jaki poziom skuteczności osiągają działania SEO. Darmowe wyniki wyszukiwania to takie, które mają swoje źródła w różnych miejscach, jak np.:

 • odnośniki na innych stronach internetowych,
 • wejścia bezpośrednie na stronę poprzez wpisanie adresu URL strony www,
 • media społecznościowe,
 • wiadomości e-mail.

Dlaczego warto zadbać o ruch organiczny na stronie internetowej?


Zastanawiasz się, dlaczego warto zadbać o wysoką pozycję serwisu w wynikach wyszukiwania Google? Bezpłatne wyniki wyszukiwania powinny być celem każdej agencji SEO, która wdraża działania pozwalające na poprawę pozycji serwisu w wyszukiwaniach. Dzięki temu liczba wejść na stronę jest znacznie większa, a to przekłada się na pozyskiwanie większych zysków. To szczególnie ważne w przypadku sklepów internetowych.

Można śmiało powiedzieć, że ruch bezpłatny/organiczny to swego rodzaju pomoc w pozyskiwaniu nowych klientów. Wyszukiwarki Google opierają się głównie na wyszukiwaniu stron na podstawie fraz kluczowych, które użytkownicy wpisują w pasek przeglądarki. Im wyżej strona znajduje się w pozycjach Google, tym mocniej jest uznawana za wiarygodną przez potencjalnych użytkowników, a to przekłada się także na poziom rozpoznawalności. 

Czy ruch organiczny na stronie można sprawdzić? Jasne, że tak!


Warto wiedzieć, że ruch organiczny na stronie internetowej można w prosty sposób monitorować. To szczególnie przydatne podczas opracowywania strategii SEO. Organiczny ruch można w prosty sposób weryfikować poprzez Google Analytics oraz Google Search Console. To przydatne narzędzia, które pozwalają na:

 • sprawdzenie skuteczności wdrażanych działań marketingowych,
 • analizowanie wszystkich strategii SEO i ich poprawę,
 • określenie tego, czy ruch na stronie generuje większe zyski, czyli przekłada się na sprzedaż,
 • poprawę działań na podstawie analizy konkurencji.

Oczywiście istnieją też inne narzędzia marketingowe pozwalające na analizę ruchu bezpłatnego na stronie, jak np. Senuto, Semstorm. Jeśli chcesz zwiększyć ruch organiczny na swojej stronie www, zastosuj się do kilku poniższych wskazówek:

 • wprowadź zoptymalizowane opisy produktów,
 • zadbaj o dobry content na stronie,
 • rozpocznij prowadzenie bloga firmowego,
 • pisz artykuły sponsorowane i pozyskuj linki zewnętrzne,
 • dbaj i poprawną strukturę strony, np. dane meta i desc.

Artykuł przygotowany we współpracy z 4rtweb.pl


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Konkurs dla fotoreporterów Śląska Fotografia Prasowa

POLECAMY
Biblioteka Śląska w Katowicach ogłasza dziewiętnastą edycję międzynarodowego konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Kapituła wybierze najlepsze zdjęcia 2021 roku. Przyjmowanie zgłoszeń właśnie się rozpoczęło. Do wygrania czeki na niemałe kwoty.

Łożyska plastikowe – tandeta czy zdrowy rozsądek?

artykuł sponsorowany
W świecie inżynierii i produkcji, łożyska są nieodłącznym elementem szerokiej gamy maszyn i urządzeń. Tradycyjnie wykonane z metali, łożyska odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu płynnego ruchu i redukcji tarcia.

Jak zarabiać na tworzeniu grafiki komputerowej?

artykuł gościnny
Grafika komputerowa, podobnie jak cała branża IT, to bardzo ceniona i prężnie rozwijająca się dziedzina. Tak zwane nowe zawody, ściśle związane z nowoczesnymi technologiami i rozwojem Internetu, zyskują na popularności i są coraz częściej wybierane, szczególnie przez młodych.

3 wskazówki, które pomogą Ci prowadzić skuteczny marketing treści

artykuł sponsorowany
Content Marketing polega na tworzeniu wartościowych treści, będących odpowiedzią na potrzeby odbiorców. Ogólna odpowiedź na pytanie, jak prowadzić go skutecznie, jest zawarta w samej definicji – należy skupić się na tym, by przekaz był wartościowy. Rozkładając jednak tę radę na bardziej konkretne sugestie, wyodrębniliśmy 3 wskazówki.

O czym należy pamiętać przy organizacji wydarzeń?

artykuł sponsorowany
Planowanie wielkich wydarzeń medialnych oraz ważnych konferencji branżowych powinno rozpocząć się odpowiednio wcześnie. Eventy wymagają szczegółowego przygotowania i przemyślenia nawet najdrobniejszych detali, co przełoży się na powodzenie całego przedsięwzięcia.

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny
W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

Wskazówki dla osób cierpiących na lęk przed leczeniem kanałowym

artykuł sponsorowany
Lęk przed leczeniem stomatologicznym jest powszechny, a gdy chodzi o leczenie kanałowe, może być jeszcze bardziej intensywny. Wielu ludzi obawia się bólu lub ewentualnych powikłań. Niemniej jednak, odpowiednie przygotowanie i stosowanie kilku prostych wskazówek mogą pomóc zmniejszyć lęk i uczynić całe doświadczenie bardziej znośnym.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24