menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

29.01.2023

Ile kosztuje profesjonalna strona www, która pomoże ci wypromować biznes?

artykuł gościnny

Wiele osób ma konkretny plan działania i decyduje się rozkręcić własny biznes. Wobec tego jeśli produkt i marka są już opracowane, wówczas pojawia się jeszcze konieczność założenia profesjonalnej strony www, która okaże się wizytówką całego przedsięwzięcia. To w dużej mierze od witryny internetowej zależy sukces biznesu, więc musi być ona odpowiednio zaprojektowana. Jednak ile kosztuje profesjonalna strona www?

Ile kosztuje profesjonalna strona www, która pomoże Ci wypromować biznes?fot. Ilya Pavlov/Unsplash

Od czego zależy cena profesjonalnej strony internetowej?


Śmiało można powiedzieć, że wycena indywidualnego projektu strony internetowej będzie za każdym razem inna. Uwarunkowane jest to wieloma czynnikami, do których można zaliczyć:

  • określenie celu strony internetowej- czy ma to być jedynie wizytówka biznesu, czy może jednak strona o najnowszej szacie graficznej i bogatej ofercie produktowej?
  • rodzaju strony internetowej- w tym celu trzeba się zastanowić przede wszystkim nad tym, jaki charakter ma mieć witryna. Może być to zarówno strona blog, ale także i strona one page lub landing page. Do tego dochodzą jeszcze strony premium i strony internetowe e-sklepów.
  • wybór wykonawcy- to również ma niebagatelny wpływ na finalny koszt profesjonalnie zaprojektowanej strony. Warto jednak zawsze stawiać na sprawdzonych wykonawców w postaci agencji interaktywnych, nawet kosztem nieco wyższej ceny.
  • czas jaki grafik będzie musiał poświęcić na zaprojektowanie profesjonalnej strony www- w tym przypadku czas na stworzenie strony wizytówki to około 3 do 5 dni roboczych, zaś w przypadku stron sklepów internetowych, czas ten może przeciągnąć się nawet do miesiąca.

Porównanie wycen profesjonalnych stron www


Każdy grafik, a także agencja interaktywna indywidualnie podchodzą do procesu wyceny tworzonych stron www. Z pewnością każdy z przedsiębiorców chce sobie zagwarantować jak najniższy koszt zaprojektowania profesjonalnej witryny. W tym celu korzystną praktyką może okazać się nawiązanie kontaktu z kilkoma agencjami, a także porównania ich ofert. Profesjonaliści zwykle chętnie takich wycen wstępnych dokonują i przedstawiają również swoje sugestie i rozwiązania. Warto zaznaczyć, że "widełki" wyceny są jedynie orientacyjne i odnoszą się do wymagań i wizji klienta odnośnie strony www, które przedstawił on agencji. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że cena idzie w parze z jakością, a co za tym idzie, nie warto wybierać najtańszych wykonawców. Inwestycja w profesjonalną witrynę internetową to jednocześnie inwestycja w rozwój swojego własnego biznesu.

Jaki jest koszt utworzenia profesjonalnej strony internetowej


To jak przedstawiają się koszty projektowania profesjonalnej strony internetowej uzależnione jest przede wszystkim od jej rodzaju. Można więc w przybliżeniu podać widełki cenowe, które obowiązują w 2022 roku. Wobec tego:

  • profesjonalna strona blog to koszt od 500 do nawet 2500 złotych netto.
  • profesjonalna strona wizytówka to z kolei koszt od 1000 do 1500 złotych netto.
  • profesjonalna witryna One Page i Landing Page to w 2022 roku koszt od 1000 do 2000 złotych netto.
  • stworzenie profesjonalnej witryny firmowej to już wydatek rzędu 1500 do nawet 6500 złotych netto.
  • w przypadku strony premium należy się liczyć z inwestycją od 6000 do około 10000 złotych netto.

Warto w tym momencie wspomnieć jeszcze o rodzaju stron, którym są strony dedykowane. Są to profesjonalnie projektowane witryny wraz z dopasowanymi rozwiązaniami oraz funkcjonalnościami. Zwykle koszt jej utworzenia zaczyna się od 6000 złotych i jest to dolna granica. W wielu wypadkach taka strona podlega jednak wycenie indywidualnej, przez co jej koszty mogą wzrosnąć nawet do 15000 złotych.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Investnet.pl


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Aparat z funkcją Wi-Fi - sprawdź, co jeszcze umożliwia

artykuł sponsorowany
Moduł Wi-Fi w aparacie fotograficznym nie jest tak kluczowym elementem, jak przetwornik obrazu czy obiektyw o dobrych parametrach. Daje jednak szereg możliwości, związanych z bezprzewodowym przesyłaniem zdjęć czy sterowaniem aparatem przez smartfona. Sprawdź, dlaczego aparat z Wi-Fi to dobry wybór.

Blokada konta bankowego przez komornika - co zrobić w takiej sytuacji?

artykuł sponsorowany
Egzekucja komornicza może wiązać się z zajęciem rachunku bankowego. W takiej sytuacji zazwyczaj wyjście jest tylko jedno – uregulowanie zadłużenia. Kontakt z wierzycielem w tym przypadku nie ma sensu. Kwestie spłaty zobowiązania musisz ustalić z komornikiem, który dopiero po wyrównaniu długów odblokuje konto bankowe.

Dlaczego warto skorzystać z usługi profesjonalnych nagrań lektorskich?

Powitania.pl
Firma Powitania.pl oferuje dla swoich klientów całkowicie nowatorską usługę, która jest odpowiedzią na potrzeby sporej grupy osób. Współczesne działania w internecie, tworzenie własnych stron internetowych i produktów takich jak podcasty, audiobooki, potrzebują wsparcia w postaci profesjonalnych nagrań. Oferujemy możliwość wynajmu studia zaopatrzonego w najlepszy sprzęt do produkcji nagrań, jak też możliwość przygotowania nagrań lektorskich. [artykuł sponsorowany]

Bukmacherzy w Polsce rozwiązują problemy swoich graczy

zapytajbukmachera.pl
Dzięki regulacjom prawnym, obstawianie u bukmacherów przestało być owiane złą sławą i decyduje się na nie coraz większa grupa nowych graczy. Przyciąga ich szeroka oferta dyscyplin sportowych, zarówno realnych, jak i wirtualnych, silne emocje związane z obstawianiem wyników i możliwość wygrania pieniędzy. [artykuł sponsorowany]

Czym jest ruch bezpłatny zwany również organicznym?

artykuł gościnny
W dzisiejszych czasach e-marketing naprawdę prężnie się rozwija, a to przekłada się na ogromne możliwości pozyskiwania nowych klientów głównie przez portale internetowe i sklepy online. Dowiedz się, czym jest ruch organiczny na stronie internetowej i jakie ma znaczenie w odniesieniu do działań SEO oraz pozycjonowania stron w sieci.

Pomaganie jest sexi! Pierwsza taka kampania charytatywna na Tinderze

BARD
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" wystartowała z wyjątkową kampanią charytatywną, skierowaną do… użytkowników Tindera. Twórcy namawiają randkowiczów, żeby pokazali dobre serca i przekazali 1% podatku na leczenie małych pacjentów kliniki onkologicznej. [Reporterzy.info polecają]

Znamy już wyniki rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie!

#PRsense
Za nami uroczysta gala 8 edycji Rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie, inicjatywy, która od 9 lat pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Znamy już wszystkich nominowanych - laureatów tegorocznej edycji! [materiał partnera]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24