menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Bron.pl

29.01.2023

Ile kosztuje profesjonalna strona www, która pomoże ci wypromować biznes?

artykuł gościnny

Wiele osób ma konkretny plan działania i decyduje się rozkręcić własny biznes. Wobec tego jeśli produkt i marka są już opracowane, wówczas pojawia się jeszcze konieczność założenia profesjonalnej strony www, która okaże się wizytówką całego przedsięwzięcia. To w dużej mierze od witryny internetowej zależy sukces biznesu, więc musi być ona odpowiednio zaprojektowana. Jednak ile kosztuje profesjonalna strona www?

Ile kosztuje profesjonalna strona www, która pomoże Ci wypromować biznes?fot. Ilya Pavlov/Unsplash

Od czego zależy cena profesjonalnej strony internetowej?


Śmiało można powiedzieć, że wycena indywidualnego projektu strony internetowej będzie za każdym razem inna. Uwarunkowane jest to wieloma czynnikami, do których można zaliczyć:

  • określenie celu strony internetowej- czy ma to być jedynie wizytówka biznesu, czy może jednak strona o najnowszej szacie graficznej i bogatej ofercie produktowej?
  • rodzaju strony internetowej- w tym celu trzeba się zastanowić przede wszystkim nad tym, jaki charakter ma mieć witryna. Może być to zarówno strona blog, ale także i strona one page lub landing page. Do tego dochodzą jeszcze strony premium i strony internetowe e-sklepów.
  • wybór wykonawcy- to również ma niebagatelny wpływ na finalny koszt profesjonalnie zaprojektowanej strony. Warto jednak zawsze stawiać na sprawdzonych wykonawców w postaci agencji interaktywnych, nawet kosztem nieco wyższej ceny.
  • czas jaki grafik będzie musiał poświęcić na zaprojektowanie profesjonalnej strony www- w tym przypadku czas na stworzenie strony wizytówki to około 3 do 5 dni roboczych, zaś w przypadku stron sklepów internetowych, czas ten może przeciągnąć się nawet do miesiąca.

Porównanie wycen profesjonalnych stron www


Każdy grafik, a także agencja interaktywna indywidualnie podchodzą do procesu wyceny tworzonych stron www. Z pewnością każdy z przedsiębiorców chce sobie zagwarantować jak najniższy koszt zaprojektowania profesjonalnej witryny. W tym celu korzystną praktyką może okazać się nawiązanie kontaktu z kilkoma agencjami, a także porównania ich ofert. Profesjonaliści zwykle chętnie takich wycen wstępnych dokonują i przedstawiają również swoje sugestie i rozwiązania. Warto zaznaczyć, że "widełki" wyceny są jedynie orientacyjne i odnoszą się do wymagań i wizji klienta odnośnie strony www, które przedstawił on agencji. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że cena idzie w parze z jakością, a co za tym idzie, nie warto wybierać najtańszych wykonawców. Inwestycja w profesjonalną witrynę internetową to jednocześnie inwestycja w rozwój swojego własnego biznesu.

Jaki jest koszt utworzenia profesjonalnej strony internetowej


To jak przedstawiają się koszty projektowania profesjonalnej strony internetowej uzależnione jest przede wszystkim od jej rodzaju. Można więc w przybliżeniu podać widełki cenowe, które obowiązują w 2022 roku. Wobec tego:

  • profesjonalna strona blog to koszt od 500 do nawet 2500 złotych netto.
  • profesjonalna strona wizytówka to z kolei koszt od 1000 do 1500 złotych netto.
  • profesjonalna witryna One Page i Landing Page to w 2022 roku koszt od 1000 do 2000 złotych netto.
  • stworzenie profesjonalnej witryny firmowej to już wydatek rzędu 1500 do nawet 6500 złotych netto.
  • w przypadku strony premium należy się liczyć z inwestycją od 6000 do około 10000 złotych netto.

Warto w tym momencie wspomnieć jeszcze o rodzaju stron, którym są strony dedykowane. Są to profesjonalnie projektowane witryny wraz z dopasowanymi rozwiązaniami oraz funkcjonalnościami. Zwykle koszt jej utworzenia zaczyna się od 6000 złotych i jest to dolna granica. W wielu wypadkach taka strona podlega jednak wycenie indywidualnej, przez co jej koszty mogą wzrosnąć nawet do 15000 złotych.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Investnet.pl


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?

Materiał zewnętrzny
Samo stworzenie strony internetowej nie wystarczy, by przyciągnąć odpowiednio dużą liczbę klientów i sprowokować ruch na stronie. Bez dodawania wpisów na różne tematy i poszerzenia contentu, trudno jest przyciągnąć na stronę odpowiednią liczbę odbiorców.

Co warto wiedzieć o powstawaniu etykiet?

unilogo
Pierwszy etap produkcji etykiet polega na wykonaniu projektu. Następnie specjaliści od poligrafii wybierają tworzywo i wysyłają produkt do wydruku. Na końcu etykiety są przycinane i wysłane do zamawiającego. [artykuł sponsorowany]

Wypadki chodzą po ludziach

artykuł sponsorowany
To, że wypadki chodzą po ludziach, wie chyba każdy z nas. Na drodze może się wydarzyć naprawdę sporo. Czasami dochodzi do naszych błędnych manewrów, a czasem wypadek jest spowodowany przez osoby trzecie. Każdy ekspert ruchu drogowego oraz także ubezpieczeń poleca ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków).

Billboardy Cyfrowe: Przyszłość Reklamy w Nowoczesnym Świecie

artykuł sponsorowany
Nowoczesny świat jest nasycony różnorodnymi formami reklamy. Spośród nich wszystkich billboardy cyfrowe wyróżniają się jako jedno z najbardziej innowacyjnych i skutecznych narzędzi komunikacji marketingowej. Ale czym dokładnie są billboardy cyfrowe i dlaczego są tak ważne w dzisiejszej erze cyfrowej?

Szukasz wypożyczalni kamer w Katowicach? Zajrzyj do Strip Rental!

artykuł sponsorowany
Wiele osób i firm potrzebuje wypożyczyć sprzęt filmowy na jakąś okazję. Jeśli z góry wiadomo, że np. kamera będzie użytkowana tylko przez kilka godzin czy dni, to zakup urządzenia na własność nie ma uzasadnienia ekonomicznego. O wiele bardziej opłacalna jest opcja wynajmu. Sprawdzoną wypożyczalnią kamer w Katowicach jest Strip Rental, w której ofercie znajdziesz sprzęt z najwyższej półki w bardzo dobrej cenie.

Czy dziennikarz, reporter ma szansę znaleźć pracę w korporacji?

artykuł sponsorowany
Zawód dziennikarza jest postrzegany dwojako. Dla niektórych jest to przyszłościowy kierunek, jako że rynek pracy ciągle się zmienia i ewoluuje, dając większe pole możliwości. Są też tacy, dla których dziennikarze to zawód powoli wymierający. Jak to wygląda w rzeczywistości i czy reporter może znaleźć pracę np. w korporacji?

Czy warto wybierać profilowane agencje reklamowe?

Tearsofjoy.pl
Coraz więcej firm decyduje się na współpracę z agencjami reklamowymi. Czy warto zdecydować się na taką inwestycję? [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23