menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

29.01.2023

Ile kosztuje profesjonalna strona www, która pomoże ci wypromować biznes?

artykuł gościnny

Wiele osób ma konkretny plan działania i decyduje się rozkręcić własny biznes. Wobec tego jeśli produkt i marka są już opracowane, wówczas pojawia się jeszcze konieczność założenia profesjonalnej strony www, która okaże się wizytówką całego przedsięwzięcia. To w dużej mierze od witryny internetowej zależy sukces biznesu, więc musi być ona odpowiednio zaprojektowana. Jednak ile kosztuje profesjonalna strona www?

Ile kosztuje profesjonalna strona www, która pomoże Ci wypromować biznes?fot. Ilya Pavlov/Unsplash

Od czego zależy cena profesjonalnej strony internetowej?


Śmiało można powiedzieć, że wycena indywidualnego projektu strony internetowej będzie za każdym razem inna. Uwarunkowane jest to wieloma czynnikami, do których można zaliczyć:

  • określenie celu strony internetowej- czy ma to być jedynie wizytówka biznesu, czy może jednak strona o najnowszej szacie graficznej i bogatej ofercie produktowej?
  • rodzaju strony internetowej- w tym celu trzeba się zastanowić przede wszystkim nad tym, jaki charakter ma mieć witryna. Może być to zarówno strona blog, ale także i strona one page lub landing page. Do tego dochodzą jeszcze strony premium i strony internetowe e-sklepów.
  • wybór wykonawcy- to również ma niebagatelny wpływ na finalny koszt profesjonalnie zaprojektowanej strony. Warto jednak zawsze stawiać na sprawdzonych wykonawców w postaci agencji interaktywnych, nawet kosztem nieco wyższej ceny.
  • czas jaki grafik będzie musiał poświęcić na zaprojektowanie profesjonalnej strony www- w tym przypadku czas na stworzenie strony wizytówki to około 3 do 5 dni roboczych, zaś w przypadku stron sklepów internetowych, czas ten może przeciągnąć się nawet do miesiąca.

Porównanie wycen profesjonalnych stron www


Każdy grafik, a także agencja interaktywna indywidualnie podchodzą do procesu wyceny tworzonych stron www. Z pewnością każdy z przedsiębiorców chce sobie zagwarantować jak najniższy koszt zaprojektowania profesjonalnej witryny. W tym celu korzystną praktyką może okazać się nawiązanie kontaktu z kilkoma agencjami, a także porównania ich ofert. Profesjonaliści zwykle chętnie takich wycen wstępnych dokonują i przedstawiają również swoje sugestie i rozwiązania. Warto zaznaczyć, że "widełki" wyceny są jedynie orientacyjne i odnoszą się do wymagań i wizji klienta odnośnie strony www, które przedstawił on agencji. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że cena idzie w parze z jakością, a co za tym idzie, nie warto wybierać najtańszych wykonawców. Inwestycja w profesjonalną witrynę internetową to jednocześnie inwestycja w rozwój swojego własnego biznesu.

Jaki jest koszt utworzenia profesjonalnej strony internetowej


To jak przedstawiają się koszty projektowania profesjonalnej strony internetowej uzależnione jest przede wszystkim od jej rodzaju. Można więc w przybliżeniu podać widełki cenowe, które obowiązują w 2022 roku. Wobec tego:

  • profesjonalna strona blog to koszt od 500 do nawet 2500 złotych netto.
  • profesjonalna strona wizytówka to z kolei koszt od 1000 do 1500 złotych netto.
  • profesjonalna witryna One Page i Landing Page to w 2022 roku koszt od 1000 do 2000 złotych netto.
  • stworzenie profesjonalnej witryny firmowej to już wydatek rzędu 1500 do nawet 6500 złotych netto.
  • w przypadku strony premium należy się liczyć z inwestycją od 6000 do około 10000 złotych netto.

Warto w tym momencie wspomnieć jeszcze o rodzaju stron, którym są strony dedykowane. Są to profesjonalnie projektowane witryny wraz z dopasowanymi rozwiązaniami oraz funkcjonalnościami. Zwykle koszt jej utworzenia zaczyna się od 6000 złotych i jest to dolna granica. W wielu wypadkach taka strona podlega jednak wycenie indywidualnej, przez co jej koszty mogą wzrosnąć nawet do 15000 złotych.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Investnet.pl


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Co robić, kiedy dziecko boi się wizyty u lekarza?

kampania społeczna
Wybierasz się z dzieckiem do przychodni na badanie. Szykujecie się już do wyjścia, kiedy nagle mały człowiek zalewa się łzami i wpada w histerię. Buntuje się i za nic na świecie nie chce wyjść z domu. Brzmi znajomo? Takiej sytuacji da się uniknąć.

Waga Nadziei na pomoc dzieciom z onkologii. Wymyśl, jak ma wyglądać

Klaudia Smolarska-Kulej
„Pokaż, jak widzisz nadzieję” i wygraj bilet do Energylandii! Ruszył konkurs na projekt jedynej w swoim rodzaju wagi kuchennej, która będzie pomagać dzieciom chorym na raka z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym

jgt.pl
Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym. [artykuł sponsorowany]

Długopisy reklamowe - Dlaczego to doskonały gadżet reklamowy?

artykuł sponsorowany
Długopisy reklamowe od dawna są popularnym i skutecznym gadżetem reklamowym wykorzystywanym przez firmy na całym świecie. Ich wszechstronność, praktyczność i niski koszt sprawiają, że są doskonałym narzędziem do promocji marki.

Katalogi reklamowe są wciąż istotne w marketingu

artykuł sponsorowany
Katalogi są formą marketingu tradycyjnego, a początki jego samego sięgają aż XV wieku. Pomimo swojej długiej historii oraz rozwoju nowych kanałów komunikacyjnych, katalogi wciąż są skutecznym narzędziem promocji. Na czym polega ich fenomen?

Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotki

drukarniaonline.pl
Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby projektujące ulotki jest brak odpowiedniego pochylenia się nad kwestią dobrania fontów dopasowanych do przygotowywanego materiału. Dowiedz się, co zrobić, aby czcionki współgrały z warstwą tekstową i graficzną twojej reklamy. [artykuł sponsorowany]

Udane prezenty biznesowe na święta wielkanocne

artykuł sponsorowany
Już w połowie lutego większość osób dopada żal za minionym Bożym Narodzeniem, zapachem choinki i smakiem ręcznie robionych pierniczków. A do grudnia jest jeszcze tyle miesięcy, że trudno jest wyczekać na powrót św. Mikołaja! Dobrze jest wybrać inną, równie ważną okazję, dzięki której można wręczać upominki.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24