menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

29.01.2023

Ile kosztuje profesjonalna strona www, która pomoże ci wypromować biznes?

artykuł gościnny

Wiele osób ma konkretny plan działania i decyduje się rozkręcić własny biznes. Wobec tego jeśli produkt i marka są już opracowane, wówczas pojawia się jeszcze konieczność założenia profesjonalnej strony www, która okaże się wizytówką całego przedsięwzięcia. To w dużej mierze od witryny internetowej zależy sukces biznesu, więc musi być ona odpowiednio zaprojektowana. Jednak ile kosztuje profesjonalna strona www?

Ile kosztuje profesjonalna strona www, która pomoże Ci wypromować biznes?fot. Ilya Pavlov/Unsplash

Od czego zależy cena profesjonalnej strony internetowej?


Śmiało można powiedzieć, że wycena indywidualnego projektu strony internetowej będzie za każdym razem inna. Uwarunkowane jest to wieloma czynnikami, do których można zaliczyć:

  • określenie celu strony internetowej- czy ma to być jedynie wizytówka biznesu, czy może jednak strona o najnowszej szacie graficznej i bogatej ofercie produktowej?
  • rodzaju strony internetowej- w tym celu trzeba się zastanowić przede wszystkim nad tym, jaki charakter ma mieć witryna. Może być to zarówno strona blog, ale także i strona one page lub landing page. Do tego dochodzą jeszcze strony premium i strony internetowe e-sklepów.
  • wybór wykonawcy- to również ma niebagatelny wpływ na finalny koszt profesjonalnie zaprojektowanej strony. Warto jednak zawsze stawiać na sprawdzonych wykonawców w postaci agencji interaktywnych, nawet kosztem nieco wyższej ceny.
  • czas jaki grafik będzie musiał poświęcić na zaprojektowanie profesjonalnej strony www- w tym przypadku czas na stworzenie strony wizytówki to około 3 do 5 dni roboczych, zaś w przypadku stron sklepów internetowych, czas ten może przeciągnąć się nawet do miesiąca.

Porównanie wycen profesjonalnych stron www


Każdy grafik, a także agencja interaktywna indywidualnie podchodzą do procesu wyceny tworzonych stron www. Z pewnością każdy z przedsiębiorców chce sobie zagwarantować jak najniższy koszt zaprojektowania profesjonalnej witryny. W tym celu korzystną praktyką może okazać się nawiązanie kontaktu z kilkoma agencjami, a także porównania ich ofert. Profesjonaliści zwykle chętnie takich wycen wstępnych dokonują i przedstawiają również swoje sugestie i rozwiązania. Warto zaznaczyć, że "widełki" wyceny są jedynie orientacyjne i odnoszą się do wymagań i wizji klienta odnośnie strony www, które przedstawił on agencji. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że cena idzie w parze z jakością, a co za tym idzie, nie warto wybierać najtańszych wykonawców. Inwestycja w profesjonalną witrynę internetową to jednocześnie inwestycja w rozwój swojego własnego biznesu.

Jaki jest koszt utworzenia profesjonalnej strony internetowej


To jak przedstawiają się koszty projektowania profesjonalnej strony internetowej uzależnione jest przede wszystkim od jej rodzaju. Można więc w przybliżeniu podać widełki cenowe, które obowiązują w 2022 roku. Wobec tego:

  • profesjonalna strona blog to koszt od 500 do nawet 2500 złotych netto.
  • profesjonalna strona wizytówka to z kolei koszt od 1000 do 1500 złotych netto.
  • profesjonalna witryna One Page i Landing Page to w 2022 roku koszt od 1000 do 2000 złotych netto.
  • stworzenie profesjonalnej witryny firmowej to już wydatek rzędu 1500 do nawet 6500 złotych netto.
  • w przypadku strony premium należy się liczyć z inwestycją od 6000 do około 10000 złotych netto.

Warto w tym momencie wspomnieć jeszcze o rodzaju stron, którym są strony dedykowane. Są to profesjonalnie projektowane witryny wraz z dopasowanymi rozwiązaniami oraz funkcjonalnościami. Zwykle koszt jej utworzenia zaczyna się od 6000 złotych i jest to dolna granica. W wielu wypadkach taka strona podlega jednak wycenie indywidualnej, przez co jej koszty mogą wzrosnąć nawet do 15000 złotych.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Investnet.pl


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak koszulka z nadrukiem poprawia rozpoznawalność firmy?

printing-season.com
Im więcej osób je nosi, tym lepiej dla promocji danej działalności gospodarczej. Dlatego przedsiębiorczy nomen omen przedsiębiorcy inwestują w przykuwający uwagę nadruk na koszulkach. A następnie wręczają je klientom oraz rodzinom pracowników. Warto rozdawać taką odzież podczas targów oraz innych imprez branżowych. [artykuł gościnny]

Jak przebiegają badania techniczne autobusów i samochodów ciężarowych?

bosmal.com.pl
Jakie obowiązki spoczywają w tym zakresie na właścicielu pojazdu? Nie tylko zdrowy rozsądek, ale również obowiązujące przepisy prawa nakładają na właścicieli obowiązek regularnego przeglądu stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach publicznych. [artykuł sponsorowany]

#niemarnuj1%! Viral, do którego dołączają internauci i… celebryci

Justyna Zalewska
Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym na wybrany cel charytatywny. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i stworzyła akcję społeczną na Instagramie o nazwie #niemarnuj1% do której dołączyło już około 100 internautów, w tym znani sportowcy, celebryci i influencerzy. [Reporterzy.info wspierają]

Wypadki chodzą po ludziach

artykuł sponsorowany
To, że wypadki chodzą po ludziach, wie chyba każdy z nas. Na drodze może się wydarzyć naprawdę sporo. Czasami dochodzi do naszych błędnych manewrów, a czasem wypadek jest spowodowany przez osoby trzecie. Każdy ekspert ruchu drogowego oraz także ubezpieczeń poleca ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków).

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

Przyszłość gier online

bananki.pl
Gry online nadal dostarczają rozrywki i mają grono swoich odbiorców, chociaż wydaje się, że rynek takich gier w ostatnim czasie niewiele się zmienił. Zmieniło się natomiast całe otoczenie, wyrosła ogromna konkurencja ze strony aplikacji mobilnych oraz konsoli, a także zaawansowanych i bardzo rozbudowanych gier z różnymi scenariuszami i wciągającą fabułą. [artykuł sponsorowany]

Jak przekonać dziecko do wizyty u psychologa

kampania społeczna
Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23