menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Vobis

30.01.2023

Jak skorzystać z recepty online?

artykuł sponsorowany

Recepta to niezbędny dokument upoważniający nas do wykupu wielu leków, których normalnie nie możemy dostać w żaden inny sposób. Z wersji elektronicznej, podobnie jak tej tradycyjnej, możemy skorzystać w dowolnej aptece i z dużo większą łatwością - nie musimy pamiętać o zabieraniu ze sobą wydruku, czy też martwić się o jego zgubienie. Jak działa recepta elektroniczna i kiedy można z niej skorzystać?

Jak skorzystać z recepty online?fot. Steve Buissinne (stevepb)/Pixabay License/Pixabay.com

1. Czym jest recepta online?
2. Czy recepta online różni się od zwykłej?
3. Internetowe Konto Pacjenta - czy warto je prowadzić?
4. Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z recepty online?

Czym jest recepta online?


Nie zawsze przepisane leki można wykupić od ręki w aptece. Na środki nie posiadające statusu OTC potrzebujemy recepty, którą musi wypisać nam lekarz podczas konsultacji. W przeszłości możliwe to było jedynie w formie papierowej, jednak obecnie coraz częstszym wyborem są recepty online. Nie musimy ich drukować - zamiast tego otrzymujemy od lekarza czterocyfrowy kod, który należy podać w aptece razem ze swoim numerem PESEL. Podobnie, jak w przypadku papierowych, elektroniczne recepty na większość leków są ważne przez 30 dni od daty wystawienia. Od tej reguły istnieją wyjątki, jak na przykład antykoncepcja hormonalna, na którą możemy otrzymać receptę ważną przez rok.

Czy recepta online różni się od zwykłej?


Wybierając receptę online przede wszystkim nie musimy martwić się o to, aby nie zgubić jej nośnika. Zazwyczaj otrzymamy ją w postaci wiadomości SMS lub maila, a samo zapamiętanie kodu jest bardzo proste - nawet w sytuacji przypadkowego usunięcia wiadomości nadal więc będziemy mogli z niej skorzystać. Co więcej, może nam ją wystawić lekarz online, co oznacza że nie musimy udawać się na konsultację osobiście. Jest to bardzo użyteczne w sytuacji, gdy potrzebujemy recepty na przewlekłą terapię lub po prostu źle się czujemy i nie mamy siły udać się do przychodni osobiście.

Internetowe Konto Pacjenta - czy warto je prowadzić?


Chociaż niewątpliwym plusem jest już sama możliwość wystawiania e recepty bez konieczności drukowania, na tym nie kończą się jej plusy. Jeżeli korzystamy z Internetowego Konta Pacjenta możemy z łatwością śledzić wystawione dokumenty, zarówno dla nas, jak i naszych dzieci. To zdecydowanie ułatwia prowadzenie długotrwałej choroby, czy też pozwala na sprawniejsze leczenie tych bardziej powierzchownych. Znajdzie się na nim każda recepta na potrzebne leki, a także zwolnienie online i inne przydatne informacje o naszym zdrowiu. E recepta online dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta pozwala również na szybki i bezproblemowy wgląd do dokumentacji i historii leczenia, co może być przydatne także dla naszego lekarza.

Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z recepty online?


Aby zrealizować e receptę musimy wybrać się do apteki i podać farmaceucie jej kod razem z naszym numerem PESEL. Dzięki temu możliwa jest nasza weryfikacja, a aptekarz natychmiast zyskuje dostęp do informacji o przepisanych środkach i ich dawce. Nie musimy więc pamiętać o zabieraniu ze sobą papierowego dokumentu - wystarczy SMS lub e-mail z kodem, by uzyskać dostęp do leków. Ważnym jest jedynie, abyśmy podali poprawny numer PESEL, ponieważ jest on warunkiem niezbędnym do uzyskania możliwości wykupienia leków. E recepta, podobnie jak ta tradycyjna, może zostać wystawiona na wizycie w gabinecie lekarza, ale także przy okazji konsultacji online, co jest bardzo wygodne w przypadku przewlekłych terapii lub nagłego osłabienia, które utrudnia nam osobiste udanie się do przychodni.Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Na ile można pozwalać nastolatkowi? Zobacz, co radzi psycholog

kampania społeczna
Rozwijając się, nastolatek oddala się od rodziców. Buduje w ten sposób ważną w dorosłym życiu autonomię. Odpowiednio ukształtowana, pomoże mu radzić sobie w przyszłości. Przeczytaj, dlaczego według psychologa trzeba pozwalać dziecku na błędy i kiedy rozmowa jest lepsza od szlabanu.

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?

kobosystem.pl
To właśnie social media marketing jest doskonały sposobem na dwukierunkową komunikację i na budowanie oraz utrzymywanie dobrego wizerunku firmy w sieci. [artykuł sponsorowany]

Jak zlojalizować swojego klienta?

artykuł sponsorowany
Każda firma chce mieć jak największą ilość klientów, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na zarobek. Prawda jest jednak taka, że od ilości znacznie większe znaczenie ma jakość: lojalny klient przyjdzie zawsze, osoba która widzi twoją firmę po raz pierwszy może z kolei już nigdy więcej do ciebie nie trafić.

Naucz się pisać treści zgodnie z zasadami Google. SZKOLENIE [LINK]

link promocyjny
Dlaczego warto konstruować tytuły przyjazne dla wyszukiwarki? Jak poprawnie tworzyć tytuły SEO? Jak pisać artykuł przyjazny dla Google i czytelny dla internautów? Szkolenia z pozycjonowania SEO uczą jak pisać do internetu tak, aby Google chciało wyświetlać treści na wysokich pozycjach.

Jak budować wizerunek pracodawcy z wykorzystaniem mediów społecznościowych?

artykuł partnera
Kreowanie wizerunku pracodawcy polega na wykorzystaniu technik marketingu w celu stworzenia obrazu organizacji atrakcyjnego zarówno dla obecnie zatrudnionych, jak i potencjalnych pracowników. W dzisiejszych czasach w tym celu coraz częściej wykorzystuje się media społecznościowe.

Mediacja rozwodowa - dlaczego warto skorzystać z pomocy mediatora?

artykuł sponsorowany
Coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Jednocześnie małżonkowie w trakcie sprawy rozwodowej często nie potrafią dojść do porozumienia. W takim przypadku doskonale sprawdzą się mediacje rozwodowe. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny
Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24