menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

1.02.2023

Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?

artykuł sponsorowany

Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe? Jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?fot. Pixabay/CC0/Pexels.com

  • Jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych?
  • Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?
 
Wybór odpowiedniego opakowania produktowego nierzadko jest kluczowy dla sukcesu danego produktu na rynku. Opakowanie w takiej sytuacji pełni nie tylko funkcję ochronną, ale jest także istotnym elementem marketingu oraz samej prezentacji towaru. Jak wybrać odpowiednie opakowanie produktowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności warto sprawdzić, jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych.

Jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych?


Jakie opakowania można znaleźć aktualnie na rynku? Największą popularnością cieszą się kartonowe rozwiązania. Jakie rodzaje opakowań tego typu są dostępne? Na przykład w ofercie na stronie https://www.drukomat.pl/ znajdziesz pudełka typu dno-wieczko, z zamykaną lub otwartą kieszonką, opakowania prezentowe z rozetą, prezentowe z zamknięciem lub uchwytem, standardowe pudełka produktowe, produktowe z zawieszką, samozamykające, modele typu sleeve, gift box lub poduszka, a także specjalne opcje na wino.

Aktualnie sporą popularnością cieszą się pudełka fasonowe, które znajdziesz na ofercie na stronie https://www.drukomat.pl/pudelka-fasonowe w atrakcyjnych cenach. To opakowania charakteryzujące się solidną i przede wszystkim stabilną konstrukcją. Mają poręczne zamknięcie bezklejowe i są bardzo łatwe, jeśli chodzi o ich składanie. Skutecznie zabezpieczają produkt. Ponadto ze względu na swoją uniwersalność, takie pudełka fasonowe można bez problemu zadrukować – na przykład grafiką, logiem czy hasłem promującym Twoją markę lub konkretny produkt. Pudełka fasonowe idealnie sprawdzą się do pakowania odzieży, zabawek, biżuterii, książek, gadżetów reklamowych czy nawet drobnego sprzętu.

Jeśli interesuje Cię pudełko fasonowe, zastanów się, jaki rozmiar opakowania będzie dla Ciebie odpowiedni. Wybierz także rodzaj surowca, z którego takie pudełko powinno być wykonane. Niektórzy producenci opakowań proponują swoim klientom dodatki uszlachetniające – na przykład w postaci folii albo lakieru UV. Zastanów się, czy tego rodzaju dodatkowe rozwiązania również są dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem.

Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?


Jak wybrać odpowiednie opakowanie produktowe? W pierwszej kolejności zastanów się, jakie masz ogólnie wymagania wobec takiego pudełka. Czy produkty, które zamierzasz umieszczać w opakowaniu, wymaga ochrony przed mechanicznymi uszkodzeniami, wilgocią lub innymi zewnętrznymi czynnikami? Czy towar jest wrażliwy na światło?

Następnie zdecyduj, jaki jest cel opakowania. Czy pudełko ma służyć jedynie do przechowywania? A może do prezentacji produktu? Biorąc pod uwagę odpowiedzi na wyżej wymienione pytania, dobierz odpowiedni materiał. Opakowania produktowe wykonuje się z przeróżnych tworzyw i chociaż do najpopularniejszych zalicza się karton, warto zwrócić uwagę także na plastik, folię, szkło czy metal. Każdy z tych materiałów ma oczywiście swoje zalety i wady, a wybór odpowiedniego zależy od Twoich potrzeb i właśnie funkcji, jaką ma pełnić opakowanie.

Następnie zwróć uwagę na wygląd. Pamiętaj, że pudełko powinno być atrakcyjne dla konsumentów, dlatego warto zadbać o jego szatę graficzną. Zadbaj o to, aby na opakowaniu pojawiło się, chociaż logo marki czy hasło reklamowe. Zwróć uwagę także na kolory i inne elementy, których celem będzie przyciągnięcie uwagi konsumentów.

Jeśli chodzi o materiał, największą popularnością cieszą się aktualnie kartonowe pudełka. Są uniwersalne i na tyle funkcjonalne, że znajdują zastosowanie niemalże w każdej branży. Do zalet pudełek kartonowych zalicza się ekologiczność, trwałość, oszczędność kosztów oraz personalizację. W tym ostatnim przypadku mamy na myśli to, że kartonowe opakowania używane w sprzedaży detalicznej można łatwo ozdabiać i drukować, co z kolei pozwala na stworzenie własnej indywidualnej identyfikacji wizualnej dla swojego biznesu. Zarówno opakowania transportowe, jak i opakowania zbiorcze najlepiej zamawiać u sprawdzonego dostawcy. Dzięki temu będą odpowiedniej jakości i zapewnią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku wątpliwości na temat tego, jakie opakowania papierowe lub opakowania jednostkowe wybrać, zawsze można się poradzić sprzedawcy. Warto to również zrobić wtedy, gdy potrzebne jest opakowanie zbiorcze lub opakowanie transportowe. W końcu rodzaj opakowania ma często ogromny wpływ na ostateczną decyzję klienta.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl
Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut. [artykuł sponsorowany]

Szkoła, w której telefon to narzędzie? W Galileo to możliwe!

materiał partnera
Ponad 150 dzieci – przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy – od września będzie chodzić do dwóch nowych, publicznych placówek przy ul. Diamentowej 2 w Lublinie. Publicznych, ale z wyjątkowym programem nauki.

Jak zorganizować niezapomnianą imprezę urodzinową?

artykuł sponsorowany
Urodziny są jednym z najważniejszych dni w roku dla każdego z nas. To szczególna chwila, kiedy chcemy czuć się wyjątkowo i świętować z najbliższymi. Organizowanie niezapomnianej imprezy urodzinowej wymaga jednak nieco planowania, kreatywności i uwzględnienia kilku kluczowych aspektów.

Promocja firmy - jakie materiały reklamowe wybrać?

artykuł sponsorowany
Założenie własnej działalności wiąże się oczywiście z jej skuteczną promocją. Potrzebne będą do tego odpowiedniej jakości materiały reklamowe. Wybór pod tym kątem jest coraz szerszy. Warto zdecydować się na sprawdzone produkty promocyjne, dzięki którym firma zyska sporą przewagę nad konkurencyjnymi przedsiębiorstwami z branży.

Mediacja rozwodowa - dlaczego warto skorzystać z pomocy mediatora?

artykuł sponsorowany
Coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Jednocześnie małżonkowie w trakcie sprawy rozwodowej często nie potrafią dojść do porozumienia. W takim przypadku doskonale sprawdzą się mediacje rozwodowe. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Leasing samochodów ciężarowych

leasing.sos.pl
Leasing samochodów ciężarowych jest usługą cieszącą się dużym i stale rosnącym zainteresowaniem wśród firm spedycyjnych i transportowych. Wg danych Związku Polskiego Leasingu transport ciężki stanowi ponad 40-procentowy udział w ogólnym leasingu pojazdów. Nie dziwi więc, że gdy przedsiębiorca z branży przewozowej staje przed koniecznością zakupu pojazdu ciężarowego, zadaje sobie pytanie: czy wziąć go w leasing? [artykuł sponsorowany]

Czym jest przedszkole freinetowskie? W Pabianicach właśnie takie rusza

Reporterzy.info wspierają
Mieszane grupy wiekowe, żeby młodsi rozwijali się szybciej, a starsi uczyli się opiekuńczości i akceptacji. Autorski program nauki przez rozbudzanie wyobraźni, poczucia odpowiedzialności i świadomość konsekwencji. Już od września w Pabianicach będzie działać pierwsze w całym województwie łódzkim przedszkole freinetowskie. Na czym polega i co daje taki sposób pracy z dzieckiem?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24