menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

1.02.2023

Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?

artykuł sponsorowany

Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe? Jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?fot. Pixabay/CC0/Pexels.com

  • Jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych?
  • Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?
 
Wybór odpowiedniego opakowania produktowego nierzadko jest kluczowy dla sukcesu danego produktu na rynku. Opakowanie w takiej sytuacji pełni nie tylko funkcję ochronną, ale jest także istotnym elementem marketingu oraz samej prezentacji towaru. Jak wybrać odpowiednie opakowanie produktowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności warto sprawdzić, jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych.

Jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych?


Jakie opakowania można znaleźć aktualnie na rynku? Największą popularnością cieszą się kartonowe rozwiązania. Jakie rodzaje opakowań tego typu są dostępne? Na przykład w ofercie na stronie https://www.drukomat.pl/ znajdziesz pudełka typu dno-wieczko, z zamykaną lub otwartą kieszonką, opakowania prezentowe z rozetą, prezentowe z zamknięciem lub uchwytem, standardowe pudełka produktowe, produktowe z zawieszką, samozamykające, modele typu sleeve, gift box lub poduszka, a także specjalne opcje na wino.

Aktualnie sporą popularnością cieszą się pudełka fasonowe, które znajdziesz na ofercie na stronie https://www.drukomat.pl/pudelka-fasonowe w atrakcyjnych cenach. To opakowania charakteryzujące się solidną i przede wszystkim stabilną konstrukcją. Mają poręczne zamknięcie bezklejowe i są bardzo łatwe, jeśli chodzi o ich składanie. Skutecznie zabezpieczają produkt. Ponadto ze względu na swoją uniwersalność, takie pudełka fasonowe można bez problemu zadrukować – na przykład grafiką, logiem czy hasłem promującym Twoją markę lub konkretny produkt. Pudełka fasonowe idealnie sprawdzą się do pakowania odzieży, zabawek, biżuterii, książek, gadżetów reklamowych czy nawet drobnego sprzętu.

Jeśli interesuje Cię pudełko fasonowe, zastanów się, jaki rozmiar opakowania będzie dla Ciebie odpowiedni. Wybierz także rodzaj surowca, z którego takie pudełko powinno być wykonane. Niektórzy producenci opakowań proponują swoim klientom dodatki uszlachetniające – na przykład w postaci folii albo lakieru UV. Zastanów się, czy tego rodzaju dodatkowe rozwiązania również są dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem.

Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?


Jak wybrać odpowiednie opakowanie produktowe? W pierwszej kolejności zastanów się, jakie masz ogólnie wymagania wobec takiego pudełka. Czy produkty, które zamierzasz umieszczać w opakowaniu, wymaga ochrony przed mechanicznymi uszkodzeniami, wilgocią lub innymi zewnętrznymi czynnikami? Czy towar jest wrażliwy na światło?

Następnie zdecyduj, jaki jest cel opakowania. Czy pudełko ma służyć jedynie do przechowywania? A może do prezentacji produktu? Biorąc pod uwagę odpowiedzi na wyżej wymienione pytania, dobierz odpowiedni materiał. Opakowania produktowe wykonuje się z przeróżnych tworzyw i chociaż do najpopularniejszych zalicza się karton, warto zwrócić uwagę także na plastik, folię, szkło czy metal. Każdy z tych materiałów ma oczywiście swoje zalety i wady, a wybór odpowiedniego zależy od Twoich potrzeb i właśnie funkcji, jaką ma pełnić opakowanie.

Następnie zwróć uwagę na wygląd. Pamiętaj, że pudełko powinno być atrakcyjne dla konsumentów, dlatego warto zadbać o jego szatę graficzną. Zadbaj o to, aby na opakowaniu pojawiło się, chociaż logo marki czy hasło reklamowe. Zwróć uwagę także na kolory i inne elementy, których celem będzie przyciągnięcie uwagi konsumentów.

Jeśli chodzi o materiał, największą popularnością cieszą się aktualnie kartonowe pudełka. Są uniwersalne i na tyle funkcjonalne, że znajdują zastosowanie niemalże w każdej branży. Do zalet pudełek kartonowych zalicza się ekologiczność, trwałość, oszczędność kosztów oraz personalizację. W tym ostatnim przypadku mamy na myśli to, że kartonowe opakowania używane w sprzedaży detalicznej można łatwo ozdabiać i drukować, co z kolei pozwala na stworzenie własnej indywidualnej identyfikacji wizualnej dla swojego biznesu. Zarówno opakowania transportowe, jak i opakowania zbiorcze najlepiej zamawiać u sprawdzonego dostawcy. Dzięki temu będą odpowiedniej jakości i zapewnią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku wątpliwości na temat tego, jakie opakowania papierowe lub opakowania jednostkowe wybrać, zawsze można się poradzić sprzedawcy. Warto to również zrobić wtedy, gdy potrzebne jest opakowanie zbiorcze lub opakowanie transportowe. W końcu rodzaj opakowania ma często ogromny wpływ na ostateczną decyzję klienta.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czym jest dom mediowy oraz jakie pełni funkcje?

artykuł sponsorowany
Dom mediowy to agencja zajmująca się planowaniem, zakupem i optymalizacją kampanii reklamowych w różnych mediach. Dom mediowy pełni rolę pośrednika między reklamodawcą a dostawcą mediów, takim jak telewizja, radio, prasa czy reklama zewnętrzna.

#FakeHunter Challenge. Wojna informacyjna - konkurs Polskiej Agencji Prasowej

konkurs
18 listopada rusza VI edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Zadaniem uczestników będzie m.in. wyszukiwanie fałszywych informacji związanych z wojną w Ukrainie oraz przygotowanie kreatywnej pracy pod hasłem „Nie nabieram się na fake newsy”. Na najlepsze zespoły czekają: nagrody finansowe, rzeczowe oraz warsztaty z projektowania 3D.

6 sposobów na optymalizację kampanii Google Ads w wyszukiwarce

artykuł gościnny
Google Ads to potężne narzędzie marketingowe, które pozwala dotrzeć do szerokiej grupy potencjalnych klientów. Jednak, aby w pełni wykorzystać jego możliwości, kluczowa jest odpowiednia konfiguracja, a następnie optymalizacja kampanii.

Jak zadbać o profesjonalny wizerunek firmy? Pomyśl o tych rzeczach

artykuł sponsorowany
Na wizerunek firmy składa się nie tylko jakość proponowanych usług, ale także sposób obsługi czy utrzymywanie kontaktów z kluczowymi kontrahentami. Jak skutecznie zbudować profesjonalny wizerunek firmy? O czym pamiętać przy planowaniu działań marketingowych? Przeczytaj ten artykuł, by się dowiedzieć!

Jak zwiększyć sprzedaż i konwersję w swoim sklepie internetowym?

artykuł sponsorowany
Celem każdego przedsiębiorcy jest maksymalizowanie zysków. Jak osiągnąć ten cel? Zwiększanie sprzedaży i konwersji w sklepie internetowym to duże wyzwanie, ponieważ na rynku panuje ogromna konkurencja. Trzeba sięgać po skuteczne narzędzia i wdrożyć efektywną kampanię reklamową.

Wpływ jakości druku wielkoformatowego na percepcję marki

artykuł sponsorowany
Jakość druku wielkoformatowego odgrywa kluczową rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Wysokiej jakości druk odzwierciedla profesjonalizm i dbałość o detale, co przekłada się na postrzeganie marki jako wiarygodnej i wartościowej.

Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?

Materiał zewnętrzny
Samo stworzenie strony internetowej nie wystarczy, by przyciągnąć odpowiednio dużą liczbę klientów i sprowokować ruch na stronie. Bez dodawania wpisów na różne tematy i poszerzenia contentu, trudno jest przyciągnąć na stronę odpowiednią liczbę odbiorców.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24