menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

10.02.2023

Internetowi gracze zebrali pieniądze na uruchomienie poradni dla dzieci

Patronat Reporterzy.info

Prawie 30 godzin gry na żywo, ponad 1100 uczestników i wielki ładunek dobrej energii. Uczestnicy i widzowie Świątecznego Streamu Charytatywnego na Youtube zebrali ponad 2600 złotych na uruchomienie internetowej poradni pedagogicznej.

Internetowi gracze zebrali pieniądze na uruchomienie poradni dla dziecifot. KronosGra/Youtube

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty i Paweł Maliszewski, twórca gamingowego kanału KronosGRA na Youtube, zaprosili fanów gier komputerowych na internetowy maraton. Przez dwa dni, od 17 do 18 grudnia, trwała transmisja na żywo, podczas której można było zmierzyć się z youtuberem w grach: Rocket League, Snow Runner, FIFA 23 oraz Minecraft.

Celem zabawy było zebranie środków na uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej, interaktywnej platformy z profesjonalnymi poradami pedagogów, psychologów dziecięcych i logopedów. Projekt przygotowuje fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, wspólnie ze specjalistami Familijnej Poradni Pedagogiczno Psychologicznej z Wrocławia.

Widzowie i uczestnicy Świątecznego Streamu Charytatywnego mogli w trakcie wydarzenia przekazywać mikrodarowizny (w społeczności internetowej nazywane donejtami), a dzięki wsparciu partnerów zorganizowane zostały również aukcje charytatywne na platformie Allegro. W sumie na uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej udało się zebrać 2650 złotych.

- Wydarzenie odbiło się echem w całym internecie. Dla mnie takie streamy znaczą bardzo wiele. Dzięki nim otrzymuję dużo pozytywnej energii – cieszy się Paweł Maliszewski, twórca kanału KronosGRA i pomysłodawca wydarzenia. - W streamie wzięło udział wiele fantastycznych osób. W konkursach i wspólnym kolędowaniu również. To nadało całej akcji jeszcze głębszego klimatu. jestem bardzo dumny z tego, że mogłem zorganizować taki event.

Internetowi gracze zebrali pieniądze na uruchomienie poradni dla dziecifot. KronosGra/Youtube

Przez dwa dni w wydarzeniu, transmitowanym na żywo na Youtube, platformie Twitch i stronie internetowej fundacji, udział wzięło 1116 osób. Maraton, zamiast planowanych 24 godzin, potrwał w sumie prawie 30. Oprócz grania, widzowie mogli wziąć udział w spontanicznie ogłaszanych zabawach: na najlepsze zdjęcie czy na zaśpiewanie kolędy.

- To był niesamowity ładunek dobrych emocji i świetna zabawa. Cieszę się, że razem z Pawłem daliśmy widzom tyle rozrywki i uśmiechu - podsumowuje Bartłomiej Dwornik z fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty, który współprowadził transmisję. - Jesteśmy wdzięczni graczom, widzom i partnerom za udział, zaangażowanie i wsparcie dla projektu Wirtualnej Poradni. Dzięki kwocie zebranej podczas streamu i na licytacjach, będziemy mogli już niedługo uruchomić działającą wersję pilotażową. Bardzo się z tego cieszymy!

Partnerami i patronami Świątecznego Streamu Charytatywnego byli: Prezent Marzeń • Kujawski Uniwersytet Ludowy w Nakonowie • Szkoła Podstawowa Marco Polo z Wrocławia • Fundacja Fani Mani • Newspoint • TIM SA • Łucznik • Wydawnictwo Albatros • Funwisher • Reporterzy.info • CD Projekt.

Więcej na temat Wirtualnej Poradni Pedagogicznej dowiedzieć się można na stronie: https://operator.edu.pl/poradnia/

Uruchomienie i funkcjonowanie poradni wesprzeć można również przekazując 1,5% podatku PIT. Więcej informacji: https://operator.edu.pl/pl/1-5-procent-podatku-pit/

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od ponad 21 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 fundacyjnych placówkach uczy się obecnie ponad 7600 dzieci.

***

Rozliczając PIT za rok 2022 można wesprzeć projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty: uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej oraz program Logopeda w każdej szkole i przedszkolu. Fundacja pod adresem https://operator.edu.pl/pl/1-5-procent-podatku-pit/ uruchomiła stronę informacyjną na temat obu projektów i przekazania na ich wsparcie 1,5% podatku. Przez fundacyjną stronę można bezpłatnie rozliczyć się online przez internet, pobrać darmową aplikację do rozliczeń, albo wypełnić i wydrukować aktywne druki formularzy PIT 28 • PIT 36 • PIT 36L • PIT 37 • PIT 38 • PIT 39 • PIT OP.

Projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty można wesprzeć również rozliczając się na platformie Twój e-PIT oraz w każdej innej formie. Wystarczy w rozliczeniu wskazać KRS 00000 44866.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czy opłaca się kupić iPhone 13?

artykuł sponsorowany
Apple iPhone 13 to nowoczesny smartfon, który zadebiutował na rynku we wrześniu 2021 roku. Obecnie ten model wciąż cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników, ponieważ ma doskonałe parametry techniczne i można go kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Kiedy warto zdecydować się na jego zamówienie?

Historia za ścianami: odkrywanie historii poprzednich mieszkańców

artykuł sponsorowany
Mury, choć nie mówią, skrywają w sobie wiele sekretów. Każde mieszkanie, każdy dom ma swoją historię, opowieść czekającą na odkrycie przez kolejnych mieszkańców. Jak jednak zbliżyć się do przeszłości miejsca, które wybraliśmy na swój nowy dom? Jak poznać historie tych, którzy mieszali tu przed nami?

Bezpieczeństwo i komforct pracy. Profesjonalna odzież ochronna do akcji gaśniczych i ratunkowych

strefa998.pl
Sprawne przeprowadzenie akcji ratowniczej zależy nie tylko od umiejętności strażaka czy ratownika wodnego. Ekstremalne warunki i temperatury, w jakich przychodzi im pracować, wymagają zaopatrzenia w wysokiej klasy sprzęt. [artykuł sponsorowany]

E-commerce - jak dbać o bezpieczeństwo przesyłek i zadowolenie klientów?

Opakowania24.eu
Przesyłanie towarów na odległość wymaga zachowania specjalnych środków ostrożności. Tylko wtedy można mieć pewność, że przedmioty nie zostaną uszkodzone podczas transportu i dotrą do adresata w stanie niepogorszonym. Właściwe zabezpieczenie pakowanych towarów daje gwarancję zadowolenia klientów e-sklepu i sprawia, że chętniej powracają w przyszłości po więcej. [artykuł sponsorowany]

Wpływ aktywności fizycznej na Twój wizerunek

artykuł gościnny
Aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu naszego wizerunku i wpływa na to, jak postrzegamy samych siebie oraz jak jesteśmy postrzegani przez innych. W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie, dbanie o swoją kondycję fizyczną poprzez regularny trening, zwłaszcza trening siłowy, może mieć istotny wpływ na nasz wygląd, pewność siebie oraz ogólną samoocenę.

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rok

materiał partnera
Dziś każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, jeśli zależy jej na dotarciu do nowych klientów. Zobacz, jakie trendy w projektowaniu wyznaczają wygląd aktualnie tworzonych witryn.

Soundbar do 1000 zł - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Samsung
Soundbar to świetna alternatywa dla kina domowego, które nie dość, że jest drogie, to wymaga sporo miejsca, a do tego koniecznie trzeba jakoś ukryć liczne przewody. Podczas gdy po samych telewizorach nie ma co spodziewać się krystalicznego dźwięku, takie sprytne urządzenie o niewielkich gabarytach pomoże poprawić wrażenia brzmieniowe bez inwestowania dużych pieniędzy i zajmowania cennej przestrzeni w mieszkaniu. [materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24