menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

15.06.2023

Zastosowanie animacji reklamowych w marketingu i reklamie - poradnik

artykuł sponsorowany

Zastosowanie animacji w biznesie wymaga odpowiedniego rozplanowania. Bardzo ważny jest także dobór jak najlepszego usługodawcy. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób zastosować animację reklamową w marketingu i reklamie.

Zastosowanie animacji reklamowych w marketingu i reklamie - poradnikfot. infinitiart.eu

Czym są animacje reklamowe? Filmy animowane w marketingu


Animacje reklamowe to dynamiczne i ruchome obrazy będące szczególnym rodzajem filmu promocyjnego. Mogą one wykorzystywać perspektywę 2D bądź też 3D. Zastosowanie reklamowych animacji jest bardzo pomocne w sytuacji, gdy chcesz sprzedać swój produkt lub usługę. Znasz chyba to powiedzenie, że klient kupuje oczami? Obraz w ruchu oddziałuje jednak na niego znacznie mocniej niż statyczna grafika. Profesjonalni twórcy filmów reklamowych doskonale o tym wiedzą i wykorzystują techniki niezbędne przy przekonywaniu odbiorców do podjęcia decyzji zakupowych. Nierzadko również animacje reklamowe budują świadomość marki u odbiorców.

Zastosowanie animacji reklamowych — od czego zacząć?


Od czego zacząć, jeśli myślisz o zainwestowaniu w produkcję animacji reklamowych? Przede wszystkim od doboru najlepszego usługodawcy. Z naszej strony możemy polecić Ci Infinitiart. Dlaczego? W trakcie doboru firmy odpowiedzialnej za animacje 3D lub 2D powinieneś zwrócić uwagę na:

  • obecne w internecie opinie,
  • portfolio,
  • poziom obsługi klienta.

Recenzje na temat usługi mają ogromne odzwierciedlenie w rzeczywistości. W przeciwieństwie do reklam usługodawca nie ma bowiem wpływu na to, co mówi się o nim w sieci. Portfolio to z kolei wizytówka każdej firmy. W przypadku Infinitiart możesz zapoznać się z realizacjami wykonanymi między innymi dla WK Dzik. Marki o takiej renomie nie szukają raczej przypadkowych usługodawców. Poziom obsługi klienta także stoi na bardzo wysokim poziomie. O tym jednak przekonać mogą się osoby, które wykonają pierwszy krok w kierunku zamówienia idealnej animacji.

Kolejnym etapem po doborze właściwego usługodawcy jest określenie, co tak naprawdę chcesz osiągnąć reklamą. Ważne jest podjęcie decyzji, jakie emocje chcesz wywołać w odbiorcach. Być może masz jakąś wizję, która pojawiła się w Twojej głowie już jakiś czas temu? Jeżeli trudno Ci coś wymyślić, nie musisz się przejmować. Twórcy produkcji reklamowych mogą przejąć w stu procentach odpowiedzialność za stworzony projekt — także za pomysł na animację.

W sytuacji, gdy masz jakiś pomysł, studio koniecznie powinno się o tym dowiedzieć. Z kolei, jeśli chcesz powierzyć nie tylko pracę, ale również patent na reklamę usługodawcy, nie zapomnij poinformować go o najważniejszych kwestiach związanych z Twoją ofertą. Chodzi tutaj na przykład o wizerunek Twojej marki oraz filozofię prowadzenia firmy. Dzięki takim danym twórcom będzie łatwiej w doborze odpowiednich środków wyrazu.

Pamiętaj również o tym, że po rozpoczęciu współpracy będziesz otrzymywać do wglądu próbne wersje filmu. Ważne jest, abyś przekazywał twórcom wszystkie swoje zastrzeżenia. Tylko w ten sposób możliwe jest bowiem osiągnięcie porozumienia, które zaowocuje w pełni satysfakcjonującą animacją. To właśnie dlatego tak ważny jest poziom obsługi klienta. Dzięki skorzystaniu z usług firmy, która jest wrażliwa na feedback, masz gwarancję udanych kampanii reklamowych.

Animacje reklamowe w marketingu i reklamie — podsumowanie


Animacje reklamowe stanowią skuteczne wsparcie zarówno w marketingu, jak i w reklamie. Pozwalają bowiem na dynamiczne przedstawienie produktów oraz usług. Jednocześnie taka forma prezentacji jest znacznie bardziej atrakcyjna i przyciągająca dla odbiorców. Przed zainwestowaniem pieniędzy w usługi studia animacji reklamowej powinieneś określić cel tego działania. Określ zatem, czy chodzi Ci o budowanie świadomości marki, czy na przykład sprzedaż produktu.Możesz także zastanowić się nad tym, jakie emocje chcesz wywołać w odbiorcach. Jeżeli nie masz własnego pomysłu na reklamę, pozostaw całość profesjonalistom ze sprawdzonego studia animacji. Kluczowe, gdy podejmujesz współpracę z tego typu usługodawcą, jest utrzymywanie z nim stałego kontaktu. Tylko wtedy bowiem masz pewność, że filmy spełnią Twoje oczekiwania. Z tego też powodu powinieneś stawiać na kreatorów znanych z odpowiedniego podejścia do klientów. Powodzenia!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Na czym polega pozycjonowanie stron? 3 rzeczy, które warto wiedzieć

dolp.pl
Pozycjonowanie stron jest kluczowym procesem, mającym na celu doprowadzić do wysokiej widoczności marki w internecie. Organiczne wejścia na stronę to tylko fragment ruchu w witrynie internetowej. Znacznie ważniejsze są wyniki wyszukiwania. Z Google.pl korzysta miesięcznie 20 mln Internautów, wśród których przynajmniej część to potencjalni klienci. O czym powinieneś wiedzieć, rozważając skorzystanie z usługi pozycjonowania? [Materiał zewnętrzny]

Filmy szkoleniowe w formie animacji - dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Filmy szkoleniowe stały się nieodłącznym elementem strategii edukacyjnej wielu firm. Dlaczego warto wybrać ich animowaną formę? Oto krótki przewodnik, który odpowie na to pytanie. Dowiesz się między innymi, czym są filmy szkoleniowe, dlaczego warto postawić na animacje i gdzie je zamówić. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się podstawowymi informacjami na temat skutecznych materiałów edukacyjnych.

Czym się różni spadek od darowizny?

pewny-prawnik.pl
Spadek czy darowizna to terminy, o których często słyszymy, jednak nie zawsze jesteśmy świadomi różnic z nich wynikających. Czym jest zatem spadek, a czym darowizna? Jakie skutki prawne pociąga za sobą każde z tych rozwiązań? Jakie korzyści i zagrożenia wiążą się z każdą z tych form? [artykuł sponsorowany]

Ruszył nabór do programu Wyszehradzkich Rezydencji Literackich

Stowarzyszenie Willa Decjusza
Drodzy pisarze, poeci, krytycy, eseiści, tłumacze literatury i dziennikarze! Do 31 stycznia trwa nabór do programu Wyszehradzkich Rezydencji Literackich. To 32 stypendia dla twórców z krajów V4. [Reporterzy.info polecają]

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…

artykuł sponsorowany
Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Oznacza to wzrost liczby klientów i transakcji, ale również większą konkurencję. Dlatego, aby nie pozostać w tyle, należy stale się rozwijać. Pomagają w tym szkolenia dla e-commerce dedykowane rozmaitym aspektom związanym z zakładaniem i prowadzeniem sklepów internetowych. Na jakie tematy warto zwrócić uwagę?

Historia za ścianami: odkrywanie historii poprzednich mieszkańców

artykuł sponsorowany
Mury, choć nie mówią, skrywają w sobie wiele sekretów. Każde mieszkanie, każdy dom ma swoją historię, opowieść czekającą na odkrycie przez kolejnych mieszkańców. Jak jednak zbliżyć się do przeszłości miejsca, które wybraliśmy na swój nowy dom? Jak poznać historie tych, którzy mieszali tu przed nami?

Nauka języka angielskiego online - dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Nauka języka angielskiego to ważna obecnie umiejętność, która może pomóc w wielu dziedzinach życia. Na przykład, jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie lub podróżować za granicę, znajomość języka angielskiego ułatwi ci życie.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Lumix
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24