menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

12.08.2023

Ukraińskie Centrum Edukacji we Wrocławiu. Od września nowa formuła

Reporterzy.info wspierają

Po roku doświadczeń, zebranych podczas prowadzenia we Wrocławiu klas przygotowawczych dla dzieci z Ukrainy, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty w nowym roku szkolnym rozwija projekt. W biurowcu Green Tower powstało Ukraińskie Centrum Edukacji. Będzie więcej nauki języka polskiego i oferta opieki dla dzieci pracujących rodziców.

Ukraińskie Centrum Edukacji we Wrocławiu. Od września nowa formułafot. Anatol Titiaiev, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty

Ukraińskie Centrum Edukacji mieści się na dwóch piętrach biurowca Green Tower A przy ul. Śrubowej 1 we Wrocławiu. Pomieszczenia udostępniła bezpłatnie firma Nokia, a placówka jest kontynuacją i rozwinięciem projektu klas przygotowawczych, prowadzonych we Wrocławiu przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty.

- Centrum tworzymy po to, aby ułatwić dzieciom nie mówiącym po polsku edukację. U nas mają aż 12 godzin zajęć z nauki języka polskiego i nawet panie nauczycielki i opiekunki z Ukrainy uczą się języka polskiego wraz z uczniami – tłumaczy Ewa Minakowska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Leonardo, której oddziałem zamiejscowym będzie Ukraińskie Centrum Edukacji. - Oprócz nauki języka polskiego realizujemy także podstawę programową. Jeśli dzieci mają trudności ze zrozumieniem słów i pojęć, już z konkretnych przedmiotów, z pomocą przychodzą im ukraińscy nauczyciele.

Placówka przy ul. Śrubowej we Wrocławiu jest nowoczesną przestrzenią edukacyjną dla dzieci w wieku szkolnym od 7 do 14 lat. Jej podstawowym celem jest przygotowanie uczniów z Ukrainy do płynnego, efektywnego wejścia w polski system oświaty. Oprócz intensywnej nauki języka polskiego – nawet 12 godzin tygodniowo – dzieci uczyć się będą wszystkich podstawowych przedmiotów. Tak, aby nie traciły kontaktu z programem edukacji, dostosowanym do ich wieku i umiejętności.

Nauka, opieka, wsparcie


Zajęcia prowadzą nauczyciele i pedagodzy z Polski i Ukrainy. Dzięki temu nawet dla uczniów nie mówiących po polsku nie ma tu bariery językowej. Nauka w UCE jest całkowicie bezpłatna.

- Do dyspozycji dzieci jest na miejscu psycholog dziecięcy, pedagog i logopeda. Chcemy jak najszybciej reagować, kiedy tylko pojawi się taka potrzeba – tłumaczy dyrektor Ewa Minakowska. - Dzieci i młodzież się tutaj otwierają. Łatwiej im przejść do polskiej szkoły, kiedy rozumieją, co się do nich mówi. Nie mają braków z polskiej podstawy programowej i co najważniejsze, przełamując barierę językową potrafią nawiązywać relacje z polskimi uczniami.

Oprócz edukacji i opieki specjalistów, w Ukraińskim Centrum Edukacji prowadzone będą również zajęcia świetlicowe oraz zajęcia dodatkowe, rozwijające hobby i zainteresowania uczniów. Taki model edukacji fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty realizuje we wszystkich swoich szkołach i przedszkolach. Będzie dostępny również dla podopiecznych UCE.

Jedna szkoła, dwa świadectwa


Dodatkowo, ważną dla wielu rodziców informacją będzie to, że w Centrum realizować będzie można również dodatkowo program nauczania ukraińskiej szkoły podstawowej. W porozumieniu ze szkołą podstawową z ukraińskiego Charkowa, chętni uczniowie będą mogli brać udział w zdalnych lekcjach szkoły ukraińskiej. Dzięki temu, na koniec nadchodzącego roku szkolnego, oprócz zaświadczenia o ukończeniu oddziałów przygotowawczych, które otwierają drzwi do nauki w polskiej szkole, otrzymają również świadectwo szkoły ukraińskiej.

FILM o Ukraińskim Centrum EdukacjiO tym, jak wygląda i jak działa Ukraińskie Centrum Edukacji we Wrocławiu, przekonać się będzie można osobiście. W dniu 28 sierpnia UCE zaprasza wszystkich zainteresowanych na drzwi otwarte i spotkanie z kadrą placówki. Będzie można uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania i – jeśli będą jeszcze wolne miejsca – zapisać dziecko na zajęcia Centrum.

Więcej informacji o rekrutacji i samej placówce uzyskać można na stronie internetowej i w mediach społecznościowych:


W nadchodzącym roku szkolnym fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty projektów wspierających uczniów z Ukrainy prowadzić będzie kilka. Oprócz Ukraińskiego Centrum Edukacji w stolicy Dolnego Śląska, klasy przygotowawcze działać będą również przy prowadzonej przez fundację OOO szkole Przystań w Łodzi. Dla uczniów, którzy brali udział w projekcie Chodźmy Razem Do Szkoły w gdańskiej SP Hevelius, placówka prowadzić będzie dodatkowe lekcje języka polskiego i zajęcia integracyjne.

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od 22 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 placówkach, prowadzonych obecnie przez fundację OOO, uczy się ponad 7600 dzieci.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Najlepsze kantory internetowe w Polsce. Forbes zbadał ich szybkość

Krzysztof Fiedorek
Zaledwie 10 minut trwa operacja wymiany walut w najszybszym kantorze online w polskiej sieci. Średni wynik lidera rankingu jest prawie sześciokrotnie lepszy od konkurencji. [artykuł sponsorowany]

Zabawki na urodziny - jak wybrać idealny prezent dla malucha?

artykuł sponsorowany
Urodziny to wyjątkowy czas dla każdego dziecka. W tym dniu, oprócz tortu, balonów i śpiewu, nie może zabraknąć wyjątkowego prezentu. Jak wybrać zabawkę, która nie tylko dostarczy maluchowi mnóstwo radości, ale także będzie dla niego wartościowa? Oto kilka propozycji.

Jak chronić przed wykluczeniem dziecko z chorobą dietozależną?

kampania społeczna
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?

Jak zadbać o delikatny kubek reklamowy z urokiem?

artykuł sponsorowany
Kubki z własnym nadrukiem są jednym z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych narzędzi do budowania pozytywnego wizerunku danej marki. Jednak, aby uzyskać właściwy efekt naszych starań marketingowych, spersonalizowane kubki reklamowe powinny być odpowiednio wyselekcjonowane, wykorzystane i pielęgnowane.

Agencja hyperCREW wprowadza na rynek nową markę #DASHRADE

hyperCREW
Strategiczno-kreatywna agencja hyperCREW opracowała strategię wprowadzającą na rynek nową markę #DASHRADE, oferującą produkty funkcjonalne dla sportowców. hyperCREW odpowiada za stworzenie kompleksowej komunikacji marki: nazwy, identyfikacji wizualnej, kreacje, copy oraz strategię marketingową. [artykuł PR]

Czy powinniśmy pozwalać dziecku na nudę?

kampania społeczna
Pod słowami „nudzi mi się” może się kryć wiele różnych znaczeń. Rodzic, który będzie potrafił je właściwie odszyfrować, ma w ręku doskonałe narzędzie do wspierania rozwoju dziecka. Dowiedz się, jak zrobić z nudy dobry użytek.

Ekomarketing - trend dla dobra planety

versus-reklama.pl
Ekologiczny nurt porwał ze sobą niemal wszystkich. Potrzeby dotyczące troski o środowisko głęboko zakorzeniły się w świadomości ludzi, którzy wspierają działania dotyczące lepszego jutra. Współczesne wpływy ekologiczne widać przede wszystkim w aranżacji wnętrz czy u producentów sprzętów oferujących rozwiązania korzystne dla otoczenia. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24