menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

9.10.2023

Pozycjonowanie strony internetowej - czym jest SEO i co warto o nim wiedzieć?

artykuł sponsorowany

Czy wiesz, że pozycjonowanie stron internetowych jest niezwykle ważne, aby inni mogli znaleźć np. Twoją firmę w internecie? Około 93% użytkowników korzysta z Google, jako głównej wyszukiwarki, która to uzyskuje kilkadziesiąt tysięcy wyszukać na sekundę każdego dnia. Ponieważ wyszukiwarki odgrywają tak ważną rolę w internecie, dla wielu firm cenne jest, aby ich strona internetowa była zoptymalizowana dla wyszukiwarek. W ten sposób zapewnisz sobie duży ruch w witrynie, nie płacąc za reklamy. W tym artykule wyjaśniamy, czym dokładnie jest pozycjonowanie stron www, a także jakie korzyści może ono przynieść Twojej firmie. 

Pozycjonowanie strony internetowej - czym jest SEO i co warto o nim wiedzieć?fot. muneebfarman/PIxabay Content License/PIxabay.com

Pozycjonowanie stron internetowych — czym jest?


Pozycjonowanie strony, czyli SEO (skrót od Search Engine Optimalization) to inaczej optymalizacja strony pod wyszukiwarkę. Jest to ogólna nazwa zestawu działań, które mają na celu podniesienie pozycji stron internetowych w wynikach wyszukiwania Google. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych uwzględnia jak najlepsze zaprojektowanie samej witryny, aby organicznie przyciągnąć odwiedzających z Twojej grupy docelowej. W pozycjonowaniu ważne są także tzw. słowa kluczowe wpisywane przez użytkowników. Zanim wyjaśnimy Ci dokładniej, czym jest SEO i jak działa, najpierw wyjaśnimy, jakie zadanie ma SEO w marketingu internetowym i jak działa Google.

Na czym polega pozycjonowanie stron i jak łączy się z marketingiem?


Pozycjonowanie Twojej strony jest bardzo ważną częścią marketingu online, ponieważ stanowi jego podstawę i dlatego powinno być na jednym z pierwszych punktów planu marketingowego. Dlaczego? Ponieważ wszystko zaczyna się od możliwości znalezienia Twojej marki lub firmy w sieci.

Działania związane z SEO mają na celu zwiększenie widoczności strony, a gdy Twoja witryna będzie już widoczna w internecie, możesz rozpocząć optymalizację konwersji, automatyzację marketingu itp. Innymi słowy, bez działań mających na celu skuteczne pozycjonowanie strony internetowej, inne działania marketingowe będą znacznie mniej skuteczne. Optymalizacja strony internetowej ma na celu przyciągnięcie  nowych odwiedzających, a następnie zachęcenie ich do bycia klientami.

Jak ważne są algorytmy Google?


Google to najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka, której tzw. roboty Google przeszukują sieć w poszukiwaniu nowych informacji. Następnie informacje te przechowywane są w postaci kopii w bazie danych, czyli indeksie. Kiedy Google otrzymuje zapytanie, wyniki wyszukiwania z tego indeksu zostają uszeregowane według kolejności dopasowanej do trafności dla wpisanego słowa kluczowego. Do indeksowania i rankingu stron www Google używa skomplikowanego algorytmu i robotów indeksujących. 

Skuteczne pozycjonowanie strony www — jakie są korzyści SEO?


Aby być widocznym w wyszukiwarce Google, optymalizacja jest niezbędna. Jednak proces pozycjonowania strony internetowej nie jest tak prosty, jak się wydaje. Jeśli nie wiesz, na czym polega pozycjonowanie stron internetowych, łatwiej będzie Ci skorzystać z pomocy profesjonalistów. Samodzielne pozycjonowanie strony internetowej jest możliwe, ale wymaga bardzo dużej wiedzy, czasu i zaangażowania. Dlatego istnieją specjalne agencje specjalizujące się w pozycjonowaniu stron. Skuteczna strategia w pozycjonowaniu stron www zapewnia wiele korzyści, takich, jak:

  • Możliwość znalezienia przez użytkowników danej strony, bez konieczności stosowania reklamTworząc swoją stronę internetową według najważniejszych zasad SEO, zwiększysz jej widoczność w wynikach wyszukiwarki internetowej. To samo dotyczy zagadnienia, jakim jest pozycjonowanie sklepów internetowych.  Im wyżej strona lub poszczególne podstrony serwisu pojawiają się w wyszukiwarce internetowej, tym łatwiej użytkownicy będą mogli je znaleźć. Jednak na pozycję strony składa się szereg działań, a zatem konieczna jest odpowiednia strategia pozycjonowania. Ile trwa pozycjonowanie stron internetowych? Stosując techniki SEO, możesz zająć wyższą pozycję w Google już w kilka miesięcy, bez konieczności płacenia dodatkowych opłat za reklamy. 
  • Dotarcie do większej liczby użytkownikówStosując SEO oraz content marketing, szybciej dotrzesz do właściwej grupy docelowej swoich odbiorców we właściwym czasie. Pozycjonowanie stron Google sprawi, że Twój serwis będzie wyświetlany osobom, które szukają konkretnych informacji lub produktów, które Twoja witryna ma do zaoferowania.
  • Wyższa konwersjaSkuteczne pozycjonowanie strony internetowej sprawi, że zwiększy się ruch w witrynie Twojego sklepu internetowego lub na stronie. A w związku z tym, zwiększy się też współczynnik konwersji. Gdy zadbasz o kompleksowe pozycjonowanie stron, dotrzesz do osób, które szukają Twojej usługi lub produktu, takich jak Twoje. Oznacza to, że istnieje duża szansa, że odwiedzający faktycznie kupią Twój produkt lub usługę, gdy trafią na Twoją stronę. 

Warto wiedzieć, że SEO odnosi się też do technicznych aspektów strony internetowej. Jeśli Twoja witryna nie jest sprawna technicznie, trudno będzie uzyskać wysoką pozycję w Google. Wyszukiwarka woli wyświetlać strony przyjazne użytkownikowi na górze wyników. Google traktuje wady techniczne witryny jako oznakę, że witryna również nie jest przyjazna użytkownikom. Aby dowiedzieć się, jak w oczach Google wypada strona, należy przeprowadzić tzw. audyt SEO. Dzięki niemu będziesz w stanie przewidzieć, jakie dostosowanie strony sprawi, że będzie ona widoczna na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. W tym przypadku warto skorzystać z firm specjalizujących się w pozycjonowaniu stron internetowych. Na pozycjonowanie www składa się wiele strategii, obejmujących różne usługi pozycjonowania np. linkowanie zewnętrzne, linkowanie wewnętrzne, działania w mediach społecznościowych, tworzenie treści zawierających frazy kluczowe, działania w Google Search Console.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

10 sposobów na przygotowanie domu do sprzedaży

artykuł sponsorowany
Kiedy przychodzi czas na sprzedaż domu, niezwykle ważne jest, aby zaprezentować go w jak najlepszym świetle. Oto jak to zrobić.

Na czym polega marketing automotion?

growinternational.eu
Automatyzacja prowadzanych zadań pozwala na oszczędzenie czasu i prowadzenie bardziej skoncentrowanych działań. Marketing automotion, czyli automatyzacja marketingu to nie tylko popularny ostatnio trend, ale i skuteczne delegowanie pracy podczas prowadzonej kampanii marketingowej. Pozwala też na prowadzenie bardzo szeroko zakrojonych prac w krótkim czasie. Co warto wiedzieć o tym trendzie? [artykuł sponsorowany]

Korzyści wynikające z współpracy z profesjonalną agencją reklamową

artykuł sponsorowany
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak profesjonalne doradztwo marketingowe może wpłynąć na sukces Twojej firmy? Jeśli tak, to artykuł, który masz przed sobą, jest dla Ciebie. Dziś chcemy poruszyć temat agencji reklamowych i ich nieocenionego wsparcia w osiąganiu celów biznesowych. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji reklamowej?

Wytrzymały smartwatch - idealny partner na siłownię i fitness

artykuł sponsorowany
Wybierając wytrzymały smartwatch, nie musisz martwić się o jego stan nawet podczas intensywnych treningów czy niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zobacz zatem, jak prezentuje się Galaxy Watch6 Classic - odporny smartwatch z oferty marki Samsung.

#niemarnuj1%! Viral, do którego dołączają internauci i… celebryci

Justyna Zalewska
Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym na wybrany cel charytatywny. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i stworzyła akcję społeczną na Instagramie o nazwie #niemarnuj1% do której dołączyło już około 100 internautów, w tym znani sportowcy, celebryci i influencerzy. [Reporterzy.info wspierają]

Wypadki chodzą po ludziach

artykuł sponsorowany
To, że wypadki chodzą po ludziach, wie chyba każdy z nas. Na drodze może się wydarzyć naprawdę sporo. Czasami dochodzi do naszych błędnych manewrów, a czasem wypadek jest spowodowany przez osoby trzecie. Każdy ekspert ruchu drogowego oraz także ubezpieczeń poleca ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków).

Smycze reklamowe jako upominki firmowe – dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Smycze reklamowe mogą być wartościowym prezentem firmowym. Dlaczego warto zdecydować się na ich zamówienie? Przyglądamy się bliżej ich najważniejszym korzyściom!

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24