menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

12.12.2023

Ile kosztuje wynajęcie billboardu na miesiąc?

artykuł sponsorowany

Wynajem billboardu to jedna z najpopularniejszych form reklamy zewnętrznej, pozwalająca firmom dotrzeć do dużej liczby osób na terenie miast czy też mniejszych miejscowości. Jednym z kluczowych czynników, które determinują skuteczność tej formy promocji jest projekt billboardu i jego lokalizacja. Nietrudno się domyślić, że ustawienie reklamy w tłocznym miejscu może sporo kosztować. Ile dokładnie? Sprawdź, ile kosztuje wynajem billboardu.

Kiedy warto wynająć billboard?


Reklama na billboardzie to sposób na wyróżnienie się w gąszczu informacji bombardujących konsumentów na co dzień. Billboardy są niemal niemożliwe do przeoczenia, co sprawia, że stanowią efektywną formę dotarcia do potencjalnych klientów.

Wynajem billboardu jest szczególnie opłacalny w momencie, gdy firma chce zwiększyć swoją widoczność i dotrzeć do nowych klientów. W okresach promocyjnych, premier produktów czy ważnych wydarzeń, reklama zewnętrzna może przyczynić się do zwiększenia ruchu w sklepach czy zainteresowania ofertą usługową. Jest to również skuteczna forma budowania świadomości marki.

Czynniki wpływające na cenę wynajmu billboardu


Lokalizacja billboardu ma kluczowe znaczenie dla skuteczności kampanii reklamowej. Reklama w centrum dużego miasta generuje większy ruch, ale jest przy tym droższa. Warto zastanowić się, gdzie najczęściej przebywa grupa docelowa i skierować tam swoją kampanię.

Dla niektórych branż efektywnym może być umieszczenie reklamy w okolicach centrów handlowych, dla innych – przy głównych szlakach komunikacyjnych. Jeśli kierujesz swoją kampanię do studentów, to może warto rozważyć umieszczenie billboardu w pobliżu popularnych uczelni?

Ile zapłacisz za wynajem billboardu na miesiąc?


Cena wynajmu billboardu zależy od kilku kluczowych czynników. Przede wszystkim, istotną rolę odgrywa lokalizacja. Billboardy umieszczone w prestiżowych miejscach są droższe niż te na znajdujące się na obrzeżach. Ponadto popularność danego obszaru i natężenie ruchu w danym miejscu, również wpływają na cenę.

Innym ważnym aspektem jest sam wymiar billboardu. Większe powierzchnie reklamowe są zazwyczaj droższe, ale jednocześnie oferują większy potencjał przyciągania uwagi. Dodatkowo czas trwania kampanii może wpłynąć na koszty, a dłuższy okres wynajmu nierzadko skutkuje niższą stawką.

Wynajem billboardu – cena


Ile kosztuje wynajem billboardu na miesiąc? Ceny mogą znacząco się różnić w zależności od lokalizacji. W dużych miastach, zwłaszcza w centrach, cena za jeden billboard może sięgać nawet ponad 3000-4000 netto za miesiąc.

W mniejszych miejscowościach, gdzie konkurencja jest mniejsza, koszty mogą być znacznie niższe, często oscylują w granicach kilkuset złotych. Mniejszy baner wynajmiesz na miesiąc już za 400-500 zł (mowa wyłącznie o cenie wynajmu powierzchni reklamowej, doliczyć trzeba do niej jeszcze koszt projektu i wydruku). Niemniej, za atrakcyjną uznaje się cenę w okolicach 1000 zł.

Sprawdź dokładny cennik billboardów na stronie https://luxframe.pl/cennik-1/

Warto jednak pamiętać, że wynajem billboardu na miesiąc to inwestycja, która może przynieść znakomite rezultaty w zakresie promocji firmy czy produktu. Kluczowym elementem jest jednak umiejętne wybranie lokalizacji oraz dostosowanie wielkości reklamy do celów kampanii. Pomimo kosztów, dla wielu firm to nadal jedna z najskuteczniejszych form reklamy zewnętrznej, zapadającą w pamięć potencjalnym klientom.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znać

artykuł sponsorowany
Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym

jgt.pl
Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym. [artykuł sponsorowany]

Kim jest prawnik? To nie tylko adwokat

artykuł sponsorowany
Zawód prawnika to grupa profesjonalistów, którzy praktykują prawo. Prawo to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych dziedzin, z których każda ma własny zasób wiedzy i umiejętności. Prawnicy są kształceni do wykonywania zawodu prawnika w jednej lub kilku z tych dziedzin.

Jak wykorzystać technologię augumented reality do celów marketingowych?

artykuł sponsorowany
Nowoczesne technologie, takie jak Augmented Reality (AR), czyli rzeczywistość rozszerzona, zyskują coraz większą popularność w marketingu. Oferują one unikalne doświadczenia dla klientów, zwiększają zaangażowanie i pomagają budować silną markę. Przyjrzyjmy się, jak technologia AR może stać się potężnym narzędziem w rękach marketerów.

Szkoła, w której telefon to narzędzie? W Galileo to możliwe!

materiał partnera
Ponad 150 dzieci – przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy – od września będzie chodzić do dwóch nowych, publicznych placówek przy ul. Diamentowej 2 w Lublinie. Publicznych, ale z wyjątkowym programem nauki.

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony twojej strony

artykuł gościnny
Internet to niesamowite miejsce. Ale może to być również przerażające miejsce, ponieważ setki tysięcy witryn jest codziennie hakowanych. Cyberprzestępcy nie odejdą w najbliższym czasie — nawet jeśli grzecznie o to poprosisz. Aby chronić swoją witrynę, potrzebujesz tylko najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress.

Ultrawydajne dyski zewnętrzne – poznaj model Samsung T9

artykuł sponsorowany
Sięgnij po Samsung T9, dysk zewnętrzny dostępny w kilku wariantach pamięciowych. Każdy z nich oferuje bardzo wysoką wydajność. Jest to nośnik kompatybilny z wieloma urządzeniami i sprawdzi się w wielu sytuacjach.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24