menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

12.12.2023

Ile kosztuje wynajęcie billboardu na miesiąc?

artykuł sponsorowany

Wynajem billboardu to jedna z najpopularniejszych form reklamy zewnętrznej, pozwalająca firmom dotrzeć do dużej liczby osób na terenie miast czy też mniejszych miejscowości. Jednym z kluczowych czynników, które determinują skuteczność tej formy promocji jest projekt billboardu i jego lokalizacja. Nietrudno się domyślić, że ustawienie reklamy w tłocznym miejscu może sporo kosztować. Ile dokładnie? Sprawdź, ile kosztuje wynajem billboardu.

Kiedy warto wynająć billboard?


Reklama na billboardzie to sposób na wyróżnienie się w gąszczu informacji bombardujących konsumentów na co dzień. Billboardy są niemal niemożliwe do przeoczenia, co sprawia, że stanowią efektywną formę dotarcia do potencjalnych klientów.

Wynajem billboardu jest szczególnie opłacalny w momencie, gdy firma chce zwiększyć swoją widoczność i dotrzeć do nowych klientów. W okresach promocyjnych, premier produktów czy ważnych wydarzeń, reklama zewnętrzna może przyczynić się do zwiększenia ruchu w sklepach czy zainteresowania ofertą usługową. Jest to również skuteczna forma budowania świadomości marki.

Czynniki wpływające na cenę wynajmu billboardu


Lokalizacja billboardu ma kluczowe znaczenie dla skuteczności kampanii reklamowej. Reklama w centrum dużego miasta generuje większy ruch, ale jest przy tym droższa. Warto zastanowić się, gdzie najczęściej przebywa grupa docelowa i skierować tam swoją kampanię.

Dla niektórych branż efektywnym może być umieszczenie reklamy w okolicach centrów handlowych, dla innych – przy głównych szlakach komunikacyjnych. Jeśli kierujesz swoją kampanię do studentów, to może warto rozważyć umieszczenie billboardu w pobliżu popularnych uczelni?

Ile zapłacisz za wynajem billboardu na miesiąc?


Cena wynajmu billboardu zależy od kilku kluczowych czynników. Przede wszystkim, istotną rolę odgrywa lokalizacja. Billboardy umieszczone w prestiżowych miejscach są droższe niż te na znajdujące się na obrzeżach. Ponadto popularność danego obszaru i natężenie ruchu w danym miejscu, również wpływają na cenę.

Innym ważnym aspektem jest sam wymiar billboardu. Większe powierzchnie reklamowe są zazwyczaj droższe, ale jednocześnie oferują większy potencjał przyciągania uwagi. Dodatkowo czas trwania kampanii może wpłynąć na koszty, a dłuższy okres wynajmu nierzadko skutkuje niższą stawką.

Wynajem billboardu – cena


Ile kosztuje wynajem billboardu na miesiąc? Ceny mogą znacząco się różnić w zależności od lokalizacji. W dużych miastach, zwłaszcza w centrach, cena za jeden billboard może sięgać nawet ponad 3000-4000 netto za miesiąc.

W mniejszych miejscowościach, gdzie konkurencja jest mniejsza, koszty mogą być znacznie niższe, często oscylują w granicach kilkuset złotych. Mniejszy baner wynajmiesz na miesiąc już za 400-500 zł (mowa wyłącznie o cenie wynajmu powierzchni reklamowej, doliczyć trzeba do niej jeszcze koszt projektu i wydruku). Niemniej, za atrakcyjną uznaje się cenę w okolicach 1000 zł.

Sprawdź dokładny cennik billboardów na stronie https://luxframe.pl/cennik-1/

Warto jednak pamiętać, że wynajem billboardu na miesiąc to inwestycja, która może przynieść znakomite rezultaty w zakresie promocji firmy czy produktu. Kluczowym elementem jest jednak umiejętne wybranie lokalizacji oraz dostosowanie wielkości reklamy do celów kampanii. Pomimo kosztów, dla wielu firm to nadal jedna z najskuteczniejszych form reklamy zewnętrznej, zapadającą w pamięć potencjalnym klientom.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Gadu Gadu z logopedą. Pierwsza kampania charytatywna na GGwallet

Reporterzy wspierają
Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, od 6 marca fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty zaprasza do wspierania szkolnych i przedszkolnych gabinetów logopedycznych. To będzie pierwsza duża akcja charytatywna z wykorzystaniem GGwallet, portfela dostępnego w polskim komunikatorze GG (Gadu Gadu).

Czy długopisy z logo mogą wzmocnić Twoją markę? Odkryj moc długopisów reklamowych!

artykuł sponsorowany
Wizytówki, ulotki, personalizowane smycze, kampanie SEO, reklamy Google Ads, koszulki nawiązujące designem do brandu – narzędzi marketingowych dla małych, średnich oraz dużych firm i instytucji jest naprawdę sporo. Nie zawsze jednak trzeba wybierać te wymagające dużych nakładów pieniężnych.

Sztuka robienia notatek

artykuł sponsorowany
Dobrze przygotowane notatki i umiejętność notowania znaczenie przyspiesza i ułatwia naukę i przyswajanie wiedzy. Zapisywanie informacji wydaje się banalnie proste, jednak aby było to efektywne, trzeba robić to zgodnie z tym jak nasz mózg przetwarza informacje.

Odpowiedzialni za przyszłość. Pierwszy taki raport o CSR i biznesie

Reporterzy.info polecają
Aż 80% wrocławskich firm uważa, że działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu są potrzebne, jednak aktywność w tym obszarze podejmuje tylko 45% z nich. Co stoi za ich motywacjami i jak ich działalność wiąże się z edukacją? Wyjaśnia to raport „Odpowiedzialni za przyszłość”.

Czym wyróżnia się agencja content marketing

thinkkong.pl
Marketing cały czas się rozwija, pojawiają się nowe trendy, rozwiązania i narzędzia. Dynamika tego zjawiska w dużej mierze zależy od zachowań konsumentów, które są analizowane i badane przez rozlicznych specjalistów. Obecnie bardzo wyraźnym trendem jest content marketing. Czym dokładnie jest content marketing i czym wyróżnia się dobra agencja content marketingowa? [artykuł sponsorowany]

Jak zwiększyć sprzedaż i konwersję w swoim sklepie internetowym?

artykuł sponsorowany
Celem każdego przedsiębiorcy jest maksymalizowanie zysków. Jak osiągnąć ten cel? Zwiększanie sprzedaży i konwersji w sklepie internetowym to duże wyzwanie, ponieważ na rynku panuje ogromna konkurencja. Trzeba sięgać po skuteczne narzędzia i wdrożyć efektywną kampanię reklamową.

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym

jgt.pl
Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24