menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

13.01.2024

Mediacja rozwodowa - dlaczego warto skorzystać z pomocy mediatora?

artykuł sponsorowany

Coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Jednocześnie małżonkowie w trakcie sprawy rozwodowej często nie potrafią dojść do porozumienia. W takim przypadku doskonale sprawdzą się mediacje rozwodowe. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Mediacja rozwodowa - dlaczego warto skorzystać z pomocy mediatora?fot. engin akyurt/Unsplash License/Unsplash.com

Czym są mediacje rozwodowe?


Wiele osób zastanawia się, czy warto wynająć mediatora rozwodowego i na czym polegają mediacje rozwodowe? Trzeba wiedzieć, że właśnie dzięki mediacjom osoby w trakcie rozwodu mogą dojść do porozumienia i zakończyć swój związek bez konfliktu. Dzięki mediacjom rozwodowym małżonkowie mogą łatwiej przejść przez trudną sytuację, a także porozumieć się w kwestii opieki nad dziećmi czy też podziału majątku. Eliminują nadmiar stresu. Dzięki mediacjom istnieje duża szansa, że rodzice małoletnich nie będą ze sobą skonfliktowani, a dzięki temu dzieci nie będą cierpieć z powodu problemów z porozumieniem się rodziców. Ponadto dzięki dobrze przeprowadzonym mediacjom rozwód staje się już tylko czystą formalnością. A więc mediator rozwodowy pełni naprawdę ważną funkcję i warto zdecydować się na jego usługi. Warto zapoznać się z informacjami na stronie: https://mediana.sos.pl.

Mediacje przed rozwodem - poznajcie zalety


Wiele małżonków decydując się na rozwód są ze sobą tak skonfliktowani, że każda próba rozmowy kończy się kłótnią. Na szczęście tak nie musi być. Mediator pomoże spojrzeć z dystansem na każdą sytuację. Jednocześnie pozwoli zrozumieć genezę problemu i dotrzeć do jego sedna. Wysłucha również argumentów obu stron. Podczas mediacji małżonkowie spróbują zrozumieć, że nie można rozpamiętywać tego, co było złe i ze względu na dzieci, a także dawne uczucie należy budować dobre relacje. Nie oznacza to wcale, że byli małżonkowie muszą się przyjaźnić, jednak powinni zachować dla siebie wzajemny szacunek.

Mediator rozwodowy jest bezstronny


Mediator rozwodowy to profesjonalista, który posiada realną wiedzę, a także umiejętności. Jest przy tym w pełni bezstronny. Buduje atmosferę zaufania i sprawi, że małżonkowie poczują się bezpiecznie. Każdy z nich będzie mógł przedstawić swój punkt widzenia i ma pewność, że zostanie wysłuchany. Jednocześnie nie należy obawiać się, że mediator będzie popierał którąś ze stron. Zatem wynajęcie mediatora rozwodowego jest wręcz wskazane, gdyż pozwoli znaleźć porozumienie.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Facebook i komunikacja w Social Media. Szkolenia na wynos [LINK]

REKLAMA Dwornik.pl
Zasady dobrej komunikacji, czyli jak zdobyć, zaangażować i utrzymać wartościowych fanów w mediach społecznościowych • Czym jest facebookowy algorytm • Jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych • Jak wybrać narzędzia wspomagające działania w mediach społecznościowych. Zamów szkolenie na wynos. Z dostawą do twojej firmy.

Artykuły sponsorowane i reklama display w Reporterzy.info [LINK]

Reporterzy.info
Tygodnik Reporterzy.info oferuje możliwość zamieszczania reklam banerowych, artykułów sponsorowanych, natywnych oraz content marketingowych. Szczegóły oferty, wymagań merytorycznych i technicznych oraz modele współpracy prezentujemy w dziale REKLAMA.

Kiedy warto jest skorzystać z usług agencji SEM?

ICBM
Wiele marek poszukuje sprawdzonej recepty na pozyskanie dużej liczby nowych klientów. Niestety ona nie istnieje. Każde przedsiębiorstwo jest inne, a więc wymaga ono indywidualnego podejścia. Strategia promocyjna powinna być zaplanowana od początku do końca. Wszystko po to, aby osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty. [artykuł sponsorowany]

Zostań Aquaphorianinem - nowa misja i kampania reklamowa marki AQUAPHOR

artykuł sponsorowany
AQUAPHOR – producent filtrów i systemów do filtracji wody to estońska firma, która coraz prężniej rozwija się na polskim rynku. W Polsce jest już obecna 15 lat. Misją AQUAPHOR jest zapewnienie dostępu do czystej wody ludziom na całym świecie. W związku z tym AQUAPHOR rozpoczyna nową kampanię reklamową pod hasłem „Zostań Aquaphorianinem”.

Wpływ jakości druku wielkoformatowego na percepcję marki

artykuł sponsorowany
Jakość druku wielkoformatowego odgrywa kluczową rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Wysokiej jakości druk odzwierciedla profesjonalizm i dbałość o detale, co przekłada się na postrzeganie marki jako wiarygodnej i wartościowej.

Poradnik młodego humanisty. Jak studiować i nie zwariować?

POLECAMY
E-book opracowany przez specjalistów z portalu historycznego Histmag.org to lektura obowiązkowa dla przyszłych i obecnych studentów kierunków humanistycznych. Znajdziecie w nim mnóstwo cennej wiedzy praktycznej i podpowiedzi, jak sprawnie poruszać się w nowym, studenckim świecie.

Co wpływa na cenę projektu technologicznego?

artykuł sponsorowany
Projekt techniczny jest jednym z dokumentów niezbędnych na etapie tworzenia własnego lokalu gastronomicznego. Musi on zawierać podstawowe informacje o rozplanowaniu przestrzeni, zgodne z wytycznymi Sanepidu, BHP i P.poż. W zależności od metrażu, branży i innych zmiennych, cena takiego projektu jest dość zróżnicowana. Sprawdź, co na nią wpływa.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24