menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

13.01.2024

Mediacja rozwodowa - dlaczego warto skorzystać z pomocy mediatora?

artykuł sponsorowany

Coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Jednocześnie małżonkowie w trakcie sprawy rozwodowej często nie potrafią dojść do porozumienia. W takim przypadku doskonale sprawdzą się mediacje rozwodowe. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Mediacja rozwodowa - dlaczego warto skorzystać z pomocy mediatora?fot. engin akyurt/Unsplash License/Unsplash.com

Czym są mediacje rozwodowe?


Wiele osób zastanawia się, czy warto wynająć mediatora rozwodowego i na czym polegają mediacje rozwodowe? Trzeba wiedzieć, że właśnie dzięki mediacjom osoby w trakcie rozwodu mogą dojść do porozumienia i zakończyć swój związek bez konfliktu. Dzięki mediacjom rozwodowym małżonkowie mogą łatwiej przejść przez trudną sytuację, a także porozumieć się w kwestii opieki nad dziećmi czy też podziału majątku. Eliminują nadmiar stresu. Dzięki mediacjom istnieje duża szansa, że rodzice małoletnich nie będą ze sobą skonfliktowani, a dzięki temu dzieci nie będą cierpieć z powodu problemów z porozumieniem się rodziców. Ponadto dzięki dobrze przeprowadzonym mediacjom rozwód staje się już tylko czystą formalnością. A więc mediator rozwodowy pełni naprawdę ważną funkcję i warto zdecydować się na jego usługi. Warto zapoznać się z informacjami na stronie: https://mediana.sos.pl.

Mediacje przed rozwodem - poznajcie zalety


Wiele małżonków decydując się na rozwód są ze sobą tak skonfliktowani, że każda próba rozmowy kończy się kłótnią. Na szczęście tak nie musi być. Mediator pomoże spojrzeć z dystansem na każdą sytuację. Jednocześnie pozwoli zrozumieć genezę problemu i dotrzeć do jego sedna. Wysłucha również argumentów obu stron. Podczas mediacji małżonkowie spróbują zrozumieć, że nie można rozpamiętywać tego, co było złe i ze względu na dzieci, a także dawne uczucie należy budować dobre relacje. Nie oznacza to wcale, że byli małżonkowie muszą się przyjaźnić, jednak powinni zachować dla siebie wzajemny szacunek.

Mediator rozwodowy jest bezstronny


Mediator rozwodowy to profesjonalista, który posiada realną wiedzę, a także umiejętności. Jest przy tym w pełni bezstronny. Buduje atmosferę zaufania i sprawi, że małżonkowie poczują się bezpiecznie. Każdy z nich będzie mógł przedstawić swój punkt widzenia i ma pewność, że zostanie wysłuchany. Jednocześnie nie należy obawiać się, że mediator będzie popierał którąś ze stron. Zatem wynajęcie mediatora rozwodowego jest wręcz wskazane, gdyż pozwoli znaleźć porozumienie.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Agencja SEO dla sukcesu Twojego biznesu: Jak znaleźć najlepszą spośród wielu opcji

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach, aby odnieść sukces w biznesie, konieczne jest posiadanie silnej obecności online. Aby osiągnąć to, niezbędna jest optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (SEO). Jednym ze sposobów na osiągnięcie sukcesu w tym zakresie jest współpraca z agencją SEO.

Jak szkolić się z UX?

artykuł gościnny
User Experience to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nabrała ogromnego znaczenia, nie tylko w branży IT, ale wielu innych, gdzie zadowolenie i satysfakcja klienta z realizowanej usługi stanowi klucz do zyskania przewag konkurencyjnej. Dlatego też coraz częściej możemy natrafić na ogłoszenia o pracę, które dotyczą właśnie specjalistów UX. W jaki sposób zdobyć kompetencje, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z UX?

Ogólnopolski Operator Oświaty i Kulczyk Foundation dla dzieci z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
"Chodźmy Razem do Szkoły", realizowany w Gdańsku i Wrocławiu przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty projekt szkolnych klas przygotowawczych dla uczniów z Ukrainy zyskał ważnego partnera. Kulczyk Foundation przekazała ponad 192 tysiące złotych na pomoc w nauce dla kilkuset ukraińskich dzieci.

Jak koszulka z nadrukiem poprawia rozpoznawalność firmy?

printing-season.com
Im więcej osób je nosi, tym lepiej dla promocji danej działalności gospodarczej. Dlatego przedsiębiorczy nomen omen przedsiębiorcy inwestują w przykuwający uwagę nadruk na koszulkach. A następnie wręczają je klientom oraz rodzinom pracowników. Warto rozdawać taką odzież podczas targów oraz innych imprez branżowych. [artykuł gościnny]

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej - jak to zrobić?

artykuł sponsorowany
Pozycjonowanie strony internetowej to jeden z najlepszych sposobów na skuteczne promowanie marki w sieci. Dzięki temu będzie pojawiać się wysoko wynikach wyszukiwania Google, co zwiększy zasięg witryny. Pytanie tylko, jak przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie? Od czego zacząć ten proces?

E-commerce - jak dbać o bezpieczeństwo przesyłek i zadowolenie klientów?

Opakowania24.eu
Przesyłanie towarów na odległość wymaga zachowania specjalnych środków ostrożności. Tylko wtedy można mieć pewność, że przedmioty nie zostaną uszkodzone podczas transportu i dotrą do adresata w stanie niepogorszonym. Właściwe zabezpieczenie pakowanych towarów daje gwarancję zadowolenia klientów e-sklepu i sprawia, że chętniej powracają w przyszłości po więcej. [artykuł sponsorowany]

Wpływ jakości druku wielkoformatowego na percepcję marki

artykuł sponsorowany
Jakość druku wielkoformatowego odgrywa kluczową rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Wysokiej jakości druk odzwierciedla profesjonalizm i dbałość o detale, co przekłada się na postrzeganie marki jako wiarygodnej i wartościowej.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24