menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

16.02.2024

Jaki dysk M.2 wybrać do komputera biurowego?

artykuł sponsorowany

Praca biurowa bardzo często wiąże się z wykonywaniem wielu różnych zadań na komputerze – wprowadzanie danych, kopiowanie plików, tworzenie tekstów czy grafik. Ważne więc, by komputer chodził płynnie, a wszelkie potrzebne programy uruchamiały się szybko. Może w tym pomóc odpowiedni nośnik SSD. Jaki dysk M.2 wybrać?

Jaki dysk M.2 wybrać do komputera biurowego?fot. DC Studio z Freepik

Jak dysk M.2 SSD wpływa na działanie komputera?


Nie od dziś wiadomo, że dyski M.2 SSD mają sporą przewagę nad HDD. Przede wszystkim są szybsze, ale i mniej awaryjne i ciche. Wynika to przede wszystkim z ich specyficznej budowy, która pozbawiona jest ruchomych talerzy. Praca z ich wykorzystaniem jest więc bardzo komfortowa – nie słychać charakterystycznego buczenia, a sam komputer pracuje dużo płynniej. Szybkie dyski NVMe wpływają bezpośrednio na szybsze uruchamianie systemu oraz poszczególnych programów. A praca biurowa to przecież nie tylko rachunkowość czy administracja. Możemy mówić tu też o osobach pracujących np. w marketingu, które na co dzień zajmują się m.in. tworzeniem treści i grafik na social mediach. Dobry dysk M.2 przyspieszy uruchamianie się programów do obróbki i edycji grafik czy do tworzenia animacji.

Oczywiście dzięki dyskom SSD będziemy mogli cieszyć się również szybszym kopiowaniem i zapisywaniem plików. Będzie miało to szczególne znaczenie dla osób, które na co dzień zajmują się wprowadzaniem wielu danych, tworzeniem faktur oraz analizą danych.

Jaki dysk M.2 wybrać?


Osoby zajmujące się pracą biurową nie będą wymagać aż tak dużej pojemności dysku, jak np. montażyści wideo czy profesjonalni gracze. W zupełności wystarczy nam więc nośnik M.2 SSD o pojemności 256 GB lub 500 GB. Nie ma sensu kupować większych dysków, ponieważ będą one droższe, a raczej nie wykorzystamy nawet w połowie dostępnej przestrzeni.

Kolejne pytanie, to czy wybrać dyski NVMeczy wystarczą SATA? W podstawowych pracach biurowych, takich jak wprowadzanie danych, wystawianie faktur, przeglądanie i wysłanie maili czy sprawdzanie zamówień, w zupełności wystarczą nam nośniki SATA, których prędkość może osiągnąć ok. 600 MB/s. Przy takich działaniach nie zauważymy w ogóle różnicy między SATA a NVMe, więc nie ma sensu przepłacać. Różnica jednak będzie zauważalna, jeśli porównamy je z HDD – wówczas z pewnością odczujemy lepszy komfort pracy i szybsze działanie komputera.

Jeśli jednak mówiąc o pracy biurowej mamy na myśli np. zatrudnienie w biurze projektowym, wówczas lepiej postawić na technologię NVMe. Programy do tworzenia rysunków technicznych czy wizualizacji przestrzeni będą wtedy szybciej się uruchamiać i krócej zapisywać projekty.

W pracy biurowej istotne będzie też odpowiednie zabezpieczenie danych. Warto wybrać nośnik z 256-bitowym szyfrowaniem AES, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o ważne pliki i dane klientów czy pracowników. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Rozlicz PIT i wesprzyj projekty pomagające w rozwoju dzieci

Reporterzy.info wspierają
Rusza sezon rozliczeń podatkowych. Dla każdego z nas to okazja, żeby BEZ PONOSZENIA DODATKOWYCH KOSZTÓW wesprzeć ważny cel społeczny lub charytatywny. Wystarczy w rozliczeniu wpisać numer KRS wybranej fundacji. Repoterzy.info zachęcają do wsparcia projektu utworzenia bezpłatnej, Wirtualnej Poradni Pedagogicznej.

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl
Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut. [artykuł sponsorowany]

Aparat z funkcją Wi-Fi - sprawdź, co jeszcze umożliwia

artykuł sponsorowany
Moduł Wi-Fi w aparacie fotograficznym nie jest tak kluczowym elementem, jak przetwornik obrazu czy obiektyw o dobrych parametrach. Daje jednak szereg możliwości, związanych z bezprzewodowym przesyłaniem zdjęć czy sterowaniem aparatem przez smartfona. Sprawdź, dlaczego aparat z Wi-Fi to dobry wybór.

Gadu Gadu z logopedą. Pierwsza kampania charytatywna na GGwallet

Reporterzy wspierają
Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, od 6 marca fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty zaprasza do wspierania szkolnych i przedszkolnych gabinetów logopedycznych. To będzie pierwsza duża akcja charytatywna z wykorzystaniem GGwallet, portfela dostępnego w polskim komunikatorze GG (Gadu Gadu).

Kiedy warto jest skorzystać z usług agencji SEM?

ICBM
Wiele marek poszukuje sprawdzonej recepty na pozyskanie dużej liczby nowych klientów. Niestety ona nie istnieje. Każde przedsiębiorstwo jest inne, a więc wymaga ono indywidualnego podejścia. Strategia promocyjna powinna być zaplanowana od początku do końca. Wszystko po to, aby osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty. [artykuł sponsorowany]

Rejestr Cen Nieruchomości - czym jest i do czego służy?

artykuł sponsorowany
Zapewne niewiele osób ma świadomość, że w polskim porządku prawnym istnieje taki zbiór danych, jak Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) zwany także Rejestrem Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN).

Czym jest przedszkole freinetowskie? W Pabianicach właśnie takie rusza

Reporterzy.info wspierają
Mieszane grupy wiekowe, żeby młodsi rozwijali się szybciej, a starsi uczyli się opiekuńczości i akceptacji. Autorski program nauki przez rozbudzanie wyobraźni, poczucia odpowiedzialności i świadomość konsekwencji. Już od września w Pabianicach będzie działać pierwsze w całym województwie łódzkim przedszkole freinetowskie. Na czym polega i co daje taki sposób pracy z dzieckiem?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24