menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

24.04.2024

Jak zwiększyć sprzedaż i konwersję w swoim sklepie internetowym?

artykuł sponsorowany

Celem każdego przedsiębiorcy jest maksymalizowanie zysków. Jak osiągnąć ten cel? Zwiększanie sprzedaży i konwersji w sklepie internetowym to duże wyzwanie, ponieważ na rynku panuje ogromna konkurencja. Trzeba sięgać po skuteczne narzędzia i wdrożyć efektywną kampanię reklamową. Nie musisz jednak poświęcać czasu i energii, aby samodzielnie opracować strategię marketingową. Pomoże ci w tym agencja e-commerce, zamieniając cele i plany w realne zyski.

Jak zwiększyć sprzedaż i konwersję w swoim sklepie internetowym?fot. Shoper/Unsplash License/Unsplash.com

Agencja e-commerce – jak znaleźć dobrą agencję, która pomoże rozwinąć sprzedaż online?


Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej agencji e-commerce, z którą podejmiesz współpracę. Do rozwijania sklepów internetowych niezbędny jest zespół takich ekspertów jak: eksperci e-commerce, performance marketingu, SEO, SEM, Content Marketingu, Social Media, Kreacji czy Analityki.

Przykładem takiej agencji jest Harbingers (więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: https://harbingers.io/). Ogólnie rzecz biorąc, podczas wybierania agencji do współpracy, zwróć uwagę na:

  • Swoje cele i potrzeby – to bardzo ważne, aby znaleźć doradców biznesowych, którzy idealnie odpowiedzą na potrzeby twojej firmy. Określ swoje cele biznesowe, słabe punkty i oczekiwane rezultaty. Jeżeli masz z tym problem, to zawsze możesz skonsultować się ze specjalistami. Taka wstępna rozmowa do niczego cię nie zobowiązuje, a może pomóc sprecyzować oczekiwania.
  • Referencje i case studies – każda dobra agencja ma rozbudowane portfolio. Dzięki temu możesz zapoznać się z realnymi efektami pracy specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na projekty związane z branżą e-commerce. Warto też zapoznać się z opiniami klientów. Zwłaszcza tych, którzy działają w podobnej branży. Dzięki temu przekonasz się, jak agencja poradziła sobie ze specyficznymi dla twojej branży wyzwaniami na drodze do sukcesu.
  • Kompleksowe usługi – ważne, aby agencja ecommerce zajęła się wszelkimi niezbędnymi działaniami, takimi jak: SEO, SEM, działania skupiające się na projektowaniu sklepów internetowych oraz pozycjonowaniu, Performance Content Marketing, Marketing Automation itd.
  • Bezpłatna konsultacja i przygotowanie strategii – dużym atutem jest możliwość bezpłatnej konsultacji, której efektem jest opracowanie wstępnej strategii, obejmującej prognozę wzrostu przychodów, harmonogram i kosztorys projektu rozliczany w success fee. Takie podejście daje ci gwarancję, że masz do czynienia z profesjonalistami, którym zależy na sukcesie twojego biznesu.

W jaki sposób agencja e-commerce i marketing internetowy przyczyniają się do rozwoju sklepów internetowych?


Zwiększenie konwersji i sprzedaży internetowej to wielostopniowe działania. Trzeba kompleksowo działać na kilku różnych płaszczyznach. Współpraca z agencją e-commerce opiera się na następujących działaniach:

  • Zwiększanie widoczności online – jednym z celów marketingu internetowego jest optymalizacja sklepu internetowego pod kątem wyszukiwarek. Pozwala to na zwiększenie widoczności sklepu w wynikach wyszukiwania. Równie ważne są kampanie reklamowe w samych wyszukiwarkach oraz za pośrednictwem mediów społecznościowym czy mailingowe.
  • Poprawa konwersji – specjaliści przykładają dużą wagę do analizowania zachowania użytkowników na stronie sklepu. Pozwala to zidentyfikować te obszary, które wymagają dopracowania. Zmiany w zakresie funkcjonalności ułatwią klientom dokonanie zakupów.
  • Budowanie trwałych relacji z klientami – ważną rolę odgrywa pozyskiwanie potencjalnych klientów, ale także budowanie trwałych relacji. Pomagają w tym różne narzędzia, takie jak kampanie mailingowe, programy lojalnościowe, doskonała jakość obsługi sklepu internetowego, bieżące monitorowanie pojawiających się opinii.
  • Analiza danych – zespół specjalistów dysponuje zarówno narzędziami, jak też wiedzą i umiejętnościami w zakresie analizowania danych na stronie. Przeprowadzenie rzetelnej analizy dostarcza wielu informacji, które pozwalają na skonstruowanie skutecznej kampanii. Ważne jest monitorowanie rynku i śledzenie trendów oraz dostosowanie strategii do dynamiki zmian na rynku.

Jak zatem widać – pomoc agencji w rozwijaniu sklepów online jest bardzo rozbudowana. Wszelkie te działania (i jeszcze więcej) są niezbędne, by wypromować markę w branży e commerce, realnie zwiększyć konwersję i sprzedaż produktów.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Tapety na ścianę 3d hitem w aranżacji wnętrz!

www.fototap.pl
Nie od dziś wiadomo, że w branży aranżacji przestrzeni ciągle mamy do czynienia z różnego typu trendami i modami. Jest dokładnie tak, jak w branży odzieżowej, coś przestaje być na topie, coś innego natomiast rewolucjonizuje wręcz jej świat. Sprawdźmy wiec, co jest dziś modne, gdy mówimy o świecie tapet. Czy pojawiło się może coś nowego? [artykuł sponsorowany]

Kto dzwonił? Sprawdź!

infonumer.pl
Telefon komórkowy bardzo ułatwia dzisiaj życie. Nie oznacza to jednak, że jego posiadanie ma wyłącznie dobre strony, choć na pewno jest ich o wiele więcej, niż tych złych. Do tych ostatnich należą rozmowy z nieznanych numerów, jeśli mają one charakter nękający. [artykuł sponsorowany]

Sklep z artykułami papierniczymi - kreatywność w zasięgu ręki

artykuł sponsorowany
W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie technologia zdaje się dominować, sklep z artykułami papierniczymi wciąż utrzymuje swoją pozycję jako oaza kreatywności. To miejsce, gdzie każdy, niezależnie od wieku czy zawodu, może znaleźć coś inspirującego i niezastąpionego. Przystanek Papierniczy to prawdziwa skarbnica dla pasjonatów rysunku, pisania, planowania oraz wszelkich dziedzin artystycznych.

Historia za ścianami: odkrywanie historii poprzednich mieszkańców

artykuł sponsorowany
Mury, choć nie mówią, skrywają w sobie wiele sekretów. Każde mieszkanie, każdy dom ma swoją historię, opowieść czekającą na odkrycie przez kolejnych mieszkańców. Jak jednak zbliżyć się do przeszłości miejsca, które wybraliśmy na swój nowy dom? Jak poznać historie tych, którzy mieszali tu przed nami?

Na ile można pozwalać nastolatkowi? Zobacz, co radzi psycholog

kampania społeczna
Rozwijając się, nastolatek oddala się od rodziców. Buduje w ten sposób ważną w dorosłym życiu autonomię. Odpowiednio ukształtowana, pomoże mu radzić sobie w przyszłości. Przeczytaj, dlaczego według psychologa trzeba pozwalać dziecku na błędy i kiedy rozmowa jest lepsza od szlabanu.

Jakie są najważniejsze zasady SEO?

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić biznes na większą skalę bez internetu. Większość przedsiębiorstw, instytucji i organizacji pozarządowych ma strony internetowe. Samo posiadanie sklepu internetowego, witryny informacyjnej czy portalu niezbyt wiele oznacza.

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

artykuł sponsorowany
Współcześnie rynek e-commerce rozwija się błyskawicznie, a za sprawią pandemii Covid-19 proces ten znacznie przyspieszył. Rosnąca konkurencja to kolejne wyzwania stojące przed sprzedawcami oferującymi produkty online. Dlatego istotne jest odpowiednie pozycjonowanie sklepów internetowych. Dowiedz się, jak zadbać o widoczność biznesu w sieci!

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24