menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

1.05.2024

Czy istnieją alternatywne ścieżki edukacji do studiów MBA?

artykuł sponsorowany

Nauka przez całe życie to jeden ze sposobów na sukces - im wyżej na drabinie kariery stoimy, tym więcej wiedzy powinniśmy przyswajać. Nie powinna być to jednak byle jaka wiedza: a raczej coś stricte z intersującej nas dziedziny. Dla osób stanowiących manegment firmy, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia alternatywne dla studiów MBA. Jak jednak znaleźć takie kursy? Na co zwrócić uwagę szukając kursów, aby znaleźć takie, które są wypchane wiedzą i dadzą nowe możliwości rozwoju? Czy faktycznie istnieją szkolenia alternatywne dla studiów MBA?

Czy istnieją alternatywne ścieżki edukacji do studiów MBA?fot. Scott Graham/Unsplash License/Unsplash.com

  • 1. Management - czy istnieje dobra i praktyczna alternatywa dla studiów MBA?
  • 2. Certyfikowane szkolenia i kursy - jak znaleźć dobre kursy z zarządzania zasobami ludzkimi?
  • 3. Management team - gdzie znaleźć praktyczne kursy i szkolenia z managmentu?

Managment - czy istnieje dobra i praktyczna alternatywa dla studiów MBA?


Studia MBA to miejsce, gdzie menagerowie uczą się wszystkiego, co jest niezbędne w zakresie zarządzania firmą i w środowisku biznesowym. Jest na nich miejsce na praktykowanie swoich umiejętności miękkich, jak też i twardych. Często zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Na studiach cała wiedza przekazywana jest na przykładach praktycznych, dzięki czemu każda osoba, która je skończy będzie wiedzieć, jak postępować na stanowiskach średniego szczebla czy nawet wyższego szczebla. Minusem takich studiów jest jednak czas potrzebny do ich ukończenia. Czy jednak istnieją alternatywy? Tak, można zapisywać się na specjalne szkolenia czy kursy, które uczą dokładnie tych samych umiejętności co studia MBA, ale w znacznie krótszym czasie. 

Certyfikowane szkolenia i kursy - jak znaleźć dobre kursy z zarządzania zasobami ludzkimi?


Osoby stanowiące management w firmie, powinny uczyć się przez całe życie. Jeżeli chcesz znaleźć dobrą alternatywę dla studiów MBA, to najlepszym sposobem będzie zapoznanie się z dokładnym curriculum kursu czy szkolenia. Tylko w ten sposób będziesz mógł zdecydować się, czy warto za dany kurs zapłacić, czy lepiej poszukać czegoś innego. 

Management team - gdzie znaleźć praktyczne kursy i szkolenia z menagmentu?


Jeżeli szukasz certyfikowanych, praktycznych kursów i szkoleń z managmentu, które będą stanowiły alternatywę dla prestiżowych studiów MBA i będą uznawane w międzynarodowych korporacjach, to warto poszukać ich przez internet. Warto jednak upewnić się, że kursy czy szkolenia odbywają się stacjonarnie czy też online. Doskonałym przykładem miejsca, gdzie można znaleźć kursy i szkolenia dla manegmentu jest platforma ICAN institute - na ich stronie można pobrać broszurę i zarezerwować miejsce na szkoleniu. 

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Nauka języka angielskiego online - dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Nauka języka angielskiego to ważna obecnie umiejętność, która może pomóc w wielu dziedzinach życia. Na przykład, jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie lub podróżować za granicę, znajomość języka angielskiego ułatwi ci życie.

Twój e-PIT - czy rozliczanie podatku będzie jeszcze prostsze?

pitax.pl
Obowiązek rozliczenia popularnego PIT-a, który pojawia się wraz z nowym rokiem kalendarzowym, wynika bezpośrednio z przepisów prawa i wielu osobom spędza sen z powiek. Częstotliwość zmiany ordynacji podatkowej wcale nie ułatwia procesu rozliczania podatku, zwłaszcza gdy w grę wchodzą różne odliczenia i ulgi, z jakich można skorzystać. [artykuł sponsorowany]

Bezpieczna baza danych klientów indywidualnych. Jaka powinna być?

artykuł sponsorowany
Prowadzenie własnego biznesu nieodłącznie wiąże się z koniecznością poszukiwania potencjalnych klientów oraz kontaktem z tymi już pozyskanymi. Ten proces natomiast, na różnych swoich etapach i w różnym zakresie, wymaga wykorzystania bazy danych. Aby cała procedura była bezpieczna i w pełni legalna, pod uwagę trzeba wziąć szereg przepisów.

Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info

BARD
Dwa wielkie serducha, cztery pary rolek, dwanaście kółek, dwadzieścia dni, TYSIĄC kilometrów. Agata i Wojtek Miszewscy, małżeństwo rasta-wariatów z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, ruszają na najbardziej zwariowany projekt charytatywny tego roku - Rolki Reggae Rajd. Wyprawę na rolkach ze Zgorzelca na Ostróda Reggae Festival.

Internetowa bramka SMS a marketing – jak ją wykorzystać w biznesie?

artykuł sponsorowany
Istnieje wiele skutecznych metod dotarcia do klienta z komunikatem marketingowym i lista ta nieustannie się wydłuża. Czy oznacza to, że dotychczas stosowane metody przestają być skuteczne? Nic bardziej mylnego.

Jak zlojalizować swojego klienta?

artykuł sponsorowany
Każda firma chce mieć jak największą ilość klientów, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na zarobek. Prawda jest jednak taka, że od ilości znacznie większe znaczenie ma jakość: lojalny klient przyjdzie zawsze, osoba która widzi twoją firmę po raz pierwszy może z kolei już nigdy więcej do ciebie nie trafić.

Urlop, wypoczynek w domku skandynawskim, gdzie?

artykuł sponsorowany
Malownicze widoki, liczne udogodnienia dla gości i atrakcje dla dzieci to tylko kilka propozycji, które oferują ośrodki ze skandynawskimi domkami. Gdzie można spędzić urlop, korzystając z luksusowego zakwaterowania? Poznaj nasze propozycje.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24