menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

8.07.2024

4 powody, dla których prowadzenie marketingu SEM SEO to obowiązek dla Twojej firmy

artykuł sponsorowany

Dotarcie do potencjalnych klientów wymaga wyraźnego zaznaczenia swojej obecności w internecie. Dzięki marketingowi SEM i SEO można to robić efektywnie. Sprawdź, jak wykorzystać te możliwości w swoim biznesie!

4 powody, dla których prowadzenie marketingu SEM SEO to obowiązek dla Twojej firmyfot. launchpresso/Pixabay Content License/Pixabay

Marketing SEM SEO – pełny potencjał reklamy w wyszukiwarce Google


  • SEM (Search Engine Marketing) łączy w sobie kampanie PPC i pozycjonowanie strony internetowej (Search Engine Optimization).
  • Działania marketingu SEM SEO pozwalają dotrzeć z ofertą do osób z grupy docelowej spośród największego grona odbiorców w internecie.
  • Część internautów celowo pomija wyniki reklamowe, dlatego jednoczesne prowadzenie działań SEO z kampaniami PPC to najlepsze wyjście

Marketing internetowy to niezwykle dynamiczna dziedzina. Regularnie pojawiają się nowe formy i kanały promocji, choćby TikTok błyskawicznie stał się jednym z głównych graczy w social mediach. Pojawiają się kolejne regulacje – zarówno ze strony Big Techów (np. polityki społeczności czy wdrażanie rozwiązań AI do zarządzania kampaniami), jak i prawodawców. Wydatki na promocję zwrócą się po wielokroć, gdy reklamy będą efektywnie docierać do odbiorców z grupy docelowej, nie „do wszystkich”. Dlaczego to marketing SEM SEO miałby być optymalnym wyborem? Wyszukiwarka Google przyciąga najwięcej unikalnych użytkowników, a dopasowane reklamy pojawiają się w odpowiedzi na konkretne zapytania.

Search Engine Marketing – Search Engine Optimization i płatne reklamy Google a Social Media


Według PBI Mediapanel w maju 2024 r. z serwisów grupy Google skorzystało ponad 28,7 mln osób w Polsce, czyli ok. 96,7% wszystkich internautów. Wyszukiwarka od dawna pozostaje numerem 1 w tym rankingu. Dla porównania – portale Meta (Facebook, Instagram, Threads) razem przyciągnęły 24,7 mln użytkowników (zasięg 83,18%), a TikTok 12,8 mln (43,25%). Media społecznościowe zatrzymują przy ekranach na dłużej – dla Mety średnia ATS wyniosła 23 h 7 m, TikToka 18 h 48 m, a Google 19 h 19 m – ale użytkownicy mają inne cele.
W społecznościówkach internauci poszukują przede wszystkim aktualności, rozrywki, rozmów, interakcji, ciekawego contentu… W SM reklamy są niechcianym przerywnikiem, a w wyszukiwarce Google wartościowym odnośnikiem do stron, na których można znaleźć pożądaną, adekwatną do zapytania treść – produkty, usługi, praktyczne porady etc. Strony zajmujące wysokie pozycje na liście wyników przejmują największą część ruchu. Kampanie PPC (Pay Per Click, czyli płatność za kliknięcie) pozwalają dostać się na szczyt praktycznie od razu. Poprawa widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania to praca na wiele miesięcy, de facto wyścig bez końca.

Działania SEO i SEM marketingu należy dobrze skoordynować


Efekty płatnych kampanii reklamowych mogą przyjść od razu, jednak działania PPC również wymagają optymalizacji. Trzeba na bieżąco analizować dane i decydować o tym, kiedy, komu i jaką reklamę pokazywać. Równie istotna jest praca nad stroną, na którą ostatecznie trafiają potencjalni klienci. Ostatecznym celem reklamodawcy nie jest liczba kliknięć (płatnych lub organicznych), tylko jak największa liczba i wartość konwersji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak chronić przed wykluczeniem dziecko z chorobą dietozależną?

kampania społeczna
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?

Udane prezenty biznesowe na święta wielkanocne

artykuł sponsorowany
Już w połowie lutego większość osób dopada żal za minionym Bożym Narodzeniem, zapachem choinki i smakiem ręcznie robionych pierniczków. A do grudnia jest jeszcze tyle miesięcy, że trudno jest wyczekać na powrót św. Mikołaja! Dobrze jest wybrać inną, równie ważną okazję, dzięki której można wręczać upominki.

3 wskazówki, które pomogą Ci prowadzić skuteczny marketing treści

artykuł sponsorowany
Content Marketing polega na tworzeniu wartościowych treści, będących odpowiedzią na potrzeby odbiorców. Ogólna odpowiedź na pytanie, jak prowadzić go skutecznie, jest zawarta w samej definicji – należy skupić się na tym, by przekaz był wartościowy. Rozkładając jednak tę radę na bardziej konkretne sugestie, wyodrębniliśmy 3 wskazówki.

Strona internetowa czy mobilna aplikacja?

RAB
Po roku 2010 mobilne aplikacje zyskały na popularności. Startupy typu Snap czy Taxify były synonimem słowa „app”, które silnie kierowało nas w stronę wyłącznie mobilnego oprogramowania. Mobilna gorączka była wszechobecna. Obecnie mamy rok 2020, a obsesja na punkcie aplikacji mobilnych trochę ucichła, natomiast zagwozdka przedsiębiorców co zbudować najpierw – witrynę internetową czy aplikację mobilną, została. [materiał partnera]

Jak wybrać dobre worki na odpady?

artykuł sponsorowany
Od recyklingu po wyrzucanie śmieci, posiadanie odpowiedniego worka na odpady jest niezbędne w każdym gospodarstwie domowym. Te torby są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i materiałach, aby pasowały do każdego celu.

Jak budować lojalność klientów? Z pomocą przychodzi bon Sodexo

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku jest niesamowicie zacięta. Firmy nieustannie poszukują nowych metod, aby przyciągnąć do siebie klientów i zatrzymać ich przy swojej marce na dłużej. Dotyczy to tak samo klientów z sektora detalicznego, jak i b2b.

Czym się różni spadek od darowizny?

pewny-prawnik.pl
Spadek czy darowizna to terminy, o których często słyszymy, jednak nie zawsze jesteśmy świadomi różnic z nich wynikających. Czym jest zatem spadek, a czym darowizna? Jakie skutki prawne pociąga za sobą każde z tych rozwiązań? Jakie korzyści i zagrożenia wiążą się z każdą z tych form? [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24